Şimdi Ara

AÇIKLANDIĞI GECE TM'LER AĞLAYACAK(İLK 10K)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
7
Favori
3.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbul hukuka kadar olan tüm iyi tm1 tm2 tm3 kontenjanlarının toplamı 3.5k. peki geçen sene istanbul hukuk kaç ile kapatmis? 6.6k. ile. peki bu 3.1k'lık kesim kim? dereceye oynayan mfler. gecen sene ayrı sınav oldugu icin hepsi giriyordu. peki bu sene çözdüler mi? çok az sayıda.(mf 1.'sinjn tm'de soru isaretlememis olmasi buna kanittir. bu adam bir hafta sonra ayri edebiyat sinavina girse, gecen seneki gibi, garanti ilk 500de.) edebiyatin kat sayisi falan daha fazlaydi gecen yillarda ama çok etkilemeyecek. tercih listenizde olan, hiç aklinizda olmayan icin kendinizi hazirlayin. troll demek kolay, varsa karşı bir teziniz gelin tartısalım. alanların birlesmesi zırvasını da neden olarak gostermeyin, burası mf degil. mf'de cok etkileyecek ama tm'de neredeyse hic bir fark yaratmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glisalih -- 15 Ağustos 2018; 18:10:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• saçma olmadı mı başlık :D yani ilk 10k için ilerlicekse ? domino etkisi mantıgıyla geridekiler bile ilerler...Sonuçta mesela bana ankara hukuk gelmezse istanbul gelicek.. Ve benim gibi ankara hukuk ilerledigi için giremeyenlere de istanbul hukuk gelicek..Dolayısıyla sırasını onun ileri biz çekicez..aynı sekilde bi sonraki bi sonraki böyle gider? ileri mantıgı yok..sabit kalır desen eyvallah
    1- edebiyat çözmeden ilk 10k içinde olan 3k mf var.

2-maşallah 3 saat zaman vardı. İlk 10k içindeki mfler zaten süper zeka insanlar. Edebiyatında çözer sosyalide. Yaklaşık 3k vardır bundan da.

3- adam mf’de 20k dadır tmde 8k. Neden? Çünkü feni kötü matı iyidir bu adamın.

4- ben memleketimde okurum kardeşim diyen insan vardır. 5k ile yazar deü hukuku.

5- sayısallarda kontenjanlar arttı. İlk 10k’daki mf kendi alanından bir bölüme yerleşir.
  • Edebiyat çözmese de TM puanı hesaplanmıyor mu

• 1- ilk 20k da olup edb isaretleyen mf ciler var gecen yil gibi bu yil daha az isaretleyen var diye bisey yok asagi yukari aynidir
    2-gecen yildan farkli olarak 0.5 kruli yok mf ilk 2k direkt ilk 7k da tm de
    3-evet puanlarin birlesmesi fazla etkilemez ama gerilere gittikce illaki belli oranda etki edecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iDenis kullanıcısına yanıt
    hesaplaniyor. baslikta ilk 10k için demem gerekirdi, benim hatam.

edb cözmeden tm'de en iyi 3k olabiliyorlar.

• İlk 10k'da edebiyat çözmeyen bir ton adam var. Sıralamalar ilerlemeyecek.
  • S.edin bu konu sahibini ciddiy3 almayın

• syısaldan tercih yapacak olan yeğenim 33k yaptı. edebiyata hiç dokunmadığı halde tm sıralaması 60k geldi.ilk 60kda 33k sayısal olduğu anlamına gelmez mi?
  • ilk 10k için konusuyorum

• 20-25k da 2-3 arkadaşım son anda 15-20 soru edebiyat tarafından çözmüşler aytde tm sıralamaları 5-6k falan ama şöyle bir şey var tıptan sonra hepsi hukuk yazmış tıp gelmezse hukuka gitcekler bilmiyorum çok karışık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygs-lysz3 -- 15 Ağustos 2018; 18:16:7 >
  • beyaz sentor kullanıcısına yanıt
    Ben de hiç edebiyat çözmedim sayısal 40k tm 44k sayısaldan tercih yapcam zaten ama bu arkadaş ilk 10k için konuşmuş

• bakın ozellikle ilk 3k'da maximum 500 mfci vardir. cünkü edb cözmeden mf 1.si anca 3k olabilmis. geçen sene 6.6 olup istanbul hukuka giren adamın onünde 3.1k mfci var. bu sene böyle bir sey mümkün olabilir mi? imkansız!

• Ya neyin ağlaması en kötü odtü iktisat gelir. Hiçte ağlamam. Ayrıca tonlarla edebiyat çözen adam var. Oynasa oynasa 2k oynar napıcak istanbul hukuk 3k ile mi kapatacak

• ne kadar bir ton? 3bin kişi anca vardir. peki gecen sene 11k ile kapayan marmara hukuka kadar olan tm1 tm2 tm3 kontenjan toplami kac biliyor musun? 6.5k. yani 4.5k mf veya tercih vermeyen varmis. arakadaki fark en az 1.5k

edit: 11k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glisalih -- 15 Ağustos 2018; 21:4:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: glisalih

ne kadar bir ton? 3bin kişi anca vardir. peki gecen sene 11k ile kapayan marmara hukuka kadar olan tm1 tm2 tm3 kontenjan toplami kac biliyor musun? 6.5k. yani 4.5k mf veya tercih vermeyen varmis. arakadaki fark en az 1.5k

edit: 11k
    Daha çözenler de var. 3-5 edebiyat çözen adam da 10k'ya girmiş. Sen bunun 20-30 çözenlerini de düşün.
  • saçma olmadı mı başlık :D yani ilk 10k için ilerlicekse ? domino etkisi mantıgıyla geridekiler bile ilerler...Sonuçta mesela bana ankara hukuk gelmezse istanbul gelicek.. Ve benim gibi ankara hukuk ilerledigi için giremeyenlere de istanbul hukuk gelicek..Dolayısıyla sırasını onun ileri biz çekicez..aynı sekilde bi sonraki bi sonraki böyle gider? ileri mantıgı yok..sabit kalır desen eyvallah
  • ghostgamer1 kullanıcısına yanıt
    ilk 10k'ya mflerin girmesi daha zor. zaten 10-20k arasinda elini sallasan mf çarpar. 20k'dan sonrasi için de sıralamalar gerileyecek diyorum. hatta ilk 10kdaki ilerlemeye rağmen hukuk bu sene 35-40k ile kapatacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: glisalih

ilk 10k'ya mflerin girmesi daha zor. zaten 10-20k arasinda elini sallasan mf çarpar. 20k'dan sonrasi için de sıralamalar gerileyecek diyorum. hatta ilk 10kdaki ilerlemeye rağmen hukuk bu sene 35-40k ile kapatacak.
    hadi bakalım rez :d
  • ne düsünüyorsunuz hocam?

• kısaca özetlemem gerekirse;

eski yıllardaki gibi ilk 5k'ya çok sızamadı mf'ler. yani 5kda çok az tmden tercih yapmayacak insan var. bu kontenjanlardaki domino etkisi 10k'ya kadar sürer, 10kdan sonra zaten her taraf mf.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altıma imzamı atarım

Ealar sıralamada sevindi yerleştirmede ağlıcak

Saylar sıralamada üzüldü yerleştirmede sevinicekler

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.