Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2619. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: umutakyz34
1 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
69.710
Cevap
2.052
Favori
8.322.155
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26172618261926202621
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz bir de yeşil çay ve derinin birlikte dans ettiği Eau Memo'yu bir deneyin bakalım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en son siparişim şu an geçti elime farklı olarak the one k by ve ultramarine sipariş etmiştim. bugun the one denedim elimde orjinali de var olduğu için karşılaştırma imkanım oldu. koku eksperi değilim çok detay nota ayıramıyorum açılışında hafif bir farklılık var bir 15 dk sonra kokular benzemeye başlıyor ama benzerlik yüzde 70 civarı diyebilirim. evkilere koklattım ikinide tutaste versiyonunu daha fresh buldular. ortak görüşümüz evdekilerle orjinalie göre bir nota da farklılık var gibi ama ne olduğunu bilemiyorum. ama koku kalitesi olarak orjinali 9 ise tutaste versiyonu da 7.5- 8 dir. kalıcılık anlamında sıkıntıları olan bir parfüm orjinali 2 saat içinde tene yaklaşıyor tutaste versiyonu çok daha kalıcı ve yayılımı iyi ona da puanlamam gerekirse orjinali 6 ise tutaste versiyonu yine 7,5-8 dir. ben kör alışa uygun buluyorum parfümü koleksiyonunuzda olabilir daha soğuk havalarda kullanlabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmyyyymmm

Lavanta sevenlere Alex 2'yi öneririm. Sağlam koku.
    Lavanta kokusunu severim. Ama sadece lavanta mı benzer ?

Diğer notalar da benzer mi ?
  • selcuk055 S kullanıcısına yanıt
    Zaten bende bir çok orjinal parfümü kullanıyorum gerekse tutaste versiyonu ile orjinal bir çok parfüm en kötü %70 benziyor tabi %100 benzemesi zor tutaste'ler daha kalıcı olduğunu bildireyim mesela.

X parfüm orjinalini kullanıp işe gidiyorum kimse kokuyu anlamıyor gibi ses yok tutaste'yi sıkıyorum aynı parfümün insanlar diyor çok güzel parfümün var markasını soruyor.

Parfüm ismi vermek çok doğru olmayacağı için isim vermedim ama dolabımda orjinal 25 şişe parfümüm var bazıları tutaste'de yok ama inşallah ileride güzel parfümleri görürüz malesef şu şartlarda çok hak veriyorum parfümlerin fiyatları dolara rağmen hiç yükselmedi.Şimdi corona virüsü sıkıntısı var inşallah ileride yeni parfümleri alırız ne zaman biteceği de belirsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 6 Nisan 2020; 20:28:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk055

en son siparişim şu an geçti elime farklı olarak the one k by ve ultramarine sipariş etmiştim. bugun the one denedim elimde orjinali de var olduğu için karşılaştırma imkanım oldu. koku eksperi değilim çok detay nota ayıramıyorum açılışında hafif bir farklılık var bir 15 dk sonra kokular benzemeye başlıyor ama benzerlik yüzde 70 civarı diyebilirim. evkilere koklattım ikinide tutaste versiyonunu daha fresh buldular. ortak görüşümüz evdekilerle orjinalie göre bir nota da farklılık var gibi ama ne olduğunu bilemiyorum. ama koku kalitesi olarak orjinali 9 ise tutaste versiyonu da 7.5- 8 dir. kalıcılık anlamında sıkıntıları olan bir parfüm orjinali 2 saat içinde tene yaklaşıyor tutaste versiyonu çok daha kalıcı ve yayılımı iyi ona da puanlamam gerekirse orjinali 6 ise tutaste versiyonu yine 7,5-8 dir. ben kör alışa uygun buluyorum parfümü koleksiyonunuzda olabilir daha soğuk havalarda kullanlabilir.
    Yorum yapabilmek için illa koku eksperi olmaya gerek yok. Biz de yorum yapıyoruz ama hiçbirimiz koku eksperi değiliz burada :) Sizin bu incelemeniz yorumunuz çok değerli ve bir insan fenomenisini yansıtıyor (objektif bir meselenin insan süzgecinden geçtikten sonraki halini yani). Konuda herkes böyle görüşlerini eleştirilecek korkusu olmadan yazsa ne güzel bilgi paylaşımı olur. Hatalar düzeltilir, bilgiler çoğalır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    hocam ben tutasteyi yeni keşfettim bunlar daha ilk denemelerim çok deneyimli değilim parfüm konusunda ama ilgim var bu zamana kadar genellikle 1-2 parfüm kullanırdım orjinal. ilk defa açık parfüm denedim başarılı buldum. sizin illa bir favori listenz vardir kaliteli ve başarılı bulduğunuz tutaste listesi öneriliriniz var ise açığım bir 7 li daha almayı düşünüyorum nasipse.
  • mmyyyymmm M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam yeni keşfettim burayı tekrar bir 7 li alım yapacağım inşallah burda ben de çok değerli yorumlar okudum ben de kullandıkca deneyimlerimi paylaşacağım sizden de tavsiye beklerim favorileriniz varsa ya da kesin denememi önerdiğiniz.
    Hangi parfümleri kullandınız ve beğendiniz ?

