Şimdi Ara

Acer V3-551g Amd a10 4600m + 7670m KULLANICI KULÜBÜ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
8
Favori
29.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce kuzenime Lenovo E535 aldık, A8-4500M + 7670M var (7640G+7670M) cihazdan çok memnun fakat bir sorunumuz var:

Öncelikle denediğimiz 2 oyun Euro Truck Simulator 2 ve Skyrim, ikisi de son patch'de (ETS2 1.5, Skyrim 1.9) ve ekran kartları için de en son sürücüyü (sanırım 13.11 idi) indirdik. Oyunların ikisinde de FPS yüksek olmasına rağmen (30+) çok ağır grafik kırılmaları yaşıyoruz, ETS2'de yol kenarındaki ağaçlar önümüze doğru uzuyor filan, ve cihaz bunları VSync (Dikey Senkronizasyon) açıkken bile yapıyor, sonra bir şey deneyelim dedik, biz cihazı crossfire (7640G+7670M ikisi de aktif) kullanıyorduk, Catalyst Control Center'dan (CCC) Crossfire'ı kapattık, sadece dahili GPU (7640G) ile çalıştırdık ve "voila" her ne kadar performans yerle bir olmuş olsa da bir tane bile grafik kırılması yaşamadık, ardından da sadece 7670M ile oynayalım dedik ve grafik kırılmaları geri döndü. Sorun her ne ise harici ekran kartı 7670M ile ilgili ya da crossfire ile ilgili ve biz 7670M'i tek başına çalıştıramamış da olabiliriz. İzlediğim yol CCC'dan Dual GPU'yu kapatıp oyunu değiştirilebilir grafik yapılandırmasından yüksek performans'a getirmekti, okuduğuma göre böyle yapınca sadece 7670M ile çalışıyor ve oyundaki hafif performans düşüşünden belliydi. Yine de grafik kırılmaları ve uzamaları yaşadık. Şimdi, kuzenimin ailesi dar gelirli ve cihazı da benim tavsiyem ile aldı, bu yüzden kendimi hafiften suçlu hissediyorum.

Aranızda bu problemle daha önce karşılaşmış olan veya çözümü bilen var mı? Ne bileyim mesela belki Catalyst Control Center'dan yapılması gereken ayarlar filan vardır. Yoksa cihazdaki 7670M problemli midir, bu arada cihazda oyun oynarken yaptığımız testlerde Crossfire açıkken işlemci 20 dakikalık oyun sonucunda 82 dereceyi, ekran kartı da 79 dereceyi gördü, boştayken de işlemci yaklaşık 45-50 derece, ekran kartı ise 37 derecelerde geziyor. (AIDA 64, nam-ı diğer Everest ile test edilmiştir)

Edit: Arkadaşlar 1 gün bekledim kimse cevap yazmamış, belki de Windows 8 kullandığımdan kaynaklanıyordur problemim ama yine de içimde kalır tabi neden 7670M'i devreye sokmayınca en ufak problemim yok da devreye sokunca grafiklerde yalpalanmalar, uzamalar ve yırtılmalar oluyor, bu yüzden cihazı birebir aynısı ile değiştirmeye karar verdim, yine de teşekkürler, en azından başka kimse benimki gibi bir problem yaşamadıysa sorun benim cihazda demektir, sanırım fazla ısınıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 22 Ekim 2013; 22:23:59 >

• Catalyst 13.11 beta bir sürümdür, tavsiyem 13.9 u kur ve öyle dene zira son resmi sürüm 13.9 dur. 7670 e gelince; Aklına bir şey gelmemesdi açısından, GT730M den daha performanslı bir ekran kartıdır.
  • Arkadaşlar bendede V3-551g a8 işlemcili var Battlefield 4 oynarken bilgisayar ısınmaktan kapanıyor.İyi bi fan almak istiyorum önerileriniz nedir.Laptopun fanı yanda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende sisteme recovery yaparken cok ısınıyor ve 10dk sonra kapanıyordu. Altına vantilatör koyarak zar zor formatı tamamladım. Ama yine crysis 3 oynarken 10-15 dk sonra cok ısınıyor ve kapanıyor. AMD A10 7660+7670 modelinden. Ne yapmam gerekiyor bu durumda? Servisine de göndermek istemiyorum. Cok uzun sürüyor servis süresi.

• Arkadaşlar ben de bu bilgisayarı geçen sene aldım fiyatından dolayı. Birkaç oyun alacağım. Bu pc battlefield i 4 call of duty modern warfare 3 gibi oyunları sorunsuz çalıştırır değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: San Francisco

Arkadaşlar ben de bu bilgisayarı geçen sene aldım fiyatından dolayı. Birkaç oyun alacağım. Bu pc battlefield i 4 call of duty modern warfare 3 gibi oyunları sorunsuz çalıştırır değil mi?

mw3 ve bf3 high da oynamıştım single sorunsuz ama bf4 daha denemedim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamerxir -- 15 Aralık 2013; 17:08:40 >
  • quote:

Arkadaşlar ben de bu bilgisayarı geçen sene aldım fiyatından dolayı. Birkaç oyun alacağım. Bu pc battlefield i 4 call of duty modern warfare 3 gibi oyunları sorunsuz çalıştırır değil mi?

