Şimdi Ara

Adrenalin 2020 Edition 20.4.1 [AMD DRIVER ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: krmtrylcn Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir (6 Mobil) - 5 Masaüstü6 Mobil
11.453
Cevap
125
Favori
655.703
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Adrenalin 2020 Edition 20.4.1 [AMD DRIVER ANA KONU]
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 20 saat 37 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: unraiser

20.2.2 sürümü kurulu cod warzone'da siyah ekran sorunu overwatch'ta falan siyah ekran sornu yaşıyordum. Amd sürücü temizle aracı ve ddu kullandım. Sonrasında sadece driver kurdum, AMD'nin uygulaması olmadan. Şuan bilgisayarda ne donma ne siyah ekran hiçbirşey kalmadı.
    AMD'nin Adrenalin uygulaması pek sağlıklı değil sanırım. Sürücü sağlam bu arada cod'ta şuan hiç atma yapmadı.
    ''Bu uygulama pek sağlıklı değil ''

Kastettiğin hangi uygulama?
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Yarbay
    7642 Mesaj

AMD arayüzü :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    -MoDeStUs- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    direk setupu indirip kurdum orada yazan eski sürümü kaldır diye bişey vardı sanırsam onu tikledim öyle kurdum hiç bir sorun yok star wars jedi fallen bitirdim epic ayarlarda kasma siyah ekran çökme filan bişey olmadı temiz kurulum filan hikaye
    |
    |
    Ryzen 5 3600 İşlemci / Rx 5700 XT Sapphire NİTRO+ Ekran Kartı / XPG 16 GB 3000 MHz RAM / B450 Tomahawk MAX Anakart / Corsair MP510 480 GB M2 NVMe SSD / CM MasterBox MB511 650W Kasa / Asus 24 VG248 144HZ 1MS Monitör / Hyperx Cloud 2 Kulaklık / Zowie EC1-B Mouse / Corsair K68 RED Klavye
  • Yarbay
    14064 Mesaj

boyuta bakıp yazdım ezbere boyut farkı yok demedim bilemem bende sorun yok 2 karrttada sapphire r7 250x ve rx 580
    |
    |
    fantom1054 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Yarbay
    2399 Mesaj
    20.3.1 sürümü çıktı konunun güncellenmesi rica olunur
    |
    |

AMD Adrenalin 2020 Edition 20.3.1

Support For
    /*DOOM™ Eternal
    Achieve up to 5% better performance playing Doom Eternal (Ultra Nightmare settings) at 1920x1080p on the Radeon™ RX 5700XT with Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition 20.3.1, versus Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition 20.2.2. RS-333
    /*Half-Life™: Alyx
    /*Ghost Recon™ Breakpoint
    Vulkan® API

İyileştirmeler
    /*Frame skipping or choppy audio may be experienced in videos captured using Radeon ReLive.
    /*Some games may experience stutter while using Instant Replay or third-party applications that stream or perform screen capture.
    /*Hotkeys may fail to apply to scenes in ReLive scene editor when the scene has a custom name.
    /*Webcam elements may fail to appear on screen when a custom location is set during ReLive recording.
    /*AMD A-Series/E-Series APU Processors will reflect older Radeon Software Adrenalin 2019 Edition Settings user interface.
    /*Zero RPM toggle may fail to reset or appear when disabling advanced fan tuning options in Performance Tuning.
    /*Radeon Software may automatically close when a live stream is started or stopped.
    /*Desktop cursor may intermittently remain visible after toggling Radeon Software’s overlay in some games.
    /*Red Dead Redemption 2™ may experience a blank screen when launched using the Vulkan® API.
    /*Radeon Software may experience an application crash, or a system TDR may occur, when VRAM reaches 8GB or more with HBCC enabled on Radeon RX Vega series graphics products.
    /*DOOM™ may experience an intermittent system hang or application crash during gameplay.
    /*Space Engineers™ may experience an application or hang during gameplay when Grass Density is turned on.
    /*A system hang or black screen may occur when exiting SteamVR™ with multi display system configurations.
    /*Monster Hunter World™: Iceborne may have lower than expected performance in some areas of the game on Radeon RX 5700 series graphics products.
    /*Video playback may exhibit corruption on Interlaced content in Movies and TV on Ryzen 3000 with Radeon Graphics Processors.
    /*PassMark™ may experience an application hang on some Ryzen with Radeon Graphics Processors.
    /*On Radeon RX Vega and older discrete GPUs and on APUs, enabling integer display scaling could result in a reduction of frame rate.
    /*Integer display scaling may not show up as available in Radeon Software on some GCN-based GPUs.

