Şimdi Ara

Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.091
Cevap
11
Favori
119.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akrepppkralll

quote:

Orijinalden alıntı: lastzombie

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

bende var nh-d14 çok iyi. sistem boşta ocsiz 19 derece min. oc yaparken de 4.2 1.55(anakart vdroop yüzünden yüksek volt vermek zorunda kaldım) yük altında 45 derece falan oluyordu. hazır sıvı soğutmaların verdiği performansı çok sessiz veriyor...

Hocam o odada nasıl duruyorsun. İşlemcin 19 derece ise odan da 19 dereceden daha soğuk olması lazım ?

biliyorum komik bir şey internette okuduğum her şey böyle bir şey olmaması gerektiğini cpu derecesinin oda derecesiniz altına inemeyeceğini söylüyor. solanda bilgisayara salon şu an 21-22 derece (çok kolay üşüyen biri değilim). ama şunu da düşünmek lazım bir şeye sürekli fan vurdurttuğumuz zaman ortam sıcaklığının altına düşer. dediğim gibi ne kadar doğrudur bilmiyorum ama bilgisayar boşta iken 19-20 derece görüyorum coretemp ile. hw monitor de benzer dereceler gösteriyor. tabi şu an stock mhz değerleri bunlar...
    bir de tabi bu sırada amd c&q falan etkin. boşta 800mhz 1.24-1.35 vcore ondan 19 derece oluyor zaten yüksa yük altında mümkün değil...

Hocam şimdi mantıken böyle bir şey imkansız.. Fanın özel bir soğutma görevi yoktur işlemci soğutucusundaki mantık da bence şudur işlemciden sıcaklığı alan ısı boruları yapraklara iletir ve yüzey alanını arttırarak sıcaklığı düşürmeyi amaçlar.. Fan takarak da ortam sıcaklığındaki havayı yapraklara üfler ve ısının daha hızlı yayılmasını sağlar.. Yani ortam sıcaklığından düşük olması bence imkansız.

işlemci 45 derecede iken bile soğutucu ısınmıyor. elimle dokunuyorum falan komik yani ilginç bir soğutucu ondan dolayı sistem boştayken ortam sıcaklığının 1-2 derece düşürmesi bana çok mantıklı geliyor. sonuçta herhangi bir yüzeye hava üflerseniz o yüzey normalden daha soğuk olur. bu üflenen hava ile bölgede üretilen sıcaklık ile ilgili bir şey. noctua üzerinde gelen fanlar çok verimli bir de kasanın arkasındaki egzoz fanım ile birleşince işlemcinin boşta iken ürettiği ısı soğutucuya şaka gibi geliyor... bir kaç derece okuma hatası zaten her zaman olası bir dorum ondan çok konuşmaya gerek yok ama noctuanın inanılmaz bir soğutucu olduğu kesin =)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende var nh-d14 çok iyi. sistem boşta ocsiz 19 derece min. oc yaparken de 4.2 1.55(anakart vdroop yüzünden yüksek volt vermek zorunda kaldım) yük altında 45 derece falan oluyordu. hazır sıvı soğutmaların verdiği performansı çok sessiz veriyor...

Hocam o odada nasıl duruyorsun. İşlemcin 19 derece ise odan da 19 dereceden daha soğuk olması lazım ?

biliyorum komik bir şey internette okuduğum her şey böyle bir şey olmaması gerektiğini cpu derecesinin oda derecesiniz altına inemeyeceğini söylüyor. solanda bilgisayara salon şu an 21-22 derece (çok kolay üşüyen biri değilim). ama şunu da düşünmek lazım bir şeye sürekli fan vurdurttuğumuz zaman ortam sıcaklığının altına düşer. dediğim gibi ne kadar doğrudur bilmiyorum ama bilgisayar boşta iken 19-20 derece görüyorum coretemp ile. hw monitor de benzer dereceler gösteriyor. tabi şu an stock mhz değerleri bunlar...
    bir de tabi bu sırada amd c&q falan etkin. boşta 800mhz 1.24-1.35 vcore ondan 19 derece oluyor zaten yüksa yük altında mümkün değil...

