Şimdi Ara

ADANA vs KAYSERİ (Taşınma Konusu-Lütfen Yardım) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
2.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam bu sıcak hava depresyon ilişkisi şaka değil gerçekten var böyle bir şey. Yani psikiyatristler de kabul ediyor bunu bilimsel.

Kayseri bildiğim kadarıyla Sivas Yozgat Kırşehir yani çevre illerden göç alıyor diye biliyorum ama Ankara'ya oranla daha az tabii ki.

Ama yobazlık konusunda bir kez daha düşünün derim
  • Yok hocam pek işim olmaz. Sevgiliyle el ele yürümeye laf edenler giyimine kuşamına cıkcıklayanlar olmasın bana yeter.

Geleceğiz gibi duruyor bakalım hayırlısı :)
  • Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt
    Bence de hocam Konya'ya göre falan iyidir herhalde öle düşünüyorum.
  • Gabuk kullanıcısına yanıt
    Hocam Bayburt'ta napacaz ora ilçeden bile küçük hem orası koyu muhafazakardır ama gezmeye gelinebilir ama o ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bıyıklı genç forvet

Yok hocam pek işim olmaz. Sevgiliyle el ele yürümeye laf edenler giyimine kuşamına cıkcıklayanlar olmasın bana yeter.

Geleceğiz gibi duruyor bakalım hayırlısı :)
    Yok öyle bir şey yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayserideki yobaz olmayan insan nüfusunun büyük kısmını üniversite öğrencileri oluşturuyor.
    has kayserililer yine katıksız yobaz. zaten şehrin yarısı üniversite için orada yaşıyor, başka bir amaçları yok.

ha yaşanmaz mı? nüfus az olduğu için kalabalık olmuyor, trafik vs. olmuyor, rahat.
    iklimi sinir bozucu. yolda yürürken güneş gören tarafınız terler gölgede kalan kısmınız üşür :D

adanaya gitmedim bi şey diyemicem
  • Valla beyler ben gerçekleri söyledim herkes okudum yok şöyle böyle diye dalga geçtiler istediğiniz kadar dalga geçin umrumda bile değil Kayseri anlatılmaz yaşanır bir şehirdir yobaz falan da yok insanları gayet iyidir tanımadığın bir esnafla bile 5 dakika içinde arkadaş olursun muhabbete girersin ama çoğu büyük şehirde adam yüzüne bile bakmaz. Bazen paran olmasın tamam gardaş sonra da verirsin der ben çok yaşadım bu durumları o yüzden yazıyorum buraya. Benim amcam , halalarım bütün akrabalarımız hep Kayseride oturuyor babam da seneye belki gidelim komple oraya taşınalım diyor. 1 hafta tatilde oraya gittim gelesim gelmedi hiç çok güzel bir şehir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sdk.JK

Ülke insanın özeti gibisin. 2 şehir hakkında da fikrin olmadan yorum yapman ayrı bir dünya kötülemen ayrı bir dünya!

Alıntıları Göster
    Internette okuduklarımız haberlere çıkan olaylar

Ve hava sıcaklığı karar vermek için yeterli

• Edit: Adana'nın nüfusu 2.2 milyonmuş; afedersiniz. Yaziyi da degistirmiyorum ki objektif olalim 😄

Kayseride yasiyorum, 1.4 milyon nufusu var. Adananin sanirim 4 5 milyon. Adananin denizi var; kayserinin denizi yok. Kayseri klasik icanadolu bozkir sehri. Adana sahil sehri. Adananin 2 dezavantaji olabilir: 1. Conolar 2. Yaz sicagi. Yazin sicaklarini Adana yaylalarindan yer alarak ekarte edebilirsiniz. Conolar ise ekarte edilemez 😂 Ama onlar gibi olanlar memleketin her yerinde varlar, kayseride de varlardir eminim..

Yani guzel kardesim; Adananin imkani her yonden kayseriye gore daha fazladir. Kayseriye gelmeyin. İstersen ailenle konustur telefonla, ikna ederim emin olabilirsin.