Bilinen Hatalar
    /*Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.
    /*Performance Metrics Overlay and Radeon WattMan incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting.
    /*Radeon Software may open with an inconsistent window size or may not keep its previously set size when opened.
    /*Modifying the HDMI Scaling slider may cause FPS to become locked to 30.
    /*Some games may exhibit stutter intermittently during gameplay on Radeon RX 5000 series graphics products.
    /*Desktop or In-game corruption may occur intermittently when HDR is enabled.
    /*Radeon RX Vega series graphics products may experience a system crash or TDR when playing games with Instant Replay enabled. A workaround for users experiencing these issues is to disable Instant Replay.
    /*A system crash or hang may be experienced when using Edge browser to play Netflix™ content.
    /*Some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay. AMD will continue to monitor and investigate reports of these issues closely.
    https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-3-1

Added Vulkan® Support
    /*VK_EXT_post_depth_coverage
    This extension indicates support for shader modules that use the SPV_KHR_post_depth_coverage extension. Fragment shaders using the SPV extension can control whether the SampleMask built-in input variable reflects the coverage after the depth and stencil tests are applied. This extension is only supported on AMD RDNA hardware.
    /*VK_KHR_shader_non_semantic_info
    This extension indicates support for shader modules that use the SPV_KHR_non_semantic_info extension. Shader modules using the SPV extension can include non-semantic instructions that can be safely removed from the module.
    /*VK_EXT_texel_buffer_alignment
    This extension provides a mechanism to query alignment requirements for uniform and storage texel buffers that cannot be well communicated via minTexelBufferOffsetAlignment.
    /*VK_EXT_pipeline_creation_cache_control
    This extension provides flags that can be used by an application to inquire about potential high cost that could be incurred during pipeline creation. The information can be obtained prior to carrying out the create operation, which would allow the application to adjust its behavior accordingly.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 19 Mart 2020; 18:23:23 >
    l CPU: Ryzen 3600 & Cooler: SilverStone PF120 l MB: Asus TUF X570 (WI-FI) l GPU: Palit RTX 2060 l Ram: XPG Spectrix D41 (3600mhz) 16gb l M.2: XPG Spectrix S40G 512gb l SSD: Corsair GT 120gb l HDD: 2x WD 1tb ezex l PSU: AeroCool Strike X 800wat l Case: Aerocool Aero One Eclipse l Monitör: Acer ED242QRA 144Hz lGamepad: Xbox 1S wireless l Klavye: Asus Tuf K7 l Mouse: Logitech G502 Hero l Kulaklık : TT e-sport Cronos l

Çok mantık teptim, Hiç değil heptim, Koyu karamsar renktim, Velhasıl çiftesinde pektim, Binlercesine karşı yektim..

• Yarbay
    5059 Mesaj

Aygıt yöneticisinden güncelledim sorun yok.

Sapphire rx580 Nitro+ SE 8GB

Sorun yaşayanlar eski Amd programını kullansınlar. Sorunların kaynağı yeni çıkan program bir şekilde driver ile uyumsuzluk yaratıyor, eskisinde sorun yok hem FPS limitleme de var
    |
    |
    BlackBeasT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lenovo Y500 SLI
  • Yarbay
    4225 Mesaj
    Önemli not!!!

yeni sürücüyle beraber 17. sürümlerinden sonra başlayan relive kayıtlarındaki ses parazit sorunu tamamıyla ortadan kalkmış.
    |
    |
    Microsoft, DirectX Raytracing 1.1 DirectX 12 Ultimate'ı duyurdu..

AMD RDNA 2 Microsoft DirectX Raytracing (DXR) Demo

Detaylı bilgi:
    https://wccftech.com/amd-rdna-2-microsoft-directx-raytracing-demo-next-gen-radeon-rx-navi-2x/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 19 Mart 2020; 21:43:20 >
    l CPU: Ryzen 3600 & Cooler: SilverStone PF120 l MB: Asus TUF X570 (WI-FI) l GPU: Palit RTX 2060 l Ram: XPG Spectrix D41 (3600mhz) 16gb l M.2: XPG Spectrix S40G 512gb l SSD: Corsair GT 120gb l HDD: 2x WD 1tb ezex l PSU: AeroCool Strike X 800wat l Case: Aerocool Aero One Eclipse l Monitör: Acer ED242QRA 144Hz lGamepad: Xbox 1S wireless l Klavye: Asus Tuf K7 l Mouse: Logitech G502 Hero l Kulaklık : TT e-sport Cronos l

Çok mantık teptim, Hiç değil heptim, Koyu karamsar renktim, Velhasıl çiftesinde pektim, Binlercesine karşı yektim..

• Yarbay
    7578 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackBeasT

Detaylı bilgi:
    https://wccftech.com/amd-rdna-2-microsoft-directx-raytracing-demo-next-gen-radeon-rx-navi-2x/
    Güzel haber.
    Bu arada yeni driver ile ekran ayarları kaybolmuş.Ekranı 8bit-10bit Rgb full-sınırlı yapabildiğimiz kısım.Nereye taşındı bilen var mı ?

