Şimdi Ara

ACİL Bİlgisayar Açılmıyor!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim laptopa dvd firmware yükledim fakat dvd sürücüsünün kapağı açıkken yaptım. Güncelleme bittikten sonra power off butonuna tıkladım. Bilgisayar kapandıktan sonra bir daha açmak istediğimde OPERATİNG SYSTEM NOT FOUND hatası veriyor ve HDDnin ışığı sürekli yanıyor. Biosa girdiğimde ise MASTER olarak CD-DVD görünürken SLAVE de Hard diskim görünmüyor. Yani kısacası hard diskim görünmüyor. Yardım edeceğinizi umuyorum.

• Harddiskin kablosunda problem olmalı. Ya başka sokete tak ya da başka bir kablo ile dene.
  • yok kablo ile ilgili değil. zaten laptop olduğu için direk sokete bağlanıyor. Dediğim gibi normal kapandı bilgisayar ama sonra açılmadı. Yani mavi ekran falanda gelmeden hiç bir hata almadan kapandı.
  • güncelleme sırasında bilgisayarı yanlış kapamışsın gibi geldi bana.kurulumun ortasında çıkmak gibi bir şey yapmış olabilirsin.format atmayı dene
  • DVD sürücüm bozuk
  • Arkadaşlar ben dvd sürücüsünü çıkardım bu sefer biosta master da harddiskim görünüyor. dvdyi takınca masterda o görünüyor.Yani harddisk ve dvd sürücü master ve slave olarak ikisi aynı anda görünmüyor. DVD-romu çıkardığımda bilgisayar normal açılıyor sorunsuz. Ama DVD yok.İkisini aynı anda takılı kullanmam için bios update mi gerekiyor.
  • Tamam sorunu halledebildim.Teşekürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.