Şimdi Ara

ADAM FAWER-EMPATİ roman eleştiri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba sürekli kitap okuyan birisiyimdir.Hiç boş kaldığım olmaz bu konuda...Empatiyi Olasılıktan sonra büyük merakla almıştım.Olasılıksız çok iyiydi hakkını yiyemem ama Adam Fawer yazık etmiş kendisine bu kitapla.Çok fazla dinsel olayları bulaştırınca saçmalık daha da artırmış.Kısacası fantastikten öte "saçma" olmuş.Hani bir yüzüklerin efendisi fantastiktir,ağaç adamlar falan vardır ama o zaman saçma gelmez bunlar oysa bu kitapta maalesef öff ne saçma diyorsunuz,çocuk kitabı gibi olmuş aynı.Olasılıksız ile zirvelere taşıdığı adını bu kitapla baya düşürmüş kesinlikle.

Başlığı şu an bitirdiğim kitap üzerine yaptım bu konu sadece empati ile kalmayacak diğer okuduğum romanların eleştrilerini de paylaşacağım.

• Olasılıksız'ı tavsiye üzerine okumak için başlamıştım. Önsözde olasılık ile ile ilgili örnekler vardı ve verilen işlemler olasılık teoremine göre yanlış hesaplanmıştı. Küçük bir ayrıntı ama en baştan soğumama neden oldu. Bir ara tekrar başlayacağı ama önsözü atlayacağım bu sefer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resident

Olasılıksız'ı tavsiye üzerine okumak için başlamıştım. Önsözde olasılık ile ile ilgili örnekler vardı ve verilen işlemler olasılık teoremine göre yanlış hesaplanmıştı. Küçük bir ayrıntı ama en baştan soğumama neden oldu. Bir ara tekrar başlayacağı ama önsözü atlayacağım bu sefer.

Ben de birçok kitabı hatalarından ötürü okumadım. Esere başlıyorsun ve o kadar basit bir dil bilgisi hatasını çıkıyor ki karşına artık okumaya devam etmen imkansız hale geliyor. Anlatımdan yoksun yazarlardan nefret ediyorum. Senin kitabı kenara atmanla çok farklı bir neden ama bazılarının dikkatini çeker ayrıntılar. Yazarlar dikkatli olmalı bu noktada.
  • Kişiye göre değişir bu. Ben Empati'yi, Olasılıksız'dan çok daha akıcı ve güzel bulmuştum mesela.
  • Katılmıyorum. Empati Olasılıksız'dan daha iyidir.
  • Empati çok daha iyiydi bana göre
  • Ben de görüş belirtmek istiyorum ki empati özellikle akıcılıgı acısından olasılıksızdan daha iyiydi.
  • Olasılıksızı çok beğenmeme rağmen, empatiyi pek beğenmedim.Ancak kitap akıcı ve yarıda bırakmayı düşündürecek bir kitap değil.
    Empatiyi yavan bulmamı heroes dizisini izlemiş olmama bağladım.Hatta yazarın bu dizideki bir karakterden(polis olan, adı matt idi yanlış hatırlamıyorsam) ilham alarak empatiyi yazdığını düşünüyorum.
  • ben empatiyi daha kısa sürede okudum . daha çok sevdim , daha akıcı bir kitap olduğunu düşünüyorum
  • Bana göre kişiden kişiye göre değişir kitabın verdikleri.. Mesela bu forumda şibumi yi çok övdüler. Dedim o zaman iyidir alıp okuyayım dedim. Ama hiç beğenmedim kitabı. zorla bitirdim.
    2 gün önce de empatiyi aldım şimdi onu okuyacam. olasılıksızı okudum hoşuma gitmişti. bakalım nolcak .
  • Ben olasılıksız ve empatiyi okudum.
    Bence ikisi de güzel kitaplar oldukça akıcılar da üstelik karşılaştırmak anlamsız...
  • Kitapdaki konu son zamanlarda özellikle dizilerde işlenen bir konu. En son "Fringe" dizisinde işlendiğini hatırlıyorum. Olasısızlık ile Empati yi aynı kefeye koymamak lazım. Çünkü Devam niteliğindeki kitaplar değil. Olasısızlık gibi Empati de zevkle okuduğum kitaplardı.
  • Kardeşim Olasılıksızı çok beğenmiş ve övüyordu Empatiyide beğenmişti ama neredeyse hiç bahsetmiyordu yani Olasılıksız kadar beğenmemişti ben Empatiyi daha çok beğendim ama belkide insanların iç dünyalarından düşüncelerinden daha çok bahsediyor belki de o yüzden ben çok sevdim beyenmeyenlerde o yüzden beyenmemiş olabilir.
  • Bende olasılıksızdan sonra okudum açıkcası olasılıksız kadar zevk almadım ama yinede çok iyiydi , en sevdiğim kitaplar arasına girdi
  • olasılıksız empatiden daha iyi bana göre empatiyi okurken bazen çok sıkıldım öyle beklediğim kurguyu alamadım belki o yüzden ama gene de okunabilir bir kitap.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.