Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2931. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
20 Misafir (6 Mobil) - 14 Masaüstü6 Mobil
5 sn
69.843
Cevap
2.053
Favori
8.335.675
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29292930293129322933
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim
  • sallagitsindostum S kullanıcısına yanıt

TBC kodlu parfüm.

• Arkadaşlar selamlar..
    Parfüm konusuna biraz yabancıyım.

Uzun uzun yorumları okuyarak beğeneceğimi düşündüğüm birkaç parfüm sipariş etmiştim.
    Parfümün hissettiklerini teknik olarak yazamam fakat kendime göre derdimi anlatıp birkaç soru sormak istiyorum.
    Bu arada kesinlikle ürünleri olumsuz yönde eleştirmiyorum, öyle bir seviyede değilim zaten.

Sipariş ettiklerimin arasında Aventus ve Terre D'Hermes de var. Dikkatimi çeken şey bu ikisinin kokusu bana çok keskin geldi. Aventusu deneme amaçlı odamda 3 4 fıs sıktım, koku güzel ama ben odada durdukça başımı ağrıttı açıkcası. Tamam sıkıp dışarı çıkınca sorun yok da eve dönünce havalandırmaya rağmen 1 gün geçmedi kokusu. Başımı ağrıtmasa kokusunun geçmemesi sorun olmazdı orası ayrı:)
    Hermesi ilk kez az önce denedim bana nedense ilk başta hacı kokusu gibi geldi. Gerçekten öyle mi yoksa benim konuya yabancı olmamdan dolayı mı öyle geliyor veya üzerimde durdukça değişir mi bilemedim.
    Bu parfüm hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum.

Mesela bir de Eser hocam yanlarında tester olarak tom ford men extreme göndermiş.
    Açıkcası bunu koklayınca daha zarif daha hoş bir koku alıyorum ve hiç yormuyor. Sürekli kokla desen kollarım yani. Ama bahsettiğim diğer 2si tam tersi..

Aventus ve hermes hakkında yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum sadece hissettiklerimi yazdım.

Sizce ne tür notalar içeren parfümlere yönelmeliyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni prive serisi parfümlerini deneyen oldu mu ? Nasıl kokular. Uzun süredir nirvana kullanıyorum. Salted Melon ve Silvered'i pek sevemedim. Yeni kokuları merak ediyorum.

• BPG2004 kullanıcısına yanıt

Hocam bu dediğin bende orjinal tobacco vanille de oluyor. Kapağı kaldırıp koklamam bile yetti, bırak sıkmayı.eser hocamın parfümlerinde yaşamadım hiç. Belki belirli bi notaya hassassınızdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BPG2004 kullanıcısına yanıt

Aventusu henüz koklamadım bir şey diyemem ancak hermes herkesin beğenebileceği tarzda bir koku olmadığından sana öyle gelmiş olabilir hocam. Yani hacı misi bence bu parfüme büyük haksızlık olur  Topraksı ve küflü narenciye kokusu insanlarda genelde bu parfümün yaşlılara,olgun insanlara yakışacağı şeklinde bir kanı oluşturuyor ancak bence alakası yok.

• Guerlain'in hangi kokusunu tavsiye edersiniz? Yeni gelecek koku hakkında da bilgisi olan var mı?

• tembelterazi kullanıcısına yanıt

İdeal'ini tavsiye ederim Extreme'i koklamadım ama koklayan arkadaşlar İdeal'in daha olgun hali olduğunu söylediler

• tembelterazi kullanıcısına yanıt

Kesinlikle guerlain ideal extreme deneyin. Meyvemsi tutun tarcin bademli muazzam bir koku. Yumusak olmasina ragmen yogun bir koku.

• Rappapompom kullanıcısına yanıt

Kesinlikle yakın zamanda deneyeceğim hocam. Çok teşekkür ederim :)

• @EserKozmetik hocam ayın 15’ini bekliyorum Montale red vetiver için.Umarım bi aksilik olmaz birde fiyatlandırma nasıl olacak acaba ?
  • _chimera_ kullanıcısına yanıt

Sauvage a benzemiyor ama ambroxan içeren bir koku. Aromatik notalari var.

ideali beğenmeyen biri ideal extreme sevebilir mi hocam?

Teşekkürler hocam

• Eser hocam parfümler ve kolonyalar geldi fakat hiç tester yok yollanmıyor muydu artık? @EserKozmetik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxjamesbond -- 9 Ocak 2021; 17:15:17 >
  • @EserKozmetik Abi atma şu tester okunu zehirli bu :D ne zaman sipariş versem tester daha çok hoşuma gidiyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

_Peace_

PDM nin üretilmiş, güzel yapılmış her kokusu ile ilgileniyorum. Percival henüz yok. Edit* Çalışılmış, kısa süre içerisinde bakıyorum.

nameoflord

Tom Ford - Soleil Blanc

benoylebirinsanmiyim

Şu aralar gelen çok ürün var. O yüzden maalesef. İleride tekrar çalışırız.
    Az önce 7 li siparişim geldi yine hepsi çok iyi.
    Dolce gabbana the only one bayan
    Lancome tresor midnight rose soran var üretimi olcak mı ?
  • Son siparişimde layton prive, uden ve montale cafe parfümlerine yer verdim.

Koku olarak hepsi çok hoşuma gitti. Kalıcılık ve yayılma konusunda ise maalesef aynı memnuniyeti sağlamadı ürünler. Günlük olarak kullandığım layton, kapalı alanda kullanmama rağmen bir metre uzağımdan hissedilmiyor. Sabah ve öğlen olmak üzere günde iki kez tazelememe karşın öğleden sonra eve geldiğimde kimse almıyor kokuyu. Daha iyi anlamak için kardeşime sıktım ama durum aynı.

Daha önce tutaste parfümlerini kullandım ama son bir iki yıl içerisinde ciddi değişime uğradığını hissediyorum kokuların. Daha önce kullanıp performansına hayran kaldığım sauvage, montale chocolate, kilian love gibi parfümleri tekrar sipariş ettiğimde eski performanslarını veremediklerini gördüm.

Maalesef bu siparişimden memnun kalmadım

• 2884315148 sipariş numarası ile sipariş verildi.

Şimdiden teşekkür ederim, kolay gelsin 🙏🙏🙏
  • 
Sayfa: önceki 29292930293129322933
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.