Şimdi Ara

Acer V3-551g Amd a10 4600m + 7670m KULLANICI KULÜBÜ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
8
Favori
29.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • windows 8.1 geçtim arkadaslar hangi bluetooth driverini kurmalıyım wifi+ bluetooth yazanımı diğerini mi bilemedim
  • Merhaba arkadaşlar bende Windows 8.1 e geçtim. Ekstraları oldu yalnız mouse pad tam çalışmıyor yani sayfayı aşağı yukarı kaydıramıyorum. Ekran parlaklığı çok nadiren azalıp artıyor, açıkçası bu sorun sayılmaz da mouse pad için ne yapabiliriz. Driver göremedim nette
  • Herhangi bir internet sayfasında (mesela bu forum sayfasındayken) çift parrmağınla touchpad üzerinde yukarı aşağı hareket ettirdiğinde sayfa aşağı/yukarı hareket etmiyorsa, acer Türkiye sayfasındaki sürücüler-klavuzlar bölümündeki ELANTECH isimli 123 MB boyutundaki sürücüyü yükle, bilgisayarını yeniden başlat, bitti gitti..
  • Atasgun A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler sorun çözüldü
  • Sevindim..
  • Notebook: Acer Aspire V3-551G (Aspire V3 Seri)
    İşlemci: AMD A-Series A10-4600M
    Grafik kartı: AMD Radeon HD 7660G + HD 7670M Dual Graphics

Özellikleri olan bilgisayara sahibim. Herhangi bi sorunum yoktu. Bilgisayarım yavaşlamaya başlayınca Windows 8in özelliği olan 'Kişisel bilgisayarınızı yenileyin' özelliğini kullandım. Bilgisayarımda Crysis 2 yi hiç bi sorun olmadan oynuyoken şimdi daha düşük özellikli oyunlarda bilgisayarın sol alt tarafı(Şarj girişin sağ altına denk gelen kısımda) aşırı sıcaklık oluşuyo ve yaklaşık 30 dakika sonra birden kapanıyo. Bi 5-10 dakika açılmıyor ondan sonra açılıyor tekrar sorun nedendir ? Yardım ederseniz sevinirim.
  • Takooz T kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de vardı BİOS güncellemesi ve ekran kartını amd sitesinden clean ile silip acer downloaddan tekrar yükleyince geçti.

Arkadaşlar benimde bi sorunum var umarım bilgisi olan vardır windows 8.1 temiz kurulum yaptım amd sitesindeki driver (catalyst control center 13.12 sürümü) yükleyince ekran kartını amd radeon hd7660g+7600m olarak görüyor.
    acer downloaddaki 8.1 için verilen sürümü yükleyince de grafik özellikleri açılmıyor hata veriyor. Win 8 driverını (engine vision) yüklesem çalışır mı sıkıntı yapar mı?
  • Arkadaşlar ben pc ile ilgili size 2 soru sorcaktım. Öncelikle bilgisayardan genel olarak memnunum herhangi birşeyden geri kalmıyorum ama zamanla bazı performans sorunları oluşmaya başladı tabi ki. Bunlardan ilki win8 kullanıyorum hiç format felan atmadım ama ilk aldığımda da başlama süresi 30 saniye civarıydı şimdide 40 saniyede felan açılıyo bu bence win8 için uzun bir süre bunun için ne yapmam lazım?(HDD) İkincisi ise daha önce lazım olmamasına rağmen merak ettiğim bir şeydi hep fırsat varken yaziyim. Pc nin işlemci hızı Turbo Core teknolojisi ile 3.2 GHz e kadar yükselebiliyormuş diyor özelliklerde. Fakat ben işlemci hızımın henüz 2.6 GHz'i aştığını görmedim acaba bu turbo olayını aktif etmek için herhangi bişey mi yapmak lazım.
    Birde performans sorunu yaşayan arkadaşlara bi tavsiye veriyim öyle pek bilinmeyen bişey değil ama olsun yazalım yinede. SanDisk 8 GB hafıza kartı aldım C10( veri transfer hızı yüksek) bunu ReadyBoost özelliğini aktif ettim gözle görülür bi değişim oldu.

