Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.741
Cevap
37
Favori
277.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onceden ttnetde ayni modem ile sorunsuz 50 aliyordum. Acaba apartman icin hatta sorun olabilir mi? Disaridaki baglantiyi kontrole gelen ekip buraya 80 geliyor sorun iceride olabilir dedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ananni A kullanıcısına yanıt
    Ekipler haklı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SvlyMmt

SNR Marjı (dB): 11.3 19.5

Zayıflama (dB): 4.5. 3.0

Şimdi son sayfalara baktım da genelde zayıflama değerleri çift hanelerde. Benimkisi sanırım çok düşük , bu da iyi olduğu anlamına geliyor herhalde.

Peki snr değerleri neden kötü?

Sorunun ne olabileceği hakkında fikri olan var mı?

Teşekkür ederim şimdiden.
    Hat zayıflaması santrale veya saha dolabına çok yakın olduğunuzu gösteriyor. SNR nin düşük olması hat kalitenizin kötü olduğunu gösterir. Kabloları yenileyin. Fazla ek yapmamaya özen gösterin.

• Arkadaşlar benim değerlerim bu şekilde şuanda 16 mbit kullanıyorum en fazla kac mbit internet alabilirim degerlerim bu şekilde.

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

• Haşin_ErKeK kullanıcısına yanıt
    Şuan alabileceğiniz en iyi hızı alıyorsunuz. SNR Marjı sınırda. Kopmalar olabilir. 3 veya 4 Mbps hız düşürülürse sağlıklı bağlantı alırsınız. 11 - 10 Mbps ideal. Santrale çok uzaksınız. Hat zayıflaması fazla.

• Arkadaşlar merhaba. Benim değerlerde burda. Netspeed e göre 1493 metre uzaktayım. Sizce nasıl? Turk.net Yapa Adsl kullanıyorum. Elektrik kesintisi sonrası modeme 13 mbps civarı hız tanımlanıyor. O zaman sadece snr 6 ya iniyor diğer değerler sabit. denemek için 1 hafta açık tuttum sorun olmadı.

Şimdiden teşekkürler

• Bu değerler ile NetSpeed geçmeyi planlıyorum.

Download ve Upload değerleri azami sınırda kopmadan ne seviyede olur acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delected -- 8 Eylül 2018; 1:4:18 >
  • mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt
    Şuan değerleriniz olması gerektiği gibi görünüyor. Netspeed in dediği mesafe santrale olan uzaklığınızı görüyor çünkü YAPA saha dolabını pas geçip direkt santralden interneti veriyor. Netspeed de bağlantınıza göre mesafe söylüyor.

Saha dolabı varsa sokağınızda veya sokağa yakın, YAPA dan VAE ye geçin. Daha yüksek hız alırsınız.

• Delected D kullanıcısına yanıt
    Siz ADSL kullanıyorsunuz ama değerleriniz VDSL2 desteklediğini gösteriyor. Hat değerleriniz ADSL olduğundan alabileceğiniz hız 26 Mbps görünüyor çünkü teoride ADSL en fazla 25 Mbps destekliyor. Modem de bunu gösteriyor.

ADSL için alabileceğiniz hız 16 Mbps

VDSL ye geçerseniz hat değerleriniz değişecek ve en fazla ne kadar hız alabileceğinizi o zaman yorumlayabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrt2121 -- 12 Eylül 2018; 2:29:43 >
  • Bağlantı Durumu
    Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps)
    799
    Downstream Hızı (Kbps)
    16379
    Upstream Sınırı
    16
    Downstream Sınırı
    9
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus_AnxM
    LOS Hataları
    0
    Downstream Hat Zayıflaması
    10
    Upstream Hat Zayıflaması
    11
    Peak Cell Rate
    1884 cells per sec

arkadaşlar hattım 24 Mbps kaldırır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaahmet61

Bağlantı Durumu
    Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps)
    799
    Downstream Hızı (Kbps)
    16379
    Upstream Sınırı
    16
    Downstream Sınırı
    9
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus_AnxM
    LOS Hataları
    0
    Downstream Hat Zayıflaması
    10
    Upstream Hat Zayıflaması
    11
    Peak Cell Rate
    1884 cells per sec

arkadaşlar hattım 24 Mbps kaldırır mı ?
    24 olmasi icin vdsl de olman gerek.https://ceppaketleri.com/vodafone-fiber-altyapi-sorgulama/ sorgulayin bakalim ne cikacak

• Yeni binadayım, 20 mt ötedeki cadde başında fiber kutusu var ama hat değerlerim bu şekilde. Daha yüksek bir hız alabilmek için yapabileceğim bir şey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s0ft -- 15 Eylül 2018; 17:39:49 >
  • Port değişikliği talep edin kullandığınız ISS den. Durumu anlatın 20m ötedeki kutudan port istiyorum diye.

• Arkadaşlar merhaba ekteki resimde yukarı akim hat zayıflaması 22 civarındaydı son günlerde 6 ile 11 arasında geziyor. Düşük olması daha iyi diye biliyorum bu değerin. Sanırım saha dolabi/santral uzaklığı.

Bu aralar sinyaller yine çok değisiyor. Modemi kapatıp açıyorum 22 oluyor tekrar açıp kapatınca düşüyor.

• asi_ruhx kullanıcısına yanıt
    ADSL teknolojisi asimetrik olduğu için yükleme hızı arttıkça indirme hızı azalıyor. İndirme hızı arttıkça da yükleme hızı azalıyor. Bu gibi durumlar normal.
    Hat zayıflamasının yükleme değerleri için değişmesi birşey ifade etmez. En fazla 1 Mbps hız alınıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrt2121 -- 23 Eylül 2018; 18:22:14 >
  • Hakkari Yüksekova, değerlerime yorum yapar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ment

Hakkari Yüksekova, değerlerime yorum yapar mısınız?

Hocam bahsettiğiniz bölge için sizce de çok iyi değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: asi_ruhx

Arkadaşlar merhaba ekteki resimde yukarı akim hat zayıflaması 22 civarındaydı son günlerde 6 ile 11 arasında geziyor. Düşük olması daha iyi diye biliyorum bu değerin. Sanırım saha dolabi/santral uzaklığı.

Bu aralar sinyaller yine çok değisiyor. Modemi kapatıp açıyorum 22 oluyor tekrar açıp kapatınca düşüyor.

O değilde bu arayüzü Türkçe'ye hangi Türk düşmanı çevirmiş anlamadım. Şapka standardı nedir yav.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Bağlatana kadar canımız çıktı. TÜRKTelekom santral ile artık kankayız ve 13 mbite sabitledi. Hız güzel aslında daha da güzel olabilir aöa dolaptan gelen hatlar çok eski olduğu için bu şekildeymiş. Sistemde 56 mbit alabileceğim görünüyor ama 13 alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ment

Bağlatana kadar canımız çıktı. TÜRKTelekom santral ile artık kankayız ve 13 mbite sabitledi. Hız güzel aslında daha da güzel olabilir aöa dolaptan gelen hatlar çok eski olduğu için bu şekildeymiş. Sistemde 56 mbit alabileceğim görünüyor ama 13 alıyorum.
    Hocam bu şekliyle kopma yaşamıyorsanız ve hız testlerinde de 10-12 mbps civarı sonuç alıyorsanız Yüksekova özelinde şükretmenizi tavsiye ederim. Ben Bursa'nın göbeğinde stabil 8 mbps alamayan hatlar gördüm hatta kendimizin hattı bir dönem böyleydi. Keza forumda arama yaparsanız İstanbul ve Ankara içinde böyle rezillikler yaşayan çok abone var.

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.