Şimdi Ara

afflication warlock 6.2 oynanışı hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aradaşlar geçenlerde destruction için destek istemiştim sayenizde gayet eğlenceli bgler geçirdim ve guild edindim. Fakat guildim rbg yapıyor ve rbg de destruction fazla etkili olamıyor. Guildim için afflication olmam gerekli. Üzerimdeki tüm itemler crit ağırlıklı yavaş yavaş Haste olarak çeviriyorum fakat oynanışı için internette türkçe açıklama tam olarak bulamadım. Genelde eski paketler için rehberler var.

740 item lvle sahibim fakat çok çok düşük dps yapıyorum sanırım oynanışını tam olarak çözemedim bu specin. Çok fazla dot var tam olarak nasıl başlamalıyım ? Haunt büyüsünü ne zaman atmak en doğrusudur?

Kısacası rbg de afflication nasıl oynamalı ? İşin inceliklerini bilenlerden öğrenebilirsem çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patya -- 21 Şubat 2016; 20:26:37 >

• RBG için tabikide affli olmalı, yanında balance druid yada spriest yada 2. affli olursa güzel olur. Bu rakibe karşı oynayan takımın can barları aynı anda inmeye başlar healer yetişemez, hatta healer cc atmaya bile gerek kalmıyor vs. vs..
    -------
    Hocam dotları iyi takip etmelisin HERKESE DOT ATMALIYIM bu senin sloganın. Healer'a fear atmalıyım, yada kendi healerin zor durumdaysa ona yardım amaçlı fear.
    dot takibi için affdot diye bir addon vardı bir de quartz (yanlış yazmış olabilirim).
    Herkesi dotladığın için doğal olarak herkese dps yapıyorsun doğal olarakta dps de yüksek yerlerde olman gerekir.
    ------
    Kısaca rotasyonun şu: her gördüğün oyuncuyu dot at sadece bu :) Affli warlock' da target yoktur. 100 talentini haunta ver. Haste ana stat, haste olmadan dps bekleme, enchat'ı da hasteli yap. İtemlerinde crit olmasın crit affli de en son da olmalı.
    ------
    Çok fazla dot var ? Pek bir şey yok aslında dot atıyorsun, Soulburn: Haunt aktif ediyorsun bitti :) (haunt'u ne zaman kullanacağını anlamışsındır buradan) Soulburn: Haunt'un bitmesine çok süre varsa soul shard da yüksekse, önce dot arkası haunt, üzerinde dot varsa direkt haunt ta atabilirsin. Bunun için de işte addon olursa rahat edersin.
    Al bu da tek tuş dot:

/targetenemy [noharm][dead]
    /castsequence reset=target/1 Agony,Corruption,unstable affliction

az mış dimi :) Ayrıyetten Soulburn,soul swap'ı aktif şekilde kullanıyorsun ne işe yaradıklarını bildiğini varsayıyorum. edit: (bilgin yoksa belirtirsin hocam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 21 Şubat 2016; 21:27:20 >
  • demek ki dpsnin yerlerde olmasının sebebi benim hala destruction gibi oynamam:) ben sadece tek bir healere dot atıp haunt ile onu öldürmeye odaklanıyordum haliyle takımım da beklentisini karşılayamadık:)

soul swapı tam olarak çözemedim. anladığım kadarıyla bir targetteki tüm dotları alıp başka bir targete transfer ediyor? Ya da aynısını başka targete kopyalıyor?

Haunt olayı da tüm takıma dot bıraktıktan sonra burst gitmem gereken kişiye atmalıyım diye anladım :)

Peki Seed of Corruption büyüsünün rbgde yeri var mıdır? aktif kullanıyor muyuz? çunku bu büyünün uzun bir cast süresi var ve bana bayagı zaman kaybettiriyor.

kusura bakmayınız ben fena casual melee oynayan biriydim işten vakit buldukça:) Casterliğe yeni yeni alışıyorum.