Hocam şimdi mantıken böyle bir şey imkansız.. Fanın özel bir soğutma görevi yoktur işlemci soğutucusundaki mantık da bence şudur işlemciden sıcaklığı alan ısı boruları yapraklara iletir ve yüzey alanını arttırarak sıcaklığı düşürmeyi amaçlar.. Fan takarak da ortam sıcaklığındaki havayı yapraklara üfler ve ısının daha hızlı yayılmasını sağlar.. Yani ortam sıcaklığından düşük olması bence imkansız.

işlemci 45 derecede iken bile soğutucu ısınmıyor. elimle dokunuyorum falan komik yani ilginç bir soğutucu ondan dolayı sistem boştayken ortam sıcaklığının 1-2 derece düşürmesi bana çok mantıklı geliyor. sonuçta herhangi bir yüzeye hava üflerseniz o yüzey normalden daha soğuk olur. bu üflenen hava ile bölgede üretilen sıcaklık ile ilgili bir şey. noctua üzerinde gelen fanlar çok verimli bir de kasanın arkasındaki egzoz fanım ile birleşince işlemcinin boşta iken ürettiği ısı soğutucuya şaka gibi geliyor... bir kaç derece okuma hatası zaten her zaman olası bir dorum ondan çok konuşmaya gerek yok ama noctuanın inanılmaz bir soğutucu olduğu kesin =)

Hocam o yüzey normalden daha soğuk olmaz sadece bizim vücudumuz daha serin hisseder :) Yani rüzgarlı hava daha soğuk değildir ama üşürüz.Tabi bu benim bildiğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreeKocc -- 27 Ocak 2012; 23:58:55 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam o yüzey normalden daha soğuk olmaz sadece bizim vücudumuz daha serin hisseder :) Yani rüzgarlı hava daha soğuk değildir ama üşürüz.Tabi bu benim bildiğim

o dorum öyle gerçekleşmiyor insan vucudunda. rüzgar su buharlaşmasını hızlandırır. su buharlaştığı zaman da buharlaştığı yüzeyden ısı alır. bu vucutta sürekli gerçekleşen bir durumdur. rüzgar fazla olunca buharlaşma miktarı artar ve derimiz soğur ondan daha soğuk hissederiz. ama o durum ile buradaki durum farklı. havanın tutabildiği ısı miktarı ile bir katı maddenin tutabildiğiı ısı miktarı farklıdır. farklı şekilde açıklarsak atıyorum havayı 1 derece ısıtmak için 100kj enerji hacıyorsak katı maddeler için 200kj harcarız(miktarlar sallamadır :D). sanırım bu durumla bağlantılı olarak sürekli rüzgar gören yüzeyler daha soğuk oluyor... en basitinden kasanızın ön fanının iç tarfına dokunun genelde bütün kasadan daha soğuktur. benim kasamda öyle en azından. benim kasamda o ön taraf ortam sıcaklığından daha düşük.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1983

Fan Kontrol üntesi arızalandı garantiye gönderdim ve sonuç iade aldılar. üstelik 381 Tl aldım yere sordum bir yanlışlıkmı var neden 381 tl iade verildi diye sordum hayır bir yanlışlık yok prosedür gereği ürün arızalı tamir edilmemiş iade verdiler dendi. içim rahat etsin diye akortek i aradım defalarca ardım tel. açan olmadı. en sonunda birisi çıktı telefona atlattım kendisine ben o konularla ilgilenmiyorum teknik servisi aramalısın dedi. teknik servisin telefonunu alım. telefona çıkan kişiye durumu anlattım. ürün arızalı oldunda tamir edilmeyince iade verilir dedi. neden 381 tl iade edildi fan kontrol ünitesi o kadar etmez bir yanlışlık yok değililmi sonuçta haram olmasın dedim. o kişide yanlış olan bir şey yok purosedür uygulandı dedi.

bende ilk başta yanlışlık olmuştur diye hak geçmesin haram olmasın diye elimden geleni yaptım adamlar ısrarla prosüdürün uygulandığını ve yanlışlık olmadığını söylediler.

Yanlış anlaşılmasın niyetim birilerinin aklına karpuz kabuğu sokmak değil. başımdan geçeni anlatayım dedim. Aerocool X Predator u beleşe getirmek ilginç oldu doğrusu.

