Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (1731. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69.709
Cevap
2.051
Favori
8.321.614
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17291730173117321733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buradan alan arkadaşlar varsa,kokuyu yorumlayabilir mi?
  • paket 2 de 4'lü parfümde 1 prive-2 standart olarak sipariş edebiliyor muyuz ?
  • İsaac Newton kullanıcısına yanıt
    Deri mont satan bir dükkana git ortamı kokla hocam. Öyle kokuyor 😁😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsaac Newton

Deri kokusu hocam.

------

carispa

Paket ile alakası yok hocam ama aynı fiyat oluyor evet :)
  • Eser Bey siparişi oluşturdum, numarası: 1327
    4'lü paketi
    Creed Avnetus Prive Dumanlı (2 standart yerine)
    Terre D'Hermes
    Creed Original Santal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carispa -- 19 Eylül 2018; 22:15:17 >
  • One Million Lucky genel beğeniye uygun çok güzel bir koku acilen el atılması lazım

• carispa kullanıcısına yanıt
    boraniccc B kullanıcısına yanıt
    carispa @

Kesenize bereket teşekkür ederim hocam.

-----

boraniccc

Edit* notalara baktım da oldukça şekerli duruyor :) Bakarız ürün çalışıldığında hocam.

----

Kalıcı koku arayanlar Kirke alsın. Sabah evden çıkarken bileğime sıktığım parfüm hala kokuyor. Taze olmasına rağmen.. KOkmuyorculara gelsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 19 Eylül 2018; 23:1:6 >
  • Eser hocam benim Hermes değişmiş.. Zaten çok iyiydi eskisi ama çok iyiyi bile iyileştirme çabasındasın, bu yüzden takdir ediyorum seni. :)

Eskisi, EDT ve eski formülasyondu, acaba yenisi de aynı şekilde EDT ve eski formülasyon mu olacak?

Ayrıca listede ikisine de yer verilecek mi yoksa yenisi ile yola devam mı?

Son olarak yenisinin yayılımı ve kalıcılığı eskisine göre nasıl?

Daha once fazla deri temalı parfüm koklamadım piyasadakiler belli zaten. Tom ford ağır kışlık kokular yaptığı için baya tutuluyor seviliyor. Benim her ne kadar hoşuma gitmesede Tuscan leather ile firmaya göz kırptım resmen aşık etti koku kendine kışın kalıcılık ve koku yayılımı bakımından mükemmel koku tek şart basit giyinmeyin yeter.

• Bugün sipariş ettiğim kokular geldi. Şunları almıştım;

Axe Africa
    Ch Men
    Armani Stronger
    212 VIP
    Le Male Ultra

Hepsi de çok güzel kokular. Özellikle Axe Africa çok güzel olmuş. Çok seviyorum bu kokuyu. Hemen denedim. Sabah sıktım, şuan hala kokuyu alabiliyorum. Daha önce deodorantını kullanmıştım. Bu ondan daha güzel ve kalıcı olmuş. Teşekkürler.

Ayrıca şişeler de çok güzel. 50 Ml boyutu ile gayet şık olmuş. Umarım değişmez.

Bir sorum olacak. Ch Men için bir yorumda, açılışında vişne kokusu olduğunu okumuştum. Doğru mudur ? Yoksa ben mi karıştırıyorum. Ch Men Prive mıydı o ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Attan Inip Essege Binen -- 19 Eylül 2018; 23:55:36 >
  • gustawa G kullanıcısına yanıt
    bende testeri vardi, sekerli koku pek sevmem ama bu oldukca guzel bir parfumdu diye hatırlıyorum, maalesef pek bilinen bir koku degil, aslında iyi birşey, herkesten farkli kokmak falan

• EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Beğeni 9 olmuş hocam, talep fazla demek ki. Daha erken gelme durumu yok mu hocam :)
    Anlatılmaz yaşanır :) Aldığım günden beri favori parfümüm oldu. Özellikle sonbahar ve kış aylarında deri montla birlikte müthiş bir ikili oluyor.
    Katılırmısınız bilmiyorum ama bana göre Paco Rabanne Black XS L'Exces de aynı karakteristiğe sahip bir kokuya benziyor.
    Bu kokuyu da ilk aldığım günden beri sıkılmadan kullanıyorum. Kör alıma uyacak bir koku olduğunu düşünüyorum.
    Son olarak geçtiğimiz haftalarda şirkette bir abimize aldığım Kirke de çok güzel ve müthiş kalıcı bir koku olmuş. Kalıcı olsun ve ağır bir koku olmasın diyenler için aradıkları koku olacaktır. Nerdeyse tüm günü çıkarıyor.
    Bence kısa zaman içerisinde, invictus vb. birkaç parfüm den sonra Eser'in en çok sattığı parfümler içerisinde yer alacak kokulardan olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mmyyyymmm M kullanıcısına yanıt
    mmyyyymmm

Yenilenecek olan orjinal ile çok yakın. Yapısı, yayılımı, kalıcılığı da aynı olur. Koku ne kadar aynı ise yapısı da aynı olur. Diğer kadar sert olmayacak, çok demli halini görmediğim için yayılım vs hakkında bir şey diyemem sanırım ama kalıcılığı şuankinden iyi. Eskisi istenirse onu da tutarız listede.

