Şimdi Ara

ACİL YARDIMA IHTIYACIM VAR SCHENGEN VİZESİ İÇİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkdaşlar merhaba ilk defa yurt dışına almanya'ya seyahate çıkmayı planladım
    pasaportumu aldım (5 yıllık öğrencilik hakkından faydalandığım için 25 yasına kadar verdiler)
    bu konuda bilgi sahibi değilim daha önceden schengen vizesi almış yurt dışına çıkmış bilgi sahibi dostlarım / abilerimden yardımcı olmalarını istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle
    1- öğrenciyim ve aynı zamanda çalışıyorum 3 aylık sigortam yattı işden cıkış tarihim 31 mayıs 2018
    öğrenci belgesi e-devletten olurmu yoksa okuldanmı almam gerekir ?

2-babam 1 yıl önce işten çıktı üzerinde tapu var ve aktif hesabında para giriş cıkışı var bana sponsor olamıyacagını söylediler

3-almanyadan teyzemin kocası eniştem bana davetiye göndericek davetiyede tüm masraflarını kendisi tarafından karşılanacagını beyan edicek bu durumda benden sponsor isterlermi ? eniştemi sponsor olarak dilekçe doldurup
    onun alman ehliyeti'nin fotokopisini cekip ikisini birlikte gösterebilirmiyim bu yeterli olurmu ?

4- tüm belgeleri hazırlıyorum ve içlerinde bunlar olucak eksiklerim varsa lütfen söyleyin

-- 5 yıllık pasaport
    -- biometrik fotoğraf
    -- kimlik fotokopisi
    -- Benim ve babamın tam vukatlı nüfüs aile belgesi
    -- benim hesap özetim kredi kartı ekstrelerim
    -- schengen vize başvuru formu
    -- almanyadan gelecek davetiye
    -- ucak rezarvasyon bileti
    -- 30 günlük seyahat sağlık sigortası.

TEKRARDAN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ESENLİKLE KALIN

• Öcelikle ne kadar kalacağın önemli. Planlanmış bir dönüş zamanın ve dönüş uçak biletin olmalı.

Ayrıca ilk kez çıkıyorsan otel ve uçak rezervasyonunun olması önemli, Yani önce uzun dönemli bir vize alıp daha sonraki ziyaretlerinde konaklama masrafı ödeme derim ben. davetiye ve sponsor işlemlerinde vizede sıkıntı yaşayanları çok duydum.

Tabi bunlar kişisel bir fikir. Ama vize için ilgili kurumun sayfasındaki açıklamaları okuyup ona göre hareket etmelisin.
  • Ben geçen ay vizemi aldım.Sponsorundan son 3 ayın maaş bordrosu-SGK giriş belgesi gibi şeylerde istiyorlar haberin olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: freezone00

Öcelikle ne kadar kalacağın önemli. Planlanmış bir dönüş zamanın ve dönüş uçak biletin olmalı.

Ayrıca ilk kez çıkıyorsan otel ve uçak rezervasyonunun olması önemli, Yani önce uzun dönemli bir vize alıp daha sonraki ziyaretlerinde konaklama masrafı ödeme derim ben. davetiye ve sponsor işlemlerinde vizede sıkıntı yaşayanları çok duydum.

Tabi bunlar kişisel bir fikir. Ama vize için ilgili kurumun sayfasındaki açıklamaları okuyup ona göre hareket etmelisin.
    gidiş dönüş ucak biletim belli agustos 1 dönüş agustos 27
    konaklama olarak davet eden kişi eniştem de kalıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökay.YILDIRIM -- 29 Haziran 2018; 16:17:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkaanpilavci

Ben geçen ay vizemi aldım.Sponsorundan son 3 ayın maaş bordrosu-SGK giriş belgesi gibi şeylerde istiyorlar haberin olsun
    hayırlı olsun sponsor olarak kimi gösterdiniz beni almanyadan davet eden eniştemi göstermeyi düşünüyorum
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu takipteyim hocam umarım alirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pijamalı Ninja kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim özel bir sebeple askıya aldım eylül/ekim gibi başvuru yapıp ocak ayında gitmeyi planlıyorum zamanı gelince edit yaparım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.