Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2618. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
69.711
Cevap
2.051
Favori
8.322.479
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26162617261826192620
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zoologist serisi çoğu kişiye hitap etmez çünkü parfümü diğerlerinden ayıran yegane şey güzel kokmaktan ziyade sanat amaçlı kokular yapılıyor olması diyebilirim.Bu yüzden açık parfümünün yapılması pek mantıklı değil açıkcası
  • Naxos niş ama genel begeniye daha uygun tutun parfümleri icinde.Benim favorim jazz club ileride belki gelir.La nuit ile tutun karisimi bir parfum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _Peace_ kullanıcısına yanıt
    Trex öyle ancak güzel ve genel beğeniye hitap eden kokuları var yalnız yapilmasi zor sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Genel beğeni mi? Hangisi genel beğeniye uygunmuş? Videolarında bile biz insanlar beğensin diye değil bunu yapabiliyoruz diye yaptığımız parfümler deniyor.. Bence sadece kalıcılığına vurulduğunuz bir marka, o da yorumlarını okuyarak. Deneyimlerinizi paylaşın genel beğeniye hangisi uygunsa bende denemek isterim. Siz hangisini denediniz hangisi hoşunuza gitti?

• graywolff kullanıcısına yanıt
    Çok farklı kokuları var zoologist'in denemek isterdim açıkçası ama 10 gün bir kokuyu koklamak istemem.

Güzel koku 1 gün çıkarsın benim için sorun olmaz.
  • Niche kokular çok tecrübe istiyor hocam henüz o noktaya gelemedi konu eğitim devam ediyor hala. Haliyle koku bilgisi az olan insan mümkün mertebe uzak dursunlar mağdur olmamak adına. Burda süslü cümlelere yorumlara kanıp ''STH'' alıp kaos yaşanalı az olmadı 1-1.5 sene oldu hemen hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeçerkenUğradı -- 5 Nisan 2020; 23:47:31 >
  • JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    Maison margela Jazz club listede var hocam başka bir jazz club mı dediğiniz?

• huseyin1912 H kullanıcısına yanıt
    Doğru o parfüm dikkat etmemişim :) Ben tutun parfumu sevmem normalde ama jazz club biraz la nuit e kaçiyor.Hatta ilk kokladigimda kakule gibi almıştim.

• GeçerkenUğradı kullanıcısına yanıt
    Her niş kokuyu beğenmiyorum o yüzden niş kokularda insanlara tavsiye verilmemesi taraftarıyım zira niş parfümler deneyerek alınması gerekir.

Şu ana kadar kilian'ın hiç bir parfümünü denemedim denemek isterim ileride önerebileceğiniz bir parfüm var mı ?
  • zedegex kullanıcısına yanıt
    Hiçbir niche parfümde designer parfümler kadar genel beğeni olmaz. O klasmandaki genel beğeniden bahsettim. İris notası sevenler dragonfly ı sevecektir. Deri notası sevenlerde elephant iyi bir tercih olur. İkisini de deneyerek söylüyorum bunu.

Başka bir arkadaşta kalıcılık konusuna değinmiş. Oyle bir hafta koku kalmıyor tabiki ama tek bir parfüm kullanıyorsanız bu bir avantaj aslında.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam harvey nichols e gittiğinde hepsini deneme şansın var. Genelde beyaz şişeli olanlar feminene kaçar sevmeyebilirsin. Denemede hiçbir sıkıntı çıkartmıyorlar keza beymende de deneyebilirsin sakin oluyor hep
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Her niş kokuyu beğenmiyorum o yüzden niş kokularda insanlara tavsiye verilmemesi taraftarıyım zira niş parfümler deneyerek alınması gerekir.

Şu ana kadar kilian'ın hiç bir parfümünü denemedim denemek isterim ileride önerebileceğiniz bir parfüm var mı ?
    Hocam Designer kokular parfüme giriş evresi Niche kokular ise daha çok uzmanlık deneyim isteyen kokular Niche kokularda bende acemiyim pek fazla bilgim yok o yüzden yanlış yönlendirmek istemem. Niche füryası yeni yeni ortaya çıkıyor ülkemizde zaten. Şuan ki kur vs belli dekant'lar el yakıyor o yüzden uzak duruyorum yoksa olan biten parayı parfüme yatırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeçerkenUğradı -- 6 Nisan 2020; 4:0:12 >
    Niche parfümler artık bundan 10 yıl önce olduğu gibi değil, niche olsalar da pazar kaygıları olması ve birçoğu büyük firmalara satılması sebebi ile daha çok genel beğeniye oynamaya basladılar.
    Creed niche bir marka fakat neredeyse tüm parfümleri genel beğeni kokusu.
    PDM-çoğu parfümü genel beğeni.

