Şimdi Ara

Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü (65. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.092
Cevap
11
Favori
119.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün geldi kasa elime gerçekten muazzam bi daha kasa değiştirmem uzun süre. Anakart içinde oyuncak gibi kaldı. Yalnız bir şey soracağım ekran kartını taktım lakin kilit mekanizması oturmuyor nerede hata yaptım anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Tyler Durden__

Bugün geldi kasa elime gerçekten muazzam bi daha kasa değiştirmem uzun süre. Anakart içinde oyuncak gibi kaldı. Yalnız bir şey soracağım ekran kartını taktım lakin kilit mekanizması oturmuyor nerede hata yaptım anlayamadım

Ekran kartını oturtmak için biraz kanırtmak gerekiyor kasayı.

Biraz içeri doğru bastırarak kilitlerseniz yerine oturacaktır benimkinde öyle oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2kol3bacak

quote:

Bugün geldi kasa elime gerçekten muazzam bi daha kasa değiştirmem uzun süre. Anakart içinde oyuncak gibi kaldı. Yalnız bir şey soracağım ekran kartını taktım lakin kilit mekanizması oturmuyor nerede hata yaptım anlayamadım

Biraz içeri doğru bastırarak kilitlerseniz yerine oturacaktır benimkinde öyle oluyor

Deneyecem hocam teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

Deneyecem hocam teşekkür ederim.

deliklerin denk gelmesinde dikkat et elinle denk getimen lazım biraz. direk takınca denk gelmiyor. alışınca çok kolay takıyorsun. benden tavsiye ucundan değil daha bağlantı tarafından bastır daha fazla güç harcıyorsun ama bağlantı yerlerini zorlamazsın iyi olur...
  • An itibariyle siparisi verdim.

Yardimlarinizi bkeliyorum montaj asamasinda
  • quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

An itibariyle siparisi verdim.

Burdan da yazayım tekrar hayırlı olsun. Montaj konusunda diğer konuda yazdım, ben yanlış anlamışım sen anakartı üstündeki işlemci ve fanla komple çıkarıp yeni kasaya takacaksın, ram takma kadar kolay inan ki
  • quote:

quote:

An itibariyle siparisi verdim.

Burdan da yazayım tekrar hayırlı olsun. Montaj konusunda diğer konuda yazdım, ben yanlış anlamışım sen anakartı üstündeki işlemci ve fanla komple çıkarıp yeni kasaya takacaksın, ram takma kadar kolay inan ki

Sagol dostum diger konuda cevap verdim

Son bir sorum

23 cm lik fanlar yeterince hava akimi yapiyormu?

Baska bir 23 cm lik bir fan alip takmam gerekirmi?

Kasanin arkasinda fan yokmus sanirim. bugun Akasa Viper 140 mm lik bi fan almistim onu takarim herhalde arkaya.
  • Yok hocam arkada fan yok üste var o da fazlasıyla yetiyor. Arkaya takmasan da olur. İstersen yan kısma 20 cmlik bir fan takabilirsin sessiz olur ve güzel durur.
  • quote:

Yok hocam arkada fan yok üste var o da fazlasıyla yetiyor. Arkaya takmasan da olur. İstersen yan kısma 20 cmlik bir fan takabilirsin sessiz olur ve güzel durur.

20cmlik fan alirim herhalde bakalim. Coolermaster Megaflow oneriyolar ama arastirmam lazim.

Peki arkaya 140mm lik elimde olan fani taksam faydasi olurmu?
  • quote:

quote:

Yok hocam arkada fan yok üste var o da fazlasıyla yetiyor. Arkaya takmasan da olur. İstersen yan kısma 20 cmlik bir fan takabilirsin sessiz olur ve güzel durur.

20cmlik fan alirim herhalde bakalim. Coolermaster Megaflow oneriyolar ama arastirmam lazim.

