Şimdi Ara

Açık uçlu sorular resmen geldi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
11.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • umarım dedikleri gibi olur da birkaç sorudan fazla olmaz
  • Bazen okulda bile hocalar anlamadığında çağırıp yazımızı soruyorlardı nr olacak okuyan kişi anlamazsa yazımızı ?
  • brktmr B kullanıcısına yanıt
    Bu yazılı sınav o mülakat sınavıydı hem şimdiki sistem çok mu düzgün adaletli bir sistem ben bu sistemi savunmuyorum herkes olumsuz düşünüyor bundan bahsediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence bu karar yerinde bir karar ama yetmez, hala büyük eksiklikler var.
    bir kere açık uçlu soruların kontrolleri yapılıp, kendi yandaşları başarılı sayıldıktan sonra başarısız olanlardan ve başarılı olup başarısız gösterilenlerden seçimler yapılmalıdır.
    başarısız olup eğer mevcut hükümeti desteklemiyorsan, ailen felan en azından muhalifsen seni ayıklayıp en kısa sürede don atlet suriye'ye savaşa göndermesi gerekir bu hükümetin, böylelikle zararlı otlardan kurtulur bu topraklar.

tabi hükümetin seçeceği elit yandaşların mevcut kontenjanları doldurması beklenemez, açık kalan yerlere de sokakta rahat rahat dolaşan suriye'li gençleri alabilirler, ne de olsa suriye'liler bizim geleceğimiz iyi bakmalıyız.

ha ama sen bir an önce ölmelisin güzel dostum yada defolup gitmelisin bu ülkeden.
    umarım en kısa sürede hiçbir muhalif kalmaz bu ülkede herkesin kıblesi bu hükümet olur.

• meb1907 kullanıcısına yanıt
    Merkezi sınav sistemi + çoktan seçmeli sorular = %0 ihtimal torpil. Şimdiki sınav sisteminin tek eksiği insanları yanlış konulardan sınaması. Onun dışında bir sorun göremiyorum. Sizin oneriniz nedir ? Ayrıca mülakatta nasıl öznel yorumlardan dolayı insanların hakkı yendiyse bunda da öznel yorumlardan dolayi insanların hakkı yenecektir. Eğer açık uçlu sorulardan kasıt kısa cevaplı boşluk doldurma ise bu sefer de insanlar daha da ezbere itilecektir. Eğitim sisteminin baş belası olan ezberci yaklaşımı daha çok eğitim sisteminin içine sokmaktan başka bi işe yaramayacaktir. Açık uçlu sorunun tam formatını görmeden kesin bir yorum yapamam fakat bugüne kadar elini attığı her işi berbat eden bir milli eğitim bakanlığımız var. O yüzden yapılacak bu değişiklik cok büyük ihtimalle yine eğitim sistemine zarar verecektir.

• Açık uçlu geldi gitti, hatta sistem komple değişsin. Avrupadan değil marstan gelsin sistem hiçbir işe YARAMAZ! Çünkü öğrenci konuyu öğrenemiyor. Ücretli öğretmen denen bir saçmalık var, zaman kaybı olmaktan öteye gidemiyor. Adamın kendine hayrı olsa zaten kendisi atanır. 300-500 çalıştırayım öğrencilerin zamanını çalayım düşüncesindeler. Ha her 5 yılda da sistem değişsin ki bizi unutmasınlar.

Hep ezber yöntemi(Çünkü okulda hoca anlatamıyor öğrenci mantığını anlayamadığı için ezberliyor.), bilime önem verilmiyor.

Edebiyat-Tarih bir insanın kişiliğini geliştirir fen dersleri ise beynini geliştirir geleceğini şekillendirir.
  • eğitim sistemi mi , katliam sistemi mi anlamış değilim?
  • Abi kesin bisey var mi biz sinav aninda mi ogrenicez sistemi bu ne lan?

Ben kendi yazimi okuyamiyom civi yazisi gibi yazim var nasil olcak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: herseyinhayirlisi

Abi kesin bisey var mi biz sinav aninda mi ogrenicez sistemi bu ne lan?

Ben kendi yazimi okuyamiyom civi yazisi gibi yazim var nasil olcak?

Cevabı kodlayacağız çok büyük ihtimalle.
  • Ya arkadaş ha şıkkı işaretlemişiz ha cevabı kodlamışız ne boş olay bu böyle.

Bu yıl uygulanması tam saçmalık nasıl birşey olduğunu sınavda mı göreceğiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Ya arkadaş ha şıkkı işaretlemişiz ha cevabı kodlamışız ne boş olay bu böyle.

Şık eleyerek cevabı bulmamızı istemiyorlar işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kennelmus

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Ya arkadaş ha şıkkı işaretlemişiz ha cevabı kodlamışız ne boş olay bu böyle.

Şık eleyerek cevabı bulmamızı istemiyorlar işte.

Şık elemek mantık işi klasik soru ezber işi ben ne anladım bundan

Şimdi edebiyatta tarihte ne halt yiyecez yav

• Türk olmaktan bu Ülkede yaşamaktan utanıyorum artık bütün eğitim hayatım bitti, Allah belalarını versin

• bunu da adam kayırmak için yapıyorlarsa (bence değildir) bu fikirlerin sahiplerinden kurtulmak için her yol denenmeli
  • Neden bunun adil olmayacagini dusunuyorsunuz? Gayet de adil. Calisan girecek calismayan giremeyecek. Siklari gorunce cevap aklina gelen bebeler aglamasin bosuna. Teoga girin siz.

Torpil olacagini dusunenler ntv'deki aciklamayi okusun. Cevabi el yazinizla degil, tc kimlik numaranizi kodlar gibi kodluyorsunuz. Yani yine kodlama var. Torpil yapilma ihtimali gecen seneki ihtimalle ayni
  • Andromeddah kullanıcısına yanıt
    Sanırım bir satır kodlayana kadar 10 dakika gider.
    Teoga sen gir bence. Hayatında hiç ösym sınavına girdin mi ?
  • cakiyyyy C kullanıcısına yanıt
    Kodlamazsin cocuk o zaman. Muhtemelen sen ekmege pepe derken ben o sinavlara giriyordum. Bilmiyorsan soyleyeyim mevcut sistemde zaten 160 soru cozulup kodlaniyor.

Pepe'yi bilen sensin dostum ben değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakiyyyy -- 23 Aralık 2016; 21:59:59 >

• cakiyyyy C kullanıcısına yanıt
    Sidik yaristirmak istemiyorum ama "ekmege pepe demek" sokak agzinda bir deyistir. Bilgisayar basindan kalkip biraz sokak kulturune alismis olsaydin aklina ilk gelen pepee degil bu deyis olurdu. Evet pepee'yi de biliyorum.

Kaba konuşmalarından belli seviyene inemeyeceğim...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.