Şimdi Ara

Adana li arkadaslar bi bakabilir mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar cok hava yolu tecrubem yok 4 eylul de adana-ankara yolculuk yapicam su an en cazip 55 tl pegasus, anadoluya da baktim orda da bu fiyatlar onerebileceginiz baska sirket var mi Onur un ucusu yok o destinasyonda.

Bir de ilk defa gidiyorum hesapli ve duzgun nerde kalinir, Adana da neler yapilir nereler gorulur boyle hani salas ama herkesin gittigi yemek mekanlari falan hangileri bilen varsa paylasirsa sevinirim.

Saygilar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• adanalı değilim ama mümkünse türk hava yollarıyla ya da anadolu jetle git geçen sene amsterdam dan gelirken öyle bir hata yaptık ben türkiyeye tek geliyodum(babam torontoya, annem san fransiscoya) amsterdamda uçak 2 saat geçikti istanbula vardık ankara uçağı daha kalkmamış yolcu alımına devam ettiği halde kapılar kapandı dediler sonra bende anlattım falan beni o uçağa alacaksınız dedim adamlar yerde kalma vergisi olduğunu söyledi bende patronunuz ali sabancı o parayı veremiyomu dedim sonuç olarak havalanına erken gitmen gerk yoksa pegasus almaz seni
  • baya ilginc seyler yasamissiniz hocam lakin gidis 55 tl ye pegasus donus de 70tl ye anadolu aldim. paylasiminiz icin tskler..

ya arkadaslar adana kebap icli kofte denir nerelerde yenilir nerelere gidilir 2-3 kuple bisiler yazin gozunuze sevem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tano

Arkadaslar cok hava yolu tecrubem yok 4 eylul de adana-ankara yolculuk yapicam su an en cazip 55 tl pegasus, anadoluya da baktim orda da bu fiyatlar onerebileceginiz baska sirket var mi Onur un ucusu yok o destinasyonda.

Bir de ilk defa gidiyorum hesapli ve duzgun nerde kalinir, Adana da neler yapilir nereler gorulur boyle hani salas ama herkesin gittigi yemek mekanlari falan hangileri bilen varsa paylasirsa sevinirim.

Saygilar..

Birsürü otel var hele ki şu zamanlarda sürekli otel açılıyor merkeze. Gezilecek yerler, aslında bakarsan turistik bi yeri yok zaten sıcak havayı görünce otelden dışarı çıkacağından şüpheliyim ama herkesin gittiği Real ve Optimum alışveriş merkezi var çoğu genç yaşlı oraya zaman geçirmeye gidiyor. Merkez parkımız var birde Merkez Camii'nin hemen yanında zaten. Yemek yerleri ise Kebapcı Adil, Hasan Usta meşhur bunlar. Dolmuşlar 1.75tl.

• harika hocam burada kalmayi planliyorum 105 tl falan

http://www.booking.com/hotel/tr/kaya-premium.en-us.html?sid=f24a523c57f0dca89230e5550bec8275;dcid=1;checkin=2013-09-06;checkout=2013-09-07;srfid=489141b7cb545d6d45f992fc18365dcc3fcc34b9X8

http://www.kayapremium.com/

AVM gormek istemio gozum, mumkunse tarihi veya sayfiye yerleri olabilir.

69 tl ye de 1 gun arac kiraliycam. Hava alanindan bu otelin bulundugu Resadiye semtine ulasim nasil olabilir acaba ? dolmus ucreti hesapliymis.

bahsettiginiz kebapcilar cok kallavi pahali yerler deildir umarim.

lahmacun adana icli kofte falan yiyecem bol bol :)

• Birbiçer den ciger ye. Gultekin'den kaburga ye. Hasan usta'dan kanat ye. Genelde kıyma bircok yerde iyi yapilir onu buldugun yerde ye. Bunlarin yanina acili şalgam iste. Otel konusunda bilgim yok. Gonul kahvecisinden turk kahveni ic. Pasta yiyeceksen Ozsut e git. Waffle yiyeceksen Mado ya ugra.

