Şimdi Ara

ADSL -VDSL Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar.Millenicom 16 megabayt adsl kullanmaktayım.Sık sık kopma sorunu yaşıyorum.Özellikle akşam 5 ten sonra 15-20 dakika da bir kopma yaşanıyor.Firma sorunu bir türlü çözemedi.Hat değerlerim aşağıdaki gibi.Taahhüm birkaç ay sonra bitecek.Hat değerlerime göre önerebileceğiniz İss var mı???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzaffer07 -- 6 Haziran 2018; 0:25:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hattın sadece adsl destekliyorsa Netspeed 16 mbps'e kadar kotasız aknsiz aylık 44 lira. Düşünebilirsin.

Vdsl destekliyorsa en iyi f/p paketi 75 mbps'e kadar 200GB kotalı 4mbps uploadlı 62 lira mı ne. Yalın internetli çalışıyorlar. İlk 6 ay iptal etmeme sözüne karşın ilk başta alacakları aktivasyon bedeli 60 lirayı almıyorlar. 6 ay içinde iptal ettirirsen ödemek zorundasın, 6 ay sonra iptal ettirirsen ödemezsin.

Yok ben telefonda kullanıyorum o da lazım dersen türknet bakabilirsin.1000 dk konuşmalı 16mbps'e kadar aknsiz kotasız adsl de 65 lira,100 dk konuşmalı 35mbps'e kadar aknsiz kotasız vdsl pakette 65 lira. Türknettede evde kurulum hizmeti adı altında! aldıkları 60 tl aktivasyon ücreti var. Kredi kartı ya da banka kartına otomatik ödeme talimatı verirsen 30 lira oluyor. Ayrıca Asus DSL-AC51 modemi yeni müşterilerine 199'dan kredi kartından ödeme şartı ile veriyorlar. 6 taksitle 216 oluyor. Arkadaşını getir kampanyası var birisinin koduyla abone olursan ikinci ay fatura ödemiyorsun tabi karşıdaki kişide ödemiyor. Birde canlı müşteri hizmetleri destek hattı yok. vs vs vs.

• Size tavsiyem türknet bende 2 yıl olacak ttnet den geçtim artık hayatta başka iss kullanmam altyapın vdsl ise 35 mbps , yapa altyapısında iseniz 100 mbps ye kadar destekleyen en yüksek download ve upload hızı veriyorlar kota yok yaninda ev telefonu hattıda tanımlıyorlar 1000 dk heryöne görüşme herşey dahil 65 tl ve taahhütsüz 2 yıl mahkum olmuyorsun kullanmaya.

Suan davet kodu ile başvurularda 1 ay ücretsiz kullanım hakkı veriyor .

Davet kodu:VLJ12QJ23OGO

• erocan27 kullanıcısına yanıt
    Adamın normal değerleri kötü yapada ne hız verebilecek
  • Mesajlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Hat değerlerimi yukarıda yanlış atmışım.Hat değerleri aşağıdaki gibi.Daha önce VDSL kullandım aynı hatta 19 megabit verdiler.Kopma sorunu çok oldu Adsl geçirelim düzelir dediler, o da olmadı.Hızınızı 12 ye sabitleyelim düzelir dediler yine yok.Özellikle belirli saatte yaşıyorum sıkıntı.

ADSL -VDSL Tavsiyesi

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Yapa da olup olmadığını bilmiyoruz adsl kullanıyor altyapısında vdsl varsa vae olsa bile 35 mbps alma ihtimali çok yüksek yapa varsa dahada yükselebilir mesafeye bağlı olarak bunun için sorgulama yapması gerekiyor.

Vdsl yoksa sadece adsl ise zaten fazla birşey değişmeyebilir.

• Mesajlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Hat değerlerimi yukarıda yanlış atmışım.Hat değerleri aşağıdaki gibi.Daha önce VDSL kullandım aynı hatta 19 megabit verdiler.Kopma sorunu çok oldu Adsl geçirelim düzelir dediler, o da olmadı.Hızınızı 12 ye sabitleyelim düzelir dediler yine yok.Özellikle belirli saatte yaşıyorum sıkıntı.

