Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF314-41-R46C Ana Konu (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
656
Cevap
23
Favori
35.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Prize takınca metal kısımda oluşan ve dokununca hissedilen o hafif elektriklenme olayı normal ve zararsız mi yoksa laptopa zarar verir mi endişelenmeli miyiz? Sırf bu yüzünden schneider akım korumalı priz aldım ama değişen bir şey olmadı, duvara bağlı esas prize denediğimde bile değişen bir şey olmadı yani bir sorun varsa evin tesisat altyapısıyla alakalı. Yani yapacak bir şey yok işin kötüsü. Laptop ilk alındığından beri böyle prizdeyken elektriklenme olayı? Servise gönderilmeli mi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • J.Valjean kullanıcısına yanıt
    + Anladığım kadarıyla evde topraklama hattı olmadığı için böyle oluyor priz fark etmeksizin, yani cihaz her türlü güme mi gider bu hafif karıncalanma elektrik akımı olayı yüzünden? Canım sıkıldı şimdi

• Mitrovic kullanıcısına yanıt
    Hocam laptopu düz tahta zeminde masada kullanıyorum sürekli ve havalandırma kısmı da altta kalıyor haliyle, bu ısı hava çıkışı etkileyebilir mi?

• Zapiekankarz kullanıcısına yanıt
    Hocam bulamadım şuan ama hepsiburada da vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: Kurabiyee Canavari

Arkadaşlar merhaba hayırlı akşamlar.

Bende bir bilgiayar arayışındayım ve ne yazıl ki treni kaçırdık :)

Teknosada bütçeme uygun ryzen 3500 işlemcili iki adet swift modeli var birisi ekran kartlı ve 4 GB ramlı olan, diğeri ise 8 GB ramlı ve onboard ekran kartlı olan.

Pek oyun oynamam ama performans açısından daha iyi olacaksa 400 tl daha verip ekran kartlı olanı alabilirim.

Siz değerli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Selamlar. 👋
    hocam ekran kartlı 4gb ramlı modeli alıp 8gb ram takacaksınız.Ama bu zamana kadar ekran kartlı model hep daha ucuzdu. 400 fark verilmez. youutube da teknoseyirin incelemsini izleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuZ-MaViSi -- 12 Mayıs 2020; 0:39:12 >
  • Teknosa'dan alırsanız cayma hakkını unutun arkadaşlar. Laptopta R tuşu diğerleri gibi değil, dikkatlice basmak gerekiyor kutudan böyle çıktı yani. Ama kutu açıldığı için iade almıyorlar. Mesafeli satış sözleşmesini müşteri servisindeki adama izah ettim ama prosedür deyip duruyor. Kanunu uygulamıyorlar. İade almayacaklarını bildiğim için Acer servise göndermeyi düşünüyorum R tuşu için. Tavsiyeniz var mı?

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. 4 GB ramlı modelde tek ram slotu mu var ? Pek bir yerde bununcevabını bulamadım.

Selamlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: balkanxp

ekranınınız yine aygıt yöneticisinde "monitörler - genel pnp monitör - ayrıntılar - özellik - donanım kimlikleri altında "MONITOR\LGD05F6" şeklinde görünüyorsa "LP140WFA-SPD1" bir isimli lg üretimi panel. daha önceden notebookcheck sitesi bu paneli kullanan başka marka model bir bilgisayar için kalibrasyon profili paylaşmış.
    https://www.notebookcheck.net/uploads/tx_nbc2/LG_Display___LP140WFA_SPD1.icm

denetim masasından renk yönetimine gelip profili yükleyin. gelişmiş bölümünden profilin sistem varsayılanı olup olmadıgını da kontrol etmeyi unutmayın. renk profilleri nin genelde amacı objelerin gerçekteki ve ekrandaki renklerini örtüştürmeyi hedefler. daha ileri düzey uygulamalarda grafik düzenleme - video düzenleme yapan arkadaşlar da devamlı kullanır bu ayarları. fakat bu profil genel olarak hazırlanmış, özellikle baskı falan alacaksanız baskı makinenizin de tonlarının hesaba katıldığı daha farklı hazırlanmış kalibrasyonlar gerekir. kalibre bir görüntü üreticilerin pazarlama için aşırı renklere boğduğu bir monitöre alışmışsanız biraz tuhaf gelebilir başlarda. ama bizim laptop un orijinal hali de kalibre hale baya yakın oldugu için pek sıkıntı olmayacağını söyleyebilirim.
    Selamlar, çok iyi bilgiler. Teşekkür ederim.
    Renk profilini değiştirdiğimde orijinal haline göre çok çok az bir fark oluştu bende. Anlayamadım bile. Sanki sıcaklık değeri biraz artmış gibi hissettim, yanılıyor da olabilirim. Sizde de mi böyle oldu?

Ayrıca Store'daki HEVC codec 2 küsür TL görünüyor bende, ücretsiz versiyonu bulamadım. Böyle bir yükleme de yapmamıştım zaten ama HDR videoları görebiliyorum yüklemeden de. Belki VLC ya da MPC kurmuş olabilir codecleri. Chromium Edge kullanıyorum bu arada.

