Şimdi Ara

AFK ve lig düşmek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyun ortada, nami afk kalıyor ardından 5 dakika geçiyor sejuani afk kalıyor ve oyun bir anda karşı tarafa dönüyor ( oyun ortadaydı ve keyifliydi ) ardından nexus kulelerimiz gidiyor ve sejuani tekrar oyuna giriyor ama ben 2 afk dolayısıyla lig düşüyorum. Saçmalık değil mi ? Oyunda afk varsa en azından lig düşme koruması gelmeli şimdi ben tekrar yükselmek için 4 galibiyet almak zorundayım....

AFK ve lig düşmek ?

• Bu sezon başlamadan önce ben mi yanlış okudum bilmiyorum. Artık seriler sistemi kaldırılacaktı. Yani bi oynayacaktık oynayacaktık 100 puan 120 puan artık neyse bir üst lige çıkacaktık. Ama getirmedeler. Sürekli 3 lü 5 li seri stresi yaşamak zorunda kalıyoruz.

Birde psikolojik midir nedir. Serideyken ne kadar idiot adam var 3,5-4 dakika bekleyip dolduruyor oyuna. Önde olduğumuz oyunu pentamı çaldınız diye küsüp çıkan twtch yüzünden verdik . Seri sistemi olmasa iplemeyip devam ederdim oynama bende tilt oluyorum böyle adamlar yüzünden zaten çıkamıyorum diye diğer 7-8 oyunum benimde berbat oluyor . Lig çıkma sürecinden bi bakıyorum alt lige düşmüşüm allahtan taktik savaşları geldide orda aptallarla uğraşmıyoruz.
  • Şans oyununa döndü. takımına normal kişiler gelirse kazanıyorsun. bir oyun oynuyorum bizim takıma kata geliyor 0/11 diğer sonraki oyunda karşıya kata geliyor 11/3. 0/11 kata oynayan biri ne rp alır ne oyuna katkı sağlar ne oyuncu çeker ne de insanları oyunda tutar. bu kişinin oyunda kalmasına gerek yok. sizin durum da öyle. oyun boyunca afk kalan birisinin aylık 20k rp aldığını sanmıyorum. bu tarz playerlar banlanmalı direkt.
  • O dediğin şeyi getireceklerdi aslında, ancak çok fazla suistimal edileceği için getirmemekte karar kıldılar.

Kaldı ki, eminim karşı taraftan afk olduğu için kazandığın seriler de vardır, veya ileride olacaktır.
    Anlık bir durum için sinir bozucu bir şey, özellikle seri maçında, ama nihayetinde uzun vadede bu durum dengeleniyor, hatta senin lehine bile işliyor.

Senin afk kalmayacağını düşünecek olursak, senin takımına potansiyel 4 afk gelebilecekken, karşıya ise 5 kişi afk gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruella -- 10 Temmuz 2019; 13:46:4 >
  • Melanie Thierry kullanıcısına yanıt
    Hepimiz, elbet bir oyunda kill alamadan, 2 basamaklı ölüm sayılarına ulaştık.

O zaman hepimiz ban yiyelim. Kimse oynamasın. Bak böylelikle kimsecikler feedlemez. Olağanötesi bir çözüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cruella

Hepimiz, elbet bir oyunda kill alamadan, 2 basamaklı ölüm sayılarına ulaştık.

O zaman hepimiz ban yiyelim. Kimse oynamasın. Bak böylelikle kimsecikler feedlemez. Olağanötesi bir çözüm.
    o zaman şöyle yapalım sen oyuna başlamadan önce bana haber ver bende gireyim oyuna. tekli-çiftlide beraber botpre yapalım. ben karşı adcye sürekli öleyim. madem kimse banlanmasın ve 0/10 oynamaya devam etsin istiyorsun. beni de o banlanmayan oyunculardan say ve her maçta taşımaya çalış, nasıl fikir?
    Bilerek ölmek farklı bir şey.
    0/10 gitmek farklı bir şey. Şu ikisinin ayrımını yapın ya.

Skorun iyi olup, yine bilerek ölebilirsin. Skoru pozitif olup bu sebepten dolayı raporumdan geribildirim aldığımı biliyorum.

