Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (605. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.560
Cevap
189
Favori
1.252.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 603604605606607
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

5600xt

https://babeltechreviews.com/amds-performance-driver-20-7-1-vs-20-4-2-benched-with-25-games-rx-5600-xt/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 3 Ağustos 2020; 11:16:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• rx590 kullanıp siyah ekran alan varmı ya?. hayır en çok oynadıgım oyunda sadece siyah ekran alıyorum onun dışında almıyorum siyah ekran şuan 20.4.2 yüklü fakat 20.7.2 de yüklemiştim ondada aynısı olmuştu. format attım sıfırdan oyunları bile sıfırdan indirdim format atıp 20.7.2 denedim olmadı format atıp 20.4.2 yükledim oda olmadı. format atmamın sebebi driver değil pubgde aşırı derecede fps düşmesi yaşadıgım içindi. i5 7400 çogu oyunda yetmiyor
  • Rx590 acayip güç tüketiyor dostum overrated kart psu iyi olmalı ve fan devrini biraz arttırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 3 Ağustos 2020; 2:30:29 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    oyunlarda 120 ile 170 arası gördüm ben. "acayip güç tüketim" 300 watt felan mı ? kart zaten %85 fan hızında çalışyor
  • Göremediğiniz anlarda milisaniye bazında 250w belki 300w ları devirebilir. İşte bu karta iyi psu şart.

https://www.techpowerup.com/review/asrock-rx-590-phantom-gaming-x/30.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 3 Ağustos 2020; 11:16:35 >

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    i5 7400 zaten yetmiyor. ama %100 kullanırken ben dalgalandıgını görmedim. o saniyelik 500 watt da çeksin benim için sorun değil. güç tüketimini dert edecek son adamım. Benim sorunum siyah ekranı sadece en çok oynadıgım oyunda almam. gta5 de bile almıyorum sadece war thunder de alıyorum onuda en çok girdiğim için. i5 den kurtulup ryzen a dönmeyi düşünüyorum yoksa çekilecek çile değil bildiğin işkence
  • 1. Hedef psu eğer ekran kartı bozuk değilse sürücü eskisi güvenli modda ddu ile silinip yenisi kurulurken ek özelliklerden fabrika ayarlarına dönerek kurulum yap işaretlenip whql kurulmuşsa.

Freesync yada gelişmiş senkranizasyon kapatmak fayda etmiyorsa.

Bir önce whql sürücüsünü kurmak yukarıdaki gibi tabi gene kesmiyorsa.

Ya psu yetmiyor o oyunda malesef ya kart arızalı.

Çünkü 7400 ve onu kullandığın ram kolay kolay sıkıntı çıkarmaz ihtimali var tabide düşük.

Yani olmaz olmaz sistemin stabildir 2k ya bilemedin 4k ya geçersin çat gider pc diğer oyunlarda olmamasıda çok net birşey ifade etmez bu oyunda anlık yüke giriyordur birşey oluyordur vesaire.

Psu nedir ?

Ek olarak bunu önermişler

War Thunder siyah ekranı düzeltin
    1. DirectX 9 ve Vsync kullanın yani açın / oyunu Pencereli modda çalıştırın

War Thunder ile siyah ekran sorunları yaşıyorsanız, Vsync'i açmanız ve DirectX 9 oluşturmayı kullanmanız önerilir. Kullanıcılar ayrıca OBS (Open Broadcaster Software) kullanırken siyah bir ekran aldıklarını bildirdi.

Siyah ekran sorunları yaşıyorsanız, oyunu pencereli modda çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

https://windowsreport.com/war-thunder-problems-windows-10/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 3 Ağustos 2020; 2:57:43 >

• Hocam söylediğiniz oyunu oynamadım hiç lakin destiny 2'de alt tab yaptığım zaman siyah ekran sorunu yaşıyordum. Uyumluluk menüsünden Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakıp oyunu fullscreen modunda çalıştırıp deneme yaparmısınız belki bir faydası olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel14 -- 3 Ağustos 2020; 2:53:39 >
  • hemen deniyorum hocam

az önce power limit %25 yaptım gene aldım.(wt formunda deneyip sonuç alan var diye yaptıydım)

normalde siyah ekran aldıgınızda oyunun müzik seslerini duyuyormusunuz? ben duyuyorum çünki siyah ekranda bile

@timeguard

power idarelik zalman lx2 600w

yoksa hx1200 var

oynadıgım bir bu var bundada siyah ekran olunca sinir oluyor insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EA6F8F78B -- 3 Ağustos 2020; 3:16:4 >
  • 700w sanırım Lx modeliydi zalman vardı 2 ayda bozuldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

