Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF314-41-R46C Ana Konu (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
656
Cevap
23
Favori
35.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu 8 ramlik modelde (Acer NX.HFDEY.004 ) ekstra ekran kartı yok, AMD'nin işlemcisinin içinde bulunan Vega 8 grafik kartı var gayet yeterli ayrıca ekran kartına gerek yok gta 5, fortnite açabilirsin sıkıntı yaratmaz
  • Omq kullanıcısına yanıt
    Yardım için çok Teşekkürler.

Selamlar. Umarım sizin bilgisayar tez zamanda gelir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbell

Youtube'da video izlerken internet hızından bağımsız bir şekilde video takılıyor belli bir süre sıklıkla. Bu sadece bende mi oluyor? Farklı tarayıcılarda denedim. format ve tüm sürücüler kuruldu
    chrome da youtube 60fps olan videolar da bir sikinti mevcut. vega8 video decode ederken tavan yapiyor bir tur yazilimsal hatadan ve takilmalar frame kayiplari olusuyor. sorun crome - youtube veya amd driver nde nette baya tartisiliyor bu sorun. bir cok amd model islemcide masaustu dahil yasanan bir durum. edge browser de akici ve sorunsuz sekilde kullanilabiliyor. firefox da sorunsuz gibi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bu arada hdr videolari oynatmayi laptop da ki panel destekliyor. windows store dan hevc kodegini indirip "ucretsiz olani" ekran ayarlarindan hdr destegini etkinlestirirseniz edge browser de youtube hdr destegi vermeye basliyor, ayrica yerlesik video oynaticida da hdr icerigi izleyebiliyorsunuz. bunun yani sira isteyen olursa panel in "lg olan tip" calman ile yapilmis renk kalibrasyon profilini de paylasabilirim grafik calisan arkadaslarin isine yarar diye dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: balkanxp

chrome da youtube 60fps olan videolar da bir sikinti mevcut. vega8 video decode ederken tavan yapiyor bir tur yazilimsal hatadan ve takilmalar frame kayiplari olusuyor. sorun crome - youtube veya amd driver nde nette baya tartisiliyor bu sorun. bir cok amd model islemcide masaustu dahil yasanan bir durum. edge browser de akici ve sorunsuz sekilde kullanilabiliyor. firefox da sorunsuz gibi...

Alıntıları Göster
    Opera kullanıyorum onda da aynı. İlginç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omq

Bu 8 ramlik modelde (Acer NX.HFDEY.004 ) ekstra ekran kartı yok, AMD'nin işlemcisinin içinde bulunan Vega 8 grafik kartı var gayet yeterli ayrıca ekran kartına gerek yok gta 5, fortnite açabilirsin sıkıntı yaratmaz
    Benim model de ekstra ekran kartı olmayan sanırım 8 GB ama kullanılabilen kapasite 4 civarı malum. Bu yüzden 8 GB ram takviyesi yapmak istiyorum ama hiç anlamam bu işlerden tam olarak ne yapmam gerekecek? Önce uygun bir Ram siparişi verip (bu konuda da tavsiyenize açığım) sonra ram ve cihazla birlikte Acer teknik servise mi götüreceğim montaj için? Ve öyle bir iki gün bekleme süresi oluyor mu yoksa götürüp geri mi getiriyorum hemen hallediyorsa. Bir de servisin ücreti ne kadar olur acaba

Bir de RAM yükseltince diğer parçaları aynı kaldığına göre nasıl bir değişim olacak ki genel performans olarak?

• Bu konunun ilk sayfasında ram tavsiyesi yapmışlar hocam ilk sayfasını incele konunun
  • quote:

Yeni fark ettim de R tuşuna diğer tuşlar gibi dokunduğumda çalışmıyor biraz daha basmam gerekiyor.. Napabilirim servise gönderesim yok Ürün elime geçeli 4 5 gün oldu. Cayma hakkında problem çıkarıyor mu teknosa?
    R tuşunda problem olan bir ben miyim?

