Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
84.768
Cevap
1.075
Favori
5.541.540
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet söylediğiniz gibi online işlemler menüsünde yok. Bana Müşteri Temsilcisi söylemişti telefonda. Birkaç güne Play kampanyasından kazandığım puanların aktarımı için talepte bulunacağım, sonucu buraya yazarım. Gene forumda başka konularda okuduğumu hatırlıyorum, World de galiba Aile Puanı şeklinde bir uygulama var. 1 Derece akrabalarınızın kartlarındaki puanlar için aktarım talebinde bulunabiliyorsunuz.

@drift34
    Normal alışveriş karşılığında kazanılacak puanlarla kampanya tutarlarını biriktirmek biraz zor gibi. 70 TL.lik restoran harcamasına 1.5 TL karşılığı puan aldığım da oldu, 300 TL.lik tek çekim harcamaya 30 kuruş aldığımda. Bu durum üye iş yeri olup olmamasına göre değişiyor herhalde. Puan biriktirmektense avans puan kullanmak daha avantajlı. Böyle yapınca belirli sürede puanları kullanma şartı koştukları kampanyalarda sıkıntı yaşamıyorsunuz. Otomatik olarak borcunuzdan düşüyor. Ben geçtiğimiz Ağustos ayında 400 TL karşılığı avans puan kullandım. Şu an 40 TL karşılığı puan borcum kaldı. "En bonkör kart" stratejisiyle epey kampanya yaptılar bu dönemde, şanslıydım. Umarım böyle devam ederler.

• Arkadaşlar bir sorum olacak sizlere, yardımcı olursanız memnun olurum çok.

Benim şu anda play kartım var ve 68 TL world puanım var.

Yakın bir zamanda bir uçuş gerçekleştireceğim, borajet ile ankara - şanlıurfa.

Puanlarımı daha değerli bir şekilde kullanabilmek için ne yapmam gerekiyor?

Kartımı adiosa çevirip bir yeri arayıp bana şu şu tarihteki şu uçuşu ayarlayın mı demem gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn991402

Arkadaşlar bir sorum olacak sizlere, yardımcı olursanız memnun olurum çok.

Benim şu anda play kartım var ve 68 TL world puanım var.

Yakın bir zamanda bir uçuş gerçekleştireceğim, borajet ile ankara - şanlıurfa.

Puanlarımı daha değerli bir şekilde kullanabilmek için ne yapmam gerekiyor?

Kartımı adiosa çevirip bir yeri arayıp bana şu şu tarihteki şu uçuşu ayarlayın mı demem gerekiyor?

Evet arkadaşım kartını internetten yada müşteri hizmetlerini arayıp 30 saniyede adios'a cevirip puanlarını daha değerli olarak, seyyahat hattı üzerinden yaklaşık 3 kat değerli kullanabilirsin.

Puanlarınızı dahada değerli kullanmak için kampanyaları takip etmek en iyisi. Kurban bayramında istanbul-malaga biletini (ist-madrid madrid-malaga) gidiş dönüş olarak 199 TL lik puanla aldım. biletin normal fiyatı 982 TL gibi bişeydi, 1000 TL den az olduğu için kampanya kapsamında aldım.

Şimdi 2 kişilik roma biletini 210 TL alan arkadaşa hayırlı olsun ama puanlarını 2,6 kat değerli kullanmış ben 4,9 olarak kullanmıştım.(kampanyada puanlar 5 kat değerliydi)

Ayrıca şunuda belirteğim ayın 14.de tekrar malagaya uçucam puanlar suyunu çektiğinden avans puan kullanarak yapı kredi seyyahat hattından istanbul-madrid biletini advantege seyyahat hattından (platınum kart sahibiyim orda da puanı 3 le çarpıyorlar) madrid- malaga biletlerini aldım. iki bankayada setur hizmet veriyor, yapı kredi internet fiyatından bileti verirken, hsbc'de 70 tl hizmet bedeli ödedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

Evet arkadaşım kartını internetten yada müşteri hizmetlerini arayıp 30 saniyede adios'a cevirip puanlarını daha değerli olarak, seyyahat hattı üzerinden yaklaşık 3 kat değerli kullanabilirsin.

Puanlarınızı dahada değerli kullanmak için kampanyaları takip etmek en iyisi. Kurban bayramında istanbul-malaga biletini (ist-madrid madrid-malaga) gidiş dönüş olarak 199 TL lik puanla aldım. biletin normal fiyatı 982 TL gibi bişeydi, 1000 TL den az olduğu için kampanya kapsamında aldım.