700w sanırım Lx modeliydi zalman vardı 2 ayda bozuldu.
    yukarıdaki ayarı yaptıktan sonra oyundan atmadı. birkaç saat oynuyayım bakalım neler olacak normalde oyuna başladıktan 10 dk geçmeden atıyordu şimdi 1 maç tamamladım.
  • yücel14 Y kullanıcısına yanıt
    hocam 1 maç yaptım atmadı. bakalım biraz daha oynuyayım neler olacak bu ayarı yaptıktan sonra cpu kullanımıda düştü
  • Hocam destniy 2'de siyah ekrana düşünce aynen dediğiniz gibi oyunun müzik sesleri felan geliyordu söylediğim ayarı yaptım bir daha hiçbir şekilde siyah ekran sorunu yaşamadım ben
  • Windows 10'u formatlayıp Windows 8.1'e geçtim. Amd nin win8 için yayınladığı en son sürücüde kullanıyorum şimdi. 1.5 gündür oynuyorum oyunda donup çökme yaşamadım hiç. Sorun yazılım kaynaklı gibi duruyor şimdilik. Sorun olursa yazarım yine. Yarından itibaren başka oyunlar deneyeceğim.
  • CPU: Ryzen 5 3600X
    GPU: MSI RX5700 MECH GP OC
    PSU: 600W 80+

20.4.2'de de 20.7.2'de de 2 saati aşan gaming session'larda kart öyle veya böyle bir şekilde saçmalamaya başlıyor, OC yapılmamış olmasına rağmen Radeon WattMan hataları alıyorum, görüntü donuyor, siyah ekranda kalıyor, bazen görüntü gidip geri geliyor ama ekranda bir sürü "glitch" diye tabir edilen kutu kutu bozulmalar oluyor ve sonrasında ekran kitleniyor. Karta çok yüklenmeyen oyunlarda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum, bahsettiğim sıkıntılar hep AAA oyunlarda oluyor.

Benim problemimin sebebi de 600W PSU'nun yetersiz olması mıdır acaba? Yani çok sıkıntılı bir durumdayım, PSU her türlü yetiyordur gibi bir kanı varsa kartı servise yollayacağım çünkü.
  • Augeas kullanıcısına yanıt
    Sorun 1 görüntü bozulması: Kart bozuk.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144763473

Sorun 2 Sistem kapanması resetlenme gibi sorunlar psu yetersiz.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144748187

Sorun çıkaran psu buydu değiştirince düzeldi.

Sizde psu modelinize göre ikisinin kombinide olabilir ama görüntüde bozulma varsa kartı garantiye direkt gönderin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 3 Ağustos 2020; 14:10:39 >

• Psu genel olarak en az önem verilen parça ülkemizde üstünde yazan değere bakıp alıyorlar ama techpowerup yada başka psu inceleme sitelerinde bir psu da nelere bakıldığına bir göz gezdirseniz sistemin en önemli parçası olduğunu anlar ve 5700xt yerine düz 5700 alıp psu bütçenizi arttırırsınız.

Bir psu nun voltajı nasıl verdiğinin ani yükselmelerdeki davranışının voltajı atx standartları içinde tutma yeteneğinin dalgalanmayı bastırmasının tablolarını görünce belki birkaç kişinin psu ya verdiği önem artar.

https://www.jonnyguru.com/blog/2014/10/06/high-power-astro-gd-1200w-power-supply/4/

https://www.techpowerup.com/review/corsair-rm-750-2019/4.html

12v hattının yeterli voltajı vermeside yetmiyor ama 12v ye bakma bilinci oluştu bu güzel şimdi sıra üstteki verilerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 3 Ağustos 2020; 15:58:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yücel14

Hocam destniy 2'de siyah ekrana düşünce aynen dediğiniz gibi oyunun müzik sesleri felan geliyordu söylediğim ayarı yaptım bir daha hiçbir şekilde siyah ekran sorunu yaşamadım ben
    1- 1:30 saat düzeldi sonra gene aynısı hocam. Oyun sesi geliyor monitor enter sleeping mode geçip kapaniyor. Donanimaal olduğunu bilsem zaten degisirim ama ya değilse oda var işte:D garantileri var bozulursa yollarım artık :) fps sabitledim ama gene aynısı oldu power dan yapiyor desem 12v kanalı düşük veriyor desem 1 ayda bu kadar düşer mi?. Power 1aylik 12v un hemen düşmesine ihtimal vermiyorum teoride 552w veriyor diyor. Garanti den gelir ise yeni power denerim artık yanarsada yapabilecek birşey yok. Yeni driver gelsede denesek..

• Anladım hocam eğer powerdan kaynaklıysa wattman ayarlarından güç limitini -15 veya -20 olarak düşürün hem gpu sıcaklığı hemde çektiği güç azalacağı için psu sorun olup olmadığını teyit etmiş olursunuz.
  • yücel14 Y kullanıcısına yanıt
    Bir denemediğim bu kaldı zaten bunuda deniyeyim. Yeni sürücü ne zaman gelecek acaba bilgi var mı? Hemen kurup deniyelim

• 
Sayfa: önceki 603604605606607
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.