Şimdi Ara

Adana kebap 10 tl (bim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
3.588
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    f/p idare eder.

bu arada, at etinde yağ oranı daha düşük inek etine göre.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2882581/#:~:text=Horsemeat%20had%20similar%20levels%20of,than%20beef%20or%20pork%2C%20respectively.

Adana kebap 10 tl (bim)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Etteki protein 20gramın üzerinde olur. Bunda 12 gram var. İçindekilerde de ekmek ve bitkisel lif yazmış. Bitkisel lif dediği ya soya ya da nişastadır.

İyi yönü ise, yarısı veya fazlası soya/nişasta olursa, kalanı normal dana eti olabilir. Yani "göreceli sağlıklı" olma ihtimali var.

Adana köftede sadece et olur. Adana değil ama düşük kalite köfte olarak düşünülebilir.

(şahsi fikrim bimin ürünleri kalitesiz oluyor. Bunu da tavsiye etmem ama ülke şartları gereği bişey diyemiyorum)
  • iyiyse alalım hocam, denedin mi ?

• teşekkürler

hem de bilimsel veriler ışığında

Adana kebap 10 tl (bim) 

• Tamam da niye paylaştın o zaman?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kebap değil köfte gibi birşey heralde, Adanamda böyle bir köfte yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peçka

iyiyse alalım hocam, denedin mi ?

idare eder hocam.

• Etteki protein 20gramın üzerinde olur. Bunda 12 gram var. İçindekilerde de ekmek ve bitkisel lif yazmış. Bitkisel lif dediği ya soya ya da nişastadır.

İyi yönü ise, yarısı veya fazlası soya/nişasta olursa, kalanı normal dana eti olabilir. Yani "göreceli sağlıklı" olma ihtimali var.

Adana köftede sadece et olur. Adana değil ama düşük kalite köfte olarak düşünülebilir.

(şahsi fikrim bimin ürünleri kalitesiz oluyor. Bunu da tavsiye etmem ama ülke şartları gereği bişey diyemiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 2 Haziran 2021; 22:11:31 >
  • üniversite yıllarında bir kere almıştım çöpe attım berbat tadı

• 10 tl'ye adana kebap görünce sevineceğimi düşünmezdim :/

• Aldım dün bende lavasta bimden aldım tavada yaptım dilim domates ve kıvırcık ile durum yaptım fena olmadı hani parasina göre çok birşey beklemeden kısmen doyurucu iki durum oluyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caseon

10 tl'ye adana kebap görünce sevineceğimi düşünmezdim :/

normalde adana kebap kaç gram bilmiyorum ama gramajı az olduğu için 10 lira olabilir. birde içindeki farklı malzemelerle fiyatı düşürmek kolay.

alıp denenebilir fakat youtube'da yüzlerce kebap tarifi var. en azından içine ne koyduğunu bilirsin. ama ilk seferde olmaz sonra yapa yapa ögrenirsin.

buna da en güzel örnek çığköfteyı verebilirim. artık dışardan almak yerine kendim yapıyorum. içindekileri biliyorum ve tam F/P oluyor.

• Kıymanın kilosu 50 tl desek, 200gr kıyma zaten 10 tlye geliyor. Kendiniz marketten kıyma alıp çöp şişte yapabilirsiniz

• adana değil bu berbat bişey

• Kebabumsu dömök doğru olür.

İnsanların değerlerine dil uzatma. Şu yazdığınla hem bunu yapıyor hem de Adana kebap konusundaki bilgisizliğini göz önüne seriyorsun.

Mutfağında istediğin dandik köfteyi pişirebilirsin.

Ne olursa olsun Adana Kebabın sancağını asla yere düşürmeyeceğiz.

• White Water kullanıcısına yanıt
    Adana kebap duyari da yapmasisin be :))

O degilde mangal tadi var mi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • adana kebaba hakaret ürünü

• 10 tl ile karnınızı doyurmanın (daha sağlıklı) alternatifleri var. yani sonuçta et ürünü. 10 lirayı yutsanız daha sağlıklı olur gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: EMRE_RUSLAN

Kıymanın kilosu 50 tl desek, 200gr kıyma zaten 10 tlye geliyor. Kendiniz marketten kıyma alıp çöp şişte yapabilirsiniz

Daha mantıklı

• bim den beslenen kesimin forumdan banlanması gerekiyor.

• White Water kullanıcısına yanıt
    ordan onu mu anladın ürün için yaptığım yorumdu, ki üzerinde de "adana usulü köfte" yazıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.