Şimdi Ara

ADSL Tarife Değişiklikleri - Sorunlar,sorular buraya.. (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
0
Favori
49.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biri aboneliğimi iptal ettirebilmek için neler yapabilirim tam olarak.Dilekçe göndermeden iptal edebilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slwestr

Biri aboneliğimi iptal ettirebilmek için neler yapabilirim tam olarak.Dilekçe göndermeden iptal edebilirmiyim?

Müşteri hizmetlerini arayıp iptal edebilirsin. 0216 556 10 20http://www.biri.com.tr/
  • 2mb limitsizden netlimitsiz plusa geçtim sitede 89tl yazıyor fatura 110tl geldi anlamadım bunu
  • Arkadaşlar benim de geçiş işlemi ile ilgili bir problemim var. Forumda birkaç yere yazdım ama doğru yeri buldum galiba :)

Ben de şu anda NET4 tarifesi var. 4 gb. kota sınırını da aştım (yaklaşık 8,5 gb şu anda). Fakat dizi veya film izleyebilmek için ay sonuna kadar bekleyemeceğim için limitsiz tarifeye geçmek istiyorum. Ttnet müşteri hizmetlerini aradım. Bana dediler ki, tarife değişikliğine kadar olan kota aşımı faturaya yansıtılır. Tarife değişikliğinden ay sonuna kadar olan gün sayısı kadar net limitsiz tarifesiniğn bedeli yansıtılır. Ay sonuna kadar olan günlerde ise net limitsiz olarak tarifeniz görünür ve kota aşımı olmaz.

Benim korkum şu, atıyorum ben mayıs sonuna kadar 15-20 gb download ettim. Malum ttnet'te numara bol. Bana anlattıkları gibi değil de, bu 15-20 gb 'ı da kota aşımı olarak gösterirler mi. Böyle bir olasılık var mı?
    Başından böyle bir olay geçiren varsa bana yardımcı olursa sevinirim..

• 2 yıllık tahaütlü biri abonesi olmuştum, ilk 6 ay kampanyası bitti. 9. ayda falanım, sınırsıza geçmek istiyodum yaz için, 3 aylığına belki 4, sonra yine kotasıza dönücektim ama bikez tarife değişikliği yapınca hep onu kullanmak zorundaymışız, ondan yapamadım ve çok saçma geldi bu bana, ttnet 1 ayda 1 kere değiştirme hakkı veriyodu, saçma olmamış mı bu??
  • Beyler ben 11.08.2010 tarihinde biri adsl 12 ay tahhahütlü 1mbps sınırlı internete geçtim acaba onu haziran ayında iptal ettirebilir miyim?
  • Merhaba, yaklasık 3 yıldır TTNET kullanıcısıydım, 8mbit'e kadar limitsiz paket kulanıyordum.
    Yaklaşık 2 ay önce Biri ADSL'e geçiş için benı aradılar, biri satış ofisinden.
    TTnette 55tl civarında fatura ödüyordum, Biri ADSL den görüştüğüm çocuk Sadece 38tl ödüceksin dedi.

Bulunduğu taahhütleri yazıyım ben kısacası.

* Modem Ücreti Yok Dedi (VAR)
    *Aktivasyon Ücreti Yok Dedi (VAR)
    *8Mbit e kadar Limitsiz Paket 38tl Dedi (48TL + MODEM ÜCRETİ + AKTİVASYON VS.)
    *12 Ay Taahhütlü Dedi. (ISRARLA 24 AY DEĞİL DİMİ DEDİM, HAYIR EFENDİM 12 AY DEDİ)

İşte Oldugum için, ben hemen karar vermek istemedim, bir gün düşüniyim sonra karar veriyim dedim, olur efendim gayet mütevazi bi şekilde konuştu.
    Ertesi gün tekrar aradı, Şartları tekrar konustuk.
    Yukarıda yazdıklarımı ısrarla sordum, yok efendim modem ücreti aktivasyon yok vs. vs. dedi.
    Konustuklarımız kayıt altına alınıyor dimi dedim, evet efendim vs. dedi. (KAYIT ALTINDA DEĞİLMİŞ ÇOCUKLA KONUSTUKLARIM)
    (Daha sonra satış ofisini aradım yetkili kişi görüşülenler kayıt altına alınmıyor şuan dedi.)

