Şimdi Ara

açılışta reset işlemci fanı ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar dün bilgisayarı açtığımda hoşgeldiniz ekranına geldiğinde kendini resetledi.Beni bayağı bir uğraştırdı acaba ramlerde mi sorun diye fakat everest programına baktığımda işlemci fan hızının 800 lerde olduğunu gördüm.Normalde 1600 lerde dönerdi. Dün sabah riva tunerle biraz oynamıştım.Buna bağlıyorum.Benim sorum işlemci hızının yavaş dönmesiyle bilgisayar kendini resetler mi? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensenturk1990 -- 13 Mart 2010; 14:52:23 >

• İşlemci fanının hızı eğer 1600 değilde 800 rpm'de dönerse daha az soğutur işlemci daha fazla ısınır. İşlemci sıcaklığını kontrol etmeyi denedin mi hocam
  • işlemci ısınırsa pc kapanır reset atmaz.rivatuner ekran kartı ile ilgili ayarlamalar yapar.yapmanız gereken güvenli kipte başlatıp riva tuneri uninstal etmek..
  • İşlemci sıcaklığından değil ısı 37-38 lerde geziyordu.
  • Bu arada biosa girmeye çalışırken biosa girmedi f1-f2 falan bişeler çıktı.Ve orada cpu fan error yazıyordu.Bende riva tunneri falan sildim biosu resetledim.(pilini çıkarıp taktım.)Şuan bir problem yok. Bir şey olursa yazarım. Fakat anlamadığım bi olay var cpu fan error neden yazdı orada? fanı çalışıyordu tamdevirinde 1600 lerde falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensenturk1990 -- 13 Mart 2010; 23:34:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

işlemci ısınırsa pc kapanır reset atmaz.rivatuner ekran kartı ile ilgili ayarlamalar yapar.yapmanız gereken güvenli kipte başlatıp riva tuneri uninstal etmek..

Tam aksine; reset atar diye biliyorum?
  • işlemciyi cikar tak belki yerine oturmamıştır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: @lexiS

quote:

işlemci ısınırsa pc kapanır reset atmaz.rivatuner ekran kartı ile ilgili ayarlamalar yapar.yapmanız gereken güvenli kipte başlatıp riva tuneri uninstal etmek..

yanlış biliyosun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @lexiS

quote:

yanlış biliyosun.

Eminsin yani. Peki.
  • Yerine oturmaması gibi birşey olduğunu sanmıyorum.Çünkü uzun süredir böyle kullanıyorum.
  • Fan kablosu takılı.Biosta 1600 küsürlerde dönüyor şimdilerde acaba riva tunnerden mi böyle yaptı?
  • tahminim bilgisayarınızın fanını değiştirmeniz gerekecek hala sorun çözülmezse bu tip sorunları inceleyen ve yardımda bulunan bir site önerebilirim,
    profesyoneller tarafından yanıt alıyorsunuz.

http://www.pcsoruncozum.com

kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.