Şimdi Ara

# Adobe Yazılımlarını Kullananlar Kulübü #

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
4
Favori
1.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • # Adobe Yazılımlarını Kullananlar Kulübü #

Adobe Yazılımlarını Kullananlar Kulübü

Forumda daha önce açılan böyle bir kulüp yok. Adobe ürünleri sık sık kullanıldığı için ve bilgi paylaşımları, bazı yardımlaşmalar için forumda Adobe için bir kulüp olması gerektiğini düşündüm.
    Creative Cloud yazılımlarından herhangi birini kullanıyorsanız kulübümüze girebilirsiniz. Kulübe girmek için "ekle" yazmanız yeterli. Ayrıca aşağıdaki imzalarımızı da kullanabilirsiniz.

Adobe ; 1982 yılında kurulan, Dünya üzerinde en çok kullanılan grafik ve tasarım, video kurgu ve daha bir çok yazılım geliştiren yazılım şirketidir. 2005 yılında Macromedia'yı satın alarak daha çok tanınmıştır.
    Photoshop, After Effects, Premiere, Illustrator gibi bir çok yazılımı Creative Cloud başlığında toplanmıştır.

Tüm Adobe Creative Cloud Yazılımları ve Kullanım Amaçları :

• Photoshop : Gelişmiş resim düzenleme, efektlendirme
    • Lightroom : Resim düzenleyici
    • Illustrator : Vektör tabanlı çizim yapımı
    • InDesign : Gazete, dergi, broşür tasarlama
    • Acrobat Pro : Profesyonel PDF / E-Kitap oluşturma
    • Experience Design : Telefon uygulaması, website tasarlama
    • Premiere Pro : Gelişmiş video düzenleme, efektlendirme
    • After Effects : Profesyonel video efektlendirme, düzenleme, animasyon oluşturma
    • Animate : Flash animasyon oluşturma
    • Dreamweaver : Kod yazma / Profesyonel web sitesi oluşturma
    • Muse : Kod bilmeye gerek kalmadan web sitesi tasarlama
    • Fuse : 3D modeller oluşturma (BETA)
    • Audition : Profesyonel ses düzenleme / efekt verme
    • Bridge : Adobe uygulamaları arasında hızlı erişim ve dosya aktarımı
    • Edge Animate : Animasyon oluşturma
    • Edge Code : Gelişmiş Html, CSS editor
    • Edge Inspect : Farklı cihazlarda tasarlanan web sayfasını önizleme
    • Edge Reflow : Esnek web tasarımı / Css gruplandırma
    • Fireworks : Profesyonel web tasarım programı
    • Flash Builder : Flash oyun, animasyon yapma
    • InCopy : Profesyonel metin yazma programı
    • Prelude : Video düzenleyici
    • Media Encoder : After Effects / Premiere için video encode yazılımı (Normal videoyu da encode edebilir.)
    • Spark : Kısa sürede animasyon ve resim düzenleme
    • PhoneGap Build : Online uygulama paketleyici
    • Gaming SDK : ActionScript oyunları için kod örnekleri
    • Extension Manager : Adobe uygulamaları için dosya yöneticisi
    • ExtendScript Toolkit : JavaScript geliştirme seti

Adobe Creative Cloud yazılımları ile ilgili daha fazla ayrıntı :http://www.adobe.com/ca/creativecloud/catalog/desktop.html

İMZALAR

----------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------

GIF İmza :

İmza Kodları :

[link=https://forum.donanimhaber.com/m_119610405/tm.htm][center][image]https://store.donanimhaber.com/44/5b/12/445b126debd2908673e9a3190c61ee83.png[/image][/center]
    [b][center][size=1]Adobe Yazılımlarını Kullananlar Kulübü[/size][/center][/b][/link]

GIF İmza :

[link=https://forum.donanimhaber.com/m_119610405/tm.htm][center][image]https://store.donanimhaber.com/f9/00/28/f90028c77d3fff68106da15ab8e34781.gif[/image][/center]
    [b][center][size=1]Adobe Yazılımlarını Kullananlar Kulübü[/size][/center][/b][/link]

Kulüp Üyeleri :

• Agentwho [After Effects, Photoshop, Media Encoder]
    • akhee [Photoshop, After Effects]
    • eyoruk [Photoshop, Illustrator, InDesign]
    • WinteR [InDesign, Photoshop, Premiere, Acrobat Pro, Illustrator, Edge, Muse, After Effects, Distiller, Media Encoder]
    • yyildirayy [Photoshop, Illustrator]
    • kk king [Photoshop, Illustrator]
    • emsalsszz [Premiere, After Effects]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agentwho -- 28 Ocak 2017; 15:33:33 >

• Ekleyin hocam ilk üye ben olayım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: akhee

Ekleyin hocam ilk üye ben olayım :)

Ekledim hocam, teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Agentwho kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam ne demek :)

Aslında isimlerin yanına hangi programlar kullanılıyor daha çok onu ekleyebilirsiniz isterseniz. Ben mesela photoshop ve after effects kullanıyorum genellikle :)

• akhee kullanıcısına yanıt
    Önerdiğiniz gibi yaptım hocam, teşekkürler.

Bu arada katılacak başka arkadaşlar varsa söyleyebilir. Kulübün özellikle yeni başlayanlar için iyi olacağını düşünüyorum.
  • Eklenmek istiyorum..

Aİ,AP,AI öncelikli kullanıyor AE için ise şu aşamada arayüz öğreniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Eklenmek istiyorum..