Şirket Numaram 24 saat açık her saat yardımcı olurum her konuda gibisinden atıp tuttu.

aradan 1 ay geçti fatura geldi 60küsür Tl.
    46 Küsür int. paketi + Modem ücreti + Aktivasyon ücreti + Geçiş Ücreti. vs. geçirdiler resmen.
    Sözde SADECE 38 TL ödiyecektik.

Benım yasal hakkım yok mu, resmen dolandırıldım.

Satış Ofisini arıyorum o arkadaş ile yollarımızı ayırdık yapabilceğimiz birşey yok gibisinden şeyler söyledi.
    Müşteri Hizmetlerini arayıp Satış Ofisini Şikayet ettim farklı zamanlarda 3 Kere Arıza Kaydı Açtırdım faturaya itiraz amacıyla, Bana böyle taahhütte bulunulmadı diyorum.
    Her aradıgımda olayları bastan anlatıyorum,
    Kimse mantıklı bir cevap veremiyor.
    En son görüştüğümdede Görüşmeler dinlenecek size geri dönüş yapılacak diye,
    Ses Kaydını dinlemek 3 haftadan fazla mı sürüyor?
    Görüştüğüm Kişiyi tarihi adını soyadıını herşeyi söyledim,
    ARADAN 3 HAFTA GEÇTİ HALA GERİ DÖNÜŞ YAPAN YOK.

Yıldırma politikası uyguluyorlar heralde.

Ben Bu adamlara neden para kazandırıyım peki?
    Bu durumda ne yapmam gerekir?

Ben hakkımı yedirmemek istiyorum bu dolandırıcılara, NE YAPILMASI GEREKİYORSA YAPMAYA RAZIYIM.

• Tüketici mahkemesi ne gitseniz ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coimbra

Beyler ben 11.08.2010 tarihinde biri adsl 12 ay tahhahütlü 1mbps sınırlı internete geçtim acaba onu haziran ayında iptal ettirebilir miyim?

cevap alabilir miyim
  • quote:

quote:

Beyler ben 11.08.2010 tarihinde biri adsl 12 ay tahhahütlü 1mbps sınırlı internete geçtim acaba onu haziran ayında iptal ettirebilir miyim?

cevap alabilir miyim

Benim bildiğim eğer kampanyadan yararlandıysanız o parayı sizden alıyorlar öyle iptal ediyorlar.
  • ben bu ayın 13 ünde yani dün limitsize gectim limitsize gectiğim sırada kotamı 1.4 gb lık gectim yani tl ye vurdugumuzda 13 tl gibi bir şey geliyor bu ay nasıl bir fatura öderim ayrıca artık download yapmaya başlayabilirmiyim ?
  • Beni ayın 23ünde TTnet aradı Kotayı asıyorsunuz isterseniz Kotasız tarifye gecirelim dedi tmm dedim Simdi Gectim Paket Güncellemem Yapıldı Ben Yeni Paketi Aldıktan S0nra Hangi Tarife Üzerinden Ücrete tabi tutulacam yine Kotalımı Y0ksa Yeni aldığım K0tasız Paketlemi?
  • Ben 4 sene önce kotalıyken kotasıza geçtim.Ayın 23 ünde geçtim hatta.Banada kotayı aştıysanız o miktar gelir gibisinde şeyler söylemişlerdi ama sonra fatura geldiğin de sınırsız ücreti ödedim.Hatta o zamanlar hesaplamıştım;60 lira falan gelir demiştim ama 49 lira gelmişti.Velhasıl ark.hangi tarifeye geçiyorsanız,geçtiğiniz tarifenin ücretini ödüyorsunuz...

