Şimdi Ara

Adaptör arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 11 gündür odada karantinadayim evde nevarsa bozuyorum
    Çok değerli adaptörüm bozuldu bir motor çalıştırdım üç. Beş dk koku geldi ama motordan küçük motor
    Kademeli adaptör değer veriyor ölçü aletinde ama hiçbirşey çalışmıyor küçük ampul bile yakmıyor
    Sizce neden
    Adaptör  arızası
    Adaptör  arızası

• Motor yanmış olabilir. Adaptör için bişey diyemem. İçini açıp resim atmanız lazım. Ampul bozuk olabilir mi ? Farklı yükler deneyin
  • O adaptör en fazla 12 volt veriyor galiba. 16.5 yaziyorsa demek ki yüke dayanamadi. @dfk24 ustanın dedi gibi icini görmek lazim
  • Biraz bekledim sonra çalıştı sanırım motor bir anda çok akım çekti
    Peki bu elimdeki motorların üstünde yazı yok
    Bunların kaç volt kaç Wat olduğunu nasıl anlarım
    Teşekkürler birde lehim çamur gibi oluyor kalem havyam 40 w
    Kaliteli lehim makinası marka ve kaç wat olmalı
    Telefon şarj soketi değiştiri ken bacaklar birbirine temas etmesin diye sürülen jelin adı ne ben pasta sürdüm ise yaramadi
  • O oyuncak motorları takribi 3v ile çalışır. Verdiğiniz gerilim çok yüksek gelmiştir.
    Havya meselesine gelince, tabiki en ideali sıcaklık ayarlı olanlar ancak amatör birkaç iş için gereksiz masraf olur. Aslında amatör işler için 40w idealdir. Ama havyanızın ucunun kalitesi, lehim telinin alaşım oranı ve kalitesi de çok önemlidir. İyi bir lehim için kullanılan o jelin adı flux dür. Flux sıcaklığın yüzeye hızlı ve dengeli dağılımını, lehimin iletken yüzeye prüzsüz toparlanmasını sağlar.
  • Çamur lehimin tek çözümü soldex 0.75 200gr dır aksini iddaa eden kurtelcidir
  • Feray - kurtel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 12 Nisan 2020; 0:33:43 >
  • Mekici2323 kullanıcısına yanıt
    Flux ve sıcak hava tabancası kullanmadan usb soket değişimi zor olur.
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    Adaptör  arızası
    Şundan en az 10 tüp bitirmişimdir kötü gün dostu...
  • Merhaba arkadaşlar hepinize.

O adaptörü iyi bilirim Hatta elimde (evde) 2 tane var onlardan.
    İçinde 3-5VA'lık bir trafo var. Trafo çıkışında komütatör anahtar ve anahtar çıkışında 4 diyot 1 kondansatör. Bu kadar.

O adaptörleri 1996'dan beri bilirim. Asla üzerinde yazan voltajı vermezler. Kabloları da çabuk kopma yapar içerden. Bir aleti bağladığınızda bir çalıştırır bir çalıştırmaz ne yapacağı belli olmaz. Bir zamanlar onlarla pilleri boşa harcamamak için walkmanlarımızı çalıştırırdık. O nedenle adı walkman adaptörü olarak bilinirdi. Şimdi unutuldu gitti vay ve

Motoru rahat çalıştırır. 3V bir oyuncak motorunu yakabilecek gücü yoktur ama yine de bağırta bağırta çalıştırır.

Arkadaşın sorunu bence kablodan.

• Bi ağırlığı vardı, ateri ile mario tank pacman ,, gazetenin verdiği 6v radyo ,,, büyüklerimizin baş tacı radyosunun beslemesi,,, nasıl bu kadar çok kademe var diye çalışan şeyi sökenler , çok güzeldi .
  • Bende de var bu adaptörden 16v boşta gösteriyor yüke binince normale döner . Kısa devre korumasida var bunda 12v hattında güzel calisiyor. Ufak tefek işler için yeterli . Adaptörün gucunun yetip yetmediği uzerindeki kırmızı ledin parlaklığında anlaşılır . Oyuncak motorunu yakmaz bence ama aynen bağırta bağırta çalıştırır
    Çalışıyormuş gibi gözükür birşey baglarsin çalışmaz kablodan büyük ihtimal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun577 -- 12 Nisan 2020; 17:54:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Bi ağırlığı vardı, ateri ile mario tank pacman ,, gazetenin verdiği 6v radyo ,,, büyüklerimizin baş tacı radyosunun beslemesi,,, nasıl bu kadar çok kademe var diye çalışan şeyi sökenler , çok güzeldi .
    Kaset için modem boyutunda cihaz, pc klavyesine benzeyen beyaz klavye a,b,c tuşlu oyun kolları ve buna bağlı ufacık tüplü TV. soccer 2 , Mario , flexy gun mu neydi bunlari oynardım genelde. görüntü gelmedimi kaseti oynat fişleri sök tak kapat aç esc esc esc ..
  • HAHAH! Xıçıkırık bir adaptör nelere maloldu. Herkesin anıları deşildi...

