Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.635
Cevap
66
Favori
186.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda rdr2 oynayan ve 720p de düşük ayarda ortalama 30 fps alabilen var mı, oyunu almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgisayar geldi. hoşuma gitti ve genel anlamda da memnunum. gayet sessiz. oyun oynamayacağım içinde sanırım bu sekılde devam eder. 4gb ramda suan iyi gidiyor ama başta halletmeyi severim böyle ısleri. ram tam olarak hangı model uyuyor.siz hangı marka ve model aldınız?
  • ankizmir kullanıcısına yanıt
    CRUCIAL 8GB 2400Mhz DDR4 CL17 Notebook Ram CT8G4SFS824A
    https://urun.n11.com/bellek-ram/crucial-8gb-2400mhz-ddr4-cl17-notebook-ram-ct8g4sfs824a-P305182558
  • tesekkur ederim.12 gb yok sanirim.
    16gb alttakini takabilirmiyiz sizce?
    https://m.n11.com/crucial-16-gb-2400mhz-basics-ddr4-cl17-pc-ram-cb16gu2400-12v-P405924303

bunda da satici hollandadan gonderiyormus ama ekstra masraf cikarmiyormus.fiyat daha uygun

https://www.amazon.com.tr/Crucial-CT16G4DFD824A/dp/B019FRBCQE/ref=asc_df_B019FRBCQE/?tag=googleshopads-21&linkCode=df0&hvadid=343270938918&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=13008771804233298885&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012783&hvtargid=pla-381339748215&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankizmir -- 10 Mayıs 2020; 13:20:15 >

Ram ekleyince garanti bozuluyor mu acaba ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • servis ucretsiz takiyormus. kendin takarsan bozukuyor diye biliyorum.

bence 8 gb ram yeterli olacaktır. işlemci ve ekran kartını baz alınca
    Linkte örnek verdiğiniz RAM modülleri dizüstü bilgisayarlar için uygun değiller, onlar masaüstü bilgisayar RAM'leri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesekkurler.16 gb sistemle uyum sorunumu olur yoksa gerek yokmu almaya. fazla para odemesi sorun degil.bir daha hic bu tarz islemim olmasin istiyorum.goturdugu yere kadar gitsin.@akınAK

tesekkurler.anlamadigimi cok belli etmisim :) @yaskoo_87

• Merhaba arkadaşlar,

Cihazı Media Markt'tan aldım yaklaşık 1 hafta önce. Ram ekleme konusunda birkaç sorum olacak. 4 Gb ekleme yeterli olur mu yoksa 8 Gb mı eklenmeli?
    Yani 4 + 4 dual çalışan ram ikilisi mi yoksa 4 + 8 ikilisi mi daha mantıklı bir seçim olur?

Bir de piyasadaki 4 gb ramların çoğu 2400 Mhz, cihazdaki ise 2666 Mhz. Aşağıdaki 4 Gb 2666 Mhz CL19 rami takınca dual çalışacak mıdır?
    https://www.hepsiburada.com/crucial-4gb-2666mhz-ddr4-ram-ct4g4sfs8266-p-HBV00000SAUFR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sp@wn -- 13 Mayıs 2020; 8:24:27 >
  • Arkadaşlar bu cihazı 65Watt adaptör haricinde örneğin 90Watt gibi bir adaptör ile deneyen var mı?

Bana sanki 65Watt adaptör yetmiyorda cihaz power-limit throattle yapıyor gibi geldi

Bu arada @Spawn ben 4gb aldım, diğer türlü 16 yapacaktım. Çoğu kişide 2. bir 4 almıştır diye tahmin ediyorum. 8gb bu cihazın kaldırabileceği oyunlar için yeterli bir ram.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incubus -- 13 Mayıs 2020; 15:58:19 >
  • incubus İ kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ben de bu sebeple sormak istemiştim. Zaten ekran kartının kapasitesi belli. 8 Gb dual ram yeterli olur kanaatindeyim.

Peki 2400 Mhz mi 2666 Mhz mi almak lazım? Cpu-z ile baktığımda içinde Kingston 2666 Mhz ram gözüküyor.

