Şimdi Ara

Adsl Adil Kotası Kaldırılsın /arttırılsın imza kampanyası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
9
Favori
11.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullandığım fibernetin 35gb. 1günde AKKyi aşacak hıza sahibim diğer bi' deyişle.
  • İmzaladım btkya mail atın direk daha etkili olur yıl 2014 zaten acıyorum çöp altyapıya o kadar para vermeye birde adilsiz kullanım kotası denilen saçma sapan bir uygulama var ozaman bu adilsize yakalandıkmı ücretide yarı yarıya inecek madem öyle gel böyle.
  • Geçen sene dusukhizahayir.com'da 100 binden fazla imza toplandı fakat akk'yi 1mbitten 3mbit'e çıkarma dışında bir şey olmadı.
    Site kapanmış fakat 50 bin imzada iken bir fotoğrafı var :

http://web.archive.org/web/20130420083112/http://www.dusukhizahayir.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muco53

Geçen sene dusukhizahayir.com'da 100 binden fazla imza toplandı fakat akk'yi 1mbitten 3mbit'e çıkarma dışında bir şey olmadı.
    Site kapanmış fakat 50 bin imzada iken bir fotoğrafı var :

http://web.archive.org/web/20130420083112/http://www.dusukhizahayir.com/

Biz savaşımızı verelim birlik olalım şartlarımızı iyileştirelim bişeyleri birlikte değiştirebiliriz
  • aşmasını bilicen gardaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

İmzaladım btkya mail atın direk daha etkili olur yıl 2014 zaten acıyorum çöp altyapıya o kadar para vermeye birde adilsiz kullanım kotası denilen saçma sapan bir uygulama var ozaman bu adilsize yakalandıkmı ücretide yarı yarıya inecek madem öyle gel böyle.

Sizlerin görüşlerini alarak bu konuda gerekli her yerle görüeceğim imza ne kadar fazla olursa bende o kadar çok kişiyi temsil ederek kurumlarla görüşebilirim. TTNET olması yanıltmasın TTNET en çok tüketiciye hizmet veren kurum olduğu için alacağı kararlar diğer firmalarıda buna zorunlu kılacaktır. BTK ile görüşme gerçekleştireceğim talep sayısının artması lazım bu şekilde çok yol gidebileceğimizi düşünmüyorum.
  • Desteğe Devam arkadaşlar up
  • Hardware.Software.Gokhan kullanıcısına yanıt
    Zaten bunu başımıza btk çıkarttı onlara mail atalım ben yazmıştım ister üye ol ister olma.

https://tuketici.btk.gov.tr/gorus/

üye olup yazsak dahamı etkili olur ?
  • quote:

Zaten bunu başımıza btk çıkarttı onlara mail atalım ben yazmıştım ister üye ol ister olma.

Grup olarak topluluk olarak hak arandığı zaman daha etklili olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hardware.Software.Gokhan

quote:

Birimiz BTK'ya göndermek için bu konuya uygun bir görüş hazırlansa ve bu görüş ilk mesaja konulsa, herkes bu görüşü BTK'ya bildirse güzel olurdu.

• Hardware.Software.Gokhan kullanıcısına yanıt
    Ya abi saçmalamayın gayet mantıklı geliyo bana ama 25mbit altı internetlerde kalkarsa olur. Çünkü mesela 50mbit internetim var full hd yani 1080p bir filmi 5 dk da indiriyorum yavaşlamazsa gece gündüz açık bırakır bir ayda kaç tb dosya indiririm..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zQrba

Kaldırılma değilde arttırılmalı, kaldırma ihtimali yok diye düşünüyorum zaten ttnet 16 mbit yaptı bildiğim kadarıyla bütün tarifeleri. Ya 5 mbit olsun yada 100 gb akk olsun diye düşünüyorum. Artık internette resim, video kalitesi arttı ee haliyle boyutlarda arttı. Kendilerinin servisi olan playstore ile oyun satın alıp steamden indiriyoruz oyunlarda 30 gbtan aşağı değil

Hocam 16mbit yaptılarda, bazı yerlerde 16mbit bile çekmiyor internet, durmadan internetde kopukluk oluyor
  • çok iyi olur çokda güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagkan1905

quote:

quote:

Birimiz BTK'ya göndermek için bu konuya uygun bir görüş hazırlansa ve bu görüş ilk mesaja konulsa, herkes bu görüşü BTK'ya bildirse güzel olurdu.

BTK ya imza listesini göndereceğimi söylemiştim fakat 2800tane imzayı gönderdiğim zamanda dikkate alınma olasılığım çok düşük ama muhattabımız şuanda BTK değil İnternet Hızmet Sağlayıcıları -BTK- bunun ikinci aşamasıdır. İlk önce yeterli ilgiyi bulmak lazım sonrada oturup konuşmak lazım.

• 150gb iyidir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zQrba

Kaldırılma değilde arttırılmalı, kaldırma ihtimali yok diye düşünüyorum zaten ttnet 16 mbit yaptı bildiğim kadarıyla bütün tarifeleri. Ya 5 mbit olsun yada 100 gb akk olsun diye düşünüyorum. Artık internette resim, video kalitesi arttı ee haliyle boyutlarda arttı. Kendilerinin servisi olan playstore ile oyun satın alıp steamden indiriyoruz oyunlarda 30 gbtan aşağı değil

Artırılmalı ne demek ya? Verdikleri hizmet yerlerde zaten. Her sene milyarlarca lira kâr ediyorlar. İnternette resim, video boyutları arttıysa onlar da hizmetin kalitesini artırmak zorunda. Teknoloji hizmetleri normalde gittikçe ucuzlar, bu adamlar utanmadan zam yapıyor, bir de saçma sapan sınırlamalar getiriyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

quote:

Adil kullanım kotası olmayan tarifeler var onlardan alın

Aylık 150 lira internete mi vericez?

