Şimdi Ara

ACİL !!! Toshiba A200 1LA ekran problemi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bahsettiğim modelde ekranda bazen renkler birbirine giriyor, restart atınca düzeliyor. Neden kaynaklandığı hakkında bilgisi olan var mı?
    Bununla ilgili sorun yaşayan yada yaşamış olanların yardımlarını bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ontan -- 23 Nisan 2008; 17:16:09 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ontan

Bahsettiğim modelde ekranda bazen renkler birbirine giriyor, restart atınca düzeliyor. Neden kaynaklandığı hakkında bilgisi olan var mı?
    Bununla ilgili sorun yaşayan yada yaşamış olanların yardımlarını bekliyorum...

ATI nin kendi sitesinden veya bilgisayar dergilerindeki ATI ekran kartları için verilen overlock yazılımı filan yükledi iseniz bunu yapabilir.Kesinlikle Toshibanın kendi sitesinde verilen ATı ekran kartı yazılımı ile update yapın.Ayrıca bios update yapın.
  • update işe yaramadı...başka yardımcı olucak yok mu?
  • bios update yaptınızsa düzelmedi ise tam sistem recovery yapın.bu sorunu düzeltecektir.çünkü monitörde problem olsa restartla düzelmez.ekran kartında donanımsal bir sorun olup olmadığı zaten recovery yaptığınızda kesin olarak meydana çıkar.
  • sorun çözüldü...teknik servis testinden ürünün hatalı olduğuna karar verildi ve değiştirme yazısı verdiler ürünü değiştirdim.
    testin sonucu makinanın uzun süre çalışınca bu hatayı yaptığı çıktı...
  • Ekran kartın arizali olduğundan yapmiştir ve oyüzdende değişim raporu verilmiştir.belirli bir süre çaliştiktan sonra renklerde kayma problemi yaşaniyorsa ekran karti problemidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.