Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
84.752
Cevap
1.076
Favori
5.538.581
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar adios card setur la anlaşmalı bildiğim kadarıyla. Ben mesela pegasus da uygun bir bilet bulsam arasam seyahat hattını desem ben şu tarihteki şu bileti istiyorum. O bahsettiğimiz katsayılarla verirler mi bileti. Ben ya da ucuz otel bulsam direk o oteli sorsam yapı kredi seyahat hattına konaklayabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

şimdi adios kart ile konaklama alt sınırı 2.50 . ets turda da erken rezervasyon başlamış. misal 2000 tl olan konaklama 1.300 tl oluyo. şimdi bu konaklamayı adios puanla alsak. 2.000 / 2.50 = 800 tl şeklindemi işlem yaparlar yoksa 1.300 / 2.50 = 520 tl şeklindemi.

neyse kendim sordum. setur hizmet verdiğinden kendi anlaştıkları otellerden satın alabiliyomuşuz. bana uymadı. ama seturun otellerinde indirim varsa indirim üzerinden hesap yapıyolarmış. oran yurtiçi için 2.50 .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cigit

Arkadaşlar adios card setur la anlaşmalı bildiğim kadarıyla. Ben mesela pegasus da uygun bir bilet bulsam arasam seyahat hattını desem ben şu tarihteki şu bileti istiyorum. O bahsettiğimiz katsayılarla verirler mi bileti. Ben ya da ucuz otel bulsam direk o oteli sorsam yapı kredi seyahat hattına konaklayabilir miyim?

Evet hocam pegasusla aynen dediğin şekilde alabiliyorsun. Ben hem yurtiçi hemde yurt dışı bilet alabildim. Otel konusunda da maydemir52 arkadaşım sormuş onun yazdığı şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cigit

Arkadaşlar adios card setur la anlaşmalı bildiğim kadarıyla. Ben mesela pegasus da uygun bir bilet bulsam arasam seyahat hattını desem ben şu tarihteki şu bileti istiyorum. O bahsettiğimiz katsayılarla verirler mi bileti. Ben ya da ucuz otel bulsam direk o oteli sorsam yapı kredi seyahat hattına konaklayabilir miyim?

anlaşmalı tümn otel ve havayollarında kullanabilirsiniz. türkiyedeki hemen hemen tüm havayolları anlaşmalı. ayrıca 4-5 yıldızlı otellerin çoğu anlaşmalı. tabiki konaklarsınız.
  • quote:

quote:

şimdi adios kart ile konaklama alt sınırı 2.50 . ets turda da erken rezervasyon başlamış. misal 2000 tl olan konaklama 1.300 tl oluyo. şimdi bu konaklamayı adios puanla alsak. 2.000 / 2.50 = 800 tl şeklindemi işlem yaparlar yoksa 1.300 / 2.50 = 520 tl şeklindemi.

neyse kendim sordum. setur hizmet verdiğinden kendi anlaştıkları otellerden satın alabiliyomuşuz. bana uymadı. ama seturun otellerinde indirim varsa indirim üzerinden hesap yapıyolarmış. oran yurtiçi için 2.50 .

maydemir dostum bahara yaza doğru seturun erken rez. indirimleri oluyor otellerde o zaman daha ucuz oluyor.
  • eyvallah sağolasın ama gitmek istediğim otel voyage torba idi. ets turdan satın aldım mecbur. geçen sene gitmiştim çok memnun kalmıştım. bu senede bodruma gitmek istediğimden orayı tercih ettim. f/p oranı yüksek otellerden biri bana göre. 3 kişi 5 gece 1.490 tl tuttu. normal fiyat 2.300 tl. uçak biletlerinide wings ten bedavaya aldım. havalarda güneşli olursa değmeyin keyfimize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem

2007 yılında world cardda 2bin tl world puan vardı gittik lcd tv aldık dünya turuna bile çıkılır herhalde bu parayla

bizim kredi kartıda yıllık aidat ücretini bile biriktiremiyor,
    yılda 30-40 tl puan toplamıyor.
    kaldıki uçacaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksea

quote:

Orijinalden alıntı: Erdem

2007 yılında world cardda 2bin tl world puan vardı gittik lcd tv aldık dünya turuna bile çıkılır herhalde bu parayla

bizim kredi kartıda yıllık aidat ücretini bile biriktiremiyor,
    yılda 30-40 tl puan toplamıyor.
    kaldıki uçacaz.

eskiden verilen puanlar kalıcı oluyordu, puan birikiyordu.
    şimdi 1 hafta içinde kullanacaksın hikayesi oluyor, puan birikmiyor.
    avans puanlarla işlem yapıp kapatmaya belki yarar, onu da bilemiyorum.