• HDD değişimi olmuyor sanırım? 256 GB çok yetersiz kaçıyor bu devirde. Taşınabilir hard disk için hız ve kalite bakımından tavsiyenize açığım. Aslında 1 TB yeter gibi ama almışken 2 TB alayım senelerce idare eder diye düşünüyorum.

Şu hız bakımından iş görür mü sizce hiç anlamıyorum hız frekans işinden

https://www.hepsiburada.com/seagate-expansion-2tb-2-5-usb-3-0-tasinabilir-disk-stea2000400-pm-bd803336

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dantesneo -- 12 Mayıs 2020; 14:38:34 >
  • Akbell kullanıcısına yanıt
    tuş sorunu yaşayan olmadı ilk defa siz sorun yaşadınız ayrıca servis konusunda sabır diliyorum beni çok uğtaştırdılar umarım kısa sürede sorununuzu çözerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: jskat

tuş sorunu yaşayan olmadı ilk defa siz sorun yaşadınız ayrıca servis konusunda sabır diliyorum beni çok uğtaştırdılar umarım kısa sürede sorununuzu çözerler
    Acer'i aradım adam tamiri önermem yeni aldığınız cihaz DOA kapsamında değişiklik talep edin dedi. Yarın göndereceğim teknosaya. Onlar servise yönlendirir.

Cihazı alırken demiştim inşallah servislik durum olmaz diye.. Şans mıdır nedir anlamadım

• Akbell kullanıcısına yanıt
    aynen kesinlikle kendiniz servise göndermeyin teknosaya veri onlar göndersinler eğer yasal süre içinde işlem yapılmazsa teknosadan değişim iade hakkınızı kullanın. ben hata yapıp direkt servise gönderdim 3 ay sonra zorla değişim kararı alabildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jskat -- 12 Mayıs 2020; 18:24:33 >
  • quote:

aynen kesinlikle kendiniz servise göndermeyin teknosaya veri onlar göndersinler eğer yasal süre içinde işlem yapılmazsa teknosadan değişim iade hakkınızı kullanın. ben hata yapıp direkt servise gönderdim 3 ay sonra zorla değişim kararı alabildim.
    Tamir etmek için değil de DOA kapsamında değişim için göndereceğim. Başta tamir için gönderecektim, servis sıfır cihaz ayıplı malsa değişim talep edin dedi
  • Bir laptopa ihtiyacım var yigenim bilgisayar işleri ile ilgileniyor bu modeli söyledi sonra bir bakayım dedim .ilk sayfada en uygun Teknosa da 3000 TL yazıyor şuan bakıyorum oruçlu olmasam sigara yakacağım bu fiyatlar ...
    Ağalar siz nereden aldınız güvenilir olarak bana link bırakırsanız sevinirim
    Not : dolara mi soveyim vergiye mi soveyim

• quote:

Teknosa iki gündür beni oyalıyor değişim için göndermeye bile.. Nasıl yapayım? Sitesindeki UPS kargo koduyla göndersem içine a4'e durumu izah etsem olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Kurabiyee Canavari

Teşekkürler hocam. 4 GB ramlı modelde tek ram slotu mu var ? Pek bir yerde bununcevabını bulamadım.

Selamlar.
    tek boş slot var. 4-8-16 ilave edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbell

Teknosa'dan alırsanız cayma hakkını unutun arkadaşlar. Laptopta R tuşu diğerleri gibi değil, dikkatlice basmak gerekiyor kutudan böyle çıktı yani. Ama kutu açıldığı için iade almıyorlar. Mesafeli satış sözleşmesini müşteri servisindeki adama izah ettim ama prosedür deyip duruyor. Kanunu uygulamıyorlar. İade almayacaklarını bildiğim için Acer servise göndermeyi düşünüyorum R tuşu için. Tavsiyeniz var mı?
    Hocam teknosa prosedür uyguluyorsa siz de gerekli prosedürü uygulayın. Cihazı servise gönderin. Cihazın tuşunun sorunlu geldiğini yazın ve iade raporu talep ettiğinizi belirtin. Onlar iade raporu vermek istemeyeceklerdir. Tamir ederlerse arızayı kabul etmiş olurlar.Thh ye basvurup paranızı alırsınız. Tamir etmezlerse sorun yok derlerse tekrar thh ye basvurup arızayı gösterirsiniz.
    Satın alınan bir ürün ilk 6 ay içinde arıza yaparsa ilk gün arıza yapmış sayılır. Tüketici iade,değişim,tamir haklarından birini secebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuZ-MaViSi -- 13 Mayıs 2020; 23:4:6 >

• Tuşla alakalı şöyle bir durum farkettim ben arkadaşlar. “R” tuşunda bir sorun yok fakat “H” tuşuna bastığım zaman içine çöküyor gibi mi diyeyim bilemiyorum sanki iki kademeli basıyor. Yani normal basınca çalışıyor sorun yok fakat biraz daha kuvvetli bastırınca tık diye bir şey oluyor tuş içeri doğru gidiyor sanki. Sadece H de oluyor bu. Bir kontrol eder misiniz lütfen başka yaşayan var mı acaba?

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Teşekküler fakat anlayamadım. Takılı olan 4 GB RAM haricinde bir skor daha var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.