O bahsettiğiniz ürünleri hep bilirim. Bir ara orgum vardı. Kendi adaptörü yanınca bunun 500mA'lık olanıyla kullanmaya devam ettim.

Eve gidince bulup bir öpücem şunları
  • harun577 H kullanıcısına yanıt
    Böyle geçmişe damgasını vuran adaptörün bozulması bizi derinden üzdü

Bilmiyorduk, hipo ile fircalardik kaset yuvasını , arada tv rf adaptörü, ısınan televizyon, Kopan kol kabloları ,,, silahla duck vurma.
    Sonra PC ye geçtik, need for speed, sene 2000 ler,

* Hard truck oyununu çok severdim, ilk çıkan,,,
    Birde off road tarzı bir oyun vardı, arazide manzaralı yerlerde gezerdik.
    GTA ,,,, bı arada need for speed in 2005 lerde çıkan versiyonunu çok oynadım, ,, 2009 larda gta 5 grand fader çıktı galiba,, teknosalarda oynamaya çalışırdik, bir yandada vaka vaka hee hee ve bionse nin her yerde oynatıldığı , artık teknosaya gitmek istemediğimiz yıllar ,,, ne günlerdi ,,,,

>> Aslında 12v, içindeki kondansatör ile 16v oluyor,,
    Olması gereken 9v ac > 12v dc ,, demekki adamlar o zaman vermişler ac 12v u ,, çıkar tabi beyaa 16v dc kondansatör ile ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 12 Nisan 2020; 21:20:50 >

• Hmm evet beyler, ortaokul zamanlarında rahmetli babamın aldığı bir mini teybim var ama ne teyp. Radyosu var, ses kaydı var, dışarı ses veren hoparlörü var walkman yanında halt etmiş. Çıkış ayarlı bir adaptörüm var ama burdakinden daha eski model, bilenler bilir üzerinde iki sarı ayar vidası var biri çıkış voltajını seçer diğeri polariteyi ters düz değiştirir. Hızla biten pillerden sonra can gibi gelmişti o adaptör bana ve teybime. Elekronikle alakam, kısa zamanda arızalanan o teybi parçalamakla başladı diyebilirim.

ilk bilgisayarımı ise 98 yılında almıştım lise son sınıfım o zamanlar. Bilgisayara verdiğimiz para yaklaşık 1000 dolar gibiydi. Şimdilerde 1000 dolara neler alınmaz. Win98 kullanıyoruz, winamp ve birkaç oyuna hizmet ediyor cihaz, misss. İnternet daha nerdeee, 99'da 56k modem ekledim kasaya verdiği ses hala kulaklarımda biunn, biunnn, cırrr, cırrrr... Sayfa açılma hızı dillere destan. O zamanlar moitörüm 14" koca kafa tüplü ama gözümde teknolojinin geldiği son nokta tabi.

Nerdeeen nereye. Bizim nesil bu anlamda kırılmanın çok hızlı yaşandığı, birçok değişime ani uğrayan bir nesil aynı zamanda.

Yazacak çok anı var, haydi şişirmeyeyim başınızı.

Ahan da buldum benim adaptörü
    Adaptör  arızası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 12 Nisan 2020; 17:43:45 >

• muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    Zoru bırak kardeşim hiç olmadı
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    Küçük bir cam kavanoza koyun onu , o kavanozuda başka kavanoza , 3-4 kavanoza saklayın.
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Yok kendisini değil internette aynı adaptörün resmini buldum
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    Resimde olsa gerçek gibi hissettim onu 😱😂
    > O kabloların yumuşaklığı, kademe değişirken temassızlik veya birşeylerin çok artıp azaldığını hissettmek, fişe takarken verdiği o ağırlık, ucundaki aparatların evdeki herşeyi çalıştırabilecegi hissiyatı ..
    En çokta , dinlenilen cihazda ddnnnnn diye 114kw 380v elektrik santrali sesi vermesi ....
    Bunu face elektronik/tamir gurubuna atimde, onlarda maziye gitsin ,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 12 Nisan 2020; 23:34:16 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.