Çok sağol detaylı açıklamaların için.
  • patya P kullanıcısına yanıt
    Soul swap; 2 target dotlayacaksın birini dotladın ikincisine soul swap verirsen aynı dotları koyar kopyala yapıştır mantığı ama bunun kısıtlı süresi vardır (glyph kullanırsan farklı) bunun için mausehover macro kullanabilirsin (mause da ektra tuşun varsa oraya koy). Soul swap'ın diğer özelliği soulburn + soul swap kullanırsan rakibi anında dotlarsın ( 3 dot da bırakılır) bunları kullanırken soul shard kısmına da dikkat etmelisin.
    RBG de burst yapmıyorsun sen non-target oynuyorsun. Seed of corr kullanman için bütün rakibin 10 yard alana girmesini bekle :) ashran da kullanırsın yada aşırı kalabalık yerlerde.
    Dot yoksa haunt atma haunt sadece crit vurmaz dot'u %35 buff bundan da faydalan.
    ----------
    Ayrıca BG+RBG başlamadan devamlı peti öldür kaldır yaparsan damage vurdu olarak geçer ( fake dps de alabilirsin )
  • aschil kullanıcısına yanıt
    En sevdiğim 3 classtan biridir warlock ancak pvpde mainim hunterı oynuyorum %99.9 o sebeple yazdıklarını çok beğendim, her noktasını. Ancak yine bir hunter olarak hemen araya gireyim, macrodan [dead] kısmını kaldırın kesinlikle. Pvpde asla [dead] target drop macroları kullanmayın çok komik durumlar yaşanabiliyor. Sayısız kere başıma geldi canım çok az Feign Death atıyorum karşımdaki kişi yalnızca bakıyor/auto attack yapıyor ve skill kullanamıyor çünkü görüyorum target dropladıklarını defalarca.

Bu durum benim canımı sayısız kez kurtardı aslında paylaşmasam potansiyel tehlike sayısını alt seviyede tutarım ancak DH öğrensin bu durumu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Soul swap; 2 target dotlayacaksın birini dotladın ikincisine soul swap verirsen aynı dotları koyar kopyala yapıştır mantığı ama bunun kısıtlı süresi vardır (glyph kullanırsan farklı) bunun için mausehover macro kullanabilirsin (mause da ektra tuşun varsa oraya koy). Soul swap'ın diğer özelliği soulburn + soul swap kullanırsan rakibi anında dotlarsın ( 3 dot da bırakılır) bunları kullanırken soul shard kısmına da dikkat etmelisin.
    RBG de burst yapmıyorsun sen non-target oynuyorsun. Seed of corr kullanman için bütün rakibin 10 yard alana girmesini bekle :) ashran da kullanırsın yada aşırı kalabalık yerlerde.
    Dot yoksa haunt atma haunt sadece crit vurmaz dot'u %35 buff bundan da faydalan.
    ----------
    Ayrıca BG+RBG başlamadan devamlı peti öldür kaldır yaparsan damage vurdu olarak geçer ( fake dps de alabilirsin )

peti öldür kaldır olayına bayağı güldüm:)

Affli gerçekten ilginçmiş tek target oynamayacağız anladığım kadarıyla:) Resmen tüm takıma yardıracağım:) Haunt'u şimdi daha iyi anladım dotları güclendirmek amacıyla kullanmam gerektiğini anlatmışssın.

Peki rbg de petleri aktif etmek mi gerekli yoksa fedakarlık ettiren kitabı okutmak mı mantıklı ? Ve genelde siz rbde eğer kullanıyorsanız hangi peti kullanıyorsunuz?
  • patya P kullanıcısına yanıt
    RBG genelde peti öldürürüm (interrup pet ölmeli) base bekleme durumu olursa peti çağırırım. Sebebi cc yesen bile pet oto atackta olacağı için adamı interruplar bu açıdan base de pet olmalı.
    Bazı haritalar da base beklemen gereken durumlar olabilir ama takımın en önemli dps kaynağı sen olacağın için base bekletmezler genelde.
    ----
    Kısaca petin yapacağı dps in bir önemi yok, onun aktif skili önemli hocam buda interrubunuz. Peti öldürme ve soul link'e verirseniz can barınız biraz şişer yüksek hp seviyorsanız verebilirsiniz :)
    ---
  • Aff lock için geçerli değil dot işini bitiriyor
    belirttiğiniz iyi oldu hocam, yalnız o komutu kaldırınca devamlı target değiştiriyor diye hatırlıyorum oyuna girince bir kontrol edin, yada hiç kullanmayın :)
  • harika bilgilerdi soul swapı cok begendım fakat soul shard ı harcaması hos olmuyor tabiki :)
  • su mesajlari okuyunca bi affli kasasim geldi :D
    eline saglik aschil :)
  • Şu mesajları okuyunca warlock ile alakalı hiçbir fikrim olmadığını farkettim

• Şu mesajları okuyunca ashranda affli lockumu gearladım arena partneri bulamıyorum

• Mesajları okuyunca Warlocka dönüştüm okumayın beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: Senātus

Mesajları okuyunca Warlocka dönüştüm okumayın beyler

------
    @laiyaaa rica ederim, bildiğim kadarıyla
  • Şu mesajları okuyunca arkadaşın neden warlock u bıraktığını anladım.

Not: Uzun aradan sonra oyuna başladı ve ben başlattım, üstüne lock kastırttım, demek beceremiyor adam oynamayı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.