• Pegasus'tan uzak durun. Münih - İstanbul uçağına bindiğime bineceğime pişman olmuştum.

Siz çoktan almışsınız sanırım, kısa yol gerçi çok bi' sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tano

harika hocam burada kalmayi planliyorum 105 tl falan

http://www.booking.com/hotel/tr/kaya-premium.en-us.html?sid=f24a523c57f0dca89230e5550bec8275;dcid=1;checkin=2013-09-06;checkout=2013-09-07;srfid=489141b7cb545d6d45f992fc18365dcc3fcc34b9X8

http://www.kayapremium.com/

AVM gormek istemio gozum, mumkunse tarihi veya sayfiye yerleri olabilir.

69 tl ye de 1 gun arac kiraliycam. Hava alanindan bu otelin bulundugu Resadiye semtine ulasim nasil olabilir acaba ? dolmus ucreti hesapliymis.

bahsettiginiz kebapcilar cok kallavi pahali yerler deildir umarim.

lahmacun adana icli kofte falan yiyecem bol bol :)

Eyvan kebap ya da yüzevlerden yiyebilirsin.

• Kaya Premium otele gitmek için havaalanın önünden kalkan dolmuşlara binip, "Seyhan Oteli'ne en yakın yerde indirir misin" diye söylersen, seni en yakın yerde indirirler (muhtemelen İnönü Parkı civarında indirirler), 5-10 dk yürürsün. Kaya Premium otel de Seyhan Oteli'nin hemen az ilerisinde ama ismini pek bilmezler sanırım, bu yüzden Seyhan Oteli'ni sorarak daha kolay ulaşabilirsin.

Yemek için aslında bi yer biliyorum ama tam adresini bilmiyorum, özel araçla gitmiştim bir akşam vakti. Lahmacun, çiğ köfte ve kebabı gayet lezzetliydi ve sofrayı iyi donatıyorlar, fiyatı da makuldü. Adana'ya geldiğinde bu mesajı alıntıla, oraya götüreyim seni.

İnönü Parkı'nın hemen yakınında Kebapçı Şeyhmus var, kime sorsan gösterirler, orayı tercih edebilirsin. Fiyatı bilmiyorum ama 10 TL civarı olsa gerek porsiyonu. Tabi bu fiyata 2-3 çeşit salata dahil. Kepap zaten yağlıdır ve ayran da yağlı olduğundan ayran şişirir, bu yüzden şalgam harika olur. Mekandan çıkınca köşe başlarında, İnönü Parkı'nın yanında birkaç tane tatlıcı var, oralarda ayak üstü tatlı ye, zaten çeşit bol, hepsinden birer tane anca yersin. Tanesi 50 kuruş genelde.

Büyük Saat civarında kazancılar denilen yer var, orada da yemek mekanları var, oraya da takılabilirsin.

Seyyar tablalarda görürsün, dikenli incir dediğimiz bir incir var, mutlaka bunun da tadına bak (Kırmızı renkliler daha lezzetlidir, kırmızılarından iste.)

Kaya Premium otelin hemen alt tarafında Merkez Park ve Merkez Cami'nin yanında Müze var, orayı gezebilirsin. Parkta ırmak kenarında akşam üstü yürüyüş yapabilirsin, rahatlatır biraz.

Turuncu renkli Baraj Yolu otobüslerine binip, A. Menderes Bulvarı'na (baraj gölünün kıyısı) gidebilirsin, otobüse binince muavine Menderes Bulvarı'na gideceğini söylersen en yakın yerde indirir. Orada göl kenarında yürüyüp bici bici, kaynamış/közde pişmiş mısır yiyebilirsin, hatta sıkma, börek pişiren yerlerde akşam yemeğini de aradan çıkartabilirsin.
    Şimdilik aklımdakiler bunlar. Yeni şeyler bulursam eklerim.

