Şimdi Ara

***ADSL Modem soru ve sorunları olanlar...*** (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
1
Favori
118.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende us robotics 9110 var. aşağıdaki linkteki sorunu yaşıyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_18835372/mpage_1/key_//tm.htm#18932159 yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • merhaba. arkadaşlar elimde zyxel kablosuz modem var. ve şu anda bu modemin sadece bir portu çalışyor. modeme bağlanmaya çalışıncada şifre istiyor. admin ve 1234 ü denedim ama bir türlü giremiyorum. modeme girmek için reset attım gene aynı şey oldu. nasıl girebilirim ve diğer portlar neden çalışmıyor olabilir. Bu bir fiziksel arıza mıdır. değilse farklı bir yol mu izlenmelidir.
  • Merhaba arkadaşlar,
    ßen Gezz As 900u diye bir usb modem kullanıyorum ve her 15-20 dkk en fazla 30 dkk içinde bağlantı kopuyor sonra tekrar geri geliyor ve çevirmeli bir bağlantı olduğu icin
    hep yeniden interneti cevirmeli olrak başlatmak zornda kalıyorm ve bu yüzden hic uzun süreli bir download yapamıyorm.
    Buna bir çözüm varmıdır?
  • Merhaba Arkadaşlar.Ben adsl kullanıcısıyım.Sınırlı.Bildiğiniz üzere modem den telefona bi kablo modemden bi kablo kasada.Sorum şu internete bağlıyken telefonu açtığımda hışırtı geliyor ve internet bağlantısı kesiliyor.Modemden gelen kabloyu çıkardığım zaman hışırtı gidiyor.Sizce sorun modemdemi?
  • sanırım burası sadece soru alanına dönüşmüş...cevaplayan yok pek hepsine birden cevap vermem imkansız ama genel özet bilgi vereyim herkes yararlanabilir: modem kurulumları: öncelile modeminizin kullanım klavuzunu okuyun. modeminizin ip adresini bulun modeme ethernet kablosuyla bağlanıp internet explorer ile modeminize bu adresle bağlanın. usb olanlar hariç.... usb olanlar zaten yazılım cd siyle kuruluyor ve sizi kendisi yönlendiriyor. usb bağlantı tavsiye etmem
    modeme bağlandıktan sonra size verilen kullanıcı adı ve şifreyi gerekli yerlere yazın. genelde user name ve password yazan yeri arayın. kablosuz modemlerde şifreleme sistemi olarak wpa seçin ve bir şifre girin. broadcast name yazan yere modeminizin yayın yaparken hangi isimle yayın yapmasını istiyorsanız bunu yazın .... ayarları kaydedip çıkın..
    kablosuz modemlerde kabloyu çıkarın pc nin başına geçip yayınları taratın broadcast name e yazdığınız ismi bulun bağlan deyin ve şifreyi yazın...kablolu modemler bu ayarlarla otomatik bağlanır artık zaten..
    özet olarak bu kadar ...
    sorunlarınız için aşağıdaki bilgilerden iletişime geçebilirsiniz. vakit oldukça yardımcı olmaya çalışacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 16 Aralık 2007; 20:08:15 >

• ya arkadaslar bana acil yardim edebilirmisiniz Pikatel USB modemim var, bunu laptopuma yüklerken yükleniyormuş gibi gözüküyor ancak 3 saat bekledim hiç bir gelişme yok neden duraklıyor acaba ve ne yapmalıyım fikri olan varsa yazsın çok acil sygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilgisayars

sanırım burası sadece soru alanına dönüşmüş...cevaplayan yok pek hepsine birden cevap vermem imkansız ama genel özet bilgi vereyim herkes yararlanabilir: modem kurulumları: öncelile modeminizin kullanım klavuzunu okuyun. modeminizin ip adresini bulun modeme ethernet kablosuyla bağlanıp internet explorer ile modeminize bu adresle bağlanın. usb olanlar hariç.... usb olanlar zaten yazılım cd siyle kuruluyor ve sizi kendisi yönlendiriyor. usb bağlantı tavsiye etmem
    modeme bağlandıktan sonra size verilen kullanıcı adı ve şifreyi gerekli yerlere yazın. genelde user name ve password yazan yeri arayın. kablosuz modemlerde şifreleme sistemi olarak wpa seçin ve bir şifre girin. broadcast name yazan yere modeminizin yayın yaparken hangi isimle yayın yapmasını istiyorsanız bunu yazın .... ayarları kaydedip çıkın..
    kablosuz modemlerde kabloyu çıkarın pc nin başına geçip yayınları taratın broadcast name e yazdığınız ismi bulun bağlan deyin ve şifreyi yazın...kablolu modemler bu ayarlarla otomatik bağlanır artık zaten..
    özet olarak bu kadar ...
    sorunlarınız için aşağıdaki bilgilerden iletişime geçebilirsiniz. vakit oldukça yardımcı olmaya çalışacağım

koca forumda yokmu bu işleri bilen ya herkes sormuş cvp yok bende bişe sorcaktim vaz gectim