Olur tabi ki negatif basınçla daha fazla hava atılır sistemden. Zaten beraberinde gelen 23 cm'likler her ne kadar büyük olsalar da Aerocool'un sitesinde 49 cfm akış sağladıkları yazıyor. Ek soğutmaya o kadar ihtiyaç yok ama ne kadar eklerseniz o kadar iyi yine de
  • beyler o zaman simdiden soraiym.

Kasanin ustunde gelen fanlari sanirim anakarta baglamiyorum dimi? fan controller kullanmak icin sonucta?

@ 2kolbacak.

valla belki zamanla alirim soyle 230luk cfm si daha iyi birsey ama once bi test ediyim cidden.

Su an 590 im midtower kasada yukte 83-84 oluyor.

Bakalim bi faydasi olacakmi bu yeni kasanin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iARDAs -- 21 Mart 2012; 23:28:00 >
  • quote:

quote:

quote:

Olur tabi ki negatif basınçla daha fazla hava atılır sistemden. Zaten beraberinde gelen 23 cm'likler her ne kadar büyük olsalar da Aerocool'un sitesinde 49 cfm akış sağladıkları yazıyor. Ek soğutmaya o kadar ihtiyaç yok ama ne kadar eklerseniz o kadar iyi yine de

Aynen hocam olur tabii faydası mutlaka olur. Hatta takın arkaya, kasanın önündeki fan kontrolcüye bağlarsınız ses yaparsa deviri düşürürsünüz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen hocam olur tabii faydası mutlaka olur. Hatta takın arkaya, kasanın önündeki fan kontrolcüye bağlarsınız ses yaparsa deviri düşürürsünüz.

peki o fan kontrolcu ve kasanin alet edevatini acma tusu filan direk butun halinde anakarta takicam dimi?

yani kisacasi kasanin ustunde gelen ne kadar sey var ise onlari anakarta takicam istisnasiz.

Bakalim yerlerini bulabilecekmiyim
  • Aynen öyle zaten yanlış hatırlamıyorsam kasanın kitapçığında gösteriyordu. Yalnız kasanın önündeki Xpredator yazısının ışığı için psu çıkışına bağlıyorsun. Zaten görürsünüz neyi nereye takacağınız girişlerden belli oluyor. Anakart kitapçığınız duruyorsa ondan da bakabilirsiniz.
  • Kulüpten birileri de bi unboxing montaj videosu falan yapsaydı iyi olurdu bu tarz dökümanları türkçe bulmak imkansız mali durumum olsa her ay birşeyler alıp unboxing yapmak istiyorum da her gün ekmek almak bile sıkıntıya sokuyor öğrenci insanını
  • Cok sagolun beyler

artik bir elde kitapcik diger elde ekipmalnar yapacaz biseyler cuma gunu

bu arada 2kol3bacak atla gel Izmire unboxing yap benim kutuyo monte et sonra git yine Ankaraya

1 durum ismarlarim
  • quote:

Cok sagolun beyler

bu arada 2kol3bacak atla gel Izmire unboxing yap benim kutuyo monte et sonra git yine Ankaraya

1 durum ismarlarim

Bi dürümle olmaz

İzmirde işim olsa arkadaşım falan olsa gelirdim ama mantıklı bir öneri
  • quote:

quote:

Cok sagolun beyler

1 durum ismarlarim

Bi dürümle olmaz

İzmirde işim olsa arkadaşım falan olsa gelirdim ama mantıklı bir öneri

Izmirde tanidigin varsa soyle bak

Cooler Master Haf 922 kirmizi kasam mevcut satisa cikardim

200 TL fiyati pazarliga acik

ama bana yardim eden olursa 100 Tl ye birakicam.

arti 2 durum
  • Süper pazarlık fakat maalesef izmirde arkadaşım yok hiç yoksa gelirdim
  • quote:

Süper pazarlık fakat maalesef izmirde arkadaşım yok hiç yoksa gelirdim

Kismet
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.