Şimdi Ara

ACİL ARAÇ TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar konu başlığı varmı diye aradım ama bulamadım.ondan yeni konu açtım hem güncel olur.

şimdi konumuza gelelim.2004 model orjinal 75000 de clio lpgli aracım var ve malum az yakıyor ama gecen gün arkadaş aynı araçla kaza yapıpta araba kağıt gibi olunca tırsmaya başladım.değiştirmeye karar verdim.üstüne para vermiyeceğim parada almıyacağım 2002 model üstü hemen hemen anı değerlerde yakıt harcayan avrupa bi araç almayı düşünüyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum.bu arada aracın değer 19000 tl.almayı düşünen olursa resim atabilirim.

• Güvenlik açısından değiştirmeniz uygun, ama 3-4 lira daha biriktirip Astra-Focus-Bora tarzı bir araç bakın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadas kaza yapmis ama kac km ile yapmis? Nasi bi kazada oyle duruma gelmis ona bi bakmak lazim. Ayni kazayi c sinifiyla yapsan ne olurdu bunu dusunmek lazim. Mesela ncap testleri 60km ile yapiliyor. Yutupta bi vidyo vardi focusu 200le duvara carpiyorlar araba kutu gibi kaliyor. Yani demem o ki memnunsan arabandan paranda yoksa birdaha dusun degismek icin. Trafikte ne arabalar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Arkadas kaza yapmis ama kac km ile yapmis? Nasi bi kazada oyle duruma gelmis ona bi bakmak lazim. Ayni kazayi c sinifiyla yapsan ne olurdu bunu dusunmek lazim. Mesela ncap testleri 60km ile yapiliyor. Yutupta bi vidyo vardi focusu 200le duvara carpiyorlar araba kutu gibi kaliyor. Yani demem o ki memnunsan arabandan paranda yoksa birdaha dusun degismek icin. Trafikte ne arabalar var.

90 KM HIZLA YAPMIŞ ARABA HAFİF OLDUĞUNDAN SAVRULMUŞ ORTA REFUJDE TAKLA ATMIŞ.CLİONUN TEK TATMİN EDİCİ YÖNÜ YAKITININ AZ OLMASI.ONUN DIŞINDANE RAHATLIK NE SAĞLAMLIK VAR.BENİMDE GÜNÜM YOLLARDA GEÇİYOR YAKITINA ALDANDIM DİYELİM
  • Doğru yolu görmek güzel şey, Allah'tan yaşamak zorunda kalmazsın...
  • O zaman en kotu c sinifi bi araba bakman lazim. Ha 90kmde kaza icin az bi hiz degil.

• ARAÇ TAVSİYE EDECEK KİMSE YOKMU.
  • Usta 19bine dedigin gibi guvenebilecegin bi arac aklima gelmiyor. Biraz daha para vermen lazim. Piyasa acaip yuksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Usta 19bine dedigin gibi guvenebilecegin bi arac aklima gelmiyor. Biraz daha para vermen lazim. Piyasa acaip yuksek.

eyvallah
  • madem bu kadar acil bence taksiye binin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

madem bu kadar acil bence taksiye binin

yok okadar acil değil
  • Fordun herhangi bir modelini alabilirsiniz.

• 2004 model LPG'li Clio 1.6 Dynamique bile olsa 19.000 etmez, veren varsa da hemen sat.. ClioIII satıyorlar o paraya LPG'li temiz, 1.2... Ayrıca arabanın hafifliğiyle savrulmasının, sağlamlığının pek alakası yok aklında bulunsun. Senin araban 1 ton, alacağın en ağır bilindik araba 1350-1400kg'ı geçmez. O da çok fark yaratmaz emin ol. Arabanın savrulmamasını istiyorsan ESP'li bir araç alacaksın, o paraya da bilindik hiç bir araçta ESP yok. Aklıma tek S40 geliyor, onun da yakıtıyla baş edemezsin, 1.6-1.8'lerinde ESP var mı yok mu bilmiyorum. Tavsiyem 2.0T veya 1.9 T4'dür. Manuel temizinden bulursan sıkıntı yaşamazsın. Bu arada bu araç da 1250kg..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

2004 model LPG'li Clio 1.6 Dynamique bile olsa 19.000 etmez, veren varsa da hemen sat.. ClioIII satıyorlar o paraya LPG'li temiz, 1.2... Ayrıca arabanın hafifliğiyle savrulmasının, sağlamlığının pek alakası yok aklında bulunsun. Senin araban 1 ton, alacağın en ağır bilindik araba 1350-1400kg'ı geçmez. O da çok fark yaratmaz emin ol. Arabanın savrulmamasını istiyorsan ESP'li bir araç alacaksın, o paraya da bilindik hiç bir araçta ESP yok. Aklıma tek S40 geliyor, onun da yakıtıyla baş edemezsin, 1.6-1.8'lerinde ESP var mı yok mu bilmiyorum. Tavsiyem 2.0T veya 1.9 T4'dür. Manuel temizinden bulursan sıkıntı yaşamazsın. Bu arada bu araç da 1250kg..

aracın savrulup savrulmaması ile esp'nin nasıl bir ilgisi var? esp savrulduktan sonra toplayan bir sistemdir,

citroen c-elysse'de, polo bluemotion'da esp mevcut ancak iki araç da virajlarda güven vermiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.