Şimdi Ara

acıma çelik jant olmuyor help :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2005 mk3 1.2 8v aracım var geçen bir lastikçiye gittim.13 çelik jant baktım çünkü lastiklerim 185 70 13. 1 aylık lastikler 2 tane 13 jant varmış bir tanesini beğendim ve taktılar yalnız çelik jant takıldıktan sonra lastikler çamurluğun en az 3 santim dışında kaldı.ve çirkin bir görüntü oluştu.dedim neden böyle oldu lastikçi dedi normal ee dedim millet aracına formula lastiği gibi lastik takıyor ve çamurluğun hizasında kalıyor o nasıl oluyor dedim.lastikçi diyor bu araca 165 lastik alman lazım ki dışarı taşmasın.dedim 165 lastiğe çelik jantmı takılır bisiklet lastiği gibi :) sen beni dinliyonmu millet nasıl yapıyor peki geniş lastikleri takıyor cevap yok lastikçide sözde lastikçi bir çare bulamadı bende anlamıyorum bu işlerden arkadaşlar yardım edin nasıl olucak bu iş.aracın üzerindedeki 185 70 13 lastiklere çelik jant takmak istiyom yalnız dediğim gibi dışarı taşmadan saygılar
    [simage][img=http://img196.imageshack.us/img196/6849/766242009031800.th.jpg][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dinidar -- 30 Haziran 2009; 22:38:40 >

• jantları git geri ver.jant seçiminde tüyo vereyim sana.isletmeni cıkar ters şekilde yere koy bijon tarafı yere baksın.Eline bir metre al ve jantı yanaklarına gelecek şekilde bir düzgün (cıta veya profilde olur) nesne bul bu nesne yi jant yanaklarına yada lastik yanaklarının üzerine koy.metre ile aradaki mesafeyi ölç.işte sana kendi aracının jantın derinlik ölçüsü aynı işlemi çelik jant a da yap arada bariz bir fark cıkar.Bu da çelik jantın göbek ölçüsü ikisinin arasındaki kaç santim fark var ise o kadarını çelik jant lastik i dışarı ya veri ve lastik çamurlukdan dışarı çıkar.Araca yük atınca ve viraj a girince lastik çamurluka sürter ve aracına zarar verir hatta lastikin yolda giderken sürtmeden kaynaklanan aşınma sonucu patlayarak kaza yapmana bile sebep olur.Git jantları geri ver yada dışarı ya çıkmayacak şekilde sana jant versin .Seni kazıklıyor kandırıyor o lastikci haberin olsun.

• isletme ne demek?
    zaten jantların offset değerleri içlerinde yazar. offset değeri aynı veya yakın jant almazsan ya jant fren kaliperlerine çarpar ya da çamurluktan dışarı taşar.
  • isletme ne demek? ;YEDEK LASTİK SİTEPNE TELAFUZ İÇİN KUSURA BAKMAYIN
  • ben soruyu sormuş konuyu unutmuşum cevap veren arkadaşlara tşk ederim aracı sattım 16 v olanını aldım 8v araca çelik jant olmuyor 8v den uzak durun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.