Şimdi Ara

ACİL Bilgisayar kendi kendini kapatıp açıyor PSU ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Her şey düzgün devam ediyor sıkıntı yok ama Steam üzerinden Pes 2022 yükledim yükleyeli oyunu açıyorum açılıyor demo ekranın geçiyorum PC kendini kapatıp tekrar açıyor. Bir kaç defa BF1 oynarken de oldu Psu dan mı kaynaklanıyordur ?

Ekran kartı 1080 Gaming X 8gb

İşlemci :i7-6700K

Ram : 16 GB

• Windows olay görüntüleyicisi hata kaydını tutmuş olabilir. Kırmızı ünlemle falan belli eder. Ne hatası vermiş bir kontrol ediniz.

Psu da bir sebep olabilir. Kaç watt? Marka model nedir? Epeydir kullanıyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt

Biraz inceledim genelde olay 10016 distributedcom hatası veriyor

geri kalanlar DNS client events

ama dediğim gibi geri kalanların hepsi olay 10016 distributedcom hatası

• Düşbaz kullanıcısına yanıt

https://www.technopat.net/sosyal/konu/windows-10-distributedcom-hatasi.554000//

Psu değiştirip sorunu çözmüş olan da var. İlk önce yazılımsal çözümleri deneyiniz. Mesela ekran kartı sürücüsü temiz kurulum gibi.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Driver Booster lisanslı programı ile sürekli sürücülerim otomatik güncelleniyor. Dediğiniz gibi muhtemelen psu olabilir.

• Sürücüler falan her şey normal ise işletim sistemi ve programlarda sıkntı yoksa donanımsal olabilir, psu çok eski bir şey mi marka ve model nedir . Pc kendini kapatırken işlemci ısısına da dikkat edilmeli

işlemcinin kendisinde mi sıkıntı var yoksa virüs falanmı var diye dikkat edilmeli. Ama sebeplerden biri muhtemelen psu da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan1982DZC -- 9 Nisan 2022; 1:7:53 >
  • Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt

Bilgisayımın sicaklıkları normal bir masaüstü işleminde bu şekilde

ama bana çok sesli çalışıyor gibi geldi

Değerler şuan nasıl ?

ACİL Bilgisayar kendi kendini kapatıp açıyor PSU ?

Sıcaklıklarda bir sorun gözükmüyor işlemci de cpu da .Ben yinede bakılması gerekir diye tavsiye ettim yükseklerde geziyormu diye normal. Reset atması kendi kendine psudan da olabilir o zaman. Başka bir psu ile deneme fırsatı olursa iyi olur tabi mümkünse.

• aga iki kere sormuşlar, PSU kaç watt?

• Hocam pc için tedirgin olduğum için gözümden kaçmış kusuruma bakmayın

Üzerinde SP-650AH2NCB-A yazıyor

Corsair termaltek 650w 80+

@Erhan1982DZC

@shruikan

Yok problem değil unutulmuş psu marka model söylenmesi neyse. Corsair değil o model corsair ayrı bir marka , thermaltake in smart modeli kendisi. Watt olarak yeterli gelebilir sisteme 650 watt ,ama içinde sıkntı varsa bileşenlerde

1000 watt ta olsa sorun çıkabilir. Kendisinde bir arıza var muhtemelen psuda.

• Tavsiye edeceğiniz psu var mı acaba 1000 TL ye kadar

• CORSAIR PSU - CP-9020226-EU CX650F RGB White 650W - 1070 TL
    https://www.amazon.com.tr/dp/B08H5VNQTH/ref=cm_sw_r_awdo_dl_H7D48W41Y970WE88BHF9

Thermaltake ama giris seviye bir model, elinizde baska bir psu varsa onunla test ederek hedefi vurabilirsiniz. Yoksa da psu yu yenilemek iyidir. a-f-h hocamin önerdigi model uygundur. Alternatif olarak xpg pylon 650w da düsünülebilir.

Xpg pylon 650w - 950lira - akakce

• kunGFu kullanıcısına yanıt

Tamam o zaman bunu alayım çok teşekkür ederim

• @Düşbaz

hocam sorun düzeldimi aynı sorunu yaşıyorum renk verip restart atıyor oyun oynarken

• Ragnær kullanıcısına yanıt

Psu değiştirdikten sonra sorun kalmadı hocam.

• PSU yük altına girince 12V hattındaki gerilim çok düşünce tam olarak bu meydana gelir. Sorun PSU imiş zaten.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.