• quote:

Opera kullanıyorum onda da aynı. İlginç.

Alıntıları Göster
    opera da chrome cekirdegi kullanıyor. takılma yasanan anlarda görev yöneticisinden gözlemlerseniz gpu kullanımının tavan yaptıgını göreceksiniz. güncellenmemiş edge browser deneyin onun da güncel hali chromium tabanlı denemedim ama takılabilir.
  • balkanxp B kullanıcısına yanıt
    Firefoxta da aynı sorun vardı yani tek chromimum değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Omq

Bu konunun ilk sayfasında ram tavsiyesi yapmışlar hocam ilk sayfasını incele konunun
    RAM takviyesi yapınca garanti dışı kalınıyormuş yazıyor onu bilmiyordum mecburen bu ram’e bağımlı kalacağız 2 seneliğine :(

• Brave de chromium tabanlı ama bir deneyin derim, hem iyi browser kendileri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zapiekankarz -- 10 Mayıs 2020; 14:58:32 >
  • Kendiniz açıp takarsanız bu durum..

• quote:

Firefoxta da aynı sorun vardı yani tek chromimum değil
    microsoft edge browser i chromium tabanlı olarak güncelledi. chrome için olan eklentilerin çoğunu ve google sync destekliyor. deneyin isterseniz... bende su an sıkıntı görünmüyor youtube da, ben denemek için indirdim youtube hdr destekleyen tek browser eski sürüm oldugu için kaldıracagım ama denemiş olduk.
    https://www.microsoft.com/tr-tr/edge
  • ms güncelleme katalogu içinde en güncel quallcom atheros wireless sürücüsü buldum.

http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/driver/drvs/2020/03/5aae2276-3d2a-468a-9c36-f3c621c533e9_4b8f443d488424958c3cb9f4978158c036272050.cab

cab dosyasını bir klasore extract edip aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştirebilirsiniz.

"Qualcomm Atheros QCA61x4A Wireless Network Adapter" "12.0.0.938" sürümüne yükselmiş olmalı sonunda.

• ekranınınız yine aygıt yöneticisinde "monitörler - genel pnp monitör - ayrıntılar - özellik - donanım kimlikleri altında "MONITOR\LGD05F6" şeklinde görünüyorsa "LP140WFA-SPD1" bir isimli lg üretimi panel. daha önceden notebookcheck sitesi bu paneli kullanan başka marka model bir bilgisayar için kalibrasyon profili paylaşmış.
    https://www.notebookcheck.net/uploads/tx_nbc2/LG_Display___LP140WFA_SPD1.icm

denetim masasından renk yönetimine gelip profili yükleyin. gelişmiş bölümünden profilin sistem varsayılanı olup olmadıgını da kontrol etmeyi unutmayın. renk profilleri nin genelde amacı objelerin gerçekteki ve ekrandaki renklerini örtüştürmeyi hedefler. daha ileri düzey uygulamalarda grafik düzenleme - video düzenleme yapan arkadaşlar da devamlı kullanır bu ayarları. fakat bu profil genel olarak hazırlanmış, özellikle baskı falan alacaksanız baskı makinenizin de tonlarının hesaba katıldığı daha farklı hazırlanmış kalibrasyonlar gerekir. kalibre bir görüntü üreticilerin pazarlama için aşırı renklere boğduğu bir monitöre alışmışsanız biraz tuhaf gelebilir başlarda. ama bizim laptop un orijinal hali de kalibre hale baya yakın oldugu için pek sıkıntı olmayacağını söyleyebilirim.

• Opera tarayıcı tavsiye ederim. Diğer tarayıcılarda fan çok çalışıyor fakat operada sayfalarda gezince fanı neredeyse hiç açmıyor.

• Acer Swift 3 SF314-41-R46C Ana Konu

Bundan alıcam da boyunu nasıl ayarlıcaz ya benimki açık mavi olan model. Çok şekil olucak düzgün yapıştırabilirsem

• kozmoslu kullanıcısına yanıt
    Nereden bu?

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.