Şimdi Ara

acil yardım...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar xsara 1.4 hdı dızel araç almak üzereyim
    araç 98.000 km de hiç boyası vuruğu vs yok içi dışı tertemiz motoru gayet güzel
    ama istenen rakam 15.500 tl daha aşağıya inmiyor
    bu kadar edermi sizce bu araç?

• Orijinalden alıntı: cheetlack

selamlar xsara 1.4 hdı dızel araç almak üzereyim
    araç 98.000 km de hiç boyası vuruğu vs yok içi dışı tertemiz motoru gayet güzel
    ama istenen rakam 15.500 tl daha aşağıya inmiyor
    bu kadar edermi sizce bu araç?
    araç 2004 model yazmayı unuttum:)

araç 2004 model yazmayı unuttum:)
  • şuanda kilometresine göre fiyatı çok iyi aracı almanızda sakınca görmüyorum siz aracı sevdiyseniz ortada başka sorun yok.

Bendede 1.4hdi var özellikle uzun yolda hiç utandırmadı beni 1.6 benzinliden fazla torku olduğu için(150nm tork) özellikle rampalarda hiç sıkıntı çekmezsiniz zaten dizel ekonomikliğe yönelikliktir çok fazla performans beklemeyin ama ara hızlanmaları sizi çok sevindirir sollamalarda koltuğa yapışırsınız. Aracı 160km civarında denemenizi ve rampada gidişini test etmenizi öneririm ayrıca arka torsiyonu bir ustaya gösterin 200-300 liralık bir masrafı olabilir tek kronik arızası budur almadan önce gösterin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirDream -- 4 Ağustos 2011; 15:01:51 >
  • arkadaşım vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim aslında eski bir xsara kullanıcısıyım daha doğrusu son iki aracım xsara clim idi rahatlığı konforu özellikleri çok hoşuma gidiyor arabanın tutkunuyum ama dizel diye korkuyorum daha önce iş yerimin 1.6hdı307 si hariç hiç dizel sürmedim sürekli olarak bugün pazarlığı bitirdik son olarak dürüstlüğüne şuradan kanaat getirdim arka balatalar sana sorun çıkartır yaptırayımda öyle vereyim dedi ki istese öylede satabilirdi
    diyorum ya xsarayı çok iyi biliyorum ama dizelini bilmiyorum:((
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheetlack

arkadaşım vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim aslında eski bir xsara kullanıcısıyım daha doğrusu son iki aracım xsara clim idi rahatlığı konforu özellikleri çok hoşuma gidiyor arabanın tutkunuyum ama dizel diye korkuyorum daha önce iş yerimin 1.6hdı307 si hariç hiç dizel sürmedim sürekli olarak bugün pazarlığı bitirdik son olarak dürüstlüğüne şuradan kanaat getirdim arka balatalar sana sorun çıkartır yaptırayımda öyle vereyim dedi ki istese öylede satabilirdi
    diyorum ya xsarayı çok iyi biliyorum ama dizelini bilmiyorum:((

xsaranında kullandığı bu motor gayet başarılıdır eğer bakımı aksatılmamışsa motordan sorun çıkacağını sanmıyorum. Sonuçta motor bu aksesuar değilki şansa bırakılsın araçlarımızın en sağlam yeridir diyebiliriz. (fiesta 1.4tdci ilede aynıdır bu motor)

• vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim

kayseride arkadaşımın kardeşi servisde çalıştığı için onu yönlendirdim araca baktı içi dışı gayet temiz güzel bir araba dedi braz öncede sahibi ile konuştum kaporo göndereyim dedim abi sözüne güveniyorum dedi ilanı kaldırırım dedi tamam ozaman şu saatten sonra araba benim pazartesi sabahı teslim almaya geliyorum dedim 15.400 e anlaştık pazarlığı bitirdik bakalım kayseri den sürerek gelicem yakıt durumu acaip merak ettiğim bir konu isterseniz yakıt nekadar gitti o konuda bilgi verebilirim:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheetlack

vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim

kayseride arkadaşımın kardeşi servisde çalıştığı için onu yönlendirdim araca baktı içi dışı gayet temiz güzel bir araba dedi braz öncede sahibi ile konuştum kaporo göndereyim dedim abi sözüne güveniyorum dedi ilanı kaldırırım dedi tamam ozaman şu saatten sonra araba benim pazartesi sabahı teslim almaya geliyorum dedim 15.400 e anlaştık pazarlığı bitirdik bakalım kayseri den sürerek gelicem yakıt durumu acaip merak ettiğim bir konu isterseniz yakıt nekadar gitti o konuda bilgi verebilirim:))

şimdiden aracınız hayırlı olsun. :)
  • hiç pişman olmican bi araçtır kendisi. özelliklede yakıt ve konfor açısından. hayrlı olsun..
  • dün öğlenleyin geldim ama başıma neler geldi neler
    kayseriye inince bir servise daha gösterdim arabayı araç benim asker arkadaşımın ortak arkadaşları varmış muhabbet esnasında ortaya çıktı oda amcasından almış amcasıda ilk sahibi