• Yanitlar icin tskler arkadaslar. Boyle han hamam medrese manzarali guzel Adana ya ozgu yerler yok mu ? Bu dediginiz yerlerin hepsini not aliyorum arkadaslar tskler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Kaya Premium otele gitmek için havaalanın önünden kalkan dolmuşlara binip, "Seyhan Oteli'ne en yakın yerde indirir misin" diye söylersen, seni en yakın yerde indirirler (muhtemelen İnönü Parkı civarında indirirler), 5-10 dk yürürsün. Kaya Premium otel de Seyhan Oteli'nin hemen az ilerisinde ama ismini pek bilmezler sanırım, bu yüzden Seyhan Oteli'ni sorarak daha kolay ulaşabilirsin.

Yemek için aslında bi yer biliyorum ama tam adresini bilmiyorum, özel araçla gitmiştim bir akşam vakti. Lahmacun, çiğ köfte ve kebabı gayet lezzetliydi ve sofrayı iyi donatıyorlar, fiyatı da makuldü. Adana'ya geldiğinde bu mesajı alıntıla, oraya götüreyim seni.

İnönü Parkı'nın hemen yakınında Kebapçı Şeyhmus var, kime sorsan gösterirler, orayı tercih edebilirsin. Fiyatı bilmiyorum ama 10 TL civarı olsa gerek porsiyonu. Tabi bu fiyata 2-3 çeşit salata dahil. Kepap zaten yağlıdır ve ayran da yağlı olduğundan ayran şişirir, bu yüzden şalgam harika olur. Mekandan çıkınca köşe başlarında, İnönü Parkı'nın yanında birkaç tane tatlıcı var, oralarda ayak üstü tatlı ye, zaten çeşit bol, hepsinden birer tane anca yersin. Tanesi 50 kuruş genelde.

Büyük Saat civarında kazancılar denilen yer var, orada da yemek mekanları var, oraya da takılabilirsin.

Seyyar tablalarda görürsün, dikenli incir dediğimiz bir incir var, mutlaka bunun da tadına bak (Kırmızı renkliler daha lezzetlidir, kırmızılarından iste.)

Kaya Premium otelin hemen alt tarafında Merkez Park ve Merkez Cami'nin yanında Müze var, orayı gezebilirsin. Parkta ırmak kenarında akşam üstü yürüyüş yapabilirsin, rahatlatır biraz.

Turuncu renkli Baraj Yolu otobüslerine binip, A. Menderes Bulvarı'na (baraj gölünün kıyısı) gidebilirsin, otobüse binince muavine Menderes Bulvarı'na gideceğini söylersen en yakın yerde indirir. Orada göl kenarında yürüyüp bici bici, kaynamış/közde pişmiş mısır yiyebilirsin, hatta sıkma, börek pişiren yerlerde akşam yemeğini de aradan çıkartabilirsin.
    Şimdilik aklımdakiler bunlar. Yeni şeyler bulursam eklerim.

Hocam Vedat Milor gibi yazmissiniz 60 dk lik kesintisiz uzun ve cetin bi yuzme parkurundan sonra daha detayli okuyup size ek sorular sorabilirim. Klavyenize saglik, tum arkadaslara tsk ediyorum.