E arkadaş her şeyin bi fiyatı var. Ferrariye binen adam 1 milyon dolar arabaya mı verilir gidip şahin aliyim mi diyo ?

50 gb adil bir kotamıdır 75 gb da adil kotalı olmamalı demiyorum fakat farkettiysen orada kaldırılmasından ziyade 500gb en azından olmalı? Ben zaten tv hizmetini bile internetten alıyorum evimde 4tane bilgisayar var updatelerini aldığım zamanda ayda sadece 10gb tutuyor online derslerim var farzediyorum ayda 10gbda o internette surf yapıyorum video izliyorum 20gbda o iptv de her ay 40gb yiyor. Ders tekrarları 10gb kitap indirmeydi sunulardı sosyal medyaydı. 10gb steam üzerinden yeni aldığım oyun 20gb ve oyun updateleri 20gb ve bir çok saymadığım olay iste 100 gb dersek

200gb akk en azından karşlıyor bunu sağlasınlar
     Adsl Adil Kotası Kaldırılsın /arttırılsın imza kampanyası
    10+10+20+10+10+20+20

en basiti bu.

Canımın içi 200gb yetiyosa adamlar sınırsız satamazlar dimi ? 75gb yetmeyen sınırsız alsın istiyolar.

Bence saçma sapan adil kullanım kampanyası yapıcağınıza avrupada 5-10 dolar olan internetin türkiyede niye 10 katı pahalı olduğunu sorgulayın. Gerisi gelir.

Öncelikle telafuza dikkat ediniz. 2. Olarak biz fiyat karşılığında aldığımız hizmeti zaten eleştirmiş oluyoruz. Konuyu basit düşünmeyin.

Hocam Bunun Nedeni TTNET in Devlet Kurumu Haline Gelmesi Bunun Yüzünden Mecburen Super Online vb de TTNET ten alıyor Yapıyı Bu Yüzden Onalrda İndirim Vb Yi Sınırlar İçerisinde Yapıyor

Burda İmza Toplamak Vb Fazla İşe Yaramaz Adamlar Bu İşim Tekeliyiz Zaten Daha Fazla Nasıl Kazıgı Sokabiliriz xD
    Diye Düşünüyor

Ama Bak Şöyle Bi 3k 4k kişi abonelikten çıksın neler oluyor

YOLUNMAYALIM YOLDURMAYALIM

En Azından 5mbps olmalı hız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Katarinanın Ultisi

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

E arkadaş her şeyin bi fiyatı var. Ferrariye binen adam 1 milyon dolar arabaya mı verilir gidip şahin aliyim mi diyo ?

50 gb adil bir kotamıdır 75 gb da adil kotalı olmamalı demiyorum fakat farkettiysen orada kaldırılmasından ziyade 500gb en azından olmalı? Ben zaten tv hizmetini bile internetten alıyorum evimde 4tane bilgisayar var updatelerini aldığım zamanda ayda sadece 10gb tutuyor online derslerim var farzediyorum ayda 10gbda o internette surf yapıyorum video izliyorum 20gbda o iptv de her ay 40gb yiyor. Ders tekrarları 10gb kitap indirmeydi sunulardı sosyal medyaydı. 10gb steam üzerinden yeni aldığım oyun 20gb ve oyun updateleri 20gb ve bir çok saymadığım olay iste 100 gb dersek

200gb akk en azından karşlıyor bunu sağlasınlar
    10+10+20+10+10+20+20

en basiti bu.

Canımın içi 200gb yetiyosa adamlar sınırsız satamazlar dimi ? 75gb yetmeyen sınırsız alsın istiyolar.

Bence saçma sapan adil kullanım kampanyası yapıcağınıza avrupada 5-10 dolar olan internetin türkiyede niye 10 katı pahalı olduğunu sorgulayın. Gerisi gelir.

Öncelikle telafuza dikkat ediniz. 2. Olarak biz fiyat karşılığında aldığımız hizmeti zaten eleştirmiş oluyoruz. Konuyu basit düşünmeyin.

Hocam Bunun Nedeni TTNET in Devlet Kurumu Haline Gelmesi Bunun Yüzünden Mecburen Super Online vb de TTNET ten alıyor Yapıyı Bu Yüzden Onalrda İndirim Vb Yi Sınırlar İçerisinde Yapıyor

Burda İmza Toplamak Vb Fazla İşe Yaramaz Adamlar Bu İşim Tekeliyiz Zaten Daha Fazla Nasıl Kazıgı Sokabiliriz xD
    Diye Düşünüyor

Ama Bak Şöyle Bi 3k 4k kişi abonelikten çıksın neler oluyor

YOLUNMAYALIM YOLDURMAYALIM

En Azından 5mbps olmalı hız

TTNET tek eli değil ilk önce araştırmalısın kardeşim. Superonline alt yapısı var turknet alt yapısı var bir araştır ondan sonra gül ayrıca diğer arkadaşlar lütfen hiç birşey çıkmaz gibi düşüncedelerse zaten biz bu işe başlamadan kaybetmişizdir. Siz ve sizin gibi düşünen insanlar yüzünden zaten bu haldeyiz kimse kusuruma bakmasın ama bu böyle.

• quote:

quote:

quote:

Çinde akk siz fiber internete 10 dolar veriyolar ama naber. Bizim millet sömürülmeye alışık ya.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.