Şimdi Ara

Acil yardım yolda kaldım suan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar egzoz emisyon ve enjektör uyarısı verdi daha sonra motor risk uyarısı verdi su yok 20 dk. Geçti su eklemek için erken mi birde yağ var bir borunun üstünde nedir acaba durum

• Seneler önce LPG' li araçla benzer şekilde yolda kaldım:

Ama şurası da bir gerçek, uzun yola çıkmadan 1-2 gün önce BİM kamyonu arkamızdan geldiği halde selektör yaparak bizi durdurdu.

Kamyondan inen şoför aracın yanına gelip motoru dinledi "Siz bir an önce bu aracı servise götürün, öyle bir ses geliyor ki siz beni solladığınızda duydum bu sesi o yüzden sizi durdurdum" demişti.

Nasılsa İstanbul' a dönüşte baktırırım deyip umursamadım.

Dinar yakınlarında araç birden durdu. Tekrar marş denedim 2-3 defa almadı üstelik marş alamaya çalışırken birşeyler sürtüyormuş gibi kulak tırmalayan ses vardı.

Çaresiz çekici bekledik yaklaşık 1 saat.

En yakın ustaya götürdüm, usta "Bu motor buram buram yanık yağ kokuyor belli ki yatak sarmış" deyince yeniden çekici çağırdım bu defa cepten ödeyerek ve en yakın yetkili servis Antalya' da olduğundan aracı oraya gönderdim.

Ben de araçtaki dğer yolcularla beraber otobüsle İstanbul' a döndük.

Yetkili servis 1-2 gün sonra arayıp aracın yatak sardığını söyledi ve masrafını açıkladı.

Mecburen kabul ettim ama aracın masrafını karşılayacak param yoktu.

Çaresiz Antalya' da daha alalı 3 yıl olmamış daireyi sattım ve aracı yaptırdım...

• Geçmiş olsun, kötü bir durum.

Yarım saat dinlensin tekrat marş deneyin.

Almıyorsa çekiciyle en yakın servise...

• geçmiş olsun, bu şekilde yardım etmek çok zor. hiç su kalmamışsa motor kendini korumaya almış da olabilir, hararet yapmış da olabilir. motor soğuduysa hazneye su ekleyip, yağ çubuğundan yağını kontrol edip marş deneyin. çalışırsa fan açacak mı su kaçağı var mı kontrol edin. bol şanslar.
  • Motor soğutma suyunun içi yağ komple
  • conta yakmış muhtemelen, çekici bulmaya çalışın. çok geçmiş olsun.
  • sadrainman kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun Conta yakmış hiç marş basmadan çekici çağırın.

Seneler önce LPG' li araçla benzer şekilde yolda kaldım:

Ama şurası da bir gerçek, uzun yola çıkmadan 1-2 gün önce BİM kamyonu arkamızdan geldiği halde selektör yaparak bizi durdurdu.

Kamyondan inen şoför aracın yanına gelip motoru dinledi "Siz bir an önce bu aracı servise götürün, öyle bir ses geliyor ki siz beni solladığınızda duydum bu sesi o yüzden sizi durdurdum" demişti.

Nasılsa İstanbul' a dönüşte baktırırım deyip umursamadım.

Dinar yakınlarında araç birden durdu. Tekrar marş denedim 2-3 defa almadı üstelik marş alamaya çalışırken birşeyler sürtüyormuş gibi kulak tırmalayan ses vardı.

Çaresiz çekici bekledik yaklaşık 1 saat.

En yakın ustaya götürdüm, usta "Bu motor buram buram yanık yağ kokuyor belli ki yatak sarmış" deyince yeniden çekici çağırdım bu defa cepten ödeyerek ve en yakın yetkili servis Antalya' da olduğundan aracı oraya gönderdim.

Ben de araçtaki dğer yolcularla beraber otobüsle İstanbul' a döndük.

Yetkili servis 1-2 gün sonra arayıp aracın yatak sardığını söyledi ve masrafını açıkladı.

Mecburen kabul ettim ama aracın masrafını karşılayacak param yoktu.

Çaresiz Antalya' da daha alalı 3 yıl olmamış daireyi sattım ve aracı yaptırdım...

• Teşekkürler herkese motor suyuna yağ karisiyormus sizin dediginize göre conta da yakmış ekstra masraf büyük mu dizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadrainman

Teşekkürler herkese motor suyuna yağ karisiyormus sizin dediginize göre conta da yakmış ekstra masraf büyük mu dizce

İncelenir duruma göre masrafı değişir. Sadece conta değişimi de kurtarabilir Taşlama da gerekebilir.

Bunun dışında yağı suyu temizlenip yenilenir.

• Motor soğutma suyunda yağ var masraf 5 binle kurtulu diyorlar eğer motor yağında su varsa conta yakma diyorlar.yag degiseli 3 ay oldu yağ çubuğunun Max seviyesinin az üstünde
  • Yağ soğutucu patlamışta olabilir. Conta yanık ise araç markasına göre üst kapakla kurtarılırsa 30-40 bin civarı tutar. Blok zarar gördüyse ucu açık.

• motograter M kullanıcısına yanıt

Daha önce motor suyu temizlenip 3 Y kullanıldı usta yağa su karismiyor dedi sadece yağ parası ve temizleme sıvısı ödendi.bakalim bu sefer ne olacak

• azaz06 kullanıcısına yanıt

Hocam peki bişey merak ediyorum bilginiz var mı acaba enjektörleri kontrol ettirin uyarısı çıktı 10 dk sonra egsoz emisyonu kontrol ettirin dedi sonra motor risk uyarısı verince kaputu açtım baktım yağ karışmış motor suyuna .sizce bu uyarılar yağ karıştığı için mi çıkmıştır yoksa ekstra bir arıza mi vardı acaba

• hocam bayram üstü geçmiş olsun öncelikle,ya soğutucu patlak,yada conta yanık,az maliyetli iş olan soğutucudur umarım.

hararet görüpte conta yandı ise geçmiş olsun kapalı kutu ne çıkacağı belli olmaz,kapaklada kurtarabilir yada tam tersi blokta çatlamış olabilir. masraf x2 ye katlar görmeden bilinmez

• UltimateRs U kullanıcısına yanıt

Çok sağolun teşekkürler emanet araba olduğu için cnm sıkıldı yoksa masraf çok dert etmedim.conta olsa etrafında yağ damlacıkları olur diyorlar bişey göremedim yağ kapağını açtım kaparma köpük falan yoktu.insallah basit şekilde halledilir işin ilginci 9 gün hiç bir usta bakamam dedi parçacılar kapaliymis bayramdan dolayi

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Araç çalışıyor hocam cekiciye yüklerken indirirken park ederken hareket ettirdim

• Araç ne hocam. Dizel mi?
    Yağa su karıştıysa conta yakmış olabilir. Eski arabaysa yılların suyu kireci motor suyunu yağ gibi bir hale çevirebiliyor. Emin miyiz buram buram yağ ile karıştığına. Geçmiş olsun

geçmiş olsun, araç dizel-reno sanırım?

yağ soğutucu patlamış yüksek ihtimalle. dci motor kolay kolay conta yakmaz.

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam evet Clio 2018 dizel inşallah conta degildir

• Metufkcr kullanıcısına yanıt

Evet hocam dizel Clio 2018 motor suyu komple yağ .ablamın arabası meğer daha ince ölmüş sadece temizletmisler ilaçlı su ile

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.