Yazlık , kışlık
  • Su salgin bittikten sonra listeye gelecek yeni kokular neler arkadaslar ?? Artisan Pure cok ovuluyor, orjinalini deneme sansim olmadi ama bu kokuyla ilgili bi calisma, bi dusunce var mi Eser hocam ??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gusttavo

Lavanta kokusunu severim. Ama sadece lavanta mı benzer ?

Diğer notalar da benzer mi ?

Alıntıları Göster
    Le male de, Alex 2 de birer lavanta kokusu. Le male'de lavantaya çok tatlı bir vanilya eşlik ediyor. Alex 2'de ise lavantaya oud (ağacımsı bir nota) eşlik etmekte. Le male'yi son denemem üzerinden 3-4 yıl geçti ama fazlasıyla tatlı olduğunu ve bu nedenle de kullanımının (en azından kendi açımdan) zor olduğunu anımsıyorum. Alex 2'yi ise yakın zamanda deneme fırsatım oldu ve bayağı beğendim. Koku güzelliği, kalitesi, kullanım kolaylığı bakımlarından -şahsen- çok iyi bulduğum bir parfüm oldu. Lavanta aşığı biri olsaydım kullanacağım kokuların başında gelirdi büyük ihtimal. İleride belki de olabilir kim bilir.. :)
  • Eclat Toujours - Oriflame

- Nane

- Süsen

- Deri

So Fever Together - Oriflame

- Kuş üzümü şerbeti

- Tatlı kırmızı biber

- Sandal ağacı

Bu 2 parfümü tavsiye ederim. Güzel kokular
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmyyyymmm

Le male de, Alex 2 de birer lavanta kokusu. Le male'de lavantaya çok tatlı bir vanilya eşlik ediyor. Alex 2'de ise lavantaya oud (ağacımsı bir nota) eşlik etmekte. Le male'yi son denemem üzerinden 3-4 yıl geçti ama fazlasıyla tatlı olduğunu ve bu nedenle de kullanımının (en azından kendi açımdan) zor olduğunu anımsıyorum. Alex 2'yi ise yakın zamanda deneme fırsatım oldu ve bayağı beğendim. Koku güzelliği, kalitesi, kullanım kolaylığı bakımlarından -şahsen- çok iyi bulduğum bir parfüm oldu. Lavanta aşığı biri olsaydım kullanacağım kokuların başında gelirdi büyük ihtimal. İleride belki de olabilir kim bilir.. :)

Alıntıları Göster
    Doğrudur hocam denemişsin ve ona göre yorumluyorsun. Ben denemediğim için bu iki parfüm için bir şey diyemiyorum.

Tatlı notaların olduğu parfümler çok kullanılıyor. Bu erkek parfümlerinde de dikkat çekiyor.

Ama tatlı notaları sevmeyenlerin sayısı da eminim az değildir.

Aslında parfümleri mevsimlik ve gece parfümlerini ayrı tercih etmek en doğrusu olacak gibi
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    eros, dylan blue, the one, di gio, invictus kullandım hepsini de sevdim buradan su ana kadar k by, the one, nirvana ve ultramarine sipariş verdim hepside başarılıydı bana göre hocam daha fresh temiz kokuları ve kaliteli kokuları yani demek istediğim yapaylıktan uzak kokuları seviyorum.
  • merhaba. herkese iyi akşamlar. gardrops üzeriden takaslık

polo blue : 23ml
    givenchy insense ultramarine : 35ml
    d&g the one : 45ml
    ve birkaç sample
    özel msj yoluyla iletişime geçebilirsiniz.
  • Daha önce Montale Santal Wood kullanan var mı?

1.Armani - Eau De Cedre [CED]
    2.Creed - Virgin island Water [ViW]
    3.Gucci - Pour Homme II [PH2]
    4.Hugo Boss - Boss (Bottlet) [BSS]
    5.XERJOFF - Uden [Uden]
    6.Nicos - Sculpture [SCL]
    7.Carolina Herrera CH MEN [CH] veya Creed - Aventus [CRD] alabilirsin.

Nautica voyage yazmadım ama biraz sentetik gelebilir diye yazmadım açılış salatalık kokusu şeklinde o şekilde yeşil notalarla ilerliyor kalıcı bir koku.
  • zedegex kullanıcısına yanıt
    Eğer kullandıysanız Carolina Herrera 212 Men ile çok benziyor. Odunsu-aromatik-sucul
  • arkadaslar bu cedre parfümde çay notası varmı? eğer varsa ph2 parfümle benzermidir?
  • hebalci kullanıcısına yanıt
    Evet yorumlar o yönde ama kimisi benzemediğini söylüyor siz nasıl buldunuz?

• eünal E kullanıcısına yanıt
    Evet 2 side çay notası fakat farklı tarzda yorumlama diyelim ayrı kokular.
  • 
Sayfa: önceki 26172618261926202621
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.