arabayı iki servise gösterdik birde kayseride eşek öldüren yokuşu varmış eskiden eşşek alacaklar eşşekleri o yokuşa sürerlermiş eğer yokuşu çıkarsa alırlarmış çıkamassa almazlarmış o yokuşa gittik araba sorunsuzca çıktı depoyu doldurup akşam saat 5 gibi yola çıktım ankaraya kadar sorunsuz gittim ama ankaranın girişinde arabanın sadece 3 ile 4 . vitesi çalışmaya başladı vites sağa sola boştaymış gibi oynuyor neyse iftar saati olduğu için tamirci bulamadım 3 ile kalkar 4 ile giderim yavaş yavaş dedim
    ortalama 150 km öyle gittim arabayı ister istemez biraz bağırttım ankarayı ortalama 80 km geçtim derken araba gitmemeye başladı allahtan yol yardımda almıştım sigortasını yaptırırken
    yol yardımı aradım geldi ankaraya kadar organize sanayiye yani götürdü o sırada yol yapım işçileri vardı onlar geldi yardımcı olacağımız bişey varmı diye allah razı olsun baktılar ama anlayamadılar adresi nlardan aldım yoksa hayatta bulamazlardı isteyenler için sigorta şirketinin ismini verebilirim ki bunun amacı güzel çalıştıkları içindir
    yarım saat sonra falan geldi çekici arkadaş ankaraya götürdü bıraktı bende mecburen arabanın içinde yattım sabah usta geldi arabaya baktı ben çok uzun bişey bekliyodum durumu anlattım elini kaputtan içeri soktu parmak kadar uzunlukta iki ucu çukur bir parça çıkardı abi şundan al gel dedi
    gittim yedek parçacıya elimdeki parçayı verdim yenisini aldım 20lira dedi neyse götürdüm verdim en fazla 5 dakika sonra tamamdır abi dedi
    dedim bukadarmı ben arabayı iki servise gösterdim bişeyi yok dediler dedim bana sorsan bende aynısını derdim araba güzel ama bu parçalar kolay arıza yapan parça dedğil bakımdada 94 parça kontrolu var ama o kontrole bunlar girmez çok basit bir işlem ama sen kötü yerde kaldığın için olay büyümüş dedi
    neyse araba oldu istanbula geldim ara ara 130 ları geçtim kendi servisime götürdüm onada gösterdim adam yağını suyunu vs değiştirmiş ama kendi servisimde kayıt tutturduğum için özel servis bu arada onlarada değşin dedim bide genel bakımını yaptırdım oda okey dedi bakalım 10.000 km görmek istemiyorum seni dedi inşallah dedim:)
    şu anda hiçbir sıkıntı yok ha bu arada yakıt durumunu söyleyeyim doğal olarak bu anlattıklarım yüzünden tam anlayamadım ama şu anda mazot göstergesi tam kırmızının üstünde 890 km yol geldim depodakide bi 100km daha götürür bunun 85 km istanbul içi 30 km sırf gaz fren hesabı ben yapamadım yapabilen varsa hesaplasın:)
    bence yakıt durumu çok iyi düşündüğümdende iyi çıktı yorumlar var ise dinlemeye hazırım:))

• Xsaranız hayırlı olsun. Kazasız kullanmaız dileğiyle. Bu aralar ben de araba bakıyorum, ilk arabam olacak inşallah ve xsaraları yorumlardan takip ettiğim kadarıyla favorilerim arasına aldım. Yalnız bulunduğum yerde Xsara pek bulunmadığı için canlı inceleme imkanım olmadı. Eskiden de bir Xsara kullanıcısı olduğunuzu forumdaki yazılarınızdan okudum.Değerlendirmelerinizi alabilir miyim? Xsara hangi modellerini tavsiye edersiniz? Eşim de kullanmak istediği için otomoatik düşünüyoruz. Otomatik vites kullanan arakadaşlar memnun mu?

Bi de Xsara'nın kliması digital mi arkadaşlar? Ya da varsa hangi modelleri?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revolver54 -- 11 Ağustos 2011; 12:24:03 >
  • arkadaşım elam öncelikle gecikmiş cevap için özür dilerim evet eski bir xsara kullanıcısıyım xsaraların otomatik vitesini bilmiyorum ama forumdan takip ettiğime göre pek sıkıntı çıkardığını duymadım xsaralar güzel sağlam zahmetsiz arabadır sürmekten zevk alabileceğin ekonomik arabadır dijital klima yok manuel var kaç model düşünüyosun ve benzinli olacak anladığım kadarı ile otomatik dediğine göre sana tek bir tafsiyem var alırken servise götür bilgisayara bağlasınlar 150 tl alıyorlar ama emin ol rahat binersin ve kafanda soru işareti olmaz kolay kolay hiçbir sıkıntıda yaşamassın;)
  • teşekkür ederim. bu ara internetim yok bulunduğum yerde. Cevabınızı şimdi gördüm. 15.000 TL gibi bir bütçe ayırabiliyorum. Ve bu parayı sırf kolay alınıp satılıyor diye içi boş model arabalar vermek istemiyorum. Şu an için sürekli araba değiştireceğimi düşünmüyorum. Hele ki ilk arabamızı severek kullanırsak ve bize olur olmaz yerde sorun ve masraf çıkarmazsa uzun bir müddet değiştirme ihtiyacı duyacağımızı sanmıyorum. Ama sürekli araba kullanmaya başlayınca fikir değiştirir miyiz bilmem. 3 kişilik çekirdek aileyiz(küçük çocuklu). Konfor ve bagaj olarak yeterli olur sanırım. Uygun bir şey bulduğumda buradan danışırım. Umarım siz ve diğer arkadaşlar yardımcı olursunuz fikir bazında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revolver54 -- 26 Ağustos 2011; 2:19:18 >
  • xsara alıyorsan zaten kolay kolay satmak istemessin ve uzun bir süre sana masraf çıkaracağını sanmam tabii sürmenle alakalı bişey biz kişi olarak validemide sayarsak 5 kişilik bir aileyiz ve bize fazlası ile yeterli olur ki bagajı gayet güzeldir ve yeterli olur konfor zaten üstünden inmek istemeyeceğiniz bir araçtır siz uygun birşey bulursanız muhakkak elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.