Şimdi 2 kişilik roma biletini 210 TL alan arkadaşa hayırlı olsun ama puanlarını 2,6 kat değerli kullanmış ben 4,9 olarak kullanmıştım.(kampanyada puanlar 5 kat değerliydi)

Ayrıca şunuda belirteğim ayın 14.de tekrar malagaya uçucam puanlar suyunu çektiğinden avans puan kullanarak yapı kredi seyyahat hattından istanbul-madrid biletini advantege seyyahat hattından (platınum kart sahibiyim orda da puanı 3 le çarpıyorlar) madrid- malaga biletlerini aldım. iki bankayada setur hizmet veriyor, yapı kredi internet fiyatından bileti verirken, hsbc'de 70 tl hizmet bedeli ödedim.

Çok teşekkür ederim.

Peki kartımı adiosa çevirdiğimde bana yeni kart mı gönderiyorlar yoksa eski play kartımı kullanmaya devam edebiliyor muyum? Ve en önemlisi puanlarımla bileti aldıktan hemen sonra kartımı tekrar playe çevirebiliyor muyum?

Bir de bu seyahat hattı dediğiniz şey tam olarak nedir? Yani adiosa geçtikten sonra hangi numarayı aramam gerekiyor bilet alabilmek için?

• evet size yeni kart gönderiyorlar, kart gelene kadar eski kartınızı işlemi yaptığnız andan itibaren adios özellikleriyle kullanabiliyorsunuz. Bileti aldıktan sonra tabiki tekrar play'e çevirebilirsiniz.

Telefon numarası sormuşsunuz ; önce 444 0 444 kart işlemleri için 1 sonra kart numarası ve

1.6 Yapı Kredi Seyahat Hattı İçin

1.7 Kart hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için
    1.7.1 Kart Hizmetleri için
    1.7.1.1 Yapı Kredi Seyahat Hattı için
    1.7.1.2 Yapı Kredi Etkinlik Hattı için
    1.7.1.3 Yapı Kredi Concierge için
    1.7.1.4 Yapı Kredi Asistans için
    1.7.1.5 Yapı Kredi Yurtdışı Seyahat Sigortası
    1.7.1.6 Yapı Kredi Shuttle
    1.7.1.7 Yapı Kredi Özel Şöför
    1.7.1.8 Avis’ten çok özel fiyatlarla araç kiralamak için

• mesajım olsun konu heyacanlı !!!!

uzakdoğuyu hep merak etmişimdir, !!!

bir aksiyon olacaksa katılmayı isetrim..
  • Mart ayında Japonyaya gidiyorum .İsteyen olursa tur düzenleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etlik -- 5 Ocak 2011; 13:14:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

quote:

Orijinalden alıntı: cartok
    Evet hocam yapıkredi seyahat hattından alıyoruz bileti. Aramadan önce Pegasus havayollarından fiyata bakmıştım. Zaten hangi havayolu derseniz ordan alıyorlar. Hatta rezervasyonunuz varsa onu da satın alabiliyormuşsunuz. Pegasusda şu an Nisan ayında gidiş dönüş 2 kişi bilet ücreti 550 TL idi. Bana 210 TL karşılığı worldpuan ile bileti aldılar.

Bu arada sabahtan beri Roma otellerine bakmaktan şaşı oldum. Roma ile ilgili tecrübesi olan var mı? 3 veya 4 yıldızlı uygun fiyatlı otel bakıyorum. Fiyattan sonra aradığımız en önemli özellik şehre ulaşım imkanının kolay olması.

Edit: Bu arada yapıkredi seyahat hattını akşam ararsanız yarım saat bekliyorsunuz. Fakat mesai saatlerinde ararsanız hemen çıkıyor.

Hocam booking.com'dan bakmani tavsiye ederim otelleri. Örnegin gecen gün 12 nisn icin bakmistim, cift kisi geceli 50 �'dan baslayan fiyatlar var. Otelin merkezi olusuna gore fiyatlar degisiyor. Tabii bu dedigim oteller 3 yildizli oteller.Hatta şu meşhur Collezyum'a yürüme 15 dk mesafede bir otel vardi , cift kisi gecelik 68�'du sanirim. Fiyatlar uygun geldi bana nisan ayi icin. Sitedeki oteller hakkindaki yorumlari okursan az cok fikir sahibi olabilirsin. Bu siteden ucretsiz rezervasyonda yaptirabilirsin;) Simdiden iyi gezmeler dilerim:)

Teşekkürler hocam. Oraya bakıyordum zaten. Collezyum a 15 dk mesafedeki hotel hangisi? 68 euro fiyatı uygun geldi bana. Şehir içindeki otel fiyatları biraz pahalı da

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

quote:

Evet hocam yapıkredi seyahat hattından alıyoruz bileti. Aramadan önce Pegasus havayollarından fiyata bakmıştım. Zaten hangi havayolu derseniz ordan alıyorlar. Hatta rezervasyonunuz varsa onu da satın alabiliyormuşsunuz. Pegasusda şu an Nisan ayında gidiş dönüş 2 kişi bilet ücreti 550 TL idi. Bana 210 TL karşılığı worldpuan ile bileti aldılar.

