Şimdi Ara

Activision'da şok ve kan kaybı!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Call of Duty'nin önemli isimlerinden Robert Bowling, Activision ve IW'tan istifa ettiğini açıkladı.
    Bowling Twitter'dan yaptığı açıklamayla: "Call of Duty'nin yaratıcı strateji uzmanı ve Activision çalışanı olarak bulunduğum pozisyondan istifa ediyorum" dedi.

http://www.thesixthaxis.com/2012/03/26/robert-bowling-resigns-from-infinity-ward/

Respawn Entertainment'a katılırsa iyi olur. Bu gidişle Activision'da kimse kalmayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K1N6 -- 27 Mart 2012; 12:47:15 >

• Call of Duty serisi son 2 oyundur duraklama dönemindeydi. Artık bu serinin gerileme dönemi yavaş yavaş başlıyor desek yeridir.
  • Adam akıllı yatırım yapmayıp kâr amaçlı aynı şeyleri sadece senaryosunu değiştirip piyasaya sürerlerse böyle olur Umarım tüm firmalar hakettiği yeri bulur. Sırf adı satıyor diye her sene aynı yapıdaki oyunu farklı senaryoda çıkarıyorlar. Adamların kariyeri otomatik olarak tıkanıyor ve üzerlerindeki baskı artıyor. Geliştirme ve yeni teknoloji deneme bakımından örnek almaları gereken birçok firma var. Bunların başında Valve geliyor. 2-3 yılda bir oyun çıkarırlar ve tüm ödülleri toplarlar. Çalışan memnundur oynayan memnundur ve inanılmaz bir şekilde şirketten kimse birşey sızdırmaz. Sızdıracağı anda kendisine tapılacağını bilse bile.
    Bence Activision bencilliği ve paragözlüğü yüzünden kaybetmeye devam edecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Adam akıllı yatırım yapmayıp kâr amaçlı aynı şeyleri sadece senaryosunu değiştirip piyasaya sürerlerse böyle olur Umarım tüm firmalar hakettiği yeri bulur. Sırf adı satıyor diye her sene aynı yapıdaki oyunu farklı senaryoda çıkarıyorlar. Adamların kariyeri otomatik olarak tıkanıyor ve üzerlerindeki baskı artıyor. Geliştirme ve yeni teknoloji deneme bakımından örnek almaları gereken birçok firma var. Bunların başında Valve geliyor. 2-3 yılda bir oyun çıkarırlar ve tüm ödülleri toplarlar. Çalışan memnundur oynayan memnundur ve inanılmaz bir şekilde şirketten kimse birşey sızdırmaz. Sızdıracağı anda kendisine tapılacağını bilse bile.

Aynen oyle oyun hep aynı senaryo farklı ama senaryo harıka bunu belırtmelıyım ayrıca her oyun cıkardıgı her serıde oyun motorunu degıstırecek dıye bırsey de yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: IncredibLe!

quote:

Adam akıllı yatırım yapmayıp kâr amaçlı aynı şeyleri sadece senaryosunu değiştirip piyasaya sürerlerse böyle olur Umarım tüm firmalar hakettiği yeri bulur. Sırf adı satıyor diye her sene aynı yapıdaki oyunu farklı senaryoda çıkarıyorlar. Adamların kariyeri otomatik olarak tıkanıyor ve üzerlerindeki baskı artıyor. Geliştirme ve yeni teknoloji deneme bakımından örnek almaları gereken birçok firma var. Bunların başında Valve geliyor. 2-3 yılda bir oyun çıkarırlar ve tüm ödülleri toplarlar. Çalışan memnundur oynayan memnundur ve inanılmaz bir şekilde şirketten kimse birşey sızdırmaz. Sızdıracağı anda kendisine tapılacağını bilse bile.