Hayırlı olsun kardes.....de kasayı nasıl kullanıyorsun sen ön paneli göndermedin mi tamamen para iadesi yaparken ön panel demi verdiler....

• quote:

Orijinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

quote:

Orijinalden alıntı: 1983

Fan Kontrol üntesi arızalandı garantiye gönderdim ve sonuç iade aldılar. üstelik 381 Tl aldım yere sordum bir yanlışlıkmı var neden 381 tl iade verildi diye sordum hayır bir yanlışlık yok prosedür gereği ürün arızalı tamir edilmemiş iade verdiler dendi. içim rahat etsin diye akortek i aradım defalarca ardım tel. açan olmadı. en sonunda birisi çıktı telefona atlattım kendisine ben o konularla ilgilenmiyorum teknik servisi aramalısın dedi. teknik servisin telefonunu alım. telefona çıkan kişiye durumu anlattım. ürün arızalı oldunda tamir edilmeyince iade verilir dedi. neden 381 tl iade edildi fan kontrol ünitesi o kadar etmez bir yanlışlık yok değililmi sonuçta haram olmasın dedim. o kişide yanlış olan bir şey yok purosedür uygulandı dedi.

bende ilk başta yanlışlık olmuştur diye hak geçmesin haram olmasın diye elimden geleni yaptım adamlar ısrarla prosüdürün uygulandığını ve yanlışlık olmadığını söylediler.

Yanlış anlaşılmasın niyetim birilerinin aklına karpuz kabuğu sokmak değil. başımdan geçeni anlatayım dedim. Aerocool X Predator u beleşe getirmek ilginç oldu doğrusu.

taktir ettim doğrusu

eyvallah

quote:

Orijinalden alıntı: .:Thebabutza:.
    Hayırlı olsun kardes.....de kasayı nasıl kullanıyorsun sen ön paneli göndermedin mi tamamen para iadesi yaparken ön panel demi verdiler....

tabiki ön panelide vermediler.ön taraf çirkin gözüküyor. eski külüstür bir kasa geçmişti elime kasayı paramparça edip lazım olacak parçalarını ayırmıştım power reset switch gibi. fan kontol paneli varken reset olarak kullanıyordum. şimdi power düğmesi olarak kullanıyorum. kasanın arka tarafında kabloları geçirdiğimiz yerin olduğu yerdeki deliklerden geçirdim. açıp kapama switch i orda....

şimdi o kısma ait fan kontrol ünitesinden arıyorum. 2. el felan bula bilirsem. bozuk bile olsada önde dursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1983 -- 28 Ocak 2012; 17:57:32 >

• kasayı ufaktan modlamaya başladım

Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü
  • Hocam alta neon lamba mı yerleştirdin ?
  • neon düşündüm ama kaba geldi o yüzden şerit led kullandım hem iyi ışık veriyor hemde kasayı kaldırırken sıkıntı yapmıyor
  • öncelikle herkese selamlar

bene aerocool predator çift fanlı kasayı yeni adlım ve bugün kurdum fakat sağ tarafta bulunan led ışıkları yanmadığı gibi en sağda bulunan usb girişleride çalışmıyor. güç kablolaarıyla bağlantılara baktım ama sorun yok gibi. bu arada her iki fanımda çalışmakta sadece fan speed A tarafında ki led ışığı ve ne sağda bulunan usb girişide çalışmıyor. arka tarafta bulunan ''ss'' girişine bağlı kablo takılı vaziyette ama çözemedi, bir fikri olan var mı?
  • o led kablolarını anakart üzerinde doğru yere taktından emin ol. üzerinde artı eksi olarak belirtir. anakartın kitapçığına bakarsan daha kolay olur. deneme yanılma yoluyla yaparsın. usb lerde anakartın üzerinde takılacak usb bağlantı yerleri var oraya takmalısın. kabloları doğru taktından emin olmalısın. buraya ekran görüntüsü ekleye bilirsen daha iyi olur.
  • Suan evde degilim ama goruntuyu aksama ekliyecegim. Yalniz benim kasam ekran karti haric kurulu geldi, ben sadece ekran kartini taktim, usb girislerinde sadece bir tanesi calismiyor, anliyamadim acikcasi. Peki kasanin icinde arka tarafinda takili bir sekilde gelen "ss" girisine bagli bir kablo var ve o kasanin kontrol paneline bagli suanda, onunla alakasi olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar,

an itibarı ile bende aranıza katılmış bulunmaktayım :), kasa için görüşlerim genel hatları itibarı ile önemli bir eksiği yok...