Bu arada sabahtan beri Roma otellerine bakmaktan şaşı oldum. Roma ile ilgili tecrübesi olan var mı? 3 veya 4 yıldızlı uygun fiyatlı otel bakıyorum. Fiyattan sonra aradığımız en önemli özellik şehre ulaşım imkanının kolay olması.

Edit: Bu arada yapıkredi seyahat hattını akşam ararsanız yarım saat bekliyorsunuz. Fakat mesai saatlerinde ararsanız hemen çıkıyor.

Hocam booking.com'dan bakmani tavsiye ederim otelleri. Örnegin gecen gün 12 nisn icin bakmistim, cift kisi geceli 50 �'dan baslayan fiyatlar var. Otelin merkezi olusuna gore fiyatlar degisiyor. Tabii bu dedigim oteller 3 yildizli oteller.Hatta şu meşhur Collezyum'a yürüme 15 dk mesafede bir otel vardi , cift kisi gecelik 68�'du sanirim. Fiyatlar uygun geldi bana nisan ayi icin. Sitedeki oteller hakkindaki yorumlari okursan az cok fikir sahibi olabilirsin. Bu siteden ucretsiz rezervasyonda yaptirabilirsin;) Simdiden iyi gezmeler dilerim:)

Teşekkürler hocam. Oraya bakıyordum zaten. Collezyum a 15 dk mesafedeki hotel hangisi? 68 euro fiyatı uygun geldi bana. Şehir içindeki otel fiyatları biraz pahalı da

• quote:

Orijinalden alıntı: etlik

Mart ayında Japonyaya gidiyorum .İsteyen olursa tur düzenleyebiliriz.

aslında bir tokyo yapsak fena olmaz... hızlı metroyla vınnnnnn..

maliyet ne tutar acaba.

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!-
  • Bıznıssa gidebilirim.
  • 1300 tl wp oldu..

artık adios dan yine rotalar bekliyorum
  • arkadaşalr bişey soracam,

bu adios kartın yıllık kart ücreti var mı? varsa ne kadar?
    birde finansbank gibi itiraz edince iptal ediyorlar mı?
  • Olay iyi hoş fakat aile olarak kullananmama işi kötü bence.Puanınız olsa bile 3 kisilik bilet alamamak (minimum 1 cocuklu aile) kampanyanın boyutunu biraz daraltmakta bence , tıpkı diger kampanyalarda kazanılan puanların x tarihine kadar kullandın kullandın yada yandı gitti seklinde insanı strese sokması gibi :)
  • Merhabalar,

biriken world puanlarla ilgili bir sorum olacak

world kartınızda birikmiş 100 tl puan varken, hepsiburadadan %10 yatan ve belirli bir zamana kadar harcama zorunluluğu bulunan puanlar için nasıl bir yöntem izliyorsunuz.

önceden biriken 100 tl puan+ 50 tl ocak 17 kadar harcanması gereken hepsiburada.com dan gelen puan var diyelim.

150 tl puanın tümünümü harcıyorsunuz( ben genelde böyle yapıyorum, çünkü sistemin kalan 100 tl den tekrar 50 tl düşmesinden çekiniyorum), yoksa sadece 50 tl puanımı harcıyorsunuz. belirli tarihe kadar

harcanması gereken puanı harcayınca sistemde yine 100 tl kalıyormu?.

aksi taktirde diğer arkadaşların biriktirdiği gibi hiçbir zaman 1200 tl puana ulaşamıyorum.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
  • Konu içinde anlatılmış idi.

Avans puan kullanırsan kazandığın puaanlar avanstan otomatik olarak düşeceği için süre kısıtlaması sorunundan kurtuluyorsun.