Diğer bir hususta;beni de çok arıyorlar.Ttnet kullaıyorum ve hiçbir ant.yok.Bende bir ara düşünmüştüm.Ama şimdi yukarda bir ark.yazdıklarını okuyunca en iyisi Ttnetten vazgeçmemek.Baksanıza karşınızda muhatap bulamiyorsunuz.Şimdi bende arayanlara bilgisayar kampanyasını düşünüyorum diyince tamam diyorlar.
    Şu TTnet ücretleri biraz daha düşse.Sanırım artık indirim falan yok.Nasılsa bu şekilde de satılıyor malesef..
  • Arkadaşlaryaklaşık 1.5 yıldır smile kullanıyorum 1 yıl kadar hiç sorunsuz ping sorunu olmadan mükemmel hızda ve mükemmel rahatlıkla smile kullandım, 1 yıl hiç bir şekilde kavga etmedim telefondakilerle. Ama son 6 ayda bunlar iyice gerizekalılaştı. Önce internetim 2mb'ye düştü tam alabiliyorken nasıl düşer dedim sonra telefon ettim biri düşürülmesini istemiş. Neyse dedim sonra 8mb'ye çıktıktan yaklaşık 15 gün sonra 4.6mb'a düştü internet hızım. 2 kez aradım sorunu santrale attılar. Santralin telefonunu sordum en sonunda vermediler. Bugün arayıp kapatacağım ama sözleşmenin 2 yıl mı 1 yıl mı olduğunu bilmiyorum. Nereden öğrenebilirim? İnsanlar ttnet'e küfrediyor salak salak, bilmiyorlarki hepsi aynı altyapıyı kullanıyor üstelik ttnet çok daha iyi hizmet veriyor. Gerçekten nereden öğrenebilirim şu sözleşme süresini? Başvurduğumda kaç gün içinde kullanabilirim ttnet'i ayrıca?

• 2011 Ocak ayında 6 aylık 4 gb tarifesine geçtim ttnet in 6 ay sonunda değiştirebilecegimi söylediler tarifeyi haziranın sonundayız şuan yani 6 ay dolacak ben de tarife değişikliği ile netlimitsiz paketine geçmek istiyorum ( malum yaz geldi ) fakat son onay penceresinde şu hatayı alıyorum :

Secilen paket icin abonenin kampanyasi tanimli degil.

anlayamadım yardımcı olabilecek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

quote:

Orijinalden alıntı: becausefor

Daha önce tarife değiştiren arkadaşlar nasıl bir ücretlendirme olduğunu yazarsanız çok iyi olur.

Esk tarife ile yeni tarife arasındaki ücret farkı, ayın hangi günü geçiş yapıldıysa, geriye kalan günlerine bölünür, ve bir sonraki ayın faturasına eklenir.

Örneğin, Net4 (29 TL) kullanan bir abone, ayın 15'inde NetLimitsiz'e (55 TL) geçiş yaparsa, sonraki ayın faturası = 55 TL (sonraki ayın ücreti) + 13 TL [(55 - 29) / 2 (ay ortası olduğu için)] = 68 TL gelir.

Ben de tarife değiştirmek istiyorum ve sadece geçtiğim tarifenin ücretini ödemek istiyorum. Bunun için ne zaman tarife değişikliği yapmam gerekiyor?

• beyler iyi gunler bugun net 4 profesyonel paketten netlimitsize gectim acaba bu ayki gelecek fiyat ne olur? bide suan dan itibaren sinirsizmidir yoksa sonraki aymi sinirsiz olcak?
  • Biraz Önce online işlemlerden netlimitsiz Başvurusu Yaptım ve baktıgımda şu anki abonelik netlimitsiz olarak görülüyor hemen onaylandı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: 15

Merhaba arkadaşlar.Ben şuan 4 gb kotalı paket kullanıyorum ve netlimisize geçmek istiyorum.Yarın geçersem fatura nasıl gelir acaba?

Ben de bunu merak ediyorum birisi cevaplarsa sevinecem
  • evet beyler tarife değişikliği yapıcam bugün mü yapayım yarın mı yapayım?
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.