Aynen oyle oyun hep aynı senaryo farklı ama senaryo harıka bunu belırtmelıyım ayrıca her oyun cıkardıgı her serıde oyun motorunu degıstırecek dıye bırsey de yok

Evet değiştirecek diye birşey yok. Ancak adamlar birinci oyundan beri Quake grafik motorunu kullanıyorlar insaf. Kaç yıl oldu... Battlefield 3'ün,Crysis'in (Crysis 2 bile demedim) yanında çok sönük kalıyor. Animasyonlar bir an önce değişmeli o kadar zor olmasa gerek? İsteseler yapabileceklerini biliyorum ancak hiç uğraşmıyorlar bile. COD geçmişi ve hayran sayısı bakımından bence yenilenmeyi en fazla hakeden oyundur. Kazandıkları paranında haddi hesabı yok bunu yapmalılar. Tek sorun grafik motoruda değil. Oyun hiçbi yenilik getirmiyor bize. Singleplayerda değişen hikaye,multiplayerde değişen silahlar göze batıyor onun dışında ne oynanış değişik ne animasyonlar değişik nede başka birşey. COD'un grafik motoru son zamanlarını yaşıyor her grafik motorunun bir geliştirme sınırı vardır bir süre sonra üstüne koyamazsın,yenilik ekleyemezsin. Bir süre sonra mecbur değiştirecek veya oyuncu kaybedecektir. Bakalım ileride ne yapıcak.

• Düşünün artık bu adam bile sıkılmış seriden, oyuncular sıkılmadı daha :)
  • http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-RBowling_Ucretsiz_DLC_Yuzunden_mi_istifa_Etti-26064.htm

Call of Duty serisine kattıklarıyla birlikte hatırlayacağımız Robert Bowling, geçtiğimiz günlerde Activision çatısı altından çıktığını Twitter üzerinden duyurmuştu. Peki Infinity Ward stratejisti Bowling, neden istifa etti, ya da işten çıkarıldı?

Bu konuyu araştıran CinemaBlend.com sitesi, ortaya bomba gibi bir iddia bıraktı. CinemaBlend'in iddiasına göre Robert Bowling, DLC sisteminde yeni bir değişikliğe gitmek istediğinden dolayı Activision'la birlikte uyumsuzluk yaşadı.

Bowling'in yaptığı röportajları birer birer araştıran site, daha önce Machinima.com röpotajında bir kısıma dikkat kesildi. Machinima röportajında Bowling, Modern Warfare 3'e eski haritalardan getirmek ve bunları tamamen ücretsiz olarak sunmak istediğini söylemiş. Bu DLC'leri ücretsiz sunma isteğinin nedeni olarak ise Bowling, "İnsanların daha önce gördükleri şeyleri ücretli olarak sunamayız." gerekçesini göstermiş.

Sitenin ortaya koyduğu iddia gerçekten yeni tartışmaları beraberinde getirecek gibi. DLC'ler sayesinde piyasadaki çoğu oyundan fazla kâr eden Activision'la Bowling arasındaki anlaşmazlık bu konudan çıkmış olabilir mi?

• COD oynayan kaldı mı artık? Ben o devri MW'den sonra kapadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Düşünün artık bu adam bile sıkılmış seriden, oyuncular sıkılmadı daha :)

öyle ama oyun oynattırıyor kendini
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IncredibLe!

quote:

Evet değiştirecek diye birşey yok. Ancak adamlar birinci oyundan beri Quake grafik motorunu kullanıyorlar insaf. Kaç yıl oldu... Battlefield 3'ün,Crysis'in (Crysis 2 bile demedim) yanında çok sönük kalıyor. Animasyonlar bir an önce değişmeli o kadar zor olmasa gerek? İsteseler yapabileceklerini biliyorum ancak hiç uğraşmıyorlar bile. COD geçmişi ve hayran sayısı bakımından bence yenilenmeyi en fazla hakeden oyundur. Kazandıkları paranında haddi hesabı yok bunu yapmalılar. Tek sorun grafik motoruda değil. Oyun hiçbi yenilik getirmiyor bize. Singleplayerda değişen hikaye,multiplayerde değişen silahlar göze batıyor onun dışında ne oynanış değişik ne animasyonlar değişik nede başka birşey. COD'un grafik motoru son zamanlarını yaşıyor her grafik motorunun bir geliştirme sınırı vardır bir süre sonra üstüne koyamazsın,yenilik ekleyemezsin. Bir süre sonra mecbur değiştirecek veya oyuncu kaybedecektir. Bakalım ileride ne yapıcak.