Avans puan limiti kart limitine göre belirleniyor.
    Limit Avans puan
    0 - 500 3.000
    501 - 1.000 15.000
    1.001 - 3.000 30.000
    3.001 - 5.000 50.000
    5.001 - 8.000 75.000
    8.001 - 10.000 100.000
    10.001 - 60.000 125.000
    60.001 ve üstü 150.000
  • quote:

Orijinalden alıntı: break23

Merhabalar,

biriken world puanlarla ilgili bir sorum olacak

world kartınızda birikmiş 100 tl puan varken, hepsiburadadan %10 yatan ve belirli bir zamana kadar harcama zorunluluğu bulunan puanlar için nasıl bir yöntem izliyorsunuz.

önceden biriken 100 tl puan+ 50 tl ocak 17 kadar harcanması gereken hepsiburada.com dan gelen puan var diyelim.

150 tl puanın tümünümü harcıyorsunuz( ben genelde böyle yapıyorum, çünkü sistemin kalan 100 tl den tekrar 50 tl düşmesinden çekiniyorum), yoksa sadece 50 tl puanımı harcıyorsunuz. belirli tarihe kadar

harcanması gereken puanı harcayınca sistemde yine 100 tl kalıyormu?.

aksi taktirde diğer arkadaşların biriktirdiği gibi hiçbir zaman 1200 tl puana ulaşamıyorum.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Ben bu ay yaptığımı söyleyeyim. Sizinki gibi benim de metro kampanyasından yatan 200 TL worldpuanım vardı. Kullanım süresi 09 Ocakta bitiyordu. Şu an geçerli bir tur paketi olmadığı için. Diğer puanlarıma dokunmadım. Sadece 200 TL worldpuanımla 2 kişi Romaya gidiş dönüş uçak bileti aldım. Kullanım süresi bittiğinde harcanmamış kabul edip 200 TL eksiye düşüreceklerini sanmıyorum ama ayın 9 unda anlarız artık. Sizde 50 TL worldpuanınızı 125-150 TL değerinde uçak bileti alarak değerlendirebilirsiniz.

Bu arada başıma şöyle birşey geldi. Sizi de bilgilendireyim. Bende 1 adet play 1 adet adios var. Real kampanyasından kazandığım (alışverişimi adios ile yapmıştım.) süreli 37,50 tl worldpuanı playkarta yatırmışlar.(Ana kartım o olduğu içinmiş) Bende playkarttaki tüm puanlarımı adios a aktardım. Yukarıda bahsettiğim şekilde bu süreli puanı değerli kullanmak için. 10 dakika sonra baktım. YK müşteri hizmetlerinden arıyorlar. İşlemi yapan aynı kız. Efendim süreli puanlarınızı isterseniz aktarmayalım play kartta harcayın. Neden dedim. Çünkü puan aktardıktan sonra harcasanız bile play kartta harcanmış sayılmayacak bu nedenle playkart worldpuan bakiyeniz eksiye düşecek. Olur mu öyle saçma iş zaten bu puanı adios a yatırmanız lazımdı. Hem real kampanyasının detaylarında böyle bir bilgi yok dediğimde bizi arasaydınız öğrenirdiniz dedi. Bu nokta sözün bittiği yerdi. Bende hayır hepsini adios a yatırın dedim ve kapattım. Eğer dedikleri gibi play kartım eksiye düşerse kapattırıp tek kart üzerinden işlemlerimi yapmayı düşünüyorum. Şu bankalar hergün oturup düşünüyorlar herhalde bugün nasıl bir hinlik yapsam da milleti salak yerine koysam diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: artlik

Olay iyi hoş fakat aile olarak kullananmama işi kötü bence.Puanınız olsa bile 3 kisilik bilet alamamak (minimum 1 cocuklu aile) kampanyanın boyutunu biraz daraltmakta bence , tıpkı diger kampanyalarda kazanılan puanların x tarihine kadar kullandın kullandın yada yandı gitti seklinde insanı strese sokması gibi :)

Anne, baba, kardeş, eş ya da çocuk gibi birinci dereceden akrabalık bağı olan adios kart kullanıcıları ile puanlar birleştirebilirsiniz. Puanları birleştirmek için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nın aranması gerekmektedir. Puanlar bu kişilerin dışında bir kişiye devredilemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meier

arkadaşalr bişey soracam,

Senelik 115TL, Bankada sağlam müşteriysen iptal ettirebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.E.A.

quote:

Orijinalden alıntı: meier

arkadaşalr bişey soracam,

Senelik 115TL, Bankada sağlam müşteriysen iptal ettirebilirsin

Yıllık Üyelik Ücreti

Asıl kart 60 TL, ek kart 15 TL. adios kart için ilk yıl "Kart Ücreti" alınmamaktadır.

http://www.adioscard.com.tr/adios-ozellikleri/faiz-ve-ucretler.aspx

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.