ADSL -VDSL Tavsiyesi

• muzaffer07 M kullanıcısına yanıt
    https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

Burdan bi sorgulama yaparmisiniz hiz ne verecek.

• erocan27 kullanıcısına yanıt
    Tamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: erocan27

https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

Burdan bi sorgulama yaparmisiniz hiz ne verecek.
    Hız sorgulaması yaptığımda oturduğum daire 16 megabit sınırsız diyor.Ama aynı apartmanda yan daireyi sorguladığımda 35 megabit diyor.Turknet ile görüşmüştüm bu konuda daha önce.Alt yapımda ADSL sıkıntı yaşamayacağımı ama VDSL de sıkıntı yaşacağımı belirtmişlerdi.
    Yan daire 35 mbps vdsl alabiliyorsa sizde alabilirsiniz telekomdan kaynakli sistemsel bir probleminden kaynakli bence yeniden görüşmeyi deneyebilirsiniz.

https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Birde burdan sorgularmisiniz.

• quote:

https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Birde burdan sorgularmisiniz.
    Burdan sorguladığımda daire 4‘te 16 megabit adsl daire 5‘te 75 megabite kadar vdsl yazıyor.

Siz daire 4 sünüz galiba ilk defa böyle birşey görüyorum ayni apt.

Sonuçta altyapi ayni farkli saha dolabi imkansız.

Bunun çözümü başvuru yada kullanım sırasında 5 numarali dairenin abone hizmet numarasını hangi iss olursa olsun referans olarak göstermek bu daire bu hizmeti aliyor benimde almam gerekiyor şeklinde.

• Aynı dolaptan vdsl kullandım daha önce.Arıza çıktığında Türk Telekom görevlileri bu hattın vdsl de sıkıntı çıkardığını söyledi ve adsl in daha sağlıklı olacağını söylemişlerdi.Siz Türknet te kopma sorunu ya da başka bir problem yaşıyor musunuz???

Siz bu durumu düzeltmek istiyorsanız türknet yada farkli iss yeniden abonelik yada geçiş yaparken bu durumu üzerine basarak belirtin ve temsilciler uğraşmak istemeyebilirler böyle olsa bile siz ısrar edin

Ve ayni hizi talep edin.

Daha once böyle bir durum gördüm ama o yan apt.dı diger apt daki vdsl kullanan arkadasin hizmet nosunu verince adsl dedikleri yere vdsl vermişlerdi.

• quote:

Siz bu durumu düzeltmek istiyorsanız türknet yada farkli iss yeniden abonelik yada geçiş yaparken bu durumu üzerine basarak belirtin ve temsilciler uğraşmak istemeyebilirler böyle olsa bile siz ısrar edin

Ve ayni hizi talep edin.

Daha once böyle bir durum gördüm ama o yan apt.dı diger apt daki vdsl kullanan arkadasin hizmet nosunu verince adsl dedikleri yere vdsl vermişlerdi.
    Yardımlarınız için teşekkürler...

Ben daha kötü snr ile 10.5 mbps alıyorum hocam sizin hat değerleriniz benimkinden 2 kat daha iyi nasıl kopuyor ki?

Kapıdaki ankastreden eve gelen kabloyu kontrol ettirdiniz mi

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Ben daha kötü snr ile 10.5 mbps alıyorum hocam sizin hat değerleriniz benimkinden 2 kat daha iyi nasıl kopuyor ki?

Kapıdaki ankastreden eve gelen kabloyu kontrol ettirdiniz mi
    İlk bağlantı yapılırken kontrol etmiştik.Benim sorunum özellikle belli saatlerde olması.Gündüz saatlerinde neredeyse sorun olmuyor.Ayrıca hatta sıkıntı olsa kopma sürekli yaşanmaz mı?Örneğin gece 12 den sonra sahura kadar hiç kopma olmuyor.Bazen sabahtan akşama kadar hiç kopma olmuyor...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.