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci
  • sp@wn kullanıcısına yanıt
    ikiside olur hissedilir bir fark olmaz 2400 alırsan ikiside 2400de çalışır. Ben bunu taktım: (KVR24S17S6/4)

Siz daha ucuzunu bulursanız onu takın. Ben aldığımda 137 TL imiş.

• proeka kullanıcısına yanıt
    aynı durum bende de var. Cihazın kapasitesi bu gibi. Tek yapabileceğin 65watt tan daha yüksek bir adaptörle denemek bulabilirsen tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: incubus

Arkadaşlar bu cihazı 65Watt adaptör haricinde örneğin 90Watt gibi bir adaptör ile deneyen var mı?

Bana sanki 65Watt adaptör yetmiyorda cihaz power-limit throattle yapıyor gibi geldi

Bu arada @Spawn ben 4gb aldım, diğer türlü 16 yapacaktım. Çoğu kişide 2. bir 4 almıştır diye tahmin ediyorum. 8gb bu cihazın kaldırabileceği oyunlar için yeterli bir ram.
    Başka bir sitede bu konuyu konuştuk ama bana her ne kadar power throttle gibi gelse de adaptör değiştirmenin faydası olmayacakmış gibi geliyor. Bu arada ben 8gb 2666mhz cl19 aldım, serviste şu anda. Sırf içindekiyle aynısı olsun diye ama zaten anakart max 2400mhz destekliyor. Bu arada benim işlemcim oyunlarda 74 derecelerde hız kısıyor ama sert düşüş yapmadığı için drop yaşamadım şimdiye dek üç oyun denedim: AC Black flag, CS GO, Rise of the Tomb raider. Tabi bazı oyunlar daha çok işlemci ağırlıklı, her oyunda farklı tepki alınabilir. Şimdilik gayet sorunsuz bir oyun deneyimi, rahat bir ofis kullanımı sunuyor şeytan kulağına kurşun :) Tek çözemediğim uyku dönüşü wi-fi kopması, bunu da servise ilettim bakacağız.

• ben 85 dereceleri görüyorum. Bu arada windowsta yüksek performansa alınca 3.2 ghz, prizde iken daha iyi performans yapınca 1.6ghza kilitliyor. ama işlemci 3.2ye gelsede fps drop ve input lag yine de var. Bu durumda ya işlemci ya gpunun birinden birinin %100 olması beklenir fakat gpu %75 civarında iken işlemci çok değişken %40 ile %80 arası çok hızlı değişiyor. Yani throattling yapmasa bile dropun sebebi bu olabilir. zaten 140 fpsden 40 fpsye düşmesi çok mantıklı değil. Throattlestop gibi bir progran ile cpuya manual ayar çekip test etmek lazım ama ben zaten bu aleti csgo oynamak için almadım, uğraşacak vaktimde pek yok. Cpu power saving mekanizmalarında çok agrasif davranıyor gibi. DCH chipset driverı çekip denemek te lazım

Bende 3. nesil bir x230 da var. Mesela orda gidip 90w adaptör aldım. direk fark etti. cpu ve mx 150 nin yükte teorik olarak çekebileği kombine watt değeri 65w den yüksek. (77 watt felandı sanırım). Adaptör eski atari 2600 lerin adaptörü gibi ateş oluyor takılıyken. Bir abukluk var yani anlayacağınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incubus -- 13 Mayıs 2020; 22:38:11 >

• incubus İ kullanıcısına yanıt
    eğer sorun adaptör kaynaklıysa bilgisayarı sorunsuz kullananlar ile bizim bilgisayarların arasındaki fark nedir bunu anlayabilmiş değilim ?
  • bilgisayarına ssd taktıran varmı varsa oyunlarda fps drop yönünden etkisi varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: proeka

eğer sorun adaptör kaynaklıysa bilgisayarı sorunsuz kullananlar ile bizim bilgisayarların arasındaki fark nedir bunu anlayabilmiş değilim ?
    1) ona göre sorunsuz sana göre sorunlu olabilir, mesela eşim csgo'da takılmıyor dedi ama bana göre oynanacak gibi değil pek.
    2) işletim sistemi faktörü var, belki acer'ın kendi driverları ile windows'un temiz kurulum sonrası çektiği driverlar farklı olabilir.
    3) yine işletim sistemi tabanlı güç vb abuluklar olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.