• Arkadaşlar fanı temizlemem gerekiyor ama bu laptobun arka kapağı ötekiler gibi değil komple yani nasıl açıcam arkasını?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar. 1,5 yıldır bu ürünü kullanıyorum.

Şu sıralar Chrome'da ciddi sıkıntılar yaşıyorum.

Linki yazarken harfleri girdiğim alan bir anda büyüklü küçüklü oluyor.
    Sanki sadece link alanına büyütme küçültme yapılıyormuş gibi.
    Böyle bir sorun yaşıyan oldu mu? Ayrıca bu sorunu Firefox'da da yaşadım bundan 2-3 ay önce.

Düşüncem ekran kartıyla alakalı yakında ciddi bir sıkıntı yaşıyacağım yönünde ama neyse
  • arkadaşlar amd 10 işlemcili bilğisayar almayı düşünüyorum fakat şu notebookcheck sitesine göre i3 işlemcilerinin 3. nesillerinin altında gözüküyor. evde i3 370m var bundan kötü ise hiç almayım. almayı düşündüğüm bilgisayarlar sunlar. yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler. bu arada bu iki bilğisayarda da ekran kartı paylaşımlı geliyor.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/acer-aspire-v5-v5-552-8677-notebook-fiyati,114340.html ( 1200 TL DV-RW YOK )

http://www.ereyon.com.tr/urun/sony-svf15416stw-notebook.aspx ( 1200 TL VE 100 TL axess chip para var )

oyun falan oynamıyorum. sadece internet film vb iş için kullanılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: science40

arkadaşlar amd 10 işlemcili bilğisayar almayı düşünüyorum fakat şu notebookcheck sitesine göre i3 işlemcilerinin 3. nesillerinin altında gözüküyor. evde i3 370m var bundan kötü ise hiç almayım. almayı düşündüğüm bilgisayarlar sunlar. yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler. bu arada bu iki bilğisayarda da ekran kartı paylaşımlı geliyor.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/acer-aspire-v5-v5-552-8677-notebook-fiyati,114340.html ( 1200 TL DV-RW YOK )

http://www.ereyon.com.tr/urun/sony-svf15416stw-notebook.aspx ( 1200 TL VE 100 TL axess chip para var )

oyun falan oynamıyorum. sadece internet film vb iş için kullanılacak.

Flash uygulamalarla çok haşır neşir iseniz tercihiniz intelden yana olsun. Mobil olduğumdan dolayı verdiğiniz linklere bakamadım. Bilgisayardan girdiğimde size yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• metehan314 kullanıcısına yanıt
    hocam ilginiz için teşekkürler. amacım mikrosoft ofis programı, internette gezinmek için kullanılcak. internet sitelerinin içeriğinin büyük bir kısma flash uygulamalar insallah sıkıntılı olmazlar. suan 756 mb ram, 40 gb (4200 rpm ) harddisk ve 1.6 ghz he sahip 8 yıllık bir notebookum var. bu bilgisayarlar da 2 ghz üzeri işlemci ve en az 6gb ram var iyidir diye düşündüm. ama yorumlarda amd işlemciler hakkında pek iyi yorum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: science40

hocam ilginiz için teşekkürler. amacım mikrosoft ofis programı, internette gezinmek için kullanılcak. internet sitelerinin içeriğinin büyük bir kısma flash uygulamalar insallah sıkıntılı olmazlar. suan 756 mb ram, 40 gb (4200 rpm ) harddisk ve 1.6 ghz he sahip 8 yıllık bir notebookum var. bu bilgisayarlar da 2 ghz üzeri işlemci ve en az 6gb ram var iyidir diye düşündüm. ama yorumlarda amd işlemciler hakkında pek iyi yorum yok.