Tekrar ediyorum: KAYSERİYE GELMEYİN :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trustem.111 -- 27 Haziran 2018; 21:12:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kayseri de hala yobaz olduğunu söyleyen sığır andavalları görüyoruz. Şehir her yerden göç alıyor kozmopolit bir şehir düzenli havası temiz ulaşımı iyi imkanları çok iyi. Yakın şehirlerden hastanelerini kullanmak İçin geliyorlar. Adana’da 5 yıl yaşadım sıcak nem Suriyeli yapış yupuş bildiğin ortadoğu. Her yerde bir motor trafik kasvetli.

• İki yıl olmuş konu kapanmış ama tekrar açim;
    İkisindede yıllarca yaşamış biri olarak şunları diyebilirim
    - Kayseri şehirleşmesi son birkaç yıldır bozuldu. Ama Adana'ya kıyasla iyidir.
    - Kayseri tutucu bir şehir. Bunun avantajları çocuk yetiştirmek için uygun fakat kariyer olarak çok zor. Yilli ve köylü diye iki Kayserili tip var, bunların arasından sıyırıp kariyer yapamazsınız. Liyakattan ziyade doğduğun mahalle, köy, taşıdığın soyisim daha önemli. Adana'da bu çok az görebileceğiniz birsey.
    - Kayseri mutfağı Kayserililer tarafından bile bilinmiyor (bkz. Pöç Kebap, tepsi mantısı, ağırnas Yoğurdu vs). Adana bu konuda çok rahat öne geçer.
    - kiralar üç aşağı beş yukarı aynı. Deprem riski ikisinde de var.
    - kayak yapmıyorsanız kayak merkezi sizin için bir cazibesi yok. Ama Adana'dan denize gitmek isterseniz Mersin hemen yanınızda. Orada alternatif Ürgüp. Biraz Hintli, Çinli turist peri bacası ve beraberinde fahiş fiyatlar.
    - Adana'da harbi belalı tipler var ve her an denk gelebilirsiniz, Kayseri'de bunlara denk gelmemiz biraz zor.
    - coğrafi arbitraj olarak Adana et ve yeşillikte en az yüzde 30 daha ucuz
    - Talas dışında Kayseri'de sosyal hayat problemli, adana daha iyi.
    - insalar çok tek tip Kayseri'de. Emlak zengini muhafazakar amcalar ve yaşıtlarınız dolu. Yok diyenin köyünde ki arsalar sizi satın alır. Yilli zaten hiç saymıyorum. Adana'da sizin gibi tiplere denk gelmeniz daha olası.
    - Kayseri soğuk evet ama soğuk değil sıkıntı olan. Hava kirliliği kışın efsane seviyelere geliyor. Astımınız varsa ve her sabah işe gitmek zorundaysanız bu ufak çaplı bir intihar gibi öksürük krizleri sizi bekliyor. Adana sıcak ve nemli, klima var olduğu kadar yetiyor. Fakat kirli Havayı temizleyemezsin.
    - Kayseri'de belediye sosyal etkinlik diye Uğur ışılak, kıraç fln getirir yılın bir iki günü, yamaç paraşütü, fuarlar fln derken çeşit olarak oldukça sınırlı. Adana'da bu işin bi sonu yok. Her görüşten sanatçı, filmci, edebiyatçı, tat, üretici vs. Yeterki iste.
    - üniversite olarak Erciyes sayısal verilerde çukurovadan çok daha iyi. Fakat akademisyen arkadaşlarım kaliteli öğrenci bulmakta yaşadıkları sıkıntılar yüzünden hep bir depresif modda. Ben genç olsam Erciyes e gelmezdim. Ben rahat yaşama bakarım Çukurova dururken.
    - Ulaşım olarak Kayseri o kadar Bakana, Abdullah Güle rağmen hala bir Konya, bir Karaman değil. Ankara tarafına gideceksen otoban için Kırşehire kadar gitmen gerekli. Hızlı tren yok. Adana da bu olay daha rahat Ankaraya da uçak var istanbula da. Hızlı tren karaman a kadar geldi Adana'yada bir kaç yıla gelir geçen Niğde ulukışla mevkisine kadar çalışmanın geldiğini gördüm.
    - Mülteci problemi olarak hunat ve düvenonunde gezmekle turgut özal baraj yolunda gezmek arasında fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morkan -- 17 Aralık 2023; 23:9:7 >

• morkan M kullanıcısına yanıt
    O kadar yerin zamanın mekanın içinde gel kayseride doğ. Kayseriyle alakalı yazdıklarının altına imzamı atarım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.