Şimdi Ara

Adsl Adil Kotası Kaldırılsın /arttırılsın imza kampanyası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
520
Cevap
9
Favori
11.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hardware.Software.Gokhan kullanıcısına yanıt
    Hızınız kaça düşüyor? Sanırım ya 1 ya da 3 Mbps?

Şimdi yanlış anlaşılma olmasın, ttneti falan savunmayacağım. 2006'da Almanya'dan görüştüğüm bir arkadaş ev telefonu, televizyon yayını ve internetin tek fatura olduğunu söylediğinde vay be ne güzel demiştim. Aradan 8-9 sene geçmiş, bizim ttnet çok büyük bir iş başarmış gibi bunun reklamını yapıyor. Yani gerçekten savunmuyorum, çünkü savunulacak yanı yok bunların. Yatacak yerlerinin olduğundan da şüpheliyim.

Fakat, biz 5-6 sene önce üniversitedeki ev arkadaşlarımızla 1 Mbps'yi 4 kişi ortak kullanıyorduk. Galiba sizin ders çalışamıyoruz, kitap okuyamıyoruz falan diye sızlandığınız kısım bahane.

Ben mobil modem kullanıyorum sınırsız adı altında ama 15 gb dolunca hızım birinde 250 Kbps'ye diğerinde isr 100 Kbps'ye düşüyor. Asıl çile bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Şimdi yanlış anlaşılma olmasın, ttneti falan savunmayacağım. 2006'da Almanya'dan görüştüğüm bir arkadaş ev telefonu, televizyon yayını ve internetin tek fatura olduğunu söylediğinde vay be ne güzel demiştim. Aradan 8-9 sene geçmiş, bizim ttnet çok büyük bir iş başarmış gibi bunun reklamını yapıyor. Yani gerçekten savunmuyorum, çünkü savunulacak yanı yok bunların. Yatacak yerlerinin olduğundan da şüpheliyim.

Fakat, biz 5-6 sene önce üniversitedeki ev arkadaşlarımızla 1 Mbps'yi 4 kişi ortak kullanıyorduk. Galiba sizin ders çalışamıyoruz, kitap okuyamıyoruz falan diye sızlandığınız kısım bahane.

Ben mobil modem kullanıyorum sınırsız adı altında ama 15 gb dolunca hızım birinde 250 Kbps'ye diğerinde isr 100 Kbps'ye düşüyor. Asıl çile bunlar.

Sen kaç para ödüyorsun ben 78 TL veriyorum 3mbps düşüyorum

• Bence en düşük kota 100 GB ve en düşük sınır 1 Megabit olmalı.Böylece kimsenin bir sorunu olmaz.1 Megabit baya iş görür.
  • Bir tane oyun olmuş 40-50 GB , kaliteli bir 1080p film indirsen 10-15 GB ama ''adil'' kullanım noktası hala 50-75 GB seviyesinde.Steam'den o kadar oyun aldım indirimle ama oyunlar kütüphanede bana bakıyor ben onlara.İndirsem ayın geri kalanı 3mbit gibi rezil bir hızla geçiricem.4G gelsin zaten kotada uygun olursa hattı direk iptal edip 4G kullanıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PentaqoN

Bence en düşük kota 100 GB ve en düşük sınır 1 Megabit olmalı.Böylece kimsenin bir sorunu olmaz.1 Megabit baya iş görür.

3mbps yetmiyor nasıl 1mbps yetecek En az 5 yada 6 mbps olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: Hardware.Software.Gokhan

quote:

Faturalar şirkete gidiyor, ben ödemiyorum ama tuzlu olduğunu biliyorum. Keşke mümkün olsa da eskisi gibi ethernetli internet hayatıma dönsem. Mobil modem olayı hiç bana göre değil.

• PentaqoN kullanıcısına yanıt
    Aferin.
  • Ben 4G gelsin görücem TTNET'in halini bak nasıl bir tarafları tutuşacak.AKK kalkmaz ancak bayağı bir artırmak zorunda kalırlar.
  • bence asıl fiber optiğin akksi kaldırılmalı!... adsl devri bitti!... ilkel metalli iletişim teknolojilerini boş geç!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grezimonk -- 1 Aralık 2014; 13:42:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoKOmolitan

quote:

Orijinalden alıntı: PentaqoN

Bence en düşük kota 100 GB ve en düşük sınır 1 Megabit olmalı.Böylece kimsenin bir sorunu olmaz.1 Megabit baya iş görür.

