Şimdi Ara

ADANA vs KAYSERİ (Taşınma Konusu-Lütfen Yardım) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
2.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adanada yasiyorum, en samimİ arkadasim kayserili, kayserilileri yerin dibine sokar. Sehir olarak iyi ama insanlarinda para ile ilgili bir sıkıntı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The-Undertaker

Kayseriliyim. Kayseri kadar güzel memleket yok emin ol her yer yeşillik insanları çok sıcaktır yoldan araba çevir gideceğin yere kadar bırakır 5 kuruş para da almazlar anlatılmaz yaşanır güzel bir şehir bende oraya yerleşmeyi düşünüyorum bütün akrabalarımız hep orada.
    5 kuruş para almaz ve kayserili kelimelerini nasıl yan yana getirebildin yarım saattir bakıyorum mesaja
  • Bende Mersin'den KAyseri'ye taşındım. Havası soğuk, hala doğru dürüst yaz gelmedi. Bir sıcak var bir yağmur :) Akdenize göre ekstra masraf olarak ısınma derdi var. Bazen 300 TL'ye yakın doğalgaz ücreti gelebilir. Ama genelde 100-200 arası seyreder. Bazen Ekim ayında ama genelde Kasım ayında soğuklar başlar Mart'a kadar sürdüğü olur. Ulaşım kolaydır, bir bilet ile bir uçtan bir uca gidebilirsin.
    İnsanları kavgacı ve tutucudur. Akdenizdeki rahatlığı bulamayabilirsin. Yobazlık da hala devam ediyor çok olmasa da. Trafiği iş gidiş geliş saatleri hariç rahattır. Kiralar da ev fiyatları aldı başını gitti. Ucuz bir şehir değil. Esnafı hepsi değil ama genel olarak hile hurda peşinde. Pazara gittiğinde meyveyi sebzeyi seçtirmezler, kendileri verir.
  • Kutahyaya gelin burasi cok guzel

• quote:

Orijinalden alıntı: bıyıklı genç forvet

Teşekkürler şimdiden hocam :)

1-)Sizce en yaşanılır ilçe neresidir?

2-)Hayat pahalı mıdır? Lokantalarda yemek fiyatları, ekmek fiyatları vs. nasıldır? Mesela Ankara ile kıyaslarsak?

3-)Havaalanını çok merak ediyorum. Çok uçuş var mıdır yoksa küçük mü?
    hocam en yaşanılır bölgeleri bence talas, alparslan, kayseri park'ın çevresi. buralar oldukça güzel yerler.

hayat çok pahalı değil. dolara ve avroya göre değişir genelde. yemek fiyatları ucuz değil ama büyükşehirlere oranla çokta pahalı değil.

havaalanına hiç gitmedim ne desem yalan olur hocam

onun dışında ulaşım çok rahat burada. tramvay olsun, otobüsler olsun.

bu şehrin en önemli sorunu: çok içine kapanık. muhafazakarlığın da etkisi var ama ben bu kadar içine kapanık bir şehir görmedim

• Mersin'e gidin ne yapacaksınız Kayseri de , deniz bile yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • star scream S kullanıcısına yanıt
    Mersin'in eski hali kalmadı, Suriye şehrinden farksız

• Valla inanarak başladım ama 5 kuruş para almazlar'dan sonrasını okumadım
  • trojana T kullanıcısına yanıt
    Tam tahmin ettiğim gibi bir cevap vermiş. Adana insanı gerçekten başkadır. Ne yapalım, insanlarla mümkün olduğunca az muhattap olacaz :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bıyıklı genç forvet -- 19 Haziran 2018; 12:54:6 >
  • manjimaru kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman beni en iyi siz anlarsınız. Size birkaç soru sormak isterim:

1 yıl içinde: Mersin'de yaktığınız klima vs Kayseri'de yaktığınız doğalgaz dersek hangisi daha pahalıdır? Hangisine daha çok para verdiniz?

