Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2763. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: xsalihx , schmeiblak , siyahtemas Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir (8 Mobil) - 5 Masaüstü9 Mobil1 Android
5 sn
64.835
Cevap
1.831
Favori
7.197.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 15 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5897
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10179
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8375
  • Favoriye Eklediklerim 1977
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EserKozmetik (10179 mesaj) Bonobo643 (1654 mesaj) Rappapompom (1188 mesaj) eiskent (944 mesaj) NitroNos (715 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (24055 mesaj) Mobil (21941 mesaj) Tablet (485 mesaj) (11 mesaj) Mini (1641 mesaj) Uygulama (5039 mesaj) (226 mesaj) (834 mesaj)
  • @
544 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Prada Carbon ile ilgili de bir kaç satır yazayım.Belki satın alma arifesindeki arkadaşlara biraz fikir vermiş olurum.Zaten benim ve deneyimleyen arkadaşların da daha önce yazdığı gibi Savauge'ın açtığı yoldan ilerleyen bir parfüm Carbon.Versace Dylan Blue gibi, Bvlgari Aqua Atlantique gibi.Bu turevlerin yanında Savauge'a en çok benzeyen Carbon diyebilirim.Ama bu durum birazdan yazacağım gibi onu bir klon yapmıyor.

Carbon'u iki bölüm halinde ele alırsak eğer.İlk bölüm Savauge'a oldukça benziyor.Ama daha sakin daha köşeleri yuvarlanmış bir Savauge izlenimi var ilk bölümde.Ama yani ipeksi ve pürüzsüz mü ilk bölüm?Hayır.Yine belirli bir düzeyde saldırganlığı ve karabiber ile gelen kabul edilebilir bir sivriliği var ilk bölümün.Ama başta da yazdığım üzere Savauge'a oranla daha yumuşak bu bölüm.

İkinci bölüm ise parfümün yavaş yavaş Savauge'dan uzaklaşarak başka yollara saptıgı benim de en sevdiğim bölüm.Başka yollar dediysem deneyimlenmemiş özgünyollar değil bu.Takipcisi olduğu Prada Luna Rossa'nın bol lavantalı DNA'sı...Ben bu bölümdeki lavantayı çok seviyorum işte.Ki örneğin Dolce Gabbana Pour Homme tarzı lavantalara hiç ısınamamış biri olarak söylüyorum bunu.Çok yumuşak sakinleştirici bir lavanta buradaki.Bu tip lavantalar parfümlere çok değer katıyor,Naxos gelince de konuşacağız bu tip lavantalar hakkında bol bol.

Yani Carbon alınmalı mı?Yani aradığınız özgün bir kokuysa ,hayır?Ancak aradığınız versatil, güvenli, övgü almaya mahir bir kokuysa ve Savauge'ı sair sebeplerle kullanmayan ve biraz daha dizginlenmis bir Savauge hayalî ile yaşıyorsanız , kesinlikle alınmalı.

Benim içinse, güvenli parfüm kullanmam gerektiği durumlarda elimin sıklıkla ve kolayca gidebileceği, koleksiyona katmaktan oldukça mutlu olduğum bir parfüm ,Carbon...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Tamarindo Memo'nun klâsik deri temalı parfümlerinden değil.Viw ,Calvin Klein One, Moonlight in Heaven gibi tropik parfüm ailesinin bir üyesi.Bir başka akrabalık bağı ise Marfa, Petit Matin, hatta Lacoste White'ın da dahil edilebileceği beyaz çiçek temalı parfümler grubu ile kurulabilir.Yani çiçekli böcekli Hawaii gömlekleri ile Mojito yudumlamaca parfümü:)Mytra hocamın eline su dokemeyiz tabi böyle tesbihlerde.O ayrı:)))

@mytra

• Estağfurullah hocam. Sizin betimlemelerinizin yanında öğrenci olur benimkiler. Büyük bir zevkle izliyorum. Yetinmiyor, küçük notlar alıyorum yorumlarınızın yanına. Öyle saklıyorum bir word dosyasında.

Hawaii gömlek dediniz, Eskimiş bir Levi's ve Hawaii gömleği ile gün batımında içkisini yudumlayan Tommy Vercetti canlandı gözümün önünde. Ayaklarda mutlaka Adidas Süperstarlar olmalı. Ve elbette romun başrolünde olduğu bir mojitoya hangi çılgın hayır der.

Aklımın bir yanı Vikingte ama. Gelsin deneyip konuşalım uzun uzun. Bay Creed İngiliz kraliyet ailesinin katı çizgilerinin dışına ne cüretle çıkmış? Nereden almış bu gözüpekliği, bir görelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bonobo643 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Bir sonraki alımım xerjoff naxoss ve creed viking olacak. Vikingi bonobo kardeşim tarif etti. Naxosu kulkananlar yorum yaparsa sevinirim.