dediklerin doğru dostum aynen öyle oyun aynı oyun ismi farklı ancak yine de sattırıyor.

bu arada @ParZ pişti mi olduk ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodzina -- 28 Mart 2012; 20:03:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ParZ

quote:

kime ama

• quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

quote:

quote:

kime ama

• quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

quote:

quote:

kime ama

Sözün bittiği yer

• herkese oynattırıyo hemde en çok kar eden oyunlardandır cod serisi her çıktığında dünya kadar satar. Grafik motoru değişince eminim bf çakması denicek oynanış mahvolmuş keşke deiştirmeselermiş denicek bundan eminim. böyle devam etmeli bence grafikler azar azar gelişerek
  • Bir anlık hevesle MW3 aldık, almaz olaydık.
    Çamur gibi grafikler, çok basite indirgenmiş bölümler cart curt falan onları göze almıştık zaten ama oynayan kitlenin bu kadar düşük olacağını tahmin etmemiştim. Oyun abartı derecede gerçek dışı ve saçma olduğu için arkadaşlarla oynarken gayet eğlenceli geliyor-du. Şimdi aimbot-hack kullanan ruh hastaları ve salak çocuklar oyunu işgal etmiş. Ne keyif alıyorlar bundan bilmiyorum ama aktivijının bu umursamazlığı tahammül edebileceğim sınırı aştı. Bir daha benden zor para alırlar.

Özet = O resim gerçekten gerçekleri ortaya koyuyor.

• mahkeme activision u haklı buldu ilk safhada. mazlumu oynamakla olmuyor bu işler. firmayı sevmem iki üç firma dışında hiçbir firmayı sevmem ama activision da biliyordu mw3 ü güzel grafiklerle çıkarmayı. bana yıkılabilir çevre falan demeyin mw hatta call of duty serisinde hiçbir zaman öyle bir şey olmadı. yıkılabilir çevre, araç kullanmak falan istiyorsanız başka oyunlar var. her sistemde rahat bir şekilde oynanmasıyla biliniyor call of duty evet daha güzel grafikler olmalı ama oynayanların çoğu hızlı aksiyon için bu oyunu oynuyor. biraz daha destekli eleştirelim, eleştirirken.

ekleme: şunu not düşeyim fps türünden hiç haz almam, pek oynamam, nadir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.T.A.L.K.E.R. -- 29 Mart 2012; 5:02:17 >
  • Benim için en iyi oyunu cod 2 ondan sonra ben kendim sevemedim pek en son aldığım oyun black ops oldu zaten.
  • Grafik motorunu değiştirmesi lazım diyeceğim ama bundan önce MW ara verip araya bi tane 1. yada 2. dünya savaşı oyunu yapmaları lazım
  • Respawn Entertainment nasıl bir oyun ortaya koyacak çok merak ediyorum Activision'un 2 yıllık bu kayıplarından sonra. adamlar hiç bir detay vermediler hala.
  • Serinin en iyi oyunu hiç şüphesiz ki COD 2, Modern Warfare ilk çıktığında yadırgamama rağmen onu da sevmiştim. Amma ve lakin neredeyse iki yıldır COD oyunlarının yüzüne bile bakmıyorum, çünkü ne ile karşılaşacağımı çok iyi biliyorum. Şuan BF3 oynuyorum, eski bir BF2'ci olarak beklentilerimi karşılamasa bile en azından verilen parayı sonuna kadar hak edecek bir şeyler sunuyor önüme. COD'da bu da yok maalesef. "Ama hala çok satıyor, yeaa" diyenleri de anlıyorum, "Evet ben kazık yedim" diyecek halleri yok.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.