• Bebekli Kilise var, küçük saat - büyük postane civarında. Küçük Saat'ten Büyük Saat istikametine gidince Ulucami, Yağ Cami var ama sanırım 2 ay önce tadilat vardı Yağ Cami'de, tamamlandı mı bilmiyorum. Zaten yukarıda bahsettiğim "kazancılar" dediğim yer de yakın buraya. O caddeden düz devam ettiğinizde Seyhan Nehri'ne çıkarsınız, orada tarihi Taş Köprü var. Civarda yine Atatürk Evi olacaktı; bir de Kız Lisesi vardı, müze ve sanat galerisi yaptılar.
    Ha unutmadan Adana'ya özgü adliyemiz var, kavgalarıyla meşhurdur.
    Seyhan Nehri üzerinde, Almanların 1912'de yaptığı demir köprü var, tren hattı geçiyor. Bunun az ilerisinde Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu var, yine burası da tadilattaydı ama sanırım tamamlandı ya da tamamlanmaya yakındır.
    Bu tiyatronun ilerisinde ise Eski Baraj var, çevresi ağaçlık falan. Orada ağaç gölgesinde oturup serinletici bir şeyler yiyip içeceğiniz seyyar tablalar var, hemen ilerisinde Dilberler Sekisi gelir.
    Öyle pek fazla eski han, hamam tarzı bina yok bildiğim kadarıyla, bunlarla idare edecen artık.
    Bir de, kalmayı planladığın otele yürüyerek 3-4 dk mesafede büyükşehir belediyesinin yanında Abidin Dino Parkı ve 7-8 dk mesafede Atatürk Parkı var, gitmişken buraları da gör. 15 dk ileride ise istasyon var, eskidir, gidip bir iki fotoğraf çekebilirsin.

Ekleme: Seyhan Nehri'nde ve baraj gölünde (Menderes Bulvarı) ayak pedallı, yunus balığı şeklinde çift kişilik kayık kiralayabilirsiniz, ırmakta biraz takılırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 29 Ağustos 2013; 13:59:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mefluc

Birbiçer den ciger ye. Gultekin'den kaburga ye. Hasan usta'dan kanat ye. Genelde kıyma bircok yerde iyi yapilir onu buldugun yerde ye. Bunlarin yanina acili şalgam iste. Otel konusunda bilgim yok. Gonul kahvecisinden turk kahveni ic. Pasta yiyeceksen Ozsut e git. Waffle yiyeceksen Mado ya ugra.

Birbiçer ve Gönül Kahvecisi nerede acaba, tarif eder misiniz?
  • quote:

quote:

Birbiçer den ciger ye. Gultekin'den kaburga ye. Hasan usta'dan kanat ye. Genelde kıyma bircok yerde iyi yapilir onu buldugun yerde ye. Bunlarin yanina acili şalgam iste. Otel konusunda bilgim yok. Gonul kahvecisinden turk kahveni ic. Pasta yiyeceksen Ozsut e git. Waffle yiyeceksen Mado ya ugra.

Birbicer ozalda ceylan surucu kursu civarinda. Polis evi kavsagini gecince solda. Daha yukaridaydi gokkusagi kavsagindan tasindi asagiya. Gonul kahvecisi suleyman demirelde ogretmen evinin caprazinda. Bir de ozala acildi o da iller bankasindan polis evi kavsagina giderken sagda.kahve icin demireldekini oneririm.

• valla gemiyle gel derdim ama içi dolu çamaşır

adanaya kız için geliyosan hiç gelme adananın kızları turan abimize yanaşır
  • quote:

quote:

quote:

Birbicer ozalda ceylan surucu kursu civarinda. Polis evi kavsagini gecince solda. Daha yukaridaydi gokkusagi kavsagindan tasindi asagiya. Gonul kahvecisi suleyman demirelde ogretmen evinin caprazinda. Bir de ozala acildi o da iller bankasindan polis evi kavsagina giderken sagda.kahve icin demireldekini oneririm.

Sağolasın hocam, son 7 yılım Adana dışında geçtiğinden nerede düzgün mekan var bilmiyorum. Memlekete yeni döndüm sayılır, sağdan soldan bu şekilde öğreniyorum anca.

• araba kiralayacaksan gezmek için çok yer olur... Baraja gitmeni kesinlikle tavsiye ederim özelliklede akşam üzeri.. ve adana müzesini gez sonra misis'tede müze var...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.