Dediğim gibi amd notebook işlemcileri uzun kullanımdan sonra flash içerikli internet sitelerinde anlık takilmalar yapabiliyor. Ofis vs gibi uygulamalarda çok farkedecegini sanmıyorum ama konu üzerindeki laptop oyun konusunda ancak muadili intel makinelere anca yaklasabiliyor. Size tavsiyem kullanım amaciniz doğrultusunda inteldir

• metehan314 kullanıcısına yanıt
    hocam tavsiyeniz için teşekkürler. intele döneceğim artık :)
  • herkese selamlar

bende bu cihazı herhalde 2 senedir kullanıyorum inanın tam hatırlamıyorum herneyse şöyle bir sorunum var aldığımdan beri usb 3.0

flash belleğimi (corsair gt voyager 32 gb) laptopun sol tarafında hdmı slotunun yanında bulunan usb 3.0 adaptöründe kullanamıyorum.

windows aygıtı tanımadı usb başlatılamıyor gibi yazılar çıkıyor.biraz araştırdım google da falan driverları güncelleştirmek gerekiyormuş becerebildiğim

kadarıyla yaptım ama yine olmadı.kafama takılıyor bu sorun.

sizlere danışmak ve paylaşmak istedim.belki aranızdan birisi böyle bir sıkıntı yaşamıştır,çözümü bilen varsa burda paylaşmasını rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

herkese selamlar

bende bu cihazı herhalde 2 senedir kullanıyorum inanın tam hatırlamıyorum herneyse şöyle bir sorunum var aldığımdan beri usb 3.0

flash belleğimi (corsair gt voyager 32 gb) laptopun sol tarafında hdmı slotunun yanında bulunan usb 3.0 adaptöründe kullanamıyorum.

windows aygıtı tanımadı usb başlatılamıyor gibi yazılar çıkıyor.biraz araştırdım google da falan driverları güncelleştirmek gerekiyormuş becerebildiğim

sizlere danışmak ve paylaşmak istedim.belki aranızdan birisi böyle bir sıkıntı yaşamıştır,çözümü bilen varsa burda paylaşmasını rica ederim.

Ekran kartı driverinizi tamamen kaldırıp Acer in sitesindeki laptopunuza uygun ekran kartını kurup sonrasında ati sitesinden guncellerseniz usb 3 sorununuz hallolmus olur. Yalnız dediğim gibi tamamen kaldırıp öyle yuklemeniz gerekiyor. Catalyst usb 3 kurulumunu sorunsuz yapacaktır. Bu usb slotunda başka flash bellek kullandığınızda durum nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: metehan314

quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

herkese selamlar

Ekran kartı driverinizi tamamen kaldırıp Acer in sitesindeki laptopunuza uygun ekran kartını kurup sonrasında ati sitesinden guncellerseniz usb 3 sorununuz hallolmus olur. Yalnız dediğim gibi tamamen kaldırıp öyle yuklemeniz gerekiyor. Catalyst usb 3 kurulumunu sorunsuz yapacaktır. Bu usb slotunda başka flash bellek kullandığınızda durum nedir?

güncellemeleri henüz yapmadım.driver güncellemelerinde sıkıntı yaşıyorum bu laptopta ya da window 8 de emin değilim hangisinde sıkıntı var.çok kurcalamıyorum o yüzden

standart usb 2.0 lık flash bellek taktığımda çalışıyor slot.

ayrıca cevabın için teşekkür ederim.

• Bu modelde dvd slotu yerine ssd montajında hangi boyutlarda aparat kullanılıyor.Yanlış boyutta alıp iade vb uğraşmak istemiyorum.Deneyimi olan birisi bilgilendirirse sevinirim.Konu içinde paylaşılırsa başkaları da faydalanır.Daha önceki konularda bahsi geçti ise affola.
  • hocam benim wifi sorunum uzaktan hiç bağlanıyor dibine girince de kesintili bağlanıyor. driverları falan sitesinden güncelledim neden böyle olmuş olabilir ?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.