Sen hayatında hiç 0/10 gibi bir skorla gittin mi, gitmedin mi? Bana bunun cevabını ver, sonrasında da ben teşekkür edeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruella -- 10 Temmuz 2019; 14:28:51 >
  • Cruella kullanıcısına yanıt
    0/10 skorum olmuştur ama midde 15 dakika içinde ayni adama karşı ormancının asisti olmadan 10kere ölmem. soraka ile 20k iyileştirme yaparım ve 60 görüş skorum olur vs. 25 dakikanın sonunda 6k hasarlı 75 minyonlu 2 item tamamlamış 2/14 giden ezrealden farkım bu zaten. sence bu skor-hasar normal mi? karşısına koreli chal geldiği için mi 6k hasar vermiş yoksa bilerek kötü oynadığından mı? 300 minyonlu 45k hasarlı vayne her tfde karşı midden tek yiyerek 15 kere ölmüş olabilir ve bunda sorun yok gibi. yapay zekalı bot tasarlayanlar, bu farkı anlayacak ve herhangi bir raporlamaya gerek kalmadan otomatik ban atacak sistem yapabilir sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

0/10 skorum olmuştur

Devamında sıraladığın bahaneleri, o söylendiğin arkadaşlar da sıralıyor zaten.

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

0/10 skorum olmuştur

Devamında sıraladığın bahaneleri, o söylendiğin arkadaşlar da sıralıyor zaten.

Teşekkürler.
    AFK ve lig düşmek ?

resimdeki 30 dakikanın sonunda adcye sylas alan birinin skoru ve hasarı. bu arkadaş sence hangi bahaneyi sıralayacak :) ranked maçta adc olarak sylas oynayıp 30 dakikada 4k hasar veren birinin bahanesini yazarsan ben de öğrenmiş olurum.

2. defa söylüyorum.

0/10 gitmek farklı bir şey.

Bilerek öldüğünü düşünüyorsan, git raporla. Ben 0-10 giden kimse cezayı hak etmiyor demiyorum. Bu skorla giden herkes hak ediyor da demiyorum, ki bunu sen diyorsun.
    Skor ile bilerek ölmenin ayrı şeyler olduğunu söylüyorum. Lütfen 3 kere okuyarak cevap yazın ya, hiç bir şey anlamıyorsunuz ona üzülüyorum.

Bilerek ölen biri, 0/10 da gidebilir, 10/0 giderken 8 defa bilerek de ölebilir.

Bilerek ölmek ceza sebebi.
    Kötü oynamak ceza sebebi değil.

Bu arada bak ilk cümlen bu:
    quote:

bir oyun oynuyorum bizim takıma kata geliyor 0/11 diğer sonraki oyunda karşıya kata geliyor 11/3. 0/11 kata oynayan biri ne rp alır ne oyuna katkı sağlar ne oyuncu çeker ne de insanları oyunda tutar. bu kişinin oyunda kalmasına gerek yok.

Bu cümlenin verdiği tek anlam, kötü oynayan biri, rp çekmiyorsa/oyuncu çekmiyorsa ban yemeli.

Ya kendini daha iyi ifade et, ya da ben sadece teşekkür etmek ile yetineyim. Her şeyi Bilal'e anlatır gibi anlatmaktan yoruldum artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruella -- 11 Temmuz 2019; 15:54:6 >

• quote:

2. defa söylüyorum.

0/10 gitmek farklı bir şey.

Bilerek öldüğünü düşünüyorsan, git raporla. Ben 0-10 giden kimse cezayı hak etmiyor demiyorum. Bu skorla giden herkes hak ediyor da demiyorum, ki bunu sen diyorsun.
    Skor ile bilerek ölmenin ayrı şeyler olduğunu söylüyorum. Lütfen 3 kere okuyarak cevap yazın ya, hiç bir şey anlamıyorsunuz ona üzülüyorum.

Bilerek ölen biri, 0/10 da gidebilir, 10/0 giderken 8 defa bilerek de ölebilir.

Bilerek ölmek ceza sebebi.
    Kötü oynamak ceza sebebi değil.

Bu arada bak ilk cümlen bu:
    quote:

bir oyun oynuyorum bizim takıma kata geliyor 0/11 diğer sonraki oyunda karşıya kata geliyor 11/3. 0/11 kata oynayan biri ne rp alır ne oyuna katkı sağlar ne oyuncu çeker ne de insanları oyunda tutar. bu kişinin oyunda kalmasına gerek yok.

