Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF314-41-R46C Ana Konu (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
656
Cevap
23
Favori
35.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4gb ram slota takılı değil, anakarta lehimli. boş slot var ona 16gb a kadar takabiliyorsunuz ram. dual calısıyor ram ler. dual için illa 4 almanıza gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurabiyee Canavari

Teşekküler fakat anlayamadım. Takılı olan 4 GB RAM haricinde bir skor daha var mı ?
    hocam 4gb ram slota takılı değil. lehimli sabit. Harici olarak 1 slot var ve boşta. ona da ram takabilirsiniz.
  • BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Anladım. Çok sağolun hocam. Selamlar. İyi sahurlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5 gün oldu hala kargoya veremedi Teknosa. Fişleniyor, paketleniyor, hazırlanıyor diye diye... nerden bulaştık bunlara arkadas ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akbell kullanıcısına yanıt
    aman hocam kesinlikle bekleyin teknosa göndersin ben yandım siz yanmayın. sakın kendiniz servise göndermeyin konuda daha önceki mesajlarıma bakarsanız neden bu kadar kesin konuştuğumu anlarsınız
  • jskat J kullanıcısına yanıt
    Teknosa'nın sitesindeki iade değişim bölümündeki UPS kargo koduyla göndersem sıkıntı çıkar mı

• RAM değişimi için servise kendi elimizle götürsek hemen hallediyorlar mı sonuçta RAM değişimi ne kadar sürebilir ki yoksa günler sonra mi teslim ediyorlar?

• Arkadaşlar swift 3 r46c modelini kullanmaktayım. konudaki tüm yazışmaları okudum size sorum şu olacak 2 ram slotunda 4x4 toplamda 8gb(2400mhz) bulunmakta. biri lehimli değiştiremiyoruz.. peki diğerini 8gb ram alıp toplamda 12gb ram'e mi çıkartmalıyım? yoksa 16gb alıp 20gb ram olarakta kullanabiliyor muyum? ve bu almak istediğimi 2400 mhz mi yoksa 2666 mi almalıyım? geri dönüşünüzü bekliyorum ona göre sipariş vereceğim. (ram tavsiyelerinizi de beklemekteyim)

bu arada cihaz ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa zevkle yardımcı olmaya çalışırım. yaklaşık 4 aydır kullanmaktayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oznorl -- 15 Mayıs 2020; 21:51:45 >
  • oznorl O kullanıcısına yanıt
    Her iki konu da sık sık sorulan ve yanıtlanan sorular. Ben bile biliyorum o kadar yani.

Forumda 16 takıp kullanan arkadaşlar var. Ama servis 16 takılmaz diyormuş. Ayrıntılı bilen yeşillendirebilir.

Ram hızları önemli değil. Siz 2666 taksanız da 2400 taksanız da makine 2400 de çalışacak.

• sallami kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi okudum tüm sayfaları ama genelde model belirtilmediği için 4gb olan model için mi yoksa 8gb olan için mi emin olamadım bir türlü..
    evet 2400 çalışacak ama nihayetinde fiyat farkı var teşekkürler ilgine
  • Youtube'daki takılma sorunuyla ilgili: Tarayıcılardaki donanım hızlandırmayı kapattım, şuanda bir sorun gözükmüyor. Umarım çözüm budur
  • Ürün geldi. Arkadaşlar Office 30 günlük mü? Neden süresiz değil yahu. Ben mi beceremedim :(
  • kozmoslu kullanıcısına yanıt
    dert değil hocam netten indirip kurarsınız :)
  • SchzophreniC kullanıcısına yanıt
    6 aylık bi mesaj fakat RAM upgrade ile ilgili bi kaç bi şey yazmak istedim.

bu laptoptan ben de var 8 gb ram satın alıp kendim taktım.

kendici takıcak arkadaşlar , cevapladığım mesajda belirtildiği gibi kasanın tırnaklarına dikkat etsinler, çok şükür sorun olmadı o konuda fakat başka bi şeye değinmek istiyorum.

ram slotunun üstünde metal kapak var yani ram slotunun koruması diyebiliriz. onun tırnakları da çok narin yaklaşık 4x2 ya da 5x2 10 tane tırnak gibi şeyleri var ben o tırnaklardan bi tanesini kırdım yani çok sorun olmadı sonuçta 9 tane tırnağı hala duruyor kapak tekrar güzelce oturdu yerine ama bi an çok korktum açıkçası acaba dedim anakarttan bi parça mı kopardım diye :) neyse Allah'tan 12 gb ram güzelce çalışıyor. Laptopta bi sorun yok.

yukarıda 5x2 4x2 gibi ifade etmemin sebebi bu ram slotunun metal kapağının tırnakları yaprak gibi her biri 2'li yapıda ondan öyle dedim ben o yaprak gibi yapının 1 yaprağını kırdım yanlışlıkla.

ayrıca son olarak alt kapağın vidalarını söktükten sonra kapak direk çıkmıyor yukarıda cevapladığım mesajdaki husus var , araya ince bi parça sokup tabiri caize kanırtmak mi diyeyim artık nasıl ifade edeyim o şekilde kapağı kaldırıp tırnakların atmasını sağlamak gerekiy tam ifade edemedim ama videolara bakabilirsiniz youtube'dan. ayrıca o işlemi plastik ince bi şeyle yapmanızı tavsiye ederim. metal ile yaptım ben zarar verme ihtimali yüksek cihaza. yani kapağı şekli falan oynayabilir o kanırtma işini yaparken ...

ama son olarak şunu demek istiyorum eğer günlük işlenirizde kullanıyorsanız 8 gb ram yeterli biraz pişman oldum gereksiz yere yükselttim gibi geldi.

sadece gündelik işlere bakıyosanız tavsiye etmem boşuna 250-300TL vermeyin derim

• Oyun oynarken harici 540x ekran kartını nadıl aktif ediyoruz ya

• Bende 4gb ramden 8 e yükselttim açıkçası günlük işler için hiç gerek yok. 4 bile yetiyormuş, pişman olmadım değil.

• Ben 16gb 3000mhz ram taktım şuan cihazın 20gb rami var ancak bir kaç özel iş hariç hiç gereği yok.
    Büyük text dosyalarını açıp editliyorsanız, sanal makina kullanıyorsanız (ki ben bunları yapıyorum), ram gerekli. 4+8 ram ideal diye düşünüyorum.
  • Acer Swift 3 SF314-41-R46C Ana Konu

Oynadığım oyunların fps değeri. 4 gb olan model.
  • Arkadaşlar bu ürünü aldım inşallah haftaya elimde. Bazı sorularım olacak.

1. Ek 8 gb ram almak istiyorum bakarken neye dikkat etmem lazım hangi kriterlerdeki bir ram almam gerekiyor?
    2. Kendi hddsi sanırım yok hdd de almak istiyorum onda dikkat etmem gereken nedir?

Şimdiden teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.