Şimdi Ara

ADANA vs KAYSERİ (Taşınma Konusu-Lütfen Yardım) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
2.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Altına imzamı atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bıyıklı genç forvet -- 18 Haziran 2018; 19:4:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyse hocam yapacak bir şey yok zaten ben İstanbul'dayım artık 3 ay katlanacaz.

• Germiyanlı kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Sevgilisiyle el ele gezene laf ediyorlar falan diyorlar bunlar doğru olamaz değil mi

• kayseriliyim hocam sorularınız varsa sorabilirsiniz

• Hava 5 yıl önce bayağı soğuktu şimdi nerdeyse hissetmedik diyebilirim hiçbir yerde artık eski soğuklar yok
    Kayseri'nin dışarıdaki ilçelerini bilmem talas ilçesi üniversite yakın olduğu için öğrenci mekanı birde üniversite kampüs olarak ayrıldı harita-inşaat-İngilizce ve birkaç bölüm daha ayrıldı mühendislikten onun dışında diğerleri normal kampüste

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bıyıklı genç forvet

Teşekkürler hocam. Sevgilisiyle el ele gezene laf ediyorlar falan diyorlar bunlar doğru olamaz değil mi
    Yok öyle bir şey rahat ol...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E19076E5A

kayseri ve küçük istanbul. boğazı geçtim deniz nerdeymiş ki?

Alıntıları Göster
    boğazı da denizi de yoktur ama bir organize sanayisi var ucu bucağı görümüyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Bende bu milletin akraba hayranlığını anlamıyorum.

Mecbur musunuz akraba ile koyun koyuna yaşamaya?Görmeden duramıyor musunuz?Adamlara bak sırf akraba için şehir değiştiriyor.
    +5000

Ben hatta sırf daha az akraba görmek için şehir bile değiştirebilirim.
  • Yok hocam pahalılık değil de yapacak hiçbir şey yok. Hiçbir sosyal aktivite vs. yok. Yemek yiyebileceğiniz düzgün bir mekana bile rastlayamadım henüz. Bana kalırsa yaşanacak şehir değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi primum non nocere -- 18 Haziran 2018; 20:16:23 >
  • Teşekkürler şimdiden hocam :)

1-)Sizce en yaşanılır ilçe neresidir?

2-)Hayat pahalı mıdır? Lokantalarda yemek fiyatları, ekmek fiyatları vs. nasıldır? Mesela Ankara ile kıyaslarsak?

3-)Havaalanını çok merak ediyorum. Çok uçuş var mıdır yoksa küçük mü?
  • malatya6089 M kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler :)
  • Yemek yiyecek yer bile yok mu :( Valla hocam ben de sosyal hayat olmadığını tahmin ediyordum ama bunu duyunca üzüldüm :(
  • UP!
  • Bilen varsa söylesin de yani ben denk gelemedim, tanıdıklara soruyorum onlar da aynı fikirde. Vasıfsız bir şehir bence kayseri. en vasıfsızlardan hatta

• quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

Kayseri yaşanılacak en iyi şehirlerden biridir. Yobazlık falan kalmadı, mazi artık o tür şeyler.

Ulaşım çok rahattır, trafik yoktur. Havaalanı merkeze 5dk mesafede, Erciyes üniversitesi şehrin tam ortasında ve Erciyes Kayak Merkezi araç ile 20 dakika uzaklıktadır. Şehir içinde fazlasıyla park var ve şehir geneli yeşildir..

Adana’yı konuşmaya gerek yok, üçüncü sayfa haberleri bile orada yaşamamak için haklı bir sebep olabilir.
    19 yıldır adanada yaşayan biri olarak son sözünüzü anlamadım. Sadece reklamı kötü yoksa yerli Adana halkı en delikanlı insanlardan biridir. İstanbulun hep bağcılar, gaziosmanpaşa tarafları lanse edilse İstanbulada aynısı düşünülür. Bilip bilmeden konuşmayın lütfen o haberlerdeki yerlere hayatımda 3 kere felan gitmişimdir anca. Onun dışında konu sahibine gelirsek. Hemşehrim valla yaz sıcağı çekilmiyor aynısını Benin ailemde düşünmeye başladı. Adana rahat şehirdir düşünce olarak ama burdan iç Anadoluya gitmek koyar diye düşünüyorum. Ama kayseriye gitmediğim için net yorum yapamayacam bazılarının aksine

• BarbaraPalvin kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam hayırlısı olsun hakkımızda. Aslında hava konusunda ne yalan söyleyeyim ben de hak veriyorum
    Şehiri şusu busu onlardan da geçtim en çok özleyeceğim şey muhtemelen Adana'nın sıcakkanlı insanı olur. Ve tabii ki anılarımız çocukluğumuz...Neyse zaten öğrenciyim ben, mezun olduktan sonra da muhtemelen adanada yaşamam. Sadece yazları geliyordum ki, o bile bana huzur veriyordu ama önemli değil ne yapalım.
  • Yukarı! Daha çok Kayserili ve Adanalı yorumu gelsin bakalım.
  • Kayseri’de mi yasiyorsunuz? Yardimci olabilirim sehri biraz tanimaniz icin oyleyse..

Muhtesem yemekler yiyeceginiz yerleri yazabilirim, kış sezonu boyunca cok guzel vakit gecirebileceginiz Erciyes Kayak Merkezi hakkinda bilgi verebilirim. Ali dağında cok guzel sehir manzarasi esliginde birlikte yamac parasutu yapabileceginiz hoca isimleri ve telefon numaralarini yazabilirim. 45 dakida mesafede kapadokyada balon turlarina ve atv turlari gibi etkinliklere katilmanizi saglayabilirim... Daha liste uzaar gider.. Siz yeter ki sehri tanimak isteyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayseriliyim. Kayseri kadar güzel memleket yok emin ol her yer yeşillik insanları çok sıcaktır yoldan araba çevir gideceğin yere kadar bırakır 5 kuruş para da almazlar anlatılmaz yaşanır güzel bir şehir bende oraya yerleşmeyi düşünüyorum bütün akrabalarımız hep orada.
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Kayseride okuyorum hocam, çok iyi olur zahmet olmazsa.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.