Hocam ucuz değil derken, Mersin'e göre pahalı mı yani? Bunu mu demek istediniz? Yoksa genel olarak pahalı mı?

Son olarak, pişman mısınız?
  • Anladım hocam çok teşekkür ederim.

http://t24.com.tr/haber/kayseriye-central-park-yapilacak,569367 Şöyle bir haber okumuştum belki bundan sonra şehir biraz açılır dışarı
  • Kayseri'de eğer bir yobaza rastlarsanız memleketini sorun, sorun çünkü öyle insanlar Kayserili değil çevre ve doğu illerinden göç eden insanlardır. Sivas, Maraş, Yozgat ve Nevşehirden çok fazla göç almaktadır, şehrin %50'den fazlasını göç eden insanlar oluşturmaktadır. Ondan dolayı insanından şüphe duyma, çünkü yerlisi de aynı konudan müzdarip...

Onun haricinde şehircilik olarak Türkiye'de görebileceğin tek şehir burasıdır, şehir planlaması cumhuriyetin ilk yıllarında Avrupalı şehir planlamacılara yaptırılmış olup Cumhuriyetten eski yerleşkeler hariç her yerde bunu görebilirsin.
  • Mersinde evim güzel yerde olduğu için sürekli esinti olurdu. Çok sıcak havalarda açardım. Doğalgaz mı yoksa klima mı derseniz doğalgaza daha çok para verdim. Mersin'de ısınma içinde klima kullanmama rağmen.
    Pazar ve diğer konularda pahalı. Giyim ve mobilya olarak ucuz ama hakkını yemeyelim. Gerçi onda da malzemeden kaçıyorlar ama olsun, yeterli yani :) Tatlı ve yemek kültürü Akdeniz gibi değil. Hele kahvaltı kısmı ise hiç yok. Sıkma yemeyi özledim açıkcası :)
    Her şehirin artı ve eksileri var. Trafik, yol ve çevre düzenlemesi konusunda gerçekten çok iyi. Hem pişmanım hem pişman değilim. İnsan zamanla herşeye alışıyor.
    Anladım hocam teşekkür ettim :) Son bir sorum daha vardı, Havaalanı büyük müdür? Yani Adana'dan birçok ile ve yurtdışına vs. direk uçuş olurdu, Kayseri de öyle midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bıyıklı genç forvet -- 19 Haziran 2018; 14:32:38 >
  • BlancpaiN kullanıcısına yanıt
    Şehircilik konusunda kesinlikle haklısınız çok düzenli böylesini Türkiye'de görmedim desem yeridir.
  • Havalaanı büyük değil ama iş görür. Genelde direk uçuşları oluyor. Yurtdışı ise bilemiyorum.
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Kayseri'de yaşamıyorum ama oraya taşınacağız gibi duruyor. Siz sanırım bu turistik işlerinden anlıyorsunuz.

Hocam bu Kayseri'nin havalimanı nasıldır? Büyük müdür? Mesela Adana'dan birçok ile ve yurtdışına uçuş olurdu Kayseri de öyle midir?
    Anladım hocam sanırım çok farkı yok. çok teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bıyıklı genç forvet

Valla inanarak başladım ama 5 kuruş para almazlar'dan sonrasını okumadım
    Senin sorunun
  • Her ikisinde de uzun zaman yaşamış birisi olarak, şehir temizliği ve şehircilik olarak Kayseri alır.
    İnsan kalitesi olarak Adana alır (Belirli bir seviyenin üzerindekilerden bahsediyorum. Conolarla birlikte yaşanılmayacağı düşünülürse).
    Hava durumu olarak sıcağı çok sevenler Adanaya bayılır özellikle bahar geçişlerinde hava muazzam güzel oluyor. Soğuk seven yaz sıcağı sevmeyenler ve Nemden nefret edenler için Kayseri çok iyidir.
    Ben hangisini tercih ederdim; hiç birini
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.