Şimdi Ara

***ADSL Modem soru ve sorunları olanlar...*** (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
1
Favori
118.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cmldrs

quote:

Orijinalden alıntı: by_vEdmAn
    Peki ben 3metre ne kablosu alacağım da yapacağım bu işi? Telefondan mı uzak tutacağım yoksa telefonların birleştiği kablo hattından mı? Yardımcı olursanız sevinirim...

Telefonun ile modeme giden hattı ayıran splitter'e (üç girişli 1 ana hat girişi,1 Telefon'a giden, 1 Modem yazan yer)'e en az 3 metrelik bir kablo yaptırarak tak ondan sonra modemi bağla. Kabloyu (Terlefon uzatma kablosu) hazır bulabilir veya elektrikcilerde yaptırabilirsin.

Yani Splinter daki Modem yazan yer ile modemin arkasındaki ADSL yazan yere giren 10-15 CM lik kabloyu mu uzatacağım...

• quote:

Yani Splinter daki Modem yazan yer ile modemin arkasındaki ADSL yazan yere giren 10-15 CM lik kabloyu mu uzatacağım...

Evet, enaz telefondan 3 metre uzakta olursa telefonun sinyali modemi etkilemezmiş. sen daha da uzun yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

quote:

Evet, enaz telefondan 3 metre uzakta olursa telefonun sinyali modemi etkilemezmiş. sen daha da uzun yapabilirsin.

Ben de 3.5mt uzaklaştırdım ama yine bişey olmadı. Şimdi de 3mb oldu. Ben anlamıyorum bunları arkadaş yaa. TT Bölge Müdürlüğüne gittim bana diyor ki senin hızın 8mb e kadar desktekler, mahallenin altyazpısı tamamlanmış. Normalde 7-8mb almam lazımmış ama .... Aması bu işte, sallayıp duruyorlar. Ne yapmam gerekiyor acaba. Kabloyu değiştim daha ne gerekiyor...

• Orada bir hinlik var, 8 mbit'e kadar diyor 8 mbit demiyor, 8 mbit'i garanti etmiyorlar.
  • Merhabalar. Arkadaşlar benim ttnetten aldığım wireless modem var. markası EchoLife HG521. Hem wireless kullanıyoruz, hem lan bağlantısı. Wirelesstan girişi engellemek için şifre koyuyorum. (Sadece benim girmem gerekiyor.)Lan dan bağlanan biri modemin driverı bulup yüklemiş. Lan a bağlanan driverı yükleyen şifreyi görebiliyo. Yani wirelesstan girebiliyor. Benim bunu engellemem gerekiyo. Bunu nasıl yaparım?

Ayrıca Lan bağlantısından hangi sitelere girdiğini ne zaman ne yaptığını modem üzerinden görebilme imkanım varmı? SERVER demeyin... imkanımız yok :D
    Yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • Merhaba;

Modemimin kabloları normal bir şekilde yerli yerinde takılı.

Modem çalışıyor, net var ve kopma olmuyor.

telefon çalışıyor. normal bir şekilde arama yapılabiliyor. Fakat cep telefonundan aranınca telefon kendiliğinden açılıyor ve karşı tarafın boşu boşuna parasını yiyor.

daha önceden server için port açmıştım. yerel alan ağı ip sabitlemiştim. acaba ondanmı diye düşündüm açık portu kapadım, ip düzelttim. Modem resetledim. Nafile...

Bilgisi olanlar çözümünü veya önerilerini söylerlerse memnun olurum.

Msn: Asi_genclik_2425@hotmail.com
  • Selam Arkadaşlar
    Yeni aldığım ZTE ZXV10 W300 modemi pc ye bağladım fakat dsl ışığı sürekli yanıp sönüyor ve bir türlü internete erişemiyorum.
    Eski modemim Exper KKP ECM01 modemi bağlayınca herşey normal. ZTE bozuktur diye arkadaşta denedim onda çalıştı.
    Aynı şekilde kendi bilgisayarıma bağlayınca dsl ışığı sürekli yanıp sönüyor.Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım etsinler...
  • Arkadaşlar philips marka modemim var sadece 2 ışık yanıyor. Normalde böyle olunca fabrika ayarlarına döndürüp yeniden kuruyordum ancak fabrika ayarlarına döndürüp daha kurmadan bile 2 ışık yanıyor, 2 ışık sönük. Kurulumu yapınca bi kere oldu internet bağlantım 5 dakika sonra yine aynı şekilde koptu..

Yardım edecek varsa çok çok sevinirim benden bol bol dua alır :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar herkese. Benim adsl modemim var. Sürekli netten düşüp duruyorum. 4 ışık da aynı anda pek yanmıyor. Modemimi önceden birkaç kez düşürmüştüm. Modem cihazını sallayınca da içinde kırık birşey var gibi ses çıkıyor. Netteki sorunum bundanmıdır acaba? Ona göre yeni modem almayı düşünüyorum. Bir de evde modemden biraz uzak odada baya az giriyor nete. Modemi değiştirrisem bu sorun da çözülür mü acaba?
  • Firmware falan da fayda etmiyor malesef, nedendir anlamadım, usrobotics'ler bu kadar kötü mü? USR9108 modemimle internetten birşey indiremez oldum. Dakkada bir The North Face Uk Sale bağlantım kopup tekrar bağlanıyor. Artık usrobotics almak istemiyorum... Aldığım yere iade edip Airties R210 alayım diyorum...

http://www.northfaceoutletukshop.com/tnf-jackets_c1

• Merhaba Arkdaslar Ya ßi Sorunum Var Everese sg-1400 modem kullanıyorm metin2 oynuyorm simgeye koyuyorm kendı kendıne atıyor oyundan baska modemle yapıyor atmıyor neden olabilir arkdasınınkın ayarlarıda deişik aynı marka sg-1400 fakat anlamadım yardımcı olursanız sevınırım selamlar
  • ARKADAŞLAR MERHABA ;

TTNETTEN ALDIGIM ZYXEL VMG3312-B10A MODEMINI KULLANIYORUM. AĞ ÜZERİNDE BAZI BİLGİSAYARLARDA İNTERNET VAR BAZILARINDA YOK. MODEMI ACIP KAPATINCA BU SORUN DUZELIYOR. BUNUN SEBEBI NEDIR? DIGER SORUN ISE COK SIK INTERNET BAGLANTISI KOPUYOR?ŞİMDİDEN CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

KULLANDIGIM INTERNET VDSL
  • (acil)Kablolu modem de internet lambasi yaniyor kablosuzlar da yanmiyor modemlerde sorun yok biri daha sıfır cozumunu bilen var mı ? kuruyorum modemleri ayarları yapıyorum yok ttneti arıyorum kablosuzlarda sinyal yok kabloluda var gözüküyor hatta sorun olsa kablolu çalışmaz ama bozukta değil kablosuzlar adsl ve internet ışıkları yanmıyor.Adsl ara ara yanıp yanıp sönüyor.Çözümü bilen mesaj atabilirse sevinirim.İyi forumlar :) Modem markalarım kablosuzlar (Huawei-Tp Link) Kablolu D-Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnPDoGG -- 23 Ekim 2014; 0:26:27 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.