Şimdi Ara

Egea 1.4 Fire 95 hp Kaç litre yağ alır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaslar.2. El 70 bin km'de 2022 model 1.4 fire 95hp easy paket fiat egea aldım.Malum yağ eksiltme problemiyle ünlü bir motor.Aldıktan hemen sonra pistonlara segman attırdım.Usta motoru topladı 4 litre yağ koyuyordu ben 3 lt yağ konulması gerektiğini ısrar ettim ve 3 litre koydurdum.Bir ay gibi zaman gecti ve yağ çubuğunu çektim çubukta hiç yağ olmadığı için segman attırdığım özel servise gittim.Yağı boşalttılar ve 3 litre oldugunu gördük.Usta 1 litre daha ekledi ve yağ çubuğunda çizgili kısımda yağ gözuktu.Sebebi nedir?Servis kaç litre yağ konulacağınımı bilmiyor hicbirsey anlamadım.

• 2.95 litre yağ alır.
  • Hocam 3 litre koydurdum bende ama yağ çubuğunda gözukmedi bizde yağı yakti zannedip tekrar servise göturduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusufp._

Hocam 3 litre koydurdum bende ama yağ çubuğunda gözukmedi bizde yağı yakti zannedip tekrar servise göturduk.

Çubukta problem olmasın ?

• Çubukta kırık falan yok ucundaki tırtıklı yeride duruyor.

• İlginç bir durum

• 2 hafta önce yetkili serviste bakıma girdim. (Egea Cross 1.4 urban) İş emrinde 3 LT Olio yağ yazıyordu. Yağ çubuğunu bir daha kontrol etmedim fakat, 1.4 fire motorların 2020 sonrası modellerinde yağ eksiltme sorununu çözdüklerini biliyorum. Viskozitesi daha kalın bir yağ kullanılıyormuş. Çubuğu çektiğinizde yağ olmaması aracın yağsız kaldığı anlamına gelmez diyor yetkili servisler. En az 2.800 civarı yağ oluyor o durumda, merak etmeyin dediler serviste.

Siz aracı aldığınızda yağ eksiltiyor muydu? Segman attırmadan önce detaylı bir kontrol yaptırsaydınız keşke, ucuz bir işlem değil muhtemelen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.