• 13 senedir world kullanıyordum eskiden sadece internetten bilet alarak ayda 100-200 TL lik harcama yapıyordum ki kart işlem görsün diye, yani fazla bir cazibesi yoktu. Fakat adios ve play özellikleriyle kendilerini aştılar, dogrudur eskiden puanların kullanım süresi yoktu ve puan birkiyordu ama şimdi iyi puan veriyorlar ama süreli. Bundada Adiosu olanlar için en iyi taktik avans puan kullanmak.

Sırf bu yüzden alışveriş manyağı oldum süreli puanlar iptal olmasın diye artık eksi puan bakiyesinde dolaşıyorum. 28 şubatta vatanın %25 puan kampanyasında borcumu kapatıp 21 kusur puanım oldu başka alışverişlerle 24 TL civarında şu anda. Hala, bir cep telefonu alacaktım onuda reelden alıp 500 TL.lik alışverşe 75 TL.lik puan alıp toplamda 100 TL yapıp bunuda bir şekilde harcarım kalana da tekrar avans kullansammı diye düşünüyorum

Uzun lafın kısası süreli puanlar için en iyi çözüm avans puan kullanmak.

• Arkadaslar şu anda seturun erken rezervasyon indirimi basladı puanlarinizi kullanmak için fiırsattır
  • Arkadaslar şu anda seturun erken rezervasyon indirimi basladı world puanlarinizı 3 kat değerli kullanmak için fırsattır. fiat listesi:http://vivaldi.setur.com.tr/doc/shared/erkenrezervasyon.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 13 Mart 2011; 16:08:37 >
  • Arkadaşlar birşey sormak istiyorum.Yapıkredi müşterisiyim yaklaşık olarak 5 yıllık banka hesabım bulunmaktadır.FB World card Çıkarmak istiyorum.World ün bütün özelliklerini taşıyor.Peki ben FB World cardı daha sonra Adios a çevirebilir myiim puanları transfer ederek ? çevirirsem bile FB card özelliği devam eder mi? Yardımcı olursanız çok sevinirimçTeşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: vibisi

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum.Yapıkredi müşterisiyim yaklaşık olarak 5 yıllık banka hesabım bulunmaktadır.FB World card Çıkarmak istiyorum.World ün bütün özelliklerini taşıyor.Peki ben FB World cardı daha sonra Adios a çevirebilir myiim puanları transfer ederek ? çevirirsem bile FB card özelliği devam eder mi? Yardımcı olursanız çok sevinirimçTeşekkürler

Bildiğim kadarıyla olmaz.
  • arkadaslar az evvel ykb seyahat hattı uzerinden 1mayısa istanbul ataturk havalımanı-izmir adnan menderes tek yon 2 kisilik ucak bileti aldım. adios kartımdaki 12bin kusurluk puan da kullanılarak toplam 14000 puana almıs oldum. geriye kalan yaklasık 7500 world puanı da 1 yılda odemek kolay. pegasusu ve bircok havayolu sirketi tarifelerini uzun suredir takip ediyorum. ataturk havalimanı-izmir arası sadece 4 sirket calısıyor zaten. pegasus,onurair,atlasjet ve thy. izmirden ataturk havalimanıma 29martta gidis icin 1 ay evvel pegasus kampanyası ile kendi sitesinden 34,99TL ye bilet almıstım.sırada donus biletini almak vardır ama su an piyasada fiyatlar onceki gibi degil. ykb seyahat hattını 1sene once varanla gidis donus 29,99TL olarak 2 kişi icin de degerlendirip 4 ay gibi bir surede avans puanı kapatmıstım. pegasus sitesinde 1mayıs icin tek yonlu gidis bileti 51,99TL olarak gorunuyor ama ykb seyahat hattı 16tl gibi bir de işlem ucreti de alıyormus.acıkcası adios cardla bilet alma ve avans puan avantajı olmadan ykb hattı uzerinden satın almak mantıgıma sıgmıyor. toplamda 14000 wp ye aldıgım biletlerin tl karsılıgı her biri icin 35TL oluyor. bunu da para olarak degil de puan olarak vermek, biletleri bedava kılıyor.