-----

Starbuck.

Ürün üretimde hocam. STH ile birlikte gelmiş olur.

------

ezra19

Düz CH de öyle hissettirebilecek bir ton yok hocam. Ch men prive olabilir. O şekilde bir ton arıyorsan eğer One million daha iyi seçim olur sanırım.
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Eser abi gelmesini istediğimiz parfümlerin listesini hazırlayıp sana sunma durumu olsa değerlendire bilirmisin?

Bu arada çok büyük umutlarla deneyip pişman olduğun koku var mı varsa ney?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeçerkenUğradı -- 20 Eylül 2018; 1:28:30 >
  • Orjinal Terre kullananlar, reformülasyon geçirdikten sonra tozlu hissin kaybolduğunu ve bu şekilde beğenmediklerini belirtmişlerdi. Bir kısım ise yeni formülasyonun daha kabul edilebilir olduğunu, bu halini daha çok sevdiklerinden bahsetmişlerdi. Tutaste versiyonunda da aynı şey olacak; bazı hisleri, bazı notaları beğenenler ve beğenmeyenler olacaktır.

Bence nasıl ki Aventusun dumansı-ananas ayrımı varsa bunu da tutalım listede eski-yeni diye. Çünkü çok kaliteli ve piyasadaki parfümlerden rahatlıkla ayrılan bir koku Terre. Hatta başlı başına bir kategori Terre bence.

Edit: Düzeltme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmyyyymmm -- 20 Eylül 2018; 1:45:59 >
  • GeçerkenUğradı kullanıcısına yanıt
    mmyyyymmm M kullanıcısına yanıt
    GeçerkenUğradı

Denemeler o kadar çok oluyor ki, es geçilen kokuları direk köşeye atıyorum. Pişman olacak kadar umursamıyorum genelde onları.

---

mmyyyymmm

Hocam bu listedeyken eskisini arayana ne denir bilmem de.. Dediğim gibi bir süre ikisini bir devam edebilirim.
  • Eser hocam Montale - Intense Cafe ve Montale - Full Incense çıkarmayı düşünür müsünüz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

GeçerkenUğradı

Denemeler o kadar çok oluyor ki, es geçilen kokuları direk köşeye atıyorum. Pişman olacak kadar umursamıyorum genelde onları.

---

mmyyyymmm

Hocam bu listedeyken eskisini arayana ne denir bilmem de.. Dediğim gibi bir süre ikisini bir devam edebilirim.
    Hocam bence bir süre de olsa ikisini bir devam et. Çünkü tozlu-tozsuz hissiyatı arayanlar mutlaka olacaktır gerçi arada böyle bir fark olacak mı bilmiyorum.

Yenisi geldiğinde aradaki farkları da görme imkanımız olur zaten. Ayrıca nasıl bunun daha iyisini yaptın hala anlamış değilim hocam :) Ayrıca şunu net olarak anladım ki en iyisini bile daha da iyileştirip müşteriye sunma derdindesin. Harbi bizi düşünen bir esnafsın hocam herşey için teşekkür.

• Bilgilendirme amacli cok uzun bi yazi yazmistim silindi, kimine dogru kimine yanlis hazir konusu gecmisken bende kendimce bi yazi gecim. Parfumlerde esans yogun oldugundan belli notalar cok on plana cikabiliyo evet, buda bazi kokularda o an acilisinda rahatsiz edici olabiliyo. Bana kalsaydi eger bende edt kokulari %20 edpleri de maksimum %30 sabitlerim gerekirse 4 degil 8 fis sikarim. Tabi saticiya asil onemli olan musterilerinin istekleri dogrultusunda ilerlemek, ee musterilerin beklentisi de yuksek esans ki senelerdir boyle devam ediyor, simdi esans dusurulse bu sefer kalici degil muhabbeti olucak ortasi yok bu isin. Esansin orani acilisi degil de kokunun genel karakterini degistirecek kadar yuksekse iste o zaman sikintili, benzerlik de tutaste markasi icin onemli oldugu asikar. En basitinden abercrombie oranini beraber dusurduk cok daha iyi oldu, kokudan kokuya degisiyo iste kimisinde siritiyo kimisinde siritmiyo o oranlar. Bunun disinda orjinal veya farketmez herhangi bir parfumde acilis kokusunu zaten sikarken aliyorsunuz, orjinalde cok guzel aciliyo hemen aa bu cok guzel aldim gitti, ertesi gun sahte bu kalici degil iade istiyorum, ee ust notalari basmislar on numara dipler hissettirmiyo bile kendini e ne kadar hafif o kadar guzel olur zaten. Neyse asik onemli olan o kokunun 1 saat gectikten sonra nasil kokmaya basladigi orjinal sahte farketmez. Simdi bi parfum denerken insanlar 4 5 fis sikiyolar veya baska kokular karistiriyorlar falan filan ama bunlar bi kere sacmalik boyle parfum denenmez. Bileginize tek bir parfumu maksimum 2 tane fislayin ve dakka basi koklamadan 30dk araliklarla koklayin ki burnunuz kokuya alismadan uzun araliklarla farklari algilayabilin, test sonrasi zaten artik parfumle isterseniz dus alirsiniz isterseniz cope atarsiniz orasi sizde. Simdi parfumerilerde goruyorum adam 1 fis sikti bilegime ne cimriler ya diyo, haklilar cunku cimriler evet ama goruyoruz coluk cocuk giriyo 50 fis deodorant gibi dus aliyo testerla, suistimal ediyo ee elemanlarda dikilmek zorunda az sikmak zorunda kaliyo bi bakiyosun tester raflari bombos. Calisanlarin da bi cogu farkinda olmadan az siksalarda iyi yapiyor cunku koku boyle test edilir begendiysen ertesi gun 9999 fis da sikarsin olur biter.