Bu cümlenin verdiği tek anlam, kötü oynayan biri, rp çekmiyorsa/oyuncu çekmiyorsa ban yemeli.

Ya kendini daha iyi ifade et, ya da ben sadece teşekkür etmek ile yetineyim. Her şeyi Bilal'e anlatır gibi anlatmaktan yoruldum artık.
    bu cümlenin verdiği tek anlam; bilerek kötü oynayan kişiler cezalandırılmalı. 0/11 kata ifadesi kendimi ifade etmemin en kolay yolu. 0/11 kata= tv izlerken oyun oynayan, ranked maçında hero/kostüm deneyen, bilerek ölen, hesabı kardeşine veren vs. diğer mesajlarda sen sorduğun için açıklama gereği duydum. 30 dakikanın sonunda kata ile 1 kill bile alamadıysan, 35 kill alınan oyunda 2 asistin varsa ve 11 kere öldüysen bilerek kötü oynadın anlamına gelir bu. heroyu bilmemek mazeret değil öğrenmen için 30. seviyeye kadar uzunca bir süren var. normal oyunlar var. youtubeda binlerce video var.

sonuç olarak k/da dan bilerek kötü oynama tahlili böyle yapılıyor. lane ve skoruna bakarak sistem doğrudan ban atacak. önce uyarı banı olabilir fakat birkaç defa daha bu şekilde sonuç alınırsa perma ban atıyor. böylelikle dia serilerinde kendini aşan bir oyuncunun son maçında takımına gelen ve her dakika karşı mid oyuncusuna bir kill veren oyuncuları oyundan uzak tutmuş oluyoruz.

mesela imkan olsa beraber bir oyun girsek, ben mide hiç oynamadığım bir hero alsam sen de çok iyi oynadığın bir heroyla karşımda olsan ve 15. dakikada skorum 0/9 olsa bu sonuç şaşırtıcı olur mu? muhtemelen kümen de benden yüksektir. kendi derecemden oldukça yüksek biriyle (senle) hiç oynamadığım bir heroyu alarak oynuyorsam ezilmem kaçınılmaz. bu durumun engellenmesi için ne yapabilirim. alışık olmadığım heroyla yeterince alıştırma yapmadan daha önce oynamadığım bir kümede maç yapmam.

herkesin kötü günü olabilir. senin kötü günün oluyorsa ve asist yapması/kill alması çok basit olan bir heroyla 30 dakika sonunda yalnızca 3 skor katkın varsa bu nedenle insanlar lp kaybediyorsa senin de hesabını kaybetmen çok da adaletsiz değil bence.

küfür eden-flame yapan oyuncuları susturmak yerine rapor etmeyi tercih eden insanlar var. küfür edip maçı taşıyabilen kişiler sayesinde küfürlü mesajlarını hiç okumadan rahatça oyun kazanabilirsin. ama bilerek kötü oynayanların engellenmesi yalnızca banla oluyor. küfür edenlere ban atan sistem bilerek kötü oynayanlara doğrudan ban atmalı. bunun için de rapor beklemek yerine skor üzerinden ban atmalı.

Sen buna inanmak istiyorsun demek ki.
    Teşekkür ederim.

tl;dr
    quote:

Rakip takımı kasıtlı olarak destekleyen her eylem, ceza içerir.
    Haricinde, kimse kimseye kötü oynadığı için hesap vermek zorunda değil.
  • Mobile legends de bile bu özellik var. Bazen afk kalan olunca dereceli oyunda lig puan düşümü olmuyor. Kalkan koruma puan sistemi de var sürekli dereceli attikca puan yükseliyor ve 100 olunca aktif oluyor ve oyun kaybedince devreye giriyor ve puan düşüşü olmuyor. Yani lol de bunlar olsa fena olmaz tıpa tıp aynısı değilde farklı düzenlemeler getirerek yapılsa fena olmaz. Oyun başı afk kalan olunca dereceli de dakika 3de sur verince bile 5-6lp gelmesi bile gerekiyor bana kalırsa zaman kaybı oluyor ve can sıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.