Şimdi Ara

Steam Siyah Ekran Sorunu. [CS 1.6]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
36.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Kendim Bilgisayarcıyım. Yani Teknikerim. Sizden bu Konuda Yardım bekliyorum.
    Oyun Kuruluydu. Geçen 2 gün önce Güncelleme geldi Maça giremedim. Steam Güncelleme istedi. Neyse Yaptık oyuna girdik arka plan gözüktü sonra siyah ekran.
    Alt bölge Yeşil oldu ( 2-3 parmak kadar bir bölüm )
    Ne yaptıysam düzelmedi arkadaşlar. Format bile attım ama Sorun Düzelmiyor. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum
    Not : Tüm Sürücüler Güncel GT555M Ekran Kartım var.
    CS-GO da yüklü Ona girebiliyorum.

• Yapay Zekanın Yanıtı

CS 1.6 Siyah Ekran Sorunu: Nedenleri ve Çözümleri

CS 1.6 oyununu Steam üzerinden başlattığınızda siyah bir ekranla karşılaşıyorsanız, bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

1. Grafik Sürücülerini Güncelleyin

Eski veya bozuk grafik sürücüleri, CS 1.6'da siyah ekran sorununa neden olabilir. Grafik kartınızın üreticisinin web sitesini ziyaret edin ve en son sürücüleri indirip yükleyin.

2. Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın

Oyun dosyalarınız bozulmuş olabilir. Steam kitaplığınıza gidin, CS 1.6'yı sağ tıklayın ve "Özellikler"i seçin. "YEREL DOSYALAR" sekmesine gidin ve "Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula..." düğmesine tıklayın.

3. Komut Satırı Parametreleri Ekleyin

CS 1.6'nın başlatma seçeneklerine aşağıdaki parametreleri ekleyin:

-w 640 -h 480 -noborder -nod3d9ex -gl -nofbo

Bu parametreler, oyunun düşük çözünürlükte ve çerçevesiz pencerede başlamasını sağlayacaktır.

4. Başlatma Ayarlarını Yapılandırın

CS 1.6 oyununu başlatma seçeneklerine gidin ve "Başlangıç Seçenekleri"ni seçin. Aşağıdaki seçenekleri ayarlayın:

• Başlangıç Modu: Pencereli
    • Çözünürlük: 640x480
    • Simgeler: Pencereli
    • Mod: OpenGL

5. Gerekli Yazılımları Yükleyin

CS 1.6'nın düzgün çalışması için aşağıdaki yazılımlara ihtiyacınız vardır:

• Microsoft Visual C++ Redistributable Package
    • DirectX

Bu yazılımları Microsoft'un web sitesinden indirebilirsiniz.

6. Diğer Çözümler

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, aşağıdaki ek çözümleri deneyebilirsiniz:

• Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    • Steam'i yeniden yükleyin.
    • CS 1.6'yı yeniden yükleyin.

Hala sorun yaşıyorsanız, CS 1.6'nın resmi destek forumlarını ziyaret edin veya Steam destek ekibiyle iletişime geçin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • steamda counter strike'a sağ tıkla, Özellikler > Çalıştırma seçeneklerini ayarla , burada "-nofbo -nomsaa" ekle kaydet.öyle gir oyuna düzelir.
  • Üstad Bahsettiğini yaptıydım zaten ama serverlere girerken sürekli saçma sapan model ve spr dosyalarının hatasını veriyor :S ama yabancı serverlerin çoğuna girebiliyorum :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selman22

steamda counter strike'a sağ tıkla, Özellikler > Çalıştırma seçeneklerini ayarla , burada "-nofbo -nomsaa" ekle kaydet.öyle gir oyuna düzelir.

Steam cs 1.6 da oyun açılıyor ama siyah ekrana düşüyordu. Senin çözümün sayesinde düzeldi. Teşekkürler dostum.
  • Selman22 S kullanıcısına yanıt

Tesşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.