Ekledim

Bu arada kısaltmaları anlamadım. Kullandığınız Adobe yazılımlarını doğru yazmış mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agentwho

quote:

Eklenmek istiyorum..

Ekledim

Bu arada kısaltmaları anlamadım. Kullandığınız Adobe yazılımlarını doğru yazmış mıyım?

Doğrudur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam :)) After Effects'i öğrenince söyleyin, onu da eklerim
  • Selamlar ekleyin, bende grafik ve amator video kullanıcısyım.
  • WinteR W kullanıcısına yanıt
    Ekledim, teşekkürler.
    Bu arada hangi Adobe yazılımını kullandığınızı söylerseniz onu da yanına ekleyebilirim.
  • AI,IND,PS,EDGE,MUSE,APREMIER,AE,ACROBAT PRO ve yardimcilardan Distiller,Mediaencoder.
    Yardimim dokunacak bir konu olursa buralaradayim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

AI,IND,PS,EDGE,MUSE,APREMIER,AE,ACROBAT PRO ve yardimcilardan Distiller,Mediaencoder.
    Yardimim dokunacak bir konu olursa buralaradayim:)

Maşallah hocam :)

Ekledim
  • Merhaba arkadaslar,
    Yeni ise basladigim okulda bana verilen i3 dizustunde Adobe Design standart 5.5 yuklu okulun grafik isleri icin kullaniyoruz ama pc iyice eskidi. Yeni mudur bana cd leri de vermisti ama urun anahtari yok maalesef. Eski mudur satin almis ve onun mailinde kalmis ve mail serverden silinmis öyle bir hesap yok. Satici da yardimci olamadi. Adobe'yi aradim hintlinin biri illa da mail diyor baska bir sey demiyor. Bu pc iyice öldu ve programa yazik olacak nasil bulurum arkadaslar ben bu anahtari? Lutfen yardim eder misiniz?
    Yurt disinda yasiyorum.
    Saygilar selamlar.
  • Ekleyin

Photoshop ve illustrator cc2015
  • Merhaba gençler bu klüp tam olarak ne işe yarayacak ne yapacağız söyleyin bir hele.

Ben nacizane motion graphic, kurgu ve grafik tasarımdan ekmek yiyen bir vatandaşım. Web araçları dışında hemen hemen her Adobe aracını iyi kötü kullanırım.
  • * güncellemelerden memnun musunuz ?

* Photoshop yalayıp yutmuş Actionlar hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar beni bir alıntılayabilirler mi 3 haftadır sorunum var da sinirden bilgisayarı kırmak üzereyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

Merhaba gençler bu klüp tam olarak ne işe yarayacak ne yapacağız söyleyin bir hele.

Ben nacizane motion graphic, kurgu ve grafik tasarımdan ekmek yiyen bir vatandaşım. Web araçları dışında hemen hemen her Adobe aracını iyi kötü kullanırım.

Yanıt gelmedı barı sızı alıntı yapayım

• quote:

quote:

Merhaba gençler bu klüp tam olarak ne işe yarayacak ne yapacağız söyleyin bir hele.

Kardeşim merhabalar.

2017'yi yeni arayüzü ve açılış pencelerini sevdim. Özellikle de güncelleme esnasında eski sürümlere yaptığımız modifikasyonu düzgün bir şekilde yeni sürüme entegre etmesine bayıldım.

Aksiyonlar hakkında ne sorunun var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylosoft -- 22 Kasım 2016; 12:14:57 >
  • quote:

quote:

quote:

Kardeşim merhabalar.

2017'yi yeni arayüzü ve açılış pencelerini sevdim. Özellikle de güncelleme esnasında eski sürümlere yaptığımız modifikasyonu düzgün bir şekilde yeni sürüme entegre etmesine bayıldım.

Aksiyonlar hakkında ne sorunun var?

Merhaba

Ben de çok sevdim 2017 'yi inşallah sorunsuz devam eder.

Şimdi sorunuma gelecek olursak
    Hani action ile efekt yapılır sonra yüzdeki çilleri de otomatik silen eklentiler vardır onu yüklersin o yapılır vss.

Ben de yapmak istiyorum ama hata veriyor.Bu komut şu anda kullanılmamaktadır hatası..Ve dur-devam seçtiğinde yine hatalar görülüyor.Layer penceresi otomatik olarak doluyor yani çalışıyor ama komut hata veriyor .
    Bu komut şu anda kullanılamamaktadır ile başlıyor 1 tane daha hata veriyor ve sürekli aynı hata ile devam ediyor-Dur ya da Devam diye seçenek veriyor.

.Bir başka bilgisayarda denedim aynı cloud hesabımdan yüklü versiyon ile denedim yine hata verdi.
    Adım adım ne yapman gerektiğini sormadan önce bu komut şu anda kullanılmamaktadır hataları veriyor devam diyorsun arada bu bilmem ne aktif değil seçili değil diyor sonrasında bazı yerleri yapıyor ayarlıyor falan ama ortaya karışık bir şeyler çıkıyor en sonunda.

Yani action da sana yapman gerekenleri adım adım açıklayan pencere çıkmıyor.Komut hata penceresi çıkıyor.10 kere devam dedik arada ancak çıkıyor yapman gerekenleri anlatan bir pencere.."1.adım da şurayı boya 2.adım da şurayı vsss.."

Bilindiği gibi normalde play tuşuna bastığımda o adımların listesinin çıkması gerekiyor

Script'ler sağlam.Onlar da bir sorun olamaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.