Mw3 ve bf3 oyunlarını bende highta sorunsuz oynamıştım fakat bf4 te ne yazıkki aynı ayarlarda aynı performansı alamıyorsunuz makinede.bf4 ü de single olarak medium ayarlarda sorunsuz oynayabilirsiniz.
    Bf3 multiplayerda ise ayarları bazen low a kadar düşürmek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canemre363

Arkadaşlar bendede V3-551g a8 işlemcili var Battlefield 4 oynarken bilgisayar ısınmaktan kapanıyor.İyi bi fan almak istiyorum önerileriniz nedir.Laptopun fanı yanda

Ben eğer kendim alacak olsam linkte vereceğim kadar pahalı bir soğutucu almazdım ama tam ihtiyacım olduğu anda hediye olarak gelmişti
    http://www.vatanbilgisayar.com/zalman-zm-nc3000-zm-nc3000-notebook-sogutucusu-siyah-(3-port-usb)/productdetails.aspx?I_ID=46879
    Ama kullandıktan sonra anladım ki verilen her kuruşa değiyor
    Bütçemi aşıyor dersenizde
    http://www.vatanbilgisayar.com/zalman-zm-nc3000-zm-nc3000-notebook-sogutucusu-siyah-(3-port-usb)/productdetails.aspx?I_ID=46879
    Bunu öneririm.Cevapları bu ara biraz geç veriyorum kusura bakmayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: J00N

Arkadaşlar bende sisteme recovery yaparken cok ısınıyor ve 10dk sonra kapanıyordu. Altına vantilatör koyarak zar zor formatı tamamladım. Ama yine crysis 3 oynarken 10-15 dk sonra cok ısınıyor ve kapanıyor. AMD A10 7660+7670 modelinden. Ne yapmam gerekiyor bu durumda? Servisine de göndermek istemiyorum. Cok uzun sürüyor servis süresi.

Bu kadar ısınma yapması , yaptığınız işlemlere göre normal değil gibi görünüyor.Sadece bu laptop için söylemiyorum , yaz aylarında laptopunu soğutucusuz kullanıp oyun oynarken kapanma sorunu yaşayan yoktur diye düşünüyorum ama bu kapanma bile en kötü 40-45. dakikalarda baş gösteriyor.Laptopunuzu çok geçmeden servise gönderin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehan314

quote:

Mw3 ve bf3 oyunlarını bende highta sorunsuz oynamıştım fakat bf4 te ne yazıkki aynı ayarlarda aynı performansı alamıyorsunuz makinede.bf4 ü de single olarak medium ayarlarda sorunsuz oynayabilirsiniz.
    Bf3 multiplayerda ise ayarları bazen low a kadar düşürmek gerekiyor.

Hadi ya valla hayal kırıklığına uğradım şimdi :/ pcnin ömrü azaldı desene

• arkadaşlar windows 8,1 sl sürümünü hiç deneyen oldu mu aranızda?sıkıntı var mı denemeyi düşünüyorum ve son bir sorumda 8.1 yüklersek fabrika ayarına döndüğümüzde tekrar windows 8 olarak mı karşımıza çıkar
  • Ben 8.1 çıktığından beridir kullanıyorum. Gönül rahatlığıyla kurabilirsin çok çok stabil. İkinci sorun için emin değilim ama 8.1 in ilk kurulum hali ile açılır herhalde..
  • Atasgun A kullanıcısına yanıt
    yuklemeden once herhangi bir ayar yaptın mı?bios um güncel bunun haricinde birşey yapmama gerek var mı
  • Ben Win 8 den 8.1 e geçtim. Sende bu şekilde yapacaksan herhangi bir extra işlem yapmana gerek yok. Direk yükselt.
  • merhaba benimde bu acer v3 551g den var laptobum ama ekran kartına baktığım zaman 512mb 128bit oalrak gözüküyor ve 7660g+7670e baktığım zaman 2813442033mb 64bit olarak gösteriyor bunları nasıl açıcaz ben açmak istiyorum ama oyunlarımda kasma oluyor nereden anlayabilirim açtığımı veya kapadığımı yardımcı olursanız sevnirim techpower gpu-z programı ile sizde ekran kartınızı kontrol edip bakabilirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Atasgun A kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşlar bende bu cihazdan kullanıyorum bios şifremi unuttum nasıl kırılır acaba...
  • 4 aydır bu cihaz bana sabır etmeyi öğrendi ısınma sorunu başladı bu o kadar problem değil fakat ne yaparsam yapayım sadece o 7670 yongasını devreye sokamadım yani hiçbiryerde 7670 yazısına rastgelemiyorum çıldırtacak bu durumda beni.
  • Cihazın altındaki fan boşluğuna elektrik sürgesi tutarak soğutma ızgaralarına yapışan tozlardan arındırın, en baba uygulama veya oyunlarda dahi ısınmadığını mucizevi olarak görebilirsiniz.
  • @semercan, bios şifresinin ne şekilde kırılacağı konusunda bilgim yok üzgünüm, ancak mutlaka bilen bir arkadaşımız vardır.
  • @semercan bios şifresinin ne şekilde kırılacağı konusunda bilgi sahibi değilim üzgünüm, ancak mutlaka bilen bir arkadaşımız vardır.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.