• USRobotics Wireless ADSL2+ Router (USR9114) kullanıyorum 1 sorum AP isolation:enab. yoksa dis. olmalı ne ıse yarıyor 2cısı ınternet sayfalarında veya msn bır sorun yok ama onlıne bır oyuna baglandıgımda ınternetten verı alımı kesılıyor :( portlardanmı oluyor acaba lutfen yardımcı olun
  • --------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar beni 10 gündür cıldırtan bi konu var ve yardıma cok ihtiyacım var yeni bir eve tasındık ve ev arkadasımın dahan önce kullandığı kablonet modem net master la birlikte geldi o bir sene boyunca bu modemden 2 kisi interneti kullanıyordu ve hic bir sorun yoktu fakat biz simdi 2 kisi internete girmek istedigimizde bunu yapamıyoruz arkadasımın bilgisayarına daha fazla veri giderken bana gelen gidenden az oluyor ben tek basıma baglanmak istedigimde ise hic bir sorun olmuyor önce sorunun cogaltıcıdan kaynaklandıgını düsündük ve yeni bir tane aldık fakat benim pc gine internete girmedi daha sonra pcme format attım fakat sorun yine düzelmedi gene arkadasımın pc si girerken benimkine veri daha az geliyor ve sayfayı 3 dakikada acıyor acaba sorun nerden kaynaklanıyor kablonettenmi yoksa bizdenmi bir hata var nolur bana bu konuda yardımcı olunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

• Slm arkadaşlar,
    ZYXEL P-600 Serisi bir modem kullanıyorum...Kullandığım internet hızı 4096 ama çok yavaş ve durmadan kopuyor...4096 hızla bazen google girmek için bile 8-10 saniye kadar beklediğim oluyor.Rapidden birşey indirmeye çalışıyorum 20 kb-40 kb gibi hızlarla indiriyor.ama bazen de bişeyler oluyor normal şekilde hızlanıyor indirme hızı 400-450 kb oluveriyor,bişey anlamadım valla ...telefın hattından modeme gelen ana kabloyu (line) en az 4-5 kez değiştirdim olmadı,splitter da bi sorun vardır dedim onuda değiştirdim amafayda etmedi durmadan kopmaya devam ediyor...yeni bi modemmi alıcaz şimdi...bir bilen arkadaş yardım edebilirse sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ---SY--- -- 27 Eylül 2008; 20:07:07 >
  • ONIXON dsl x202 marka modemim var. Bağlantım 1-2 saatte bir düşüyor. Modemin üzerindeki bağlantı ışığı yanıyor olmasına rağmen hem bende hem de ağdaki bilgisayarlara bağlantı gitmiyor. Modemin fişini çekip tekrar taktığımda ise bağlantı geliyor ancak benim bilgisayara (Usb den takılı) olduğu için bilgisayarı donduruyor. Problem ayarlardan mı kaynaklı sürücüden mi yoksa modem mi arızalı olabilir. Teşekkürler...
  • Arkadaşlar benim çok acil yardıma ihtiyacım var. Evde 1 yıldır 2 adet bilgisayar kullanıyoruz. Modemimiz U.S. Robotics USR 9110. Son 2 haftadır bizi çıldırtan bir problem var. 2 hafta önce durup dururken internet kesilmeye başladı ve sadece internet değil aynı zamanda telefon da kesiliyor. Türk telekom ile bağlanıyoruz. Arayıp arıza kaydı verdik. İnternet ve telefon arada kesilip arada geliyordu gün içinde bir anlam veremedik. Hatla ilgili apatmanın altından çalışma yaptlar o anda düzelmiş gibi göründü ertesi gün aynı şeyler yaşandı. Bu arada ilk haftanın sonunda benim bilgisayarım laptop'tan iMac'e geçti. Yani şimdi bir de sisteme yabancılığım var hayatımda ilk kez mac os kullanıyoyorum. Sonradan şunu farkettik ben bilgisayarda internet erişimi yaptığım zamanlarda herhangi bir sorun olmuyor. Ama ben bilgisayarı kapadığımda veya internette surf yapmadığımda annemin bilgisayarının bağlantısı kesiliyor ve ben açana kadar da ne internet ne telefon geri gelmiyor. Mac le ilgili bi konfigürasyon desem laptop varken de aynı şekildeydi son 1 haftadır ama ben ne mac e geçtiğimde ne de laptop'u kullanırken son 2 haftada herhangi bir değişiklik yapmamıştım adsl ile ilgili ne modemde ne bilgisayarlarda. Şimdi ne yapacağımızı bilmiyoruz annem internet üzerinden çalışıyor bu gidişle ya kovulacak ya da biz çıldıracağız. ADSL cileri çağırsam bi türlü çağırmasam bi türlü çnkü hatla mı ilgili bilgisayar konfigürasonu ile mi anlayamadım ne yapacağımı bilmiyorum. Bunu çözmek için kimi çağırabilirim?