seyahat hattını,gecmiste varan bilet kampanyası icin aradıgımda yarım saatten fazla hatta bekletilip bir de mh temsilcisi ile işlem icin vakit kaybetmiştim. o sıralar telekomun 7den 7ye kampanyasını her yone sanıp 444lü no basına alan kodu koyarak aradıgımı ve gecen her dakikanın aleyhime işledigini dusunursek biraz da zarara sokmustum kendimi.forumun bircok köşesinde 444lü noları arama yontemlerinin tartısıldıgını gorursunuz.bu konunun üst kısmında bir arkadasın paylastıgı setur merkeze ısrar ederek ykb hattının bizi aramasını ben de denedim. arkadasın verdigi 0850 ile baslayan numaranın bedava olduguna emin olmadan denemeyin derim.0850 li numaralar da özel numaradır. bedava olansa 0800lü numaralardır. 0850li numaraların her yerden bedava aranabilegi ile ilgili kanıt yok.sadece 0850li numaralar bedava dakikalarınızdan düşer o ayrı konu. setur merkez, ykb seyahat hattının musterileri aramadıgını ve kendilerinin de onlara bunu bildiremeyecegini belirterek beni tekrar 4440444 ü aramamı belirtti. kullandıgım avea hattım da numara tasımadan ve samsung e2550 telefon kampanysı ile her yukledigim 20tl ile gelen 500dk her yone sureleri kullanarak 444lü noları alan kodu cevirmeden zaten arayamıyorum ama alan kodu cevirmeden de mevcut tl bakiyemden düşüyor.bu yuzden önce aveamdaki bedava dakikalarla vodafone hattımı arayarak cep aran bakiyemi arttırdım.sonra ykb seyahat hattına,her ihtimale karsı;şarjşımın bitecegini beni evden aramaları ricasında bulundum.ancak,herhangi bir banka şubesine bunu belirttigimde beni sabit nodan arayabileceklerini soyledi.neyse hızla bilgilerimi aktararak işlemi çabuk bitirelim diyerek, toplamda benim kart no ve sifre tuslamam,mh ye baglanmam, bilet yer sorgusu,şartları okuması ve bu beni onların araması ricasıyla süren muhabbet 7dakika 33saniye surdu.tümü de ceparan bakiyemden düştü.

hayırlısı olsun sizlere de.worldpuanlarımızı daha degerli olarak bir baska seyahatte kullanmak dilegiyle.

• Arkadaşlar ben play card kullanıyorum. Önümüzdeki eylül ayının sonunda Polonyaya gidicem. Bu adios olayını yeni öğrendim.

1-) Bileti uygun alabilmek için ne yapmam gerekiyor ? Yeni bir adios kart başvurusundamı bulunayım yoksa kendi play kartımı adiosa mı çeviriyim ?

2-) Ayrıca şu an birkaç şirketten bilet fiyatlarına bakıyorum. Adiosun anlaşmalı olduğu havayolu şirketleri hangisi ? Nerden görebilirim ? Ona göre bilet fiyatlarına bakıp hesap yapabilirim.

3-) Birde şu sorum var. Üniversite öğrencilerine adios kart veriliyormu ?

Öğrenciyiz sonuçta , her kuruşun önemi var :) Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokotow -- 26 Mart 2011; 21:12:45 >
  • bu başlığı kaybetmemen gerekiyor!
  • evet, gayet faydalı bir kon. mesajım bulunsun.
    bu arada benim, konu hakkında bilgili arkadaşlara birkaç sorum olacak;

yurtiçi otellerden faydalanmak istesek sadece setur otelerini mi seçmemiz gerek?
    önerebileceğiniz oteller var mı?
  • Takip
  • güney amerika fırsatı cok ıyıydı ama tarıhler tutmuyor malesef. mart ayı olması kotu oldu...
  • ben burayı okudum gidip adiosun sitesinede baktım ama bir noktayı çözemedim hala..

mesela istanbul-izmir gidiş dönüş 99 tl puan diyor şu tarihe kadar .. belirtilen tarihlerde siz herhangi bir ucuş bulup sonra bunu ykb ve setur üzerinden mi alıyorsunuz ?

atıyorum a havayolu 150 tl b havayolu 250 tl aynıgün ben b yi seçsemde alabiliyormuyum ? (yurtiçi ucuşların hemen hepsi kampnayalarda dahil oluyor dendiği için bu kıyaslamayı yaptım)

birde burda puanın neyle kaçla çarpılacağını nasıl anlıyorsunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.