ön plastik panel biraz daha kaliteli olabilirmiş yani dandik diyemem ama çok kalitelide diyemem orta karar diyelim, fan kontrolcülerin ve harici girişllerin olduğu panel alüminyum görünümlü değilde alüminyum olsaymış daha güzel olacakmış bunlar ufak tefek şeyler ama kaliteyide bu detaylar belirliyor biraz...

bunun dışında hdd yuvaları titreşim önleyici yumuşak vidalama yuvaları,power için titreşim önleyici kauçuk ayaklar, sessiz 23 cmlik fanları, üzerinde hazır galan uv duyarlı ledsiz( uv duyarlı fanların ledsiz olması çok önemli herhengi bir ışık uv etkisini tamamen yok ediyor,uv led hariç tabi ) bazı arkadaşlara vizo fan gelmiş benimkinde hepsi aerocool turuncu yaprakları ledsiz ama uv duyarlı olduğundan müthiş parlıyolar ( ön paneldeki fan malesef ledli ama ledleri iptal edicem en kısa zamanda )

bunlara ek olarak kablo toplama açışından çok başarılı ve arka kapakta bırakılan boşluk yeterli ( ben uv katotların adaptörlerini bile buraya sığdırmayı başardım )

malesef fan kontrolcüm çalışmıyor teknobiyotik'e yazdım ertesi gün hemen cevap geldi sadece kontrol panelini söküp göndericem bi kontrol paneli için sistemi sök koca kasayı geri gönder hiç mantıklı gelmedi...

bu fan kontrolcü ve ışık sorunları kronik anlaşılan ben ışıklardan yana şanslı çıktım ama kontrolcü hiç çalışmıyor.

yinede bi ihtimal size sorayım kasadan 2 tane molex çıkışı var birisi ön panelin ışıkları için buna güç verdiğimde ışıklar yanıyor, diğeride bu fan kontrolcünün sanırım işte buna güç verdiğimde 6 adet çıkıştan hangisine takarsam takayım tık yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtmer

Suan evde degilim ama goruntuyu aksama ekliyecegim. Yalniz benim kasam ekran karti haric kurulu geldi, ben sadece ekran kartini taktim, usb girislerinde sadece bir tanesi calismiyor, anliyamadim acikcasi. Peki kasanin icinde arka tarafinda takili bir sekilde gelen "ss" girisine bagli bir kablo var ve o kasanin kontrol paneline bagli suanda, onunla alakasi olabilir mi?

"ss" girişinden kastın nedir anlayamadım.
  • Buda benim kasa. Biraz reklam gibi olacak amma. :) CM'ın mavi led lambası vardı ancak 20cm'lik fanını alınca gerek duymadım çıkardım. Bu arada kasa içini kablo düzenine çoook önem veriyorum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D2C996096 -- 5 Şubat 2012; 4:20:56 >

• o bardağın ne iş var orada
  • Su ısıtıcısı yerine PSU kullanıyorum. :) Devir tasarruf devri. :)
  • tekrar merhaba,

yeni aldığım kasamın fan kontrol ünitesi çalışmadığından geri göndermek üzere kontrol ünitesini söktüm ve bi bağlantının devre kartından çıkmış olduğunu gördüm, bağlantıyı yerine taktım ve kontrolcüyü test ettim çalıştı :)

bende hazır kasayı sökmüşken biraz mod yapıyım dedim ve parçalayıp bi takım testler yaptım...

• Kablo sarma kitini nerede aldın. Link atabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuutkucu

Kablo sarma kitini nerede aldın. Link atabilir misin?

forumda djemo31 nıcklı abımızden alabılırsın
  • Hızlı cevap için sağol. Tek renk mi var onda?
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.