Şimdi Ara

Açtığım dava e devlette görünmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 0 km satın aldığım aracıma ehliyetsiz motorlu kurye çarptı. Tutanak tutmayalım, aramızda halledelim dedi daha sonra para vermeye yanaşmadı ve olaydan kaçtı.

açtığım konu burada ; https://forum.donanimhaber.com/0-aldigim-araca-ehliyetsiz-kurye-carpti--155560737

Bu şahsı adalet sarayına gidip savcının odasında ifade verip şikayetçi oldum. Şikayetçi olduğum evraklar da elimde.. Bu dava ile hiçbir gelişme yok. Ne açtığım davayı görebiliyorum ne de bir yetkili tarafından arandım. Ne yapmam gerekiyor?

• Soruşturma tamamlanmadan uyap'ta göremezsiniz. Soruşturmanın bitmesini beklemeniz gerekir.

• Ceza davasını siz açamazsınız, dolayısıyla savcılığa giderek yaptığınız şey dava açmak değildir. Olayla ilgili dava açıldığında e-devlette de görürsünüz.
  • Muhtemelen savcılık mala zarar vermeden iddianame düzenleyip dosyayı uzlaşmacıya gönderecek. Uzlaşmacı da anlaşıp zararınızı tazmin ettirebilirseniz ne ala ettiremezsiniz ceza yargısı maddi anlamda zarar tazmini sağlamaz bilginiz olsun. Asliye Hukuk Mahkemelerinde tazminat davası açmanız da gerekebilir.

• Siz şikayetçi olarak soruşturma sürecini başlatmış durumdasınız. Maddi kaybınız için sigorta şirketine ardından da sigorta tahkime başvurabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.