İkinci degincegim konu da yok su sentetikmis yok bu boyleymis bunlara takilmayin onemli olan harmanlanisi, o sentetigi bazen bi harmanlarlar ki bismillah cektirir adama. Zaten piyasada dogal parfum varmi bilmiyorum saf esans vs haric. Creed bana gore yurtdisindaki zenginlerin, bizdeki alkolsuz haci yagi versiyonu. Yanlis anlasilmasin kokulari tarzim olmasa da yine de genel begeniye en uygun en kullanilabilir nis kokular creedde. Simdi haci yagi ornegi nerden cikti onuda soyliyim, iste yok creedin tum notalar dogalmis falanmis filanmis hurafeleri var vs. creedin aventusu bile sabahtan aksama kadar buram buram nasil ananas gibi ucucu bi nota hep on planda yogun ve ucmadan kokabiliyo, guzel bir harmanlamayla dipteki kimyasallari transparan tutmakla. Kokunun en dibinde gorunmez kahramanlar yatiyo, aslinda bu kokuyu(iso-e) bi cok kisi anlayamaz bile ne oldugunu, ambroxanda az daha anlasilir olsa da oda tamamen destekci yapida ama bu notalar parfum yapilirken ozellikle yogun kullaniliyosa dikkatli kullanilmazsa kendi kokmasada kokan kokuyu bomb*k yapabilir rezil vezir. Ben imza kokumdan dolayi senelerdir isoya cok aliskinim tek nefeste kusursuzca elimle koymus gibi cikaririm, tutaste aventus denedimmi hatirlamiyorum ama o orjinal aventusun icin soyleyebilirim ki dibinde o isoyu cok net alabiliyorum. Hatta bana gore arkada o destekciler olmasaydi aventus asla bu kadar isim yapamazdi. Bugun en cok satan kokular zaten benzer kimyasallar barindiriyorlar hep, iste hem kalici olsun hem farkedilsin hemde begenilsin anca bu sekilde olur. Kimisi hem fresh olucam hemde okuz gibi kokucam daya lan diyip sauvage gibi olur veya belki cok elestri gelcek ama bi alt kademesi olan hermes edt abercrombie aventus yada bi nebze daha az olan invictus eros vs neyse bu cok satan kokularin altinda hep laborotuar kimyasallari yatiyo. Ama en cok ovguleri de bu kokulardan alirsiniz, gerci hermes cok da guvenli degil. Yine en cok bunlar satarlar sonra benzer kaderleri olan ele.ayaga dusme sendromu olur boyle gider. Yok iste sentetikmis dogal kullaniyomus falan filan bunlar genel musteri profilini pek ilgilendirmiyo, kalicimi kalici kokuyomu kokuyo karsi cins begeniyomu begeniyo ee gecim bi 4 siparis zaten genel begeni uygun kafadan banko 2 begeni garanti zaten. Bu tarzin da en uzeri aventus iste. Bahsettigim senelerdir kullandigim imza parfumum de bu grubun icinde, hatta en baskinlarindan. Kendim icin de parfum kullanirim ayri black afgano veya narciso bilmemne gider ama evli barkli degilsem imza kokum begeniye acik olcak, iste hani hem begenilsin hem kalici hem soyle boyle tiplemesinden yani, dikkat cekicek :)..

Ekleme: Aventus ve Hermescilerden fena darbe yicem de hayirlisi . Aventus benim icin guzel harmanlanmis bi designer. Hermes cok daha nis. Black afgano, tuscan veya designerlardan narciso for him veya bi cok kokunun yaninda aventus tam bi sanat toplum icindir anlayisinda. Koku kalitesine lafim yok ama mercedesinde her sene cikardigi araba kaliteli malzemesi herseyi ama sanat degil. Kimisi sanata ne guzel boyalar diye, kimisi de ne guzel karakalemmis diye bakiyo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan 197 -- 20 Eylül 2018; 6:28:28 >
  • 
Sayfa: önceki 17291730173117321733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.