• Binbaşı
    1078 Mesaj

Ekran ayarlarında
    |
    |
    aterikasedi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: berkay1074

Ekran ayarlarında
    Ekran kısmı yoktu bende reset atınca geldi.Teşekkürler.
    |
    |
    Arkadaşlar bende rx 580 var 19.9.2 de var mıydı bilmiyorum ama direk 20.2.2 ye geçtim ve sonrasında ac odyssey ve jedi fallen order oyunlarını yükledim bu oyunlarda anlık kararma yapmaya başladı. bazen 10 dk oynuyorsun 1-2 kez yapıyor bazen 1 saat sonra yapıyor. Isınmayla alakalı değil sanırım neden kaynaklı bu problem?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

PS4KardeşlikReferansları:DA Or.(Dante-rdmcnrmk),Drive Cl.(barbar52-cakal41234),Sha.Of.Mor.(Mustafa-gringo01),Witcher3(BoSS_228-Symphatic),Bloodborne(kırkdokuzelli-erengiray1),Unc.Col.(schumacher__-Polwenan),AC Syn.([TAB]ip-Lithium),FİFA(-Mudvayne-_Astronmony),R6(cihan_50-berkay326),GTA(khedira_34-metalgearx24)

AC Unity(GodLeSs CapTive-pabl0esc0bar),İnf.SS(arkham92-kivancsenvardar-sstropic),TLOU(deadangel1344),Order1886(sonufuk-goxel1989),BatmanAK(Arnold Schwarzenegger-ekene),UntilDawn(Stickand-weros),NFS([TAB]ip-quikbuster),SW(die.Rache-mk5361),BOPS3(merenk-buraoca2),Roc.Lea.(cihan_50),DS3(delioglan77-*Lazrail*),R&C(redow-zepharoth)
  • Binbaşı
    1210 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackBeasT

Detaylı bilgi:
    Ben bu demo'dan hiç bir şey anlamadım çok dandik/çakma duruyor. :)

• Yüzbaşı
    847 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MsSsS

Ben bu demo'dan hiç bir şey anlamadım çok dandik/çakma duruyor. :)

Alıntıları Göster
    nvidia gt8500 ekran kartı demosu izliyorum sandım
    |
    |

AMD uygulaması olmadan driveri nasıl kurdunuz? Bende çok sık yaşamaya başladım bu siyah ekran sorununu.
    |
    |
    unraiser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Forumun hatalarından dolayı özel mesaj gönderemiyorum. Lütfen alıntılayarak ulaşmaya çalışın.

She cast stars 'cross the hidden lake| Shadowed from the skies | Brilliantly in the twilight | Silver tears of life - Fathoms of hidden seas in | Pearl black oblivion | I see the treasured light | From the dark deep below me - In silence she reaches out | To pull me | The darkness will cleanse my eyes | And hold me

MyAnimeList MyMangaList TvShowTime
  • Yarbay
    3051 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ryzen

kart neydi hocam
    |
    |
    DH | equ* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    347 Mesaj

Öncelikle amdcleanuputility.exe isimli uygulama ile driverları sil.
    Daha sonra son indirdiğin driver paketini çalıştır. AMD Adrenalin ekranı gelince yüklemeden vazgeç. (Bu C'ye AMD klasörünü oluşturur)
    1- Bilgisayar'a sağ tıklayıp aygıt yöneticisine tıkla.

2- Görüntü Bağdaştırıcı seçeneklerinden ilgili ekran kartını bul ve üzerine iki kere tıkla. Aşağıdaki ekranda Sürücü güncelle/yükle gibi bir seçenek olacak.

3- Daha sonra sana sorar sürücüyü nasıl bulalım diye. Bilgisayarımdan seçeceğim gibi bir seçenek olmalı aşağıda görüntüsünü attım. Bunu seç.

4- Gözat penceresinden AMD klasörü içindeki "Display" klasörünü seçip "Tamam" de.

Bu adımdan sonra zaten driverı kurmaya devam ediyor. Şuan Mart ayı güncellemesini kurdum, nazar değmesin ama hala taş gibi çalışıyor. :)
    |
    |
    Final Getsuga Tenshou kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5059 Mesaj

Eski AMD programı altında güzel çalışıyor, Yeni adrenalin 2020 de sorun var. Ben eski Radeon programı üzerine manuel güncelleme yapıyorum bu şekilde.
    |
    |
    unraiser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lenovo Y500 SLI
  • Yarbay
    10609 Mesaj
    20.3.1 sürücüsü herzaman kullandığım frekans voltaj ayarlarında siyah ekrana sebep oldu.
    |
    |
üniversite
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.