3mbps yetmiyor nasıl 1mbps yetecek En az 5 yada 6 mbps olmalı

10 Megabit diyecektim 0'ı koymamışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: grezimonk

bence asıl fiber optiğin akksi kaldırılmalı!... adsl devri bitti!... ilkel metalli iletişim teknolojilerini boş geç!...

Şaka mı yapıyorsun sen ülkede fiber kullananların oranı %10 bile yoktur sadece seçili birkaç bölgede var.
  • quote:

quote:

quote:

Faturalar şirkete gidiyor, ben ödemiyorum ama tuzlu olduğunu biliyorum. Keşke mümkün olsa da eskisi gibi ethernetli internet hayatıma dönsem. Mobil modem olayı hiç bana göre değil.

3G router al ethernetli bağlantıya devam et!...

• 4G'de de bence çok farklı bir şey olmayacak. Çünkü yine AKN olacak ve kotalarda 1 GB altı kalkar, 1 GB'da 20 TL değil 10 TL olur, en sınırsız 15 GB/128 kbps ise belki 25 GB/256 - 512 kbps olur. Çünkü Turkcell'in şu anki düşüncesi bu pek bir ilerleme kaydedemeyiz çünkü halk bilgisiz, bu bana yetmiyor deyip toplu bir itiraz olmazsa hiç bir şekilde ilerleyebileceğimizi sanmıyorum. Belki kızan kişiler olacak ama acı ve büyük ihtimalle gerçek bu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

3G router al ethernetli bağlantıya devam et!...

O anlamda demedim, AKK dolunca bağlantı 100 kbps'lere düşüyor. TTnet kullanırken hiç olmazsa 1 Mbps sabit kalıyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

quote:

bence asıl fiber optiğin akksi kaldırılmalı!... adsl devri bitti!... ilkel metalli iletişim teknolojilerini boş geç!...

Şaka mı yapıyorsun sen ülkede fiber kullananların oranı %10 bile yoktur sadece seçili birkaç bölgede var.

ne %10'u? daha fazla abone var!... TTNET çakma fiber optikte satıyor!... onuda hesaba kat!... 😸

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grezimonk -- 1 Aralık 2014; 13:54:11 >
  • 100 gb lık kullanıyorum yine de yetmiyor
  • 250 gb idael bence 250 gb olsun kota bizde rahat edelim onlarda
  • AKK kalsında aldığımız hız 10 da birine mi düşüsün? Alt yapı yetersiz hala anlaşılamayan bir nokta var. AKK kalkınca adamlar sırf nasıl olsa beni etkileyen bir durum yok diyip zevkine Download yapıp sonra o indirdiği şeyi silip tekrar Download yapanlar var. Ülkedeki herkese AKK olmadan internet verebilecek alt yapı yok. AKK olarak baktığımızda 50-100-250-500 GB gibi paketler olarak satılırsa daha mantıklı olur. Steam,PSN,Xbox Live,Origin gibi hizmetlerden oyun aldığımızda GB'larca dosya indiriyoruz. Yada iTunes gibi bir yerden film aldığımızda veya kiraladığımızda. Bu işin artık korsanla bağdaştırma kısmı yok. Tek sorun alt yapının yetersiz olması. En mantıklı seçenek AKK paketlerinin makul bir fiyata gelip 50-100-250-500-AKK'sız paketler halinde satılması olacaktır. Tabi 500 ve AKK'sız paketin fiyatı ona göre yüksek olacaktır.

Herkesin AKK'sının kaldırılmasını desteklemiyorum. Çünkü olan benim internetime olacak, alt yapı yetersizliğinden daha düşük hız ve daha yüksek ping alıcam. Neden böyle bir şeye destek vereyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

Adil kullanım kotası olmayan tarifeler var onlardan alın

Aylık 150 lira internete mi vericez?

E arkadaş her şeyin bi fiyatı var. Ferrariye binen adam 1 milyon dolar arabaya mı verilir gidip şahin aliyim mi diyo ?

Senin gibi kamiller yüzünden giriyor bize de zamlar vergiler
  • Altyapı şu bu bahane TTnet'in umrunda olmaz senin bir ayda ne indirdiğin ne izlediğinin. Asıl olay bir modemle tüm apartmanın aynı interneti kullanmaması. Bende 24mbs hız var AKK olmasa 3 eve bu hız rahatca yeter. Asıl olay bu akk olmasa hız düşmese kaçak kullanım artacak.

Keşke akk artsa bir oyun 30 40 gb bir film 15 gb.

Radyo açmıyorum lan şimdi kota gitmesin diye.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.