• arkadaşlar lütfen yardım edin :(( 1024 olan internet hızımı 4096 ya yükselttim ama yükselttikten sonra modeme sinyal gelmiyor geldiği zamanda en fazla 1 dakida duruyor sonra kopuyor neden olabilir
  • Arkadaşlar;uzun süredir ASUS Wireless modem kullanıyorum.Hayatımda ilk defa basıma gelen ve daha evvel hi yasamadıgım bir sorun yasadım.

İphone Wİ-Fİ açıyorum.İnternet Bağlantım Kopuyor.Önceden kopmuyordu.Ayarlar herşey eskisi gibi normal.Fakat bişi var santralden 4 yıldır kullandıgım portumu degiştrdiler,son 1 haftadır yogun opmalar yasıyordum.

Son 1 soru daha,telefodaki hasırtı ve gürültünün sebebi nedir ve nasıl halledilir ve bağlantıyı nasıl etkiler..

Lütfen fikirlerinizi belrtirseniz sevinirim..
  • konuyu yeni gördüm, bilseydim teknik konulara konu açmazdım.
    BENİM SORUNUM ŞU

modemin elektrik fişini çekip taktığımdan beri internete bağlanamıyorum.
    ttnet'i aradım modem ayarlarınızda problem var dedi.
    modem ayarlarıda ingilizce hiç bir şey anlamıyorum. Nasıl ayarlayabilirim.
    Modemi markası asus. 192.168.1.1 ile modem ayarlarına girdiğimde şöyle bir ekran geliyor

yardımcı olurmusunuz arkadaşlar?

------------------------------------------------------------------------

http://adslistanbul.ttnet.net.tr/modemler/asus/asus_router.html

Yukarıdaki verdiğim linkdeki ayarlar bendede aynıydı. aynı ayarları modeme reset attıktan sonrada yaptım. yine bağlanamadım.

modemin line lambası arasıra (ama uzun aralıklarla ) yanıyor

ayrıca modemimin özellikleri de burada >>http://www.hardwaremania.com/forum/internet-cep-telefonlari-mobil-uygulamalar/internet/adsl/asus-adsl-combo-router-36822.html

• KONU UNUTULMUŞŞ
  • Ben Smile Adsl abonesiyim...Modemim Zoom X4... Daha önce hiç yaşamadığım bir sorunla karşılaştım...İnternet 10 sanyiye açık 1 dk gidio...Yerel ağ bağlantısı 2 uyarısı verio...bugünlerde sorunum azaldı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sol_ak

KONU UNUTULMUŞŞ

evt konu unutulmuş kimse yok :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLpR™ -- 12 Nisan 2009; 15:50:01 >

• quote:

Orjinalden alıntı: aLpR™

Ben Smile Adsl abonesiyim...Modemim Zoom X4... Daha önce hiç yaşamadığım bir sorunla karşılaştım...İnternet 10 sanyiye açık 1 dk gidio...Yerel ağ bağlantısı 2 uyarısı verio...bugünlerde sorunum azaldı...

up up
  • quote:

Orjinalden alıntı: gsliyim

quote:

Orjinalden alıntı: aLpR™

Ben Smile Adsl abonesiyim...Modemim Zoom X4... Daha önce hiç yaşamadığım bir sorunla karşılaştım...İnternet 10 sanyiye açık 1 dk gidio...Yerel ağ bağlantısı 2 uyarısı verio...bugünlerde sorunum azaldı...

up up

evet up up up
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.