• Naxos işi bende:)Pure Havane seviyor muydun? Eğer seviyorsan kaçırma Naxos'u.Abartmıyorum,belki de tüm zamanların en kaliteli esansı olabilir.l Tutaste açısından.Yani Havane'ın orjinalinden daha kaliteli kokuyor Naxos'un açığı.Koku Pure Havane'ın niche versiyonu.Ama ondan fersah fersah kaliteli.Daha az tatlı,daha pürüzsüz ve evet lavanta:)

• Naxos için yaptığım araştırmada pure havaneyı yetersiz bulanlar için pipo tütünü ve bal karışımı kışlık kör alışa tamamen uygun performans ve yayılım canavarı gibi tabirler kullanılmış ve bu yazılanlar beni mest etti. Merakla bekliyorum ki pipo tütünü kokusunu çok severim özellikle captain black😉

• Performansı Havane'a göre biraz daha düşüktü denediğimde ama tazeydi o zaman.Dem almıştır,bı tekrar bakmak lazım.Ama Tutaste Havane'ın insanüstü performansını göz önüne alırsak Naxos performansı seni dahi uzmeyecektir:)

• Zehiri verdin yine bana😀dört gözle listeye girmesini bekliyorum😀

|
    |

• Orjinal pure havana çok üzerimde kalmıyordu tutaste versiyonu çok güzel puro ile karamel tarzı koku alıyordum ve insanlar beğeniyordu.
    Sipariş geçeceğim fakat parfümler daha çıkmadı yorumlanmadı viking almaktan vazgeçtim yaşım gereği mesela aldığım bazı parfümler bana uygun oladığı için kullanmıyorum yaş isteyen parfümler ismini vermiyorum.

|
    |

• Calvin clein one orjinali vardı hocam fresh bir kokuydu . Tutaste tarafında viw ve moonlight severek kullandığım kokular memo’yu da denemek isterim aslında niş parfümlerden biraz kaçınıyorum bu aralar işte kapalı ortamda olduğumdan dolayı.

• Yine altını cizeyim aynı ailenin üyeleri.Koku olarak benzemeleri gerekmiyor.Yani "Bonobo benzer dedi,alakası yok" olmasın sonra:)

• Memo altyapısı ve niş kalitesi ile o tarzda bir parfüm tropik havada dimi hocam bu şekilde ise alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 11 Ağustos 2020; 20:40:7 >

• Hocam siz denemeden kesinlikle almayın.Aman diyim:))))Forum kitlenmesin sonra:)))Aman:)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 11 Ağustos 2020; 20:55:20 >

• Akşam akşam iyi güldürdünüz hocam
    |
    |
  • 10 fis kullanılmış dior homme intense mevcut tobacco vanilya ile takas yapmak istiyorum varmı acaba arkadaşlar?

• Merhabalar, sitede 15 ml'lik ürün tercihinde bulunan parfümler burada forumdaki ilk mesajda yok. Stokta olmadığı anlamına mı geliyor acaba? Mesela *infusion göremedim burada.

https://www.ozelparfum.com/15-ml-mini-boy-urunler?utm_campaign=DonanimHaber&amp;utm_medium=referral&amp;utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metabor -- 12 Ağustos 2020; 11:2:37 >
  • Şu başlığı ne zaman görsem gaza geliyorum arkadaş ya. Çok tehlikeli başlık. 9 parfüm sipariş vermiştim bir kaç ay evvel, şimdi yine dürtüyor birşeyler beni ama du bakalım.

Gelen parfümlerin hemen hepsinden oldukça memnunum.

• Hayır 15'liklerin stokta olup olmadığı attığınız linkte özellikler kısmında parfümün yanında yazıyor(STOKTA YOK) yazar
  • ben fazla anlamıyorum anlayan üstatlar yaz için 4 tane parfüm önerisi verirse sevinirim daha önce bu parfümleri almıştım

1.Sipariş
    Diesel - Only The Brave
    Hugo Boss - Boss (Vanilyalı) [Bs.V]
    Creed - Green Irish Tweed[G.i.T]
    Carolina Herrera - CH MEN Prive [CPrv]

2.Sipariş
    Tom Ford - Noir Extreme [TNX]
    Nautica Voyage - Nautica For Men [VYG]
    Lacoste Red [RED] yenilendi

3.Sipariş
    Nautica Voyage - Nautica For Men [VYG]
    Lacoste Red [RED]
    Dior - Sauvage Eau de parfum [EDP]
    Carolina Herrera 212 ViP MEN [ViP]

Parfums De Marley - LAYTON [TON]
    Dior - Homme Parfum (Layt versiyon) [DHP]
    Tom Ford - Oud Wood [OWD]

• Teşekkürler, sadece aşağıdaki listeden seçebiliyoruz sanırım, uzunca zamandır yoktum forumda. :)
    |
    |
    _Peace_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.