Şimdi Ara

Adsl sinyali yok, 4 günde 129mb download var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aralık ayında adsl bağlantısı için başvurmuştum. Ama 3.haftama girdim hala adsl sinyali alamadım. Destek hattına defalarca arıza kaydı bıraktım. Her defasında hallettik diyorlardı ama değişen birşey olmadı. Bir keresinde telefon hattımı kesmişler telefona cevir sesi bile gelmedi. Arama da yapamaz oldum. Bana soylenen, sorunun benim bina tesisatında oluğu idi.

Bugun baglı bulunduğum telekom mudurlugunun data grubuna şahsen ziyarette bulundum. Kendilerine ulaşan bir arıza kaydının olmadığını, 3 aylık sure icerisinde arızaların DATATEKNİK sorumluluğunda olduğunu söylediler. Bakmalarını rica ettim. Evde beklememi istediler, gerektigi takdirde gelip bina tesisatını kontrol edeceklerini söylediler. Evi aradılar ve port arızası olduğunu telekomdan bana sinyal gelmediğini ilettiler. Arızayı gidereceklerini işyerime dönebileceğimi söylediler.

Bu DATATEKNİK firmasının yaptığı nedir arkadaşlar? Adamlar her arıza kaydında sorun sizde diyip durdular. Telekom portta arıza olduğunu söylüyor. Eve gidince bakacağım adsl sinyali alabiliyormuyum diye. DATATEKNİK hakkında izleyebileceğim yasal bir yol var mı acaba?

Bir de adsl sinyali alamadığım halde ocak ayında 4 gunluk sürede 129MB download yapmışım. :) Bunun açıklaması ne olabilir sizce? Hattı test ederken bu kadar veri transferi gerçekleştirilebilirmi? Yada açıklaması ne olabilir. Kota sayfasının screenshot resmini ekliyorum.

Düşüncelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Hepinize iyi çalışmalar

Saygılar..

• Bu arada modemim telekomun akredite modemlerinden airties rt-210 bağlantılarında ve ayarlarında da bir problem yok.
  • Toplamda kaç defa test ettinki arkadaşım. ama ben başıma gelen bi olayı anlatayım 1 ay önce kadar arkadaşıma modem aldım netini bağladım daha hiç bir şey yapmadan şifre değiştirmek kota sayfasına gittim ve 180 mb download gözüküyodu...

Neyse en azından bağlanmışsın sonunda onada şükür
  • klasik bir laf...burası türkiye
  • Bağlanamadım. Daha bugun arıza kaydı verdim. Bu downloadı ben yapmadım. Test yaparken telekomcuların yapabilecegi olası testlerden bahsetmiştim.
  • aralık ayı son gününden yansıma olabilir...fatura gelince belli olur...
  • Benim kota 4 Ocak a kadar 0 byte gözüküyordu. Ayın 5 i oldu. 2 Gb oluverdi. Gerçi bu arada 2 film indirmiştim. Normaldir heralde
  • İnternet hizmetini telekomdan alanın sorun yaşamaması imkansız.
    Hele kotalılara Allah sabır versin.
  • ay başlıyalı5 gün oldu 800 mb download olmuş hiç bir downloadta yapmadım.telekom bu yapar
  • quote:

Orjinalden alıntı: thedevourer

ay başlıyalı5 gün oldu 800 mb download olmuş hiç bir downloadta yapmadım.telekom bu yapar

bu çok fazla .... şifre değiştirseniz iyi olur bence....

.
  • Sonunda adsl sinyali alabildim.
    Telekoma sorduğumda o download miktarı, telekomda hat kontrolu yapılırken olmuş olabilir dediler.
    şifremi de değiştirdim bir daha sorun yaşamam umarım.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim..
  • gözün aydın...

bende de airties rt 210 var...
  • Bu ay bende de sorun var. İlk 3-4 gün interneti yoğun olarak kullanmamama rağmen 550 mb kotamdan kullanmışım. 3GB kotanın %10 %15 kısmıda zaten telekomun sitesinde belirttiği gibi ip başlık bilgilerine gidiyormuş. Yani sahip olduğumuz kota zaten 3gb değil 2.6 gb ve bunu da doğru düzgün hesaplayamıyorlar elde birşey kalmıyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.