Yıllar öncenin niche parfümleri artık indie olarak varlar. Daha ulaşılması zor, az bilinen parfümler ve pazar kaygıları çoğunlukla yok.
    O sebeple artık niche parfüm markaları genel beğeni odağı ile hareket ediyorlar, mutlaka bir designer kadar genel beğeni odaklı değil birçoğu ama nicheler de artık designer gibi heryerde var ve herkese satmak için varlar.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Gucci ph 2 hermes nil aldım daha önce ve çok beğendim
    2 ay önce ise
    T tarenzi kirke draco creed aventus virgin island water memo fico di amalfi aldım ama yurtdışındayım gelince deneyecem genel beğeniye uygunlar

• viktory.. V kullanıcısına yanıt
    Niş parfümlerde kalıcılık, silaj, genel beğeniye uyması gibi konular birer ARAÇ iken; designer parfümlerde bunlar birer AMAÇTIR.

Eger ki; kalıcılık, silaj, genel beğeniye uyması gibi konular birer AMAÇ haline geldiyse, bu oluşturulan parfümü isterse Xerjoff yapsın, o parfüm yüksek satış yapılması amacıyla oluşturulmuş bir designer parfümden fazlası değildir.

Tabi bu noktada niş parfüm genel beğeniye uymaz diye bir söylem bence çok çok yanlış olur. Niş bir parfüm, gayet genel beğeniye uyabilir -bu durum bir AMAÇ halini almadığı sürece-.

Corona'dan dolayı bir yere gittiğim yok iş yerleri de 2 hafta izin verdi bize evde boş boş oturuyorum arada parfüm sıkıp kokluyorum
  • "Designer=Genel Beğeni
    Niche=Sınırlı Beğeni"

Yukarıdaki önerme baştan aşağı yalnıştır.İki taraftan da onlarca aksi örnek sayabilirim.

Ayrıca eğer bizim forum üzerinden yola çıkarsak ,genel beğeninin bu foruma ayak basmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.Örneğin Prada L'homme'dan nefret eden dünya üzerinde 1 (bir) insan var.O da bizim forumda:)(Abarttım tabi shhsjs).The One'ı feminen bulan arkadaşlara sahip tek insan da bu forumda.Yani o genel beğeniyi kötü yola düşürür bu forum:)

Bizim forumda kişi eğer bir parfümü begenmiyorsa o parfüm genel beğeniye uzak oluyor enteresan bir şekilde.Yani kişiselden genele bir tümevarım söz konusu burada:)

Yani arkadaşlar bir parfümü beğenmemek kadar doğal bir durum yok.Ama bazı arkadaşlar hele bir begenmemeye görsün travma yaşamış gibi kişisel bir savaş başlatıyor o parfüme hatta firmasına:)Sadece o parfümün bahsi geçtiğinde ortaya çıkıp gömüpkayboluyorlar adeta:)Sanki o parfümün ismini içeren cümlelere bildirim koymuş gibi:)

Yine şahıs fragrantica'da ezici bir çoğunlukla yaz parfümü olarak oylanmış x parfümünü yaz için ağır buluyor.Olabilir,buraya kadar bir sorun yok.Buradan kendinden yola çıkarak diyor ki:"x parfümü kesinlikle yazın kullanılmaz ,kullananlar delidir". Hayır arkadaş ne sen delisin ne de yazın o parfümü kullananlar.Senin parfüm eşiğin düşük,senin daha hafif parfümler tercih etmen gerek.Bu durum o parfüm yazın kullanılmaz anlamına gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 6 Nisan 2020; 16:54:19 >
  • Mr.Pacino kullanıcısına yanıt
    Hocam kokuların ikisininde çay temalı olduğunu senden öğrendim valla :) pek bilgim yok o tarz konularda. Kokular çok benzer değil ama ikisi de çok hoş koku. Cedre biraz daha keskin geldi bana biraz daha ben burdayım diyor. Ama b.ph daha klas daha soft bi koku hissi yaratıyor. Ama bu demek değildir ki cedre klas değil :) kalıcılık konusuna gelirsek b.ph saat 8 de sıktığım da öğleden sonra 2 de burnuma hafif hafif geliyor sonrasında etkisi iyice azalıyor haliyle. Cedre 2 saat kadar daha kalıcı gibi duruyor ama bence b.ph ta aynı en başta belirttiğim keskinlikle alakalı birşey bence. Cedre daha ofansif olduğu için daha kalıcı gibi geliyor ama b.ph ta benim gibi sigara içen birisinde fazlasıyla kalıcı bence. Ama şunu söyleyeyim sen demeseydin çay temalı olduğunu b.ph ın ben asla bilmezdim muhtemelen :) ikisi de güzel koku 2 sinide çok seviyorum :))

• mmyyyymmm M kullanıcısına yanıt
    Bence de durum bu şekilde, niche olarak bildiğimiz markalar bu dönemde designer gibi davranıyorlar genellikle. Mutlaka farklı işler de yapıyorlar ama artık amaç çok satmak çok kazanmak.

• viktory.. V kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Hatta designer parfümü alıp allayıp pullayıp niş diye satan niş parfümevleri de var. (naxos-pure havane ve bir de spicebomb'un niş halini yapan bir firma vardı PDM miydi Inito muydu hatırlayamadım şimdi. Böyle örnekler de